Plně kojím 4měsíční holčičku, odkdy dávat příkrmy?

zrnkokavy
26. črc 2014

Ahoj, včera jsme byli na 4měsíční kontrole a bylo nám řečeno, že podle nových výzkumů se mají dávat dětem příkrmy už od 4 měsíců,už ne až na 6 jak tomu bylo do teď. Prej je to kvůli tomu aby si dítě dřív zvykalo na alergeny a lépe potraviny přijímalo. Zatím jí kojení stačí, jak to děláte vy? děkuji

pavlapl
26. črc 2014

to je kravina. Podle WHO je doporučené plné kojení do ukončeného 6 měsíce. Jsem Laktační poradkyně a často se setkávám s tím že to pediatři rozšiřují ale je to absurdní. Čím dýl budeš plně kojit tím víc chráníš mimčo proti alergenům.

nuninove
26. črc 2014

pokud plne kojis tak bych to klidne chvili jeste nechala..ja kojila jen 2 mesice takze od 4m sme uz davali prikrmy..nevidim nic spatneho zacit az kolem 5-6 mesice pokud jsi ty i mala spokojena 🙂

irennn
26. črc 2014

Malému je 10 měsíců a 2 týdny a nejí mi nic, prostě nechce,ačkoliv mu nabízím několikrát denně všechno možné...je pouze jen kojený a měří 82cm možná už i víc a váží 9,5kg ..myslím,že máte čas od 6.měsíce není kam spěchat

zrnkokavy
autor
26. črc 2014

Děkuji Vám, taky se mi to zdálo divný. Osobně bych radši ještě počkala, jsem ráda že můžu plně kojit a stačí jí to..

betelgeuzz
26. črc 2014

Je pravda, že se kvůli alergiím doporučuje dávat dítěti ochutnávat jídlo dřív, to ale neznamená zavést příkrmy a omezit kojení, ale dát lžičku dvě nějaké potraviny, aby si na to tělo zvykalo.

katyxq
26. črc 2014

https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri... ... základ je, aby miminko jevilo o jídlo zájem, pak je moźné začít dávat nékterě věci ochutnat (klidně ty nejčastější alergeny od ukončeného 4.-6. měsíce - ALE v malinkém množství při prakticky plném kojení, při pozdějším zavedení se riziko alergií sice zvyšuje, ale jen poměrně málo, takže žádná křeč, řiď se podle dítěte), neznamená to miminku nacpat příkrm v plné dávce 😉 - a hlavní zásada: PŘÍkrm se ke kojení PŘIdává, nenahrazuje ho

chezzie
26. črc 2014

me to take mudra rikala, ale stejne jako u prvniho, jsem zacala az na 6m, pokud to diteti staci, zustala bych u kojeni...

wenduliks
26. črc 2014

Nam Dr.rikala az,od ukončeného 6. M, coz je u nas ted. Tak pomalinku zaciname. Ale je plne kojeny. Dr. Rikala,ze plne kojene deti nepotrebuji ani zadne jine piti. Coz nas syn taky nemel,ani nic jineho nechce. 🙂

eldrag
26. črc 2014

začli jsme zeleninovými obědy asi 10 dni po 5. mesíci protože se dožadoval jídla a lžičky, když jsme jedli, pokud ale prcek vystačí s mlékem začala bych od 6 nebo 7m kdy je i motorika lepe vyvinuta atd...

romantika
26. črc 2014

ja mam praxi 6 m u první a bylo to pozde, u druhého jsem zacala asi 4,5m. U první jsem mela urcite dřív, narodila se vetsi a hlavne od 4mesicu nam tak silene slintala nad jídlem. Jak byla vetsi tak pak tim ze jsem zacala prikrmovat pozde prestala pribirat a nerostla a nakonec v roce jsme resili ze je mala. U druhého jak mi zacal slintat a hlasit se na jidlo jsem necekala. Ted ma 13m, kojim, prikrmuji a vse ok. Protože je chlap nenazrany tak občas ještě prijde i na nutrilon. Takze dejte na intuici. Nektere deti naopak zase jidlo nedaj třeba ani do roka, a chtej jen kojit. Ale myslim, ze je to prave často tim, ze se zacina i pozde.Zacnete opatrne, zeleninkou a uvidíte. ono je to celkem fuska pripravovat jidlo. Jinak před 4roky se lepek a mlecne zavadelo od 10-12mesice, ted mne to cpali uz v 6 mesicich. Pak si udelejte poradek. Opatrna jsem v mlece, ostatní jsem u druhého zavadela hodne dřív nez u první a musim rict, ze to teda zvladal fakt lepe. První se zavedenim pozdního lepku se pak sžívala az do dvou let.

tria002
26. črc 2014

J8 první dceru plně kojila, bez čehokoliv jiného, do roka.. Přibírala pěkně, doktorka nás chválila a podporovala... Na roce, k narozeninám, dostala první rohlík..

helcenka
26. črc 2014

@zrnkokavy - já začala v necelých 6 měsících, ale to jen proto, že malé kojení už nestačilo. Nejhorší bylo, že ona nic jiného než mlíčko od maminky nechtěla, potvůrka malá, takže jsme dlouhou dobu jely na kojení, banánu, vařené mrkvi a večerní kaši s mateřským mlíčkem a ještě dokojení. Byl to tříměsíční boj, pak vzala na milost ještě polévky a to už bylo v pohodě, stačilo jí to. Ale i tak pro ní bylo mlíčko ode mne na prvním místě ještě dlouhou dobu 😀 .