Píchá mě v prsou po kojení, je to běžné?

kamilka007
23. čer 2014

Chtela bych poprosit o radu, zkusenost: po kazdem kojeni me vzdy nejakou dobu silne picha a boda v prsou, od bradavky to prechazi do celeho prsa. Je to bezne? Od prvniho mimca si to vubec nepamatuju, tak abych treba neprosvihla nejaky zanet nebo tak. Diky!

luciesofi
23. čer 2014

@kamilka007 spis bych to tipovala na kvasinkovou infekci - mela jsme to tak taky. Nemá malý v puse moučnivku?

kamilka007
autor
24. čer 2014

@luciesofi Nema. I bradavky mam v poradku a to pichani je uvnitr, spis hluboko a v celem prsu.

siebs
29. črc 2014

@kamilka007 p
Podařilo se Ti to nějak vyřešit? Mám totéž a laktační poradkyně si se mnou už nevědí rady...

kamilka007
autor
29. črc 2014

@siebs No, vyřešilo se mi to vlastně samo. Ukazovala jsem to svojí gynekoložce na prohlídce po šestinedělí, ta prsa ohmatala a říkala, že zánět uvnitř ani infekce na bradavce to určitě není, že to si nejspíš zvykají mlékovody. A je fakt, že časem to ustávalo a teď - 8 týdnů po porodu- už to nemám vůbec. Tak držím pěsti, ať to máš stejně snadné. 🙂

medvide2
28. led 2016

můžu se zeptat, jestli jste to píchání nějak vyřešily? Mám to samé, kvasinky to nejsou, zánět mi tvrdí gynekoložka také ne, zkouším homeopatika, laktobacily, tvaroh po kojení to zmírňuje, ale už přes měsíc se toho nemůžu zbavit :(

petkatn
10. lis 2017

@medvide2 ahojky,trápí mě ten samý problém.Snažím se kojit uz 4 týdny,ale po každém kojení mě pálí celé prso,štípe a zároveň svědí.Vyřešilo se to u tebe nějak?

vanea
10. lis 2017

taky mně takto píchala prsa po kojení, ustálilo se to až teď po 2 měsících po porodu, infekce ani zánět nebyl, gynekolog prohlídl a usoudil, že si zvyká mlékovod, jak už tady bylo psáno 🙂 teď už mně jen klasicky táhne a brní druhé prso, než to, ze kterého právě kojím - nalívá se.

startload
4. pro 2017

Kojim uz 2 roky a 2 mesiace a raz za par tyzdnov toto pichanie po kojeni mam - jak sa mi nalieva zase nove mloeko. Citim to ako prirodzene. V zivote som nemala s prsiami ziadnyproblem - infekciu ani nic.

@petkatn pokial cle pali a stipe, tak tam zrejme bude zanet, infekce... odporucam si vzdy vyhladat najprv prirodne a prirodzene babske recepty nez hned siahnut po chemikaliach - antibiotikach a pod. Antibiotika sa tiez daju vyrobit prirodne. (Ja mam) a tie mozes uzivat i natierat.