Ploché bradavky. Kojily jste?

kvetuska145
7. črc 2021

Ahoj holky, je tu nekdo kdo ma ploché bradavky? 😬 mam par dotazu zda ste kojily jestli poridit formovace bradavek🤗 aby to k necemu bylo😊

pipi_puncocha
7. črc 2021

Jo, já jsem z toho měla strach, myslela jsem, že nebudu kvůli nim kojit vůbec, absolvovala jsem ještě v těhotenství schůzku s laktační poradkyní, která mě uklidnila, že dítě se nepřisává na bradavku, ale na dvorec a neví, jak vypadají správné prsa. Nakonec to dopadlo tak, že syn v porodnici nechtěl pít, dostali jsme kloboučky, s těma jsem kojila cca půl roku a pak už nebyly potřeba. Stále kojím, syn má aktuálně 20 měsíců a už fakt ploché nejsou.

kvetuska145
autor
7. črc 2021

@pipi_puncocha to se mi trosku ulevilo☺️ Mazu je purelanem a premyslim o tech formovacich, ale aby to nebyly vyhozene penize, no zkusim a uvidim 😊

alena138
7. črc 2021

@kvetuska145 taky s plochými bradavkami kojím už třetí mimčo. Teď u třetí jsem chvíli měla klobouček (moc malé miminko a velké prso) ale jak vyrostla, tak se to zlepšilo a od třech měsíců bez kloboučku 🙂 Miminko si bradavky vytáhne. Já teda nepoužila na formování nic, ale určitě to nejsou špatné pomůcky 🙂

geilinka
7. črc 2021

Prsa jsou v prvni rade urcena je kojeni...to ze nemaji uuplne predpisovy tvar povetsinou vykompenzuje spravna technika prisani, kterou ne vzdy pirodnicich maji zvladnutou
...doporucuji laktacni poradkyni - dobrou laktacni poradkyni - ktera to s vami projde a pomuze vam tak odbourat stres z toho ze to nepujde

kvetuska145
autor
7. črc 2021

@alena138 děkuju za zkušenost🤗😊

cinam
7. črc 2021

S prvním synem mi to moc nešlo a v porodnici mi hned dali kloboučky. Měla jsem je měsíc, pak jsem si pozvala LP a moc mi pomohla, kojila jsem nakonec dva roky bez kloboučků 😊 s druhým synem to šlo hned, krásně se přisál už na porodním sále. Žádné formovace ani nic jiného jsem nepoužívala.

malenka3
8. črc 2021

Já měla dokonce vpáčený. V porodnici jsem začala s kloboučky. Kojila jsem s nimi 13 měsíců. Snažila jsem se je odbourat v průběhu kojení, ale nepovedlo se.
Druhé jsem začala rovnou kojit s kloboučky, ale bradavky už byly tvarované, po pár dnech jsem je odbourala a doteď kojím zcela bez nich.

zrzeckas
8. črc 2021

Segra je mela vpacene a kojeni bylo v pohode 🙂 ja neco mezi plochyma a vpacenyma a co se prisati tyce tak jsem na zacatku potrebovala kloboucky a pak to vzladl maly bez nich 🙂 pozdeji jsem nekojila z jineho duvodu

gruyerre
8. črc 2021

@kvetuska145 ano, nejdřív s kloboučky a po pár týdnech bez. Bradavky mám ne ploché, ale vpáčené. Mimčo se přicucne k prsu jako přísavka a bradavku nepotřebuje 😀

kvetuska145
autor
8. črc 2021

Dekuju holky! Spadl mi kamen ze srdce❤️😊

modra_zizala
8. črc 2021

https://www.prirozenekojeni.cz/mate-krasna-prsa/
formovace jsou zbytecne, ploche bradavky nejsou vubec problem 🙂

vendes
8. črc 2021

Poprvé v porodnici to byla tragédie. Máte špatná prsa, s těmi kojit nebudete. No, kojila jsem 16 měsíců, po měsíci bez těch hloupých kloboučků, co mi nacpali. Podruhé ta samá porodnice a už jsem měla kupodivu prsa správná.

hortenziaa
8. črc 2021

@kvetuska145 Ja som mala tiež ploché bradavky, jednu dokonca vpáčenú. Kojila som dcéru najprv s klobúčikmi asi 4 mesiace, bola som z toho ale nešťastná (stále som to sterilizovala, odlepovalo sa to z prsníka a všade musel človek miesto kojenia najprv vyberať kus silikónu z tašky🙈). Potom som sa poradila s laktačnou poradkyňou, ktorá mala geniálny nápad, vzala obyčajnú injekčnú striekačku, odrezala z nej vrchnú časť a použila ju ako pumpu na bradavku. Tlakom (ako keď striekačkou naťahujete tekutinu) mi vpáčenú bradavku vytiahla von a dieťa sa prisalo. Po týždni sa dcéra naučila bradavku povytiahnuť sama a klobúčiky som mohla konečne vyhodiť 😅 Určite sa nestresujte, vždy je nejaká pomoc, kojenia sa kvôli tomu nemusíte vzdať. Želám veľa šťastia 🌺

geilinka
8. črc 2021

Ja snad jeste nezazila, ze by nekomu rekli v porodnici ze ma ,,spravna prsa ke kojeni,, to je furt mala prsa, velka prsa, vpacene bradavky, ploche bradavky, snad pro kazdou jsou nutbosti bud kloboucky nebo formovace .....
Me rodina prorokovala MAXIMALNE tri mesice podle porodnice dokonce vubec....prsa jsou tak mala ze nevytvordi dostatek mlika pro dite pry....
Prvni jsem kojila do roka a ctvrt nez jsem odstavila a druheho do dviu let

rhiami
8. črc 2021

Zažila jsem teď nedávno, mladá maminka a hned na porodním sále ji dětská sestra řekla, že má ploché bradavky a že kojit určitě nebude. Maminka vyřízená z těžkého porodu a slyšící ještě tohle! Tak jsem ji uklidnila, že těchto žen je spousta a kojili i dost dlouho, ať s pomůckou či bez. Prcek mezi druhým a třetím dnem přibral krásných 150gr a to i bez kloboučku, které ji nutily. Naopak ji pomohla hodně odsávačka, hlavně na stimulaci a pak i na úlevu díky nalití prsou.

kvetuska145
autor
11. črc 2021

@hortenziaa super napad☺️ Zkusim!
@rhiami dekuju moc vsem za rady😊 mne staci kdyz po nich prejedu nebo je mazu a ony vylezou😀 tak snad to nebude tak strasne☺️ Hlavně se snazim byt v pohodě🥰🙌🏼