Plivání prsu, ztráta zájmu o kojení. Máte zkušenost?

syrael
3. zář 2007

Ahojda, vim ze se tu nedavno resil krik pred a pri kojeni. Mame trochu jimy problem. Jsme na zacatku 4. mesice a nekolik dni Kuba vypada, ze ztraci zajem o kojeni. Zacal prso vyplivavat, mam problem udrzet ho u nej. Neustale odvraci hlavicku a kouka, kde co lita. Mam trochu pocit, jako by zacal vic vnimat svoje okoli a je pro nej v tu chvili zajimavejsi nez kojeni. Jsme docela jedlici, takze mi ale na druhou stranu tenhle zvrat nejak nesedi...
Obavam se, jestli to neznamena, ze snad ztracim mliko, nebo mu neco je...
Pokud mate podobnou zkusenost, prosim dejte vedet. Moc dekuju

samsa
4. zář 2007

Ahojky Syrael,

tak přesně tohle dělá i moje Nelinka. Jen to začala dělat už asi v 2,5 měsíci. Kouká okolo, prso jí vypadáva z pusy...Připadá mi, že skoro nejí. Mně pomohlo dát jí při kojení přes hlavu plínu, aby neviděla kolem sebe. Nebo se s ní vleže zavrat do postele a přikrýt se. Někdy ani to nepomůže, ale nijak to neřeším prostě jí tam to prso trpělivě strkám zpět.Pokud Kuba přibírá, vůbec bych to neřešila. Nelča sice přibírá, ale je to drobek. Budeme mít 5 měsíců a máme jen 6 kg. Myslím, že s množstvím mléka to opravdu nesouvisí, zkrátka prťata asi objevují svět a je to pro ně zajímavější naž jídlo. Jo a taky si strašně zkrátila dobu kojení, teď je napitá za 5 minut a víc do ní nedostanu.

syrael
autor
4. zář 2007

Ahjky samso, tak to mame asi uplne stejne - i s tim zkracenim doby kojeni. ten trik se zakrytim oblicejetaky zkusim - jinak obcas, kdyz je hodne Kubajs neklidnej, pevne ho zavinu a razem se zklidni...

mejviz
4. zář 2007

máme to teď taky 😒 zdá se mi že toho vypije strašně málo že pije jenom trochu předního mlíka a pak nic 😒

gedren
4. zář 2007

Moje zkusenost je takova, ze kdyz ma dite opravdu hlad, tak pekne nasava. Kdezto kdyz tak jako uplne hlad nema, nevi co by, a nemuze se rozhodnout, zda je zajimavejsi mama, nebo ten svet okolo, tak dela to, co tady popisujete. Nemyslim, ze je to na zavadu, a ani to nic nevypovida o stavu mlika. Mozna muzete diteti, co je nerozhodny, to prso sebrat, aby se jako poradne rozmyslelo, zda chce sat, nebo ne, ja jsem to nejak neresila a prislo mi to v poradku 🙂

bara_d
4. zář 2007

Ahoj děvčata, tak je to asi všude stejné. Moje malá má 5,5 měsíce a pije přes den cca 5 - 7 minut a taky se odtahuje od prsa, ale v noci si dá pořádně do nosu a je to minimálně 10 minut. Přes den dostává kolem 8,12,16,19.30, pak jde spinkat a poslední měsíc se probouzí kolem 11 hodiny a pak ve 3 a pak až ráno, ale byly časy, kdy se probudila pouze na jedno noční kojení, a to v 5 hodin. Bea když pije, tak buď pije v kuse nebo se kouká všude dokola, dělá, jako by tlačila, ikdyž stejně nic nevytlačí a podle mě je už taky líná tahat mlíčko z prsa a když zjistí, že jí to už jde špatně nebo že musí více přidat, tak začne plakat, já automaticky dám prso druhé a vše je OK. Ale říkám si, že pokud Bea přibírá, tak je vše OK a pokud mimčo nekřičí po kojení, tak asi hlad nemá a vystačí si s tím.

syrael
autor
5. zář 2007

Je fakt, ze dokud pribirame, bude asi ok. Jinak sebrat prso u nas tak nejak nefunguje, nijak zvlast to Kubu netankuje🙂

lenycka
5. zář 2007

Ahoj, to jsem ráda, že v tom nejsme samy. Malou poslední týden taky zajímá vše kolem a když má jíst, tak se směje, povídá si, kope nožičkama, prostě všechno, jen aby nemusela jíst... Večer po koupání je zvyklá, že hned dostane postupně obě prsa, ale včera jí to přišlo hrooooozně legrační a furt jsme bojovaly - ona mi prso odmítala, já jí ho furt rvala zpět! 😎 Dřív mi usnula v osm večer a vzbudila se kolem čtvrté a pak až ráno a od té doby, co dělá "bejkárny", tak mi vstává 2x za noc. Není se čemu divit, kdyť je tady takových zajímavých věcí 😅