Penicilín a kojení. Neuškodí miminku?

verdik
22. bře 2008

ahoj maminky,potřebuji poradit, jaké máte zkušenosti s užíváním penicilinu během kojení???slyšela jsem, že někomu při braní ATB mlíčko zhořkne, někomu zas se zpomalí laktace atd...mám ve výtěru z krku streptokoka a paní dr z ORL , by byla raději ,kdybych ho přeléčila.mně se do těch antibiotik vůbec nechce, malý pěkně baští a přibýrá, tak bych u toho kojení chtěla zůstat co nejdéle. nemám žádné větší potíže, občas trošku škrábánía kdyby mi neudělaly výtěr, asi bych o bacilu ani nevěděla. tak si říkám, jestli to nevydržet aspoň do těch 6měsíců a pak bych se přeléčila??? byla jste některá v podobné situaci a co si myslíte?mám je začít užvat nebo vydržet, malý má 10týdnů nyní.děkuji moc, přeji všem krásné velikonoce

elucinka
22. bře 2008

Verdik, já jsem měla hnisavou anginu a brala jsem silná antiubiotika 6 dní po jedné tabletě, protože jsem měla i horečky a nemohla jsem vůbec polykat. Mléko mi nezhořklo, ani nic podobného, malý pil jako obvykle. Asi bych na tvém místě raději ta antibiotika brala a streptokoka zlikvidovala, aby ho nechytil malý a neměl nějaké vážnější potíže z toho...ale je to můj názor, musíš se rozhodnout ty sama. 😉

zany
22. bře 2008

Verdiku, já jsem brala 3 týdny po porodu taky Penicilin, protože jsem měla zánět prsu 😒 Ale normálně jsem dál kojila, malý pil jako předtím a evidentně mu chutnalo, protože krásně přibíral 😵
Takže bych se tomu na tvém místě raději nebránila, aby z toho nebylo něco horšího a nechytl to třeba i prcek 😉 😕
Toť můj názor 🙂