Plné kojení déle než 6 měsíců? Co na to váš doktor?

petka80
15. čer 2008

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo plně kojil déle než těch "klasických" 6 měsíců......
Já o tom silně uvažuju, hlavně proto, že manžel je alergik, a i jinak si myslím, že s příkrmy není kam spěchat.
Ráda bych proto znala vaše zkušenosti - jak jste to zvládaly (vy i dítko), co na to váš dětský doktor atd.
Děkuju 😉

bambusko
15. čer 2008

petka, len kojit plnych 7 mesiacov sa doprucuje, ak je predispozicia na alergie, co je aj u vas. moje dcery su obe alergicky, takze sa chystam zacat davat prikrmy az po 8. mesiaci, pretoze ked bude mat maly 7, ideme na dovolenku a tam sa mi nechce nacvicovat s lyzickou mrkvy a tahat kvoli tomu kopec veci naviac. poznam dve mamky, ktore kojili bez prikrmov do roka a potom dieta normalne prechadzalo na beznu stravu bez problemov. akurat si myslim, ze je dobre brat vyzivove doplnky, kvoli zelezu, toho vecsie dieta uz potrebuje viac

vera78
15. čer 2008

Ahoj Petko,
moc ti asi neporadím, ale já stále marně zavádím příkrmy, takže v podstatě kojím v 7. měsíci plně 😉 Malej prostě zeleninu odmítá a nic jiného jsem zatím nezkoušela.

androna
15. čer 2008

petka ja som kojila plne do 8mes a do 9,5mes v podstate tiez.zavadzanie prikrmov trvalo az v 9,5mes mi zacal jest prikrmy.predtym to boli 2-3lyzicky.doktorka mi radila plne kojit do 8mes.malemu mliecko krasne stacilo.teraz kojime uz iba rano,vecer a v noci.

dobromila
15. čer 2008

My sme akoze zacali prikrmovat od ukonceneho siesteho mesiaca, ale maly nic nezjedol, este minimalne dalsie dva mesiace. Bola som z toho nestastna, ale teraz uz viem, ze ak nahodou budu moje dalsie deti zo zaciatku odmietat prikrmy, tak ich do toho nebudem nutit a skusim to znova o par tyzdnov, ci o mesiac.
Doteraz bojujeme s masom a zeleninou, ovocie si niekedy da, inokedy ani za svet, najviac mu chuti chlieb, jogurt, mliecna kasa.
Myslim ale, ze ked su niektore deti dobri papakaci prikrmov uz od zaciatku, tak im to mlieko samotne asi uz nepostacuje, hm?
Takze, chcela som tym povedat, ze moj syncek si minimalne tych 8-9 mesiacov vystacil len s mliekom uplne v pohode 😉

bambusko
15. čer 2008

dobromila, to sa asi pri prvom dietatku kazdy vytesuje, ze uz papa nieco, co aj vidiet 🙂 aj ja som bola taka a potom som si hovorila "zlate kojacie casy" vsetko ciste, rychlo prichystane... teraz uz viem, ze sa netreba ponahlat 😉

ria80
15. čer 2008

Já jsem tzaky 7 měsíců jen kojila a pak kromě dvou lžiček zeleniny vlastně taky.Od 9.měsíce jsem začla dávat příkrmy a malá hned od začátku krásně jedla.Příště to určitě budu dělat taky tak.

bihan
15. čer 2008

Ja som výhradne dojčila takmer do 7m, ale nie z vlastného rozhodnutia, malá mi odmietala príkrmy, tak sme začali neskôr, keď na to bola pripravená 😉 Nevidím v tom žiadny problém.

petka80
autor
15. čer 2008

Holky, díky moc za zkušenosti. Zkusím to taky tak, samozřejmě pokud to bude malé stačit, uvidíme.
Bambusko, ty výživové doplňky myslíš pro mě, že? Ne pro malou?
No je mi jasné, že je to dost záhul pro tělo, tak je potřeba kvalitně jíst, pít a tak.

kacka79
15. čer 2008

Ahojky, tak asi budu jediná s opačným názorem, ale nedá mi to. Moje sestřenice kojila kvůli alergii téměř 8 měs a nyní je holčičce 13 měs a skoro nic nejí, pořád chce jen prso... už i mudra řekla že je to problém.. ale kjaždé mimi je asi jiném záleží na tom jak to cítíš

sirinka
15. čer 2008

ahojte...baby, ked to citam, ste uplne super ako to krasne zvladate s dojcenim. moja zacala od zaciatku perfektne papat prikrmi a dodnes nemame problem, aj ked porcie su skor mensie. a samozrejme sa aj nadalej dojcime. pravdaze kazde babatko je ine a tak k nim treba aj pristupovat. ale v zasade asi plati, ze pokial pribera a je spokojne, tak mu mliecko staci...

ria80
15. čer 2008

já mám zas opačný problém.I když jsem kojila plně 8.měsíců,tak malá se začla ted sama odstavovat a já se snažím to udržet.

yenn
15. čer 2008

Ja jsem kojila 8 mesicu plne, od zacatku devateho jsme zacali davat zeleninu k obedu a vecer nemlecnou kasi a pozdeji presnidavku dopoledne. A tak je to doted, tyhle tri jidla a jinak kojeni.

yenn
15. čer 2008

Petko, mudr byl uplne v pohode, v tom rozhodnuti me podporil a sam rikal, ze by bylo skoda zacinat prikrmovat uz po 6. mesici, kdyz malemu to staci, je spokojeny a pribira.

vladimuraz
15. čer 2008

Holky, já mám kamarádku šílenou exotku, ona kojila do 13 měsíců plně, nic nepřikrmovala, páč to jednou zkusila, malé to se lžičkou nešlo, tak ona se rozhodla, že se přikrmovat nebude, že na to nemá nervy. Takže pomalu přešly z kojení rovnou na příbor 😀 . Teď je jí 2 a 1/4 roku, váží 19 kg a měří asi metr, takže to rozhodně není žádné nedochůdče, dobře živená vypadala i na kojení a s přechodem na pevnou stravu problém neměla. Ale samozřejmě každé dítě je jiné...

petka80
autor
16. čer 2008

no já taky slyšela o maminkách, co kojily třeba rok plně. Ono vlastně pokud člověk kojí plně třeba těch 8 m a pak začne postupně příkrmy, tak to stejně nějakou chvíli trvá, než toho mimi sní víc a těch pár lžiček mrkve ho stejně nevytrhne, že........ tak si myslím, že i samotné kojení asi těm dětem stačí.....

yenn, tos měla dobré s tvou dr., já jsem zvědavá na tu naši 😉 Ona je hrozně fajn, ale my měly na začátku děsné problémy s kojením a skoro jsem začala přikrmovat, pak jsme to zvládly a teď už vše o.k., ale jsem zvědavá na její reakci, že zrovna já chci kojit tak dlouho 😅

titkovamiriam
16. čer 2008

presne tak 😀 ja som plne kojila 8m a potom postupne s prikrmami do 18m 😀

petka80
autor
16. čer 2008

kacka79, z toho mám taky trochu obavu. no ale kde je psáno, že by ta její holčička jedla lépe, kdyby nekojila tak dlouho......
já mám zas kamarádku a její holčička (je jí přes rok) sice jí pěkně, ale vůbec neumí pít - z hrníčku nebo z flašky. Pije vlastně skoro jen MM a pár kapek něčeho jiného, co do ní ta kamarádka nějakým zázrakem dostane. To jsem zvědavá na nás, protože malá flašku vůbec nezná a ani dudlík nechce......... 😒

petka80
autor
16. čer 2008

Jinak jsem moc ráda, že jste mi napsaly, protože jinak si pomalu připadám jako exot, že už dávno nedávám šťávičky, čajíčky, polívčičky, kašičku na noc a tak..... 🙂

lenadka
16. čer 2008

petka, ja som plne dojcila do ukonceneho 7 mesiaca, lebo mala nechcela prikrmy, teda zjedla 1-2 lyzicky aj to plula tak som sa na to vybodla a este mesiac pockala a potom to uz postupne islo. Pokial dieta prospieva len na MM tak nie je co riesit. Ale zase na druhej strane treba zvazit kedy ucit na pevnu stravu, mam pocit ze preto ze som zacala neskor dlho trvalo kym sa mala naucila poriadne zut, no mozno aj preto ze 10 mesacnej jej narastli prve dva zubky a potom dlho nic, no kamoskyne bezubatko 6 mesacne zulo zemiaciky tak neviem, ja som potom dlho musela vsetko mixovat nahladko inak ju napinalo a doteraz zuje zle, napcha si plne lica a prehlta len tekute a to ma 3 roky, jedenie nam trva vecnost...

yenn
16. čer 2008

Petko, vzdyt je male jen 5 mesicu 😕 vzdyt standartne se udava prikrmovat od 6 mesicu, ted by Ti rozhodne meli vsichni dat jeste pokoj

Ja jsem teda nemela problemy s nikym, vsem jsem razne rekla, ze hodlam 8 mesicu plne kojit a nikdo si nedovolil diskutovat 😀 Maly dudliky taky nikdy nechtel a treba odstrihane mliko z flasky uz vubec ne. A v pohode, presel rovnou na hrnecek kolem toho 9. mesice. Ale vypije malo, porad hodne kojim a staci mu to. Vypije tak 100ml za den cajiku.

bambusko
16. čer 2008

petka, ano myslela som pre maminu vyzivove doplnky 🙂 nase dievcata boli kojene do roka, od 6m s prikrmami, flasku sme vobec nepouzivali, po odstaveni zacali pit z poharika so sosakom, ale viac tekutin zacali prijimat az ked zacali chodit

petka80
autor
16. čer 2008

Yenn, představ si, že manželova teta je dětská sestra a tuhle mi říkala, že už bych s "polívčičkama" a "šťávičkama" měla začít... A "čajíčky" už samozřejmě dávno, že........ 😀 Já už jsem na tyhle výrazy úplně alergická. Ale to víš, budu prostě jen kojit a ať mi každý vleze na záda.

S tím hrníčkem jsem to taky slyšela, že kojené děti ani flašku poznat nemusí, no tak snad nám to pak půjde 😉

kuky8
16. čer 2008

Ahojte baby, som rada za túto tému a ďakujem za Vaše názory. My máme v stredu 6 mes. a už som si teraz konečne istá, že keď náhodou malý bude vymýšľať so zeleninkou a tak, nič mu nebudem nútiť, pekne ďalej kojiť a trpezlivo čakať kedy bude na to pripravený 😀 Mne stačil jeden pohľad na rozbor mliečka a viem, že niečo také sa synteticky jednoducho nedá vyrobiť 🙂

ilijanka
16. čer 2008

ja som začala s príkrmami po 6.mesiaci, ale čo sa týka tekutín, vypije denne možno 50ml vody z hrnčeka od Aventu a inak iba materské mlieko

marketa.d
16. čer 2008

Já bych to zkusila, pokud by jedl, dávala bych příkrmy, kdyby nechtěl nenutila bych. Některé maminky pak mají potíž s tím, že děti jídlo dlouho odmítají, když se začne s příkrmy moc pozdě. Alergik je s příkrmy i bez nich, jen bych dávala každý týden jen jednu novou potravinu aby bylo poznat jak reaguje. Taky je fajn když si zvyknou už pít z pítka, dlouho kojené děti pak odmítají i jiné tekutiny než MM. Zrovna jsme se o tom bavily s dětskou, taky říkala, že je dnes hodně "nejedlíků" mezi kojenými dětmi a že je to podle ní tím, že se začíná s příkrmy až po 6.měsíci. Ale je to samozřejmě tvoje věc.
Dcerce je skoro 7M, začali jsme po ukončeném 6. a nejedla mi ze začátku nic, teď máme zavedenou rýžovou kaši k večeři a přesnídávku ke svačině, pije vodu z pítka a střídáme kojení a UM.

sirinka
16. čer 2008

dovolim si reagovat na tych nejedlikov medzi kojenymi detmi...je dokazane, ze chut materskeho mlieka sa mierne men v zavislosti od toho, co maminka jedla a tym padom su tieto deti lepsie pripravene na prijem inej stravy, co sa tyka chuti, kdezto flaskove deti poznaju iba jedinu chut umeleho mlieka. to, ze kojene deti mozno neskor zacnu prijimat inu stravu ochotne, suvisi podla mojho nazoru s faktom, ze im pri tom chyba ten nicim nehraditelny kontakt s mamou. lyzicka, ci plastova, kovova alebo gumena...nema vonu, nie je hebka...nelaka. zaroven pri sati s prsnika pracuje jazyk a pusinka uplne inac ako pri piti s flasky a je to pre to narocnejsie naucit sa tento novy pohyb a skoordinovat pusinku. v davnej minulosti, ked sa len dojcilo, pretoze sunar proste neexistoval, aj vtedy sa ludia naucili jest a nevymreli hladom...tak preco by to neslo dnes, len kazde babetko ma svoj cas, kedy s tym zacne...ved nie sme roboti.

jankax
16. čer 2008

No tak jsem se taky uklidnila, my zatim teda neprikrmujem, zkousela jsem malemu dat jen tak na zkousku par lzicek zeleninky a kasicky, ale proste ho to nebralo, takze dokud bude chtit, budu taky kojit....a zkusim to zase treba za tyden. Nerada bych prosvihla ten moment, kdy uz bude na prikrm pripraveny, abych pak fakt nekojila do trinacti 😀 😀 Ale probira mi zatim dobre tak jsem v pohode (sice je ted trochu problem v tom, ze uz posledni dva dny pije tak 30 sekund a pak rve a uz nechce, no ale to je tema na jinou diskuzi 🙂 )

janicka.ziv
16. čer 2008

Jsem si to tady přečetla a jsem ráda,že nejsem jediná, komu by dítě pilo jen MM. Začala jsem s příkrmama od zač.7.měsíce a občas dobrý ale občas malá nechtěl, nebo snědla jen málo. Ted už dávám na oběd masozeleninu a potom nekojím a odpolko na sváču ovoce a za hodinku ji nakojím. Kojím 5x denně zatím.

Holky co kojíte a přikrmujete, kolikrát denně kojíte? Jasně že se kojit má i dále, ale na druhou stranu by ty příkrmy měly postupně to kojení nahrazovat. Ale přesně nevím jak. Když ted třeba odpourám po odpol.ovoci kojení a pak třeba ještě zavedu dopolední příkrm, tak se tím kojení dost sníží.A když budu dávat i příkrm i kojit, tak už třeba nebude tolik toho příkrmu jíst, protože jí to kojení taky nasytí 😕

jankax
16. čer 2008

jani IP 🙂

sirinka
16. čer 2008

janicka kojit je dobre napriek vsetkym prikrmom aj nadalej, ja napr. davam klare 5-6x denne prikrm a kojim tiez 4 - 6x. ide o to, ze dietatko potrebuje kazdy den svoju davku mliecnych vyrobkov...ide o cca 500ml mliecka. ked prestanes kojit, musis mu to niecim nahradit, jogurty syry, acidko a este davat pozor na pitny rezim...kravske mlieko sa odporuca davat detom az od dvoch, niekde sa uvadza az od troch rokov, takze ked budes kojit, mas vystarane...vsetky umele mliecka su tiez s kravskeho mlieka...