Pláče při kojení. Co by ji mohlo trápit?

kamcatko
11. bře 2008

Ahoj,naše malá od včera nechce normalně papat.Při kojení se začíná vztekat,vždycky se přicucne,2x zatáhne a pak se otočí a začne brečet,pak se zas přicucne a takhle pořád dokola....nemáte s tím někdo zkušenosti,nenapadá mě co by ji mohlo trápit ☹

gilotek
11. bře 2008

ahojky, tohle dělá náš malý taky. Vypozorovala jsem že ho při kojení začne bolet bříško, začnou mu pracovat střeva 😅 Takže spolu trochu bojujeme. Někdy nám pomůže že ho dám odříhnout a pak pokračujeme, nebo vyměním prsa 😉

josefa
11. bře 2008

náš malej to taky občas dělá, když ho boli bříško, někdy pomůže změna polohy u kojení...

dvojka
11. bře 2008

Ahojky holky,samozřejmě to může být způsobeno plynnatostí,ale taky to může být tím,že se mlíko špatně spouští a dětičky jelikož jsou netrpělivé ,tak si o to papání říkají pláčem...Někdy před kojením stačí dát si teplý obklad na prsa a nebo mlíku pomoci odstříknutím mléka..
Je opravdu ale těžké říct čím to je způsobeno,opravdu to mohou být ty prdíky a je lepší nechat mimčo krknout a nebo změnit polohu při kojení..

Aniž si to uvědomujeme děti díky nevhodné poloze,spolykají spoustu vzduchu a to je pak velmi trápí a právě při kojení a je třeba i během jednoho kokjení(pokud tedy dítko velmi pláče)nechávat až 4 x vykrkat...
Přeju vám všem jen ty nejkrásnější zážitky s kojeníma ony určitě přijdou.....

kamcatko
autor
11. bře 2008

děkuju za odpovědi....během kojení ji nechavám vykrkat,ale ani to nepomáhá,když vyměním prsa tak to taky nepomůže...zkoušela sem to mlíčko i nejdřív rozpumpovat aby lépe teklo a nic....pláče stále....Tak se s tím asi budem muset naučit žít 😀

gilotek
11. bře 2008

a mlíčka máš dost?

gabca1
11. bře 2008

kamcatko - já to taky řešila,vydržela jsem to tak asi měsíc, pak jsem jí začala mlíčko odsávat odsávačkou a papala z lahvičky a teď už i dokrmuju Nutrilonem + odsáte mlíčko a jsme spokojeé obě dvě. Nevím co se těm miminkům začne honit v hlavičce, že najednou nechtějí sát. Ale bylo mi to líto, že najednou nechce papat z prsu. Asi bude něco na tom spouštění jak píše Dvojka. G.

kamcatko
autor
11. bře 2008

no když to rozpumpuju a nebo když začne konečně sát tak mlíčko stříka proudem...na lahvičce bych nerada skončila ☹

dvojka
11. bře 2008

Malá má 2 měsíce?U nás nepomáhalo téměř taky nic,ale po třetím měsíci se to zlepšilo a mě kojení začalo bavit a vydrželo mi až do 18 měsíců...
a mléka máš dost?Zkoušela jsi třeba poradit se s doktorkou jestli by udělala kontrolní kojení?To je ,že se mimčo zváží před kojením,nakojí se a pak se znovu převáží a zjistí se kolik mlíčka vypije????Jenže někdy takové výsledky můžou být zkreslené at už trémou nebo zrovna mimčo nebude mít zrovna hlad.....Ale pokud mimčo prospívá tak jak má,tak se to všechno upraví,určitě neni třeba hned myslet na nejhorší...Mě takové kontorlní kojení nedopadlo zrovna nejlíp a doktorka chtěla hned přikrmovat a nakonec jsem dobře udělala že jsem jí neposlechla...
Bude líp,uvidíš....

gabca1
11. bře 2008

no to mě taky, zkus vydržet, některý dětičky to odtrhávání přejde.

kamcatko
autor
11. bře 2008

tak sem zas tady..ted sme krmili a byl klid....tak me tak napadlo jestli se treba neplace a neodtrhavase protoze nema hlad?!normalne krmim kazdy 2hodky a ted spala tak sme krmily az po trech...nevim jestli me nenapadla uplna hloupost..co myslite?? 😀

dvojka
11. bře 2008

Kamcatko-možný to je,jestli třeba malej zaknourá a ty ho přoložíš k prsu,tak mu třeba jen stačí se napít...Je možné že si opravdu jen chce ty intervaly mezi kojením prodloužit..
Tohle všechno ale sama časem vychytáš--Uvidíš

zazana81
22. zář 2010

Chtěla bych předat svou zkušenost ohledně toho, když miminko nemůže v klidu pít, odtrhává se od prsu a pláče. Měla jsem stejný problém. Radila jsem se s laktační poradkyní a problém jsme vyřešily. Šlo o příliš silný spouštěcí reflex. Miminko nestíhalo proud mléka pít, proto se odtrhávalo a plakalo - obzvláště při večerním kojení. Pomůže před kojením přiložit na prso studený obklad (např. vychlazený gelový polštářek) nebo prso vychladit studenou sprchou, tím se spouštění mléka zpomalí.