Otázky okolo kojení. Do kdy a proč?

andulkaavetrelec
25. zář 2007

Měsíc, do půl roku, do dvou, déle? Já nevím, mám v tom zatím nejasno.

blacklucka
25. zář 2007

to záleží na každém, jak chce a jak to jde, ne?

andulkaavetrelec
autor
25. zář 2007

ano, správná odpověď, ale když to jde, což je samozřejmě nejoptimálnější, tak kdy skončit

cermonca
25. zář 2007

Tak to zalezi na tobe?ale cim dyl tak lip pro mimi a i pro tebe.Ja kojim pul roku plne a je to parada memam starosti s pripravou ohrivanim atd. nedovedu si predstavit v noci jit delat mliko 😝 .Chci kojit tak dlouho jak to pujde a jak to mala bude vyzadovat,ale je to opravdu na kazdem 😉

zdenucha
25. zář 2007

Další rozporuplné téma za chvíli bude hádka................. ☹

cermonca
25. zář 2007

Nevim kdy skoncit,to uvidim treba rok a pul?Muze se i dyl to pak uvidis,nech tomu volny prubeh.

m.ajka
25. zář 2007

já se rozhodla kojit do příštího léta, tzn. rok a půl, ať mam taky nějaký večer jen pro sebe, myslim tim jít na zábavu. Každá si to rozhodne podle sebe, ale ty přerostlý mimina třeba čtyřletý už se mi moc nelíbí jak jsou přisátý u maminy.

kristi
25. zář 2007

az se ti bude chtit.

grisgot
25. zář 2007

Ahoj Andulko..já to vidím u kamarádky, má rok a půl starou holčičku, stále kojí ráno a večer před spaním. Začíná pomalu odstavovat..tak bych si to představovala i já..zhruba do dvou let, pokud to půjde 😉

nikka.vo
25. zář 2007

další kojící téma, od stejné zakladatelky, kde se to nakonec vyhrotí...

siss a kristýnko...pojďte sem 🤐 🤐 🤐 😀

kristi
25. zář 2007

nikko, ja jsem tuuuu

zdenucha
25. zář 2007

😀 😀 😀 😀 😀 až přijde Siss tak to dostane rychlejší obrátky........

neeve
25. zář 2007

no vida, další z těch témat s velkým T 😀 😀 😀 😝 No to jsem zvědavá kam se to zase dostane... 😀

kristi
25. zář 2007

kam myslite??? jak tomu reknu jen jednu vec:

at si kazdej dela to,co chce,jak dlouho chce, kde chce a s kym chce. Prece se nam nikdo nemusi ptat na to, do kdy kojit, ne?

macu.k
25. zář 2007

Dneska o tom mluvili v Sama doma, že v jiných zemích to dělají tak, že si má dítě určit do kdy chce být kojeno. Já chtěla kojit dýl, ale Kubík v 9. měsících řekl dost a od tý doby už skoro nechtěl, někdy si dal v noci nebo ráno, teď už nepije ode mě vůbec.
Rozhodnutí je asi na matce do kdy chce kojit ne?? Můj názor je, že pokud to jde, tak půl roku je minimum. 🙂

nikka.vo
25. zář 2007

jé, kristi... tebe taky ráda vidim 😀

ale já myslela kritynu.w... 😎

ta měla v druhém kojícím tématu hodně odpůrkyň 😝

mě jen tahle otázka zavání schválností 😀 😝

papaya
25. zář 2007

niko tady sééém 😎
kojte dokud budete chít 😉 😝 😀

kristi
25. zář 2007

nikko, tak to teda pardoooooooon.

andira
25. zář 2007

andul - asi zalezi na tobe. Osobne si myslim, ze vyznam kojeni se trochu precenuje a je kolem toho takova brutalni propaganda, ze kdyz pak chudak nejaka mamca kojit nemuze, tak se z toho slozi, protoze ma pocit, ze jako matka na cely care selhala 😖 😖 Na druhou stranu si myslim, ze kojeni ma urcite sve opodstatneni v dobe, kdy mimco jeste nema zadne ockovani a tim padem ani zadnou slavnou imunitu. Prvni dite jsem kojila pul roku, druhe zatim jeste kojim a uvidim, pokud to z nejakeho duvodu nepujde, tak se z toho nepo...
Asi je treba to brat rozumne a ridit se selskym rozumem 😉 a nenechat se uplne zblbnout medialni kampani, ze dite ma byt kojeno malem az do prvni tridy 😀 😀

kristi
25. zář 2007

andi, a nekdy i dyl....si pamatuju v blesku, pani tam kojila do 13

kacka79
25. zář 2007

v současné době je trendem kojit asi až do maturity, ale já zastávám názor, že - teda pokud to jde - tak do půl roku kojit plně, pak začít s příkrmama a max do roka skončit. Mám chlapečka 3 měs, zatím kojíme, ale pracuji - sice zatím z domova - ale i tak je problém s mlíčkem když musím jet občas na poradu...jsem jako pojízdná mlékárna.. kojím ráda, ale upřímně si myslím, že kojení po 1 roce už je spíš na obtíž.. představa že se mi dvouleté dítě cpe všude pod triko mě děsí. Třeba si budete myslet že jsem krkavčí matka, ale takovýhle názor prostě mám

maart
25. zář 2007

Andira 😀 ...super krasne napsany...naprosty souhlas! 😀

andulkaavetrelec
autor
25. zář 2007

Já si myslím, že pokud může máma kojit, je dobré kojit aspoň rok. Ale je to jen jeden faktor dobrého vývinu dítěte, takže maminky s UM nezoufejte, další faktory jsou neovlivnitelná genetika a ovlivnitelná psychika dítěte. Do konce třetího měsíce je určitě lepší kojit, protože miminko nevytváří ještě svoje protilátky, ale pak už je v tomto ohledu téměř samostatné...

Jsem ráda, že je tu tolik zapálených maminek a ač se neshodnete třeba mezi sebou, je potěšitelné a nádherné, že všechny se shodnete v tom, že chcete svému miminku dát to nejlepší, a to je důležité.

musko
25. zář 2007

Ahojte!
My sme kojili do 23 mes, mohla som aj dlhšie, ale sa to tak nejako pekne utriaslo, že to aj malý pochopil a obišlo sa to bez scén.....
Ale dnes som počula pekné rozprávanie o kojení - vraj v Škandinávii ženy vobec nechápu otázku, dokedy buú kojiť. Proste koja, pokiaľ to dieťa chce a pokiaľ to obom vyhovuje - neriešia to. Ja myslím, že kto može kojiť, má sa riadiť citom - pozná svoje dietko a vie, kedy je správny čas skončiť - ak sa dieťa neodstaví samo - čo je ideálna varianta. 😉

carodkaa
26. zář 2007

Me teda prijde ze silena medialni kampan neni na kojeni ale spis na propagovani UM,otevru casopis je to tam na kazdy 2.strance jako reklama,vlezu do ordinace,kam chodime do poradny je to vsude na zdech,jako plakaty,doktorka my cpe letacky s UM...o kojeni jsem teda nic podobnyho nevidela 😀 🤐

musko
26. zář 2007

Súhlasím s carodkou - na UM je oveľa vačšia kampaň ako na kojenie.

mikca
26. zář 2007

souhlasim, já se teda nesetkala nikde s propagací kojení...v porodnici to jo, ale dál jen samá UM..ale to kojení je to každého věc...ikdyž já tvrdím, že půl rok kojení nikoho nazbije

kacka79
26. zář 2007

mikca, souhlasím s tebou že půl roku je základ!

lu777
26. zář 2007

si sem dovolím vlézt, i když ještě nekojím 🙂 tak mě nekamenujte, já hlasuju pro návrh Kristi, do těch 13 let 😀 😀

né vážně, do toho půl roku to je základ, naprosto souhlasím s Kackou a pak je to na mamce a na tom dítěti.. záleží kolik je mlíčka, jestli musí zpátky do práce a tak.. takže bych to nijak nehrotila, to je přece individuální.. přece se nebudeme kopírovat nebo odsuzovat ty co mají UM (ono to může být z různých důvodů) nebo se zas divit těm co kojí do tří let! hlavní je přece, že je miminko zdravé 😉

matysi
26. zář 2007

Taky mi přijde, že se UM propaguje na každém kroku... Mám kámošku, která "kojila" malou do tří let, sice už to bylo třeba jenom párkrát do týdne, ale malá prostě chtěla. Musela nakonec používat mastičku, aby malé prso nechutnalo 🙂 A kámošce to nijak nevadilo 😀 Pak mám druhou, která v šesti měsících striktně malého odstavila 😒 Já jsem rozhodnutá kojit, dokud to půjde a on bude mít zájem (teda do jeho 13 asi ne 😀 😀 😀 ).
Teď asi budou některé kamenovat mě, páč můj názor je takový, že kojení je dáno od přírody, tudíž pro mimčo to nejlepší 😉 Jasně, může se stát, že prostě mlíčko není, nedá se nic dělat, za to patří díky těm, kteří vymysleli UM co nejpodobnější MM... Ale nedokážu pochopit, že jsou maminky, které by kojit mohly a radši si např. nechávají dávat injekce, aby se jim laktace nerozjela 😒

lu777
26. zář 2007

Matysi, to existuje?? 😲 no to je děs..

jinak moje kamarádka odstavila asi ve čtyřech měsících, byla úplně vyčerpaná, měla kdysi únavový syndrom, a mimi se chtělo u prsu uspávat třeba pětkrát za noc... tak tam to chápu, byla na kolaps, sám dr. jí to doporučil.. já sama mám za sebou únavový syndrom a doufám, že kojit budu aspoň toho půl roku minimálně.. ale kdybych měla zase kolabovat (nemyslím být unavená, ale kolabovat a volat si sanitku), tak to asi taky vzdám.. ono holt někdy to není pohodlnost, ale jde i o zdraví maminy, ne jen toho malého 😔 😒
tak nám držte palce, zatím se láduju čínskou medicínou, tak snad to zvládneme 🙂