Pístová odsavačka mateřského mléka. Ano či ne?

2. října 2012 
Čusík holky.Máte někdo zkušenost s pístovou odsavačkou mateřského mléka?Funguje?Byli jste s ní spokojené?Děkuji za odpovědi
9. zář 2008 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, moja sestra používala piestovú odsávačku dva týždne, malú nemohla kojiť, kvôli silnej žltačke, tak jej v pôrodnici dávali UM a ona odsávala, keď žltačka prešla, bábo už nevedelo sať, tak musela ďalej odsávať a dávať z fľaše, darilo sa jej to len dva týždne, neviem či prišla o mlieko preto, že úplne nerozbehla laktáciu, keďže od začiatku iba odsávala, alebo preto, že tá odsávačka nebola bohviečo...
Ja som mala bábo 6 týždňov po nej, tak mi ju nechala, keď by som potrebovala, našťastie ešte dojčim, nikdy som neodsávala. Len pár krát v noci, keď malý spal a ja som sa budila na plné boľavé prsia, chcela som to odsať, ale nedarilo sa mi. A takisto sa mi zdalo, že je to dosť bolestivé, a celkovo, že to zničí prsia, že budú také vyťahané, keďže ich ten tlak dosť ťahá.. aspoň ja som mala z odsávania taký pocit. Ja ju teda nepoužívam
9. zář 2008 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja mam s piestovou zle skusenosti. Mala som strasne vela mlieka a musela som stale odsavat, ak som nechcela riskovat zapal. Bola som po sekcii, takze v sprche sa mi furt nedalo stat a odsavat rucne. Kamoska mi pozicala piestovu odsavacku - katastrofa, iba zbytocne nervy mi robila. Tazko to islo, bolo to narocne na ruky, velakrat mi ten piest z nej pod tlakom vyletel a mlieko mi splechlo do tvare - bola som z nej na zrutenie. Znacka, tusim Babynova. Manzel hned bezal kupit pakovu rucnu Aventku. To sa neda porovnat, lepsie saje, ide lahucko, odsate raz dva.
9. zář 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám podobnou zkušenost jako lila794 - měla hodně nalitá prsa, malý to nestačil vypít, tak jsem už v porodnici odsávala - půjčili mi pístovou odsávačku, ale byl to děs - nešlo to a dost to bolelo. Pak mi jiná sestra dala pákovou Aventku, prý je šetrnější k bradavkám - a musím souhlasit, bylo to v pohodě. Používala jsem ji pak i doma, nemohla jsem kojit, odsávala jsem 3 měsíce a krmila z lahvičky. Byla jsem s Aventkou maximálně spokojená. Prý pístové všeobecně jsou bolestivější - kdo má citlivější bradavky nebo bude odsávat delší dobu, měl by si asi pořídit pákovou.
9. zář 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky děkuji!!!
9. zář 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sarkal, ja som nekupovala počas tehotenstva žiadnu odsávačku. Nevedela som, ako to budem s mliekom atd. a dodnes nakupujem veľa vecí až keď ich naozaj treba (silokónové klobúčiky, nosič pre bábätko ........., ktoré sme dokupovali keď vznikla potreba, naopak, mnoho vecí sme vôbec nekúpili ani vopred - napr. klasické perinky, perinky do autosedačky, košieľky, fľaše, odsávačka a tisíc iných vecí, ktoré nám nechýbajú dodnes).

V pôrodke som odsávačku 1 deň potrebovala, tam mali sterilné - piestové a elektrické. S ani jednou nič moc.. Tak som radšej preštudovala všetko možné o ručnom odstriekávaní a skúšala takto. Šlo to lepšie (aj keď spočiatku žiadna sláva) a robím to tak dodnes. Ak by som si mala ale vybrať z dvoch odsávačiek, tak radšej volím pákovú ako piestovú.
9. zář 2008 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ssissi ma pravdu, tiez by som nekupovala dopredu, my sme mali len zakladne veci a potom sme dokupili, podla potreby. Niektore veci co som nakupila doteraz lezia len tak. Skoda penazi.
9. zář 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piestová odsávačka = stredoveké mučidlo (viem o čom hovorím)!!!!!!!!!
Sesternica mi potom požičala odsávačku avent a to sa nedá porovnávať. Odsávala som tri mesiace, malá sa nikdy neprisala, bola slabučká a nešlo jej to.
Popredu si odsávačku nekupuj, ak ju budeš potrebovať, na šestonedelí Ti ju určite požičajú
9. zář 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám pákovou od Nuku a pohoda. Ze začátku jsem měla pístovou, ale nic moc. Jinak rozhodně bych koupila až po porodu, až je jisté, že je potřeba odsávat.
9. zář 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A aky je rozdiel medzi piestovou a pakovou? Som myslela, že je to to isté.
17. zář 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarkal, nevím, jak v Teplicích, ale v Ústí mě nutili odstříkávat ručně, protože prý odsávačky ničí bradavky. Tak jsem odstříkavala, byl to horor. Malá neuměla sát, bylo to na budku. Doma jsem už fakt nemohla, měla jsem i drobnou laktační krizi a narychlo sháněla odsávačku. Aventka mi nesedla, lepší pro mě byla Medela harmony. Do pístové bych nikdy nešla.
No to jen tak na okraj, že v porodnici ti nic půjčit nemusí, záleží na tom, jak jsou pokrokoví. Ale ani tak bych předem nekupovala.
18. zář 2008 v 00:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
zunko, pístová je takový ten válec, se kterým musíš hýbat a u pákové jen přiložíš k prsu a mačkáš páku a je to víc podobné tomu, když ti saje mimčo.
18. zář 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
me osobně pistovka vyhovovla
30. zář 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nemám dobrú skúsenosť s piestovou, nešlo mi to vôbec, vyskúšala som Anvent a bolo super, prvý raz to bolo za 20 min a potom pohoda za chvilu bolo odsaté
30. zář 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja som na zaciatku par krat pouzila tu Anvent, ta je fajn v pohode s nou odsajes.Odsavacku som si pozicala od tety. Ale pouzivanie odsavacky zvysuje nadprodukciu, radsej dat odsat babatku ked je naliate bolestive prso. Na zaciatku prvy tyzden-dva sa upravuje mnozstvo tvorby mlieka podla potrieb dietata, preto som tu odsavacku radsej dala prec a vsetko sa mi pekne upravilo. Kojim doteraz mala ma 8 mesiacov striedam prsniky kojila som na poziadanie teda vtedy ked babo chce.
2. říj 2012 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
24. říj 2012 v 18:09 • dvpetra
Tvůj příspěvek