Pije víc, než by měla a pak škytá

verzel
21. pro 2008

Ahoj,
prosím o moudrou radu, jsme týden staré a zdá se mi, že malá papká víc než by měla. Už druhý den zůstává přisátá u prsu skoro hodinu a hltá jak o život. Jakmile jí prs vezmu, začne za chvilku křičet, natáčet hlavičku a otvírat pusinku. Pak dostane škytavku, která přejde až kojením.

alishia
21. pro 2008

boli ji brisko. Ptala sem se na lince nutrilon i doktorky a ta mi rekla,ze jestli malej chce porad jist, tak se tim uklidnuje, kdyz ho boli brisko. a skytavku ma, protoze jeste nema vyvinuty jicen. zkus cvicit s nozickama a poradne masirovat brisko pupikem pred papanim.

zoubek
22. pro 2008

I když hltá každou hodinu, myslím, že ta škytavka není přepapáním. Dávej hodně odříhnout a dýl po papání držet ve vzpřímené poloze. Některé děti krkají i více. Může ho (jí) opravdu bolet bříško,ale protože není úplně vykrkaný/á.

anke
22. pro 2008

teda z moji zkusenosti: skytavka u nas byla z prepapani, zkousela jsem davat prevarenou vodu - ale vetsinou bez uspechu, vetsinou jsem musela znovu dat napit z prsu, ale hned jsem mu to brala a zaspuntovala dudlikem, aby nebecel, ze uz prso neni ...

a s tim bolenim briska - mam podezreni, ze nas mrnous taky pil v noci kvuli boleni briska, akorat si na to pak zvykl a ted v 8M pije v noci po 2 hodinach ... takze alishia muze mit pravdu a cviceni nozickama docela pomaha ...

dagina
9. led 2009

Ahojky holky, Verzel, upravil se nějak za tu dobu váš problém???? Popř. jak jste mu předešli??? Naše malá má škytavku i po 15 min. kojení, nenapadlo mě, že by to mohlo souviset s bolením 😖 ..., pravda, s říháním máme sakramentský problémy ☹ , když už si odříhne, tak nám stejně ublinkne 😒 ..., říhání je prostě naše noční můra. Ještě zkusím jak píše Alishia mast Pupík a masírovat.... . Jestli máte některá další rady a zkušenosti, budu ráda, díky.

koccour
9. led 2009

Ahojky, nám Pupík moc nepomohl. Ale doktorka mi poradila pít čaj s fenyklem, dostane se to do mléka a miminko si pak uleví. Jinak s přejídáním mám také svojí zkušenost. Už v porodnici malá křičela hlady, ikdyž jsem jí kojila přes hodinu, někdy i více. Sestřičky jí dávat ještě umělé mlíčko, nebyla vůbec k utišení. Musela se prostě nacpat co nejvíce a pak spala jak dudek. Co se týče té škytavky, tak mě doktorka říkala, že je to u kojenců naprosto normální. Přijde a zase odezní.

verzel
autor
16. led 2009

Ahoj dagina, jsme na tom trochu lépe. Malá škytá kildně i hodinu po kojení, prý je tím,že se přejídá. Prostě dostane dudlíka, zavinovačku a uhoupu jí ke spánku, škytka do 5 minut přejde sama, doktorka nám řekla, že to nemám řešit dalším kojením, to pak blinkala a škytala znova... Bereme taky probiotické kapky, sabsimplex a já jím probion a pomalu to zabírá, ale opravdu pomalu. S odříháváním máme taky problém, ale pokud jí kojíš, tak nemusí říhat po každém pití...někdy zabere poloha zády k mému břichu, ruku jí dám mezi nožičky, hlavičku mám mezi prsama a udělám dřep. Pokud má v sobě vzduch navíc, tak vyjde. Hlavně pevné nervy, ono se to časem prostě upraví samo 😝

fiallinka
17. led 2009

ahoj, u nás je taky škytavka často, někdy po kojení, někdy třeba hodinu po něm a myslím, že to ani přejídáním není... taky zabere většinou až prso, tak asi nezbývá než vydržet, taky mi v porodce říkali, že je to normoš. Ale vypadá to někdy děsivě, to jo ☹

carmenn
8. pro 2009

Ahoj holky,mam doma skoro 14-ti denni holcicku.Mame problem s rihanim,skitanim,prdiky a boleni briska.Na vse co je mozne jsem se vselijak informovala.Prdiky jsou nejspis z toho,ze mamince bud tece hodne mleka a miminko rychle saje a saje i hodne vzdychu,na to je dobre kojit prerusovane a po par minutach dat rihnout do te svisle polohy.Sic kojite hodinu,ale zabira to.Skitavka je u nas tim,ze kdyz si mala ublinke stavy ze zaludku,tak ji pali zaha a nasledne se uklidni jen mlekem.Casto si ublinkavaji,kdz jsou prepite a nebo se jim proste mleko vrati.Zaludecni zaklopka se vyviji asi kolem tretiho tydne.

djkrypta
10. dub 2010

Aho maminky...nám je skoro měsíc a už z porodnice máme přezdívku otesánek...přes den kojím co hodinu a malej je schopnej pít i půl hodiny...večer po procházce nebo koupání si dá i hoď kua pak 3 hoďky spinká,pak 2 ho´dky a po půlnoci už zase kojím co hodinku až hodinku a půl....říhá velmi málo, buď hned nebo vůbec....a ublinkává jen když ho položím hned po kojení, chvílu si musí pohovět u mámy...na škytavku dávám fenyklový čajík pro miminka , dvě tři lžičky a je poškytavce....

mabe
10. dub 2010

Ahojte holky, mam tri tydenni holcicku a skytame pravidelne. je pravda, ze hodne hlta, je to taky takovej neotesanek, to rikaly uz v porodnici. ale kojime cca 3h, takze ne az tak moc casto, nekdy v noci zaspi i na 4h. jinak ublinkavame skoro pravidelne. ty prdiky nas hodne trapi. piju kojici caj a mala bere sab simplex. co mam jeste jist ja, poradite?