Otěhotnění při kojení. Je to možné?

niliho
11. lis 2019

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat zda některá z Vás otěhotněla při plném kojení miminka. Ptám se za kamarádku, která nemá registraci a poprosila mě, abych vznesla tento dotaz. Je 3 měsíce po porodu a od porodu ještě menstruaci neměla. S partnerem měli nechráněný styk. Partner něco málo upustil do ní, ne vše, protože pak prý rychle zbytek chytal do ruky a ona se teď bojí, zda nemůže otěhotnět, i když plně kojí. Nekojí teda v noci, naposledy kojí v 10 večer a pak až ráno cca mezi půl 6 - půl 7, jinak kojí cca 6 - 7 za celý den. Ví, že kojení není antikoncepce a nespoléhá na to, ale hold stalo se.
Děkuji za Vaše odpovědi, které jí doručím.

kesurka
11. lis 2019

Mně se to povedlo,ale Dítě už nebylo plně kojene,nicméně babička má deti(mamku a strýce) od sebe přesně rok,takže možné to je určítě

leymea
11. lis 2019

Ano, je to mozne 🙂

katjja123
11. lis 2019

Já jsem otěhotněla přes plné kojení když bylo synovi 10 měsíců, kdy jsem měla od porodu jen jednu menstruaci a ještě jako bonus jsem měla oba vejcovody neprůchozí. Nakonec to ale nedopadlo, v 6tt zjištěno jako mimoděložní. Ale i tak to bylo šílené překvapení. Takže za mě je možné už úplně všechno

niliho
autor
11. lis 2019

Právě jsme spolu googlili, protože je z toho úplně hotová. Někde jsme se dočetly, že je to možné, někde zase píšou, že pravděpodobnost při plném kojení je téměř nulová, tak raději jsem napsala zde, protože není nad vlastní zkušenosti. Každopádně jsem jí říkala, že hold bude muset cca 14 dní a udělat si test, teď už se nedá nic dělat.

rnika
11. lis 2019

Mám první dvě děti od sebe po 13 měsících... otěhotněla jsem, když staršímu byly 4měsíce... ( plně jsem kojila).

madbetka
11. lis 2019

Samozřejmě, že může být těhotná. Šance je ale určitě menší.
Otěhotněla jsem, když dceři bylo 5m a byla tedy opravdu výhradně kojená. Teď jsem těhotná potřetí, přičemž mladší bylo v době otěhotnění 9m a kojila jsem dokonce tandem 🙂

makronka222
11. lis 2019

To je vazne tak hloupa? Vlastne kazda tady? Vite co je Modry konik, ale neumite si zakladni veci vyguglovat? Me pred timhle bludem varoval i doktor pri kontrole na sestinedeli. Kazdej prece vi, ze kojeni neni antikoncepce. Ty vl, to neni mozny.

niliho
autor
11. lis 2019

Nezbude jí nic jiného než počkat a udělat test. Gynekolog jí nabízel antikoncepci pro kojící matky, ale nechtěla do sebe rvát žádnou chemii. Údajně ani tato antikoncepce není spolehlivá.

bara456
11. lis 2019

Těhotná být může, pravděpodobnost je menší, ale má babička třeba takhle otěhotněla 4x po sobě.

jade85
11. lis 2019

No, otěhotnět může, pokud ovuluje. Pokud ovuluje, tak má menstruaci. Pokud ji zatím nemá, museli by se strefit do první ovulace po porodu, která ale při plném kojení a teprve tři měsíce po porodu s největší pravděpodobností neproběhla. Samozřejmě, stát se může a stává se to, ale ta šance je fakt malá. Já HA pro kojící taky nechtěla, ale dokud jsme nechtěli druhé dítě, tak jsme prostě používali kondom.

madbetka
11. lis 2019

@makronka222 Buď tak hodná a neurážej "každou tady". A zkus si představit, že jsou i takové, které tak otěhotněly plánovaně a nemusí být vůbec hloupé ❤

summer2012
11. lis 2019

Co zkusit postinor, jestli ještě není pozdě...může se i při kojení (ne všechny tabletky po styku se můžou při kojení), měla jsem doporučeno doktorem, když nám praskl těsně po 6ti nedělí kondom...

kafr
11. lis 2019

Když už je tady toto téma, přidám se s dovolením s dotazem na vás, které jste otěhotněly z první ovulace 😬 Jak jste to zjistily?!
Dceři je 18m, stále kojim, MS jsem ještě nedostala (asi před měsícem na kontrole říkal Mudr, že nikde nic, opravdu mi kojení dobře blokuje ovulaci) jenže pak se mi skoro podařilo dceru odstavit ( následovala rýmička a zoubky a kojíme zase vesele dál). S manželem se nijak neomezujeme, druhé dítko by bylo fajn. Kdy vás napadlo, jestli by nebylo od věci, si udělat test?

Díky moc

denny27
11. lis 2019

Já nekojila plně a otěhotněla.
Synovi v tu dobu bylo 2.5

eva118
11. lis 2019

Sestřenice otěhotněla při plném kojení, kluci jsou od sebe necelý rok.

sudylichozrout
11. lis 2019

@niliho Otehotnela jsem 7 mesicu po porodu z prvni ovulace (jeste bez menstruace). Nekojila jsem v te dobe asi 14 dnu. Takze mozne je vse 🙂

niliho
autor
11. lis 2019

I když se někomu může zdát můj dotaz jako stupidní, tak jsem ho vznesla, protože i když googlit opravdu umíme a víme, že kojení není antikoncepce jak jsem již psala, tak není nad to se zeptat zde, kde se opravdu dozvíme vlastní zkušenosti, protože jak jsem již psala na googlu kolují opravdu rozdílné názory a to nejen v různých článcích, diskuzích, ale také lékařů. A opravdu hloupá není, prostě se jim stala nehoda a teď se bojí. Druhé miminko chtějí, ale ne tak brzy.

biedronka10
12. lis 2019

On nekdo veri tomu, ze kojeni je antikoncepce? To jakp fakt? Ja jsem zarnym prikladem, ze neni a to jsem k tomu mela zdr. problemy a menzes vzdy temer po 79 dnech.......samotny gyndar rekl, at se temhle bludum neoddavam a sklebil se, kdyz jsem tam, v 15 mesicich dcery, sedela jak oparena, ze jsem uz v 9 tydnu a nemela jsem o tom ani sajna (nemela jsem zadne priznaky az kdyz mi prislo divne, ze chci zvracet z peceneho kurete) Zensky, neverte tolik babskym povidackam.

janawaes
12. lis 2019

kdysi se rikalo ze se nemuze otehotnet kdyz mamina koji ale dneska to vidite na trhu je antikoncepce pro kojici zeny tak je urcite mozne ze se muze otehotnet takze by nezkousela bez ochrany pokud nechces znovu byt tehu samozrejme.

chumlee71
12. lis 2019

Kolegyně v práci otěhotněla při plném kojení,když malému byli tři měsíce,sestřenice otěhotněla hned po šestinedělí a taky kojila. Já otěhotněla už ne při plném kojení (kojila jsem jen ráno a večer+ noc ) , když malému bylo 16 měsíců

andelka
12. lis 2019

Spoléhat se na to opravdu nedá. I když je fakt,že ekologické kojení dost zásadně brání návratu cyklu. Ale není to 100%. Někomu se rozjede pravidelný cyklus i při plném kojení brzo. Taky mám dvě plně kojící kamarádky,které mají děti rok od sebe. Naopak mně se cyklus vrací pozdě, u dvou starších 11 měsíců po porodu ( kojení+ příkrmy,kojení i v noci) a teď zatím též ms nemám,nejmladšímu je 9,5 měsíce. Ona ta pravděpodobnost je první měsíce a při plném kojení,i v noci, nižší,ale ne minimální.

odula
12. lis 2019

ja jsem otehotnela kdyz synovi bylo pul roku a rozhodne jsem jeste kojila plne. myslim ale ze je to spis vzacnejsi. ted kdyz se ti prihlasi jenom maminky kterym se to povedlo, tak se bude zdat ze se to deje v jednom kuse. Ale to si nemyslim. 🙂

hermia
12. lis 2019

Uplne v klidu je to možné. Funguje to takto-ano jeste nemela menstruaci tzn v minulych mesicich ani nemohla otehotnet ale tento mesic uz se telo na menstruaci mohlo chystat takze tam mohlo byt to potrebne vajicko. Ono blbe je ze u toho kojeni clovek nikdy nevi kdy prijde prvni ms tzn obdobi kdy je zena zase plodna 😉

kajka321
12. lis 2019

Píši, ať to nevypadá, že všechny, co kojí otěhotní. Je hodně individuální, jak kojení blokuje ovulaci a následnou menstruaci. Je to dáno i dětmi, některé chtějí mléko často (co hodinu, co dvě hodiny) a jiné jsou ok i tříhodinovými pauzami přes den a 5-6h pauzami přes noc. Já mám holčičku, co je mlíčný maniak a ta se kojila přes den co hodinu, v noci mě budila i ve dvou letech i třikrát. Ano z tohohle jsem ovulaci prostě nedostala. Naštěstí ji to po tom druhém roce více pustilo a já měla menstruaci a mohla pomýšlet na druhé dítě. Otěhotněla jsem snad s druhou menstruací. A milá první se kojí do teď společně s druhou, co jí bude za chvilku rok. Ovšem takhle má postoj ke kojení jiný (je to pažravec a mléko jí ale hlavně vše ostatní) a menstruace nastoupila asi v 8 měsících. Každopádně když já mám "chuť" tak bez ochrany ani ránu, protože to je tutovka. Tedy, řekla bych, že kojení je do určité míry antikoncepce (jenže jak u koho) a důležité je jak se kojí a kdo má pech tak chytne první ovulaci bez menstruace. 🙂

niliho
autor
12. lis 2019

V žádném případě nespoléhá na to,že kojení je "antikoncepce",zkoušeli i kondom,jenže jejímu partnerovi to takto nevyhovovalo,takže se vrátili k přerušovanému sexu,který takto praktikují již několik let. Až nyní se stala tato nehoda,kdy se partner jaksi zapomněl a pravděpodobně něco málo upustil,protože jak jsem již psala velkou část nachytal do ruky. Ale cítila jak jí po zadku sperma steklo,takže teď těžko říct jestli to káplo už zvnějšku a nebo ještě něco upustil v ní. Jsme nejlepší kamarádky,takže o všem otevřeně mluvíme,takže proto tak tady píšu,protože mi řekla,ať se nebojím napsat vše,protože ona to těžce nese.

jade85
12. lis 2019

@kafr jsem v podobné situaci - syn 20 měsíců, totální kozomil, odstavení v nedohlednu, ale myšlenky na druhé dítě už velmi intenzivní, cyklus nemám 🙂 jdu spíš podle svých pocitů, teď jsem se pár dní cítila divně, bylo mi lehce nevolno, tlaky v bedrech a podbřišku, tak jsem zkusila test, samozřejmě nic. Možná to byla ovulace nebo třeba taky ne. Takže uvidím za pár týdnů. Myslím, že miminko o sobě umí dát vědět i jinak, než vynechanou ms 🙂

rnika
12. lis 2019

Přesně jak píše @madbetka .............nikdy netušíš jak to kdo doma má, takže @makronka222 psát tady o někom, že je hloupej je fakt přes čáru a mě to celkem dost uráží. Jen tak mimochodem, my chtěli děti brzy za sebou a proto jsme ANT nijak neřešili !

odula
12. lis 2019

@kajka321 vcelku souhlasím . Jenom - já měla taky mlíčnyho maniaka. Kojila jsem ve v dne v noci . A otehotnela jsem když bylo malýmu 6 měsíců...toz... Je to individuální no ;)

hermia
12. lis 2019

@kajka321 kojila jsem co hodinu, MS jsem dostala 4 měsíce po porodu tzn mohla jsem i pres kojeni co hodinu po 4 mesicich otěhotnět. Takze je jedno kdo jak koji, proste MS bud prijde nebo ne. Nekomu hned po porodu nekomu staci kojit castecne a MS se dostavi az treba roce a pul.

linee
12. lis 2019

Ano. Dokonce je to mozne jeste v sestinedeli.