Plné kojení déle než 6 měsíců? Co na to váš doktor?

petka80
15. čer 2008

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo plně kojil déle než těch "klasických" 6 měsíců......
Já o tom silně uvažuju, hlavně proto, že manžel je alergik, a i jinak si myslím, že s příkrmy není kam spěchat.
Ráda bych proto znala vaše zkušenosti - jak jste to zvládaly (vy i dítko), co na to váš dětský doktor atd.
Děkuju 😉

janicka.ziv
16. čer 2008

Sirinka, děkuji 🙂 A to kojení praktikuješ mezi těmi příkrmy anebo třeba hned po nich??

sirinka
16. čer 2008

prve je hned po zobudeni a posledne je zase uspavacie a inac jej davam medzi prikrmami, ked si pyta...vacsinou sa vtedy ku mne tuli a je taka urevanucka, tak viem, ze chce prso a ked je zvlast teplo, tak jej radsej ponuknem castejsie.

janicka.ziv
16. čer 2008

Aha tak to jo. Já dávám malé odsáté MM, takže tak. Ona nemá potřebu prsa a těžko se to u ní pozná. Až když má hlad, tak začne řvát.

sirinka
16. čer 2008

no ved ona este podrastie a bude vediet dat lepsie najavo svoju volu 😀 to ta ale obdivujem, ze dokazes tak dlho mliecko odsavat, klobuk dole pred tebou.

eros
16. čer 2008

Podla mna je to dobre ked tak dlho kojite ja som plne kojila maleho do 3rokov a malu som odsavala do 9mes 😉 len tak dalej,ale som mala statsie,ze mala papala a maly mi vsetko vyplul len didik 😉

denisocka
16. čer 2008

baby, a ked kojíte do 8m len MM tak ako často cez den? ja už týžden skušam mrkvu,zemiak a dbnes aj broko-v pohodičke,take 4-5 lyžičky zje,potom už nechce ale nič ho to nezasýti,teda som si aj myslela že zaka zelenina nič nezasýti,ale chcela som vedieť či predsa.ja kojím každe 2hod,niekdy vydrži aj 3,inokedy chce aj každu hodku.v noci som mala teraz 2týždne take že každu hodinu jak hodinky bol hore,potom týžden len 2x a od predvčreazas každu chvílku v noci.

dobromila
16. čer 2008

denisocka,

ked maly este prikrmy nejedol, tak bol dojceny cez den priblizne kazde dve, nanajvys 2,5 hod. Kedze ho chcem ale najneskor do 4 mesiacov odstavit (to bude mat rok aj 3-4 mesiace), tak momentalne sme na 4 dojceniach denne, pricom prve je este akoze nocne okolo 4:30. Takze cez den 3 razy, ale dal by si aj castejsie a tiez vela inych tekutin nevypije, tak niekedy mu dam o jednu davku naviac.

yenn
16. čer 2008

Deni, ja kdyz jsem plne kojila, tak pres den vydrzel i 4 hodiny, vetsinou ale 3. A v noci katastrofa, ale to nebylo jidlem, nebudil se hlady, ale chtel si cumlat svuj zivy dudel

Ted kdyz maly ji 3 jidla denne tak kojim tak 6x - 7x podle toho, jaka je noc

kuky8
17. čer 2008

Denisocka, my sa kojíme cca 9x za 24 hodín. Už má aký-taký režim, čo sa týka času, ale veľa závisí napr. od tepla (vtedy chce častejšie, lebo je smädný) alebo aj od zúbkov (vtedy, ako písala yenn, si cmúľa živú dudu 😀 )
Vydrží aj 2,5 hodiny... ale najlepšie je, že keď sa napapá a ja vytiahnem päty z domu na 30 minút, je ako stopovací pes 🙂 .... odrazu je opäť hladný (?) a potrebuje nutne prsník... chudák manžel 😉

arabeska
17. čer 2008

ahoj,moj maly ma cez 9 mesiacov a je plne dojceny,prikrm uplne odmietal ale teraz 2 dni mi ho spapal tak dufam ze uz sme to nepapanie skoncili lebo to bolo o hubu a dojcila som ho aj kazdu pol hodinu,niekedy vydrzal dlhsie ale to len malokedy 😖

denisocka
17. čer 2008

baby dík,takže nemám čakať že brokolica s mrkvou ma spasí 😀 ,ale ja som velmi rada že kojím,dokonca som fakt nechcela začať prikrmy ale je tu leto a mrkva je na zahrade tak som neodolala 😝 ale vidím že efekt nulovy,kopec riadu navyše,všetko okvackane a hladoš je večne hlady. hej a tie noci -to su zo zubkoch?my sice žiadne nemame ale už sa tlačia (tlačia sa od 3m 😀 ) a on v noci jak atomove hodiny poresny,len začne plakať,dam cicik on 2x cucne a spí a toto sa opakuje do rana 😖

sirinka
17. čer 2008

denisocka to asi nebude zo zubov, skor ta chce len citit, chalani vraj su viac naviazani na maminky... 😅 , nam ked sli zuby, tak ajajaj, zaspali sme az okolo pol stvrtej rano do siestej...a dovtedy sa aj na prsniku zvijala 😖

denisocka
17. čer 2008

tak ten moj je cicek,to joooooo 😝 ,spi s nami ako antikoncepcia od prveho dna 😀

sirinka
17. čer 2008

denisocka 😀

alinka76
17. čer 2008

Denisocka, my sme tiež začali príkrmami skôr ako od 6 mesiacov, ale to len preto, že sa mi naťahoval za lyžičkou, by mi ju vytrhol z ruky. Je hladoško, tiež len kojíme, v noci síce máličko, tak za 4 hodinky si vypýta papať, ale cez deň aj po hodine niekedy sa musí doplniť doplna 😵
A začali sme najprv čistou mrkvičkou, potom som pridala tekvicu tiež udusenú a včera som mu prvý raz uvarila nový zemiačik a vymixovala som ho s MM a mrkvičkou a malý to všetko spackal. Normálne mi držal ruku, čo nechcel pustiť, som mu nestíhala pchať do úst, čo to tak chcel zjesť. a vydržal potom 3 hodiny bez pýtania.
A akýkoľvek nápoj z fľaše alebo lyžičky tiež absolútne odmieta. Tak sme len na MM.

aponchie
17. čer 2008

plne sem kojila10mesicu a pak do roka a pul polovicni davku..nicmene nemoci mela uplne stejne pri nastupu do skolky 🙂 do te doby nic

denisocka
17. čer 2008

ali,aj u nás to same,on ešte nikdy neodmietol cicu,aj kebi mu z uší striekalo MM.TERAZ som dokojila,zjedol broko s mrkvou a pičtí tu lebo ja jem nanuk.tortu a on nie,tak mi asi 5x zdrapol lyžičku,tak som mu dala obhrýzať tu cvičnu zub.kefku kým to dojem 😝

tigri
17. čer 2008

mne doktorka radila, aby som vylucne kojila do ukonceneho 8.mesiaca a to nemame v rodine ziadne alergie...dcerka pekne priberala a uz od 2.mesiaca prespala celu noc...koncom 7.mesiaca sa vsak zacala v noci budit na hlad, tak sme netradicne zaviedli ako prve vecerne kase, tak sme fungovali dalsi mesiac a od toho ukonceneho 8meho mesiaca sme zacali s prikrmami....nebol s tym ziaden problem, velmi rychlo si zvykla na nove chute...lyzicku poznala vdaka tomu, ze ako "refluxacka" dostavala Nutriton (na zahustenie MM v brusku)...a vdaka refluxu som jej uz od cca 4.mesiaca davala aj trosku vodicky na splachnutie kyseliny...teraz uz dcerka papa takmer vsetko a papa velmi rada, co sa tyka tekutin, vypije denne aj 500 ml...odstavila som ju len nedavno

podla mna, ked ma byt dieta zly papkac, tak nim bude, ci zacnes s prikrmami v 3., 6. alebo 9. mesiaci

co sa tyka alergie, dolezitejsie je striedme a rozumne zavadzanie potravin...

denisocka
17. čer 2008

a z čoho vám piju?ja somnkupila hrček tommee tpee a viac menej sa s ním hrá

alinka76
17. čer 2008

tigri, aj mne sa budí v noci v poslednom čase, v troch mesiacoch mi vydržal od 8-mej večer do 6-tej ráno, ale takto mi to vyhovuje, aspoň mi odsaje v noci mlieko a nestráca sa mi 🙂 takto som ja musela o 11-tej ešte odsať a ráno mi išli prsia prasknúť, čo boli také plné.

denisočka, ani mne nechce ani fľašu, ani avent so sosáčikom, ani z lyžičky. nechávam to tak, ak bude chcieť, tak sa naučí.

kuky8
17. čer 2008

denisočka, náš pri horúčavách pije len trocha prevarenej,ochladenej vodičky a to normálne z Aventáckej fľašky. Mne sa našťastie nepotvrdilo, že keď bábo ochutná fľašu, tak odmieta prsník... ale viac-menej sa s tým tiež hrá, vypľuje viac ako vypije 🙂 Máme aj hrnček, ale ak mu teraz chutí takto, tak ho zatiaľ nechám... nemáme sa kde ponáhľať.
Na lyžičku je zvyknutý, tak som zvedavá, ako mu to pôjde s prvou mrkvou (zajtra začíname 😉 )

janicka.ziv
17. čer 2008

mně malá kdysi pila celkem v pohodě z lahvičky čaj ale pak jsem jí ho přestala dávat a ted už ho moc nechce. Tak jsem koupila hubičku od kouzel.hrnečku avent, nasadila to na lahev avent a odendala z toho tu gumu, aby jí to teklo do pusy. A každý den ji zkouším dávát pít-vodu, čaje. A neprotestuje. Sice trochu vyleje na sebe,ale i tak vypije cca 100ml denně. Já vím, že pro některé je to málo,ale pro nás úspěch. Jinak vypije tak 800ml MM denně,ale chci ji učit i na jiné tekutiny

denisocka
17. čer 2008

kuki držím palce.zajtra máte pol roka, lebo my hej . *18.6 .* 😀 , a je pravda čo píšeš,aj ja som sem tam s flašky davala a pohoda,cicku ešte nikdy neodmietol 😀

bibinka
17. čer 2008

čaute, ja som malého plne kojila do konca 8mes, aj keď som skúšala pomedzi dať čosi iného, tak nechcel,len čo zbadal lyžičku, tak zamkol pusu a nič. Niekedy som mu stihla dať dve tri lyžičky . potom sa mi rozpapal, dávala som tie mliečne kaše ráno a na večeru( max.80ml) , na obed zeleninku s maskom, ale to bol boj. vždy tak dva dni jedol,potom nie, tak som ho dala na plné kojenie na pár dní a tak dookola. teraz od piatku mal plné kojenie, lebo mu vyšlo päť zúbkov a mal aj horúčku, tak bol napichnutý na cicke od rána do večera. celý víkend som s ním preležala v posteli-doslova. od pondelka jakž-takž papká, ale reve pritom jak tur, už si myslím, že ho bolí bruško. Lenže je to asi ohromná nechuť- opustiť cicku 😅 😅 😅 .
Inak za víkend sa mi tak naštartovala mliekotvorba, že odsávam po papkaní 150ml! už neviem čo s tým mliekom, lebo mraziak mám plný 😅 😅 😀