Po horečce mám problémy s kojením

matao3
6. únor 2013

ze soboty na nedělu jsem bohužel prodělala chřipkovou horečku.měla jsem přes 38° a celej den klepatura.Od té doby mám problémy s kojením.Malej když ho přikládám tak řve a řve.jedno jestli v noci nebo přes den řev stále.myslím si že se mě i snížila tvorba mléka odsávačkou nic nevytáhnu a ručně něco málo.začala jsem pít tedy víc kojící čaje,více mléka,nornálních čajů.vyčetla jsem že je i dobrá melta tak tu mám ode dneška.nejhorší je že malej nechce jest a pít skoro nic.zkoušela jsem mu dát aspoň umělý ale napil se málo skoro nic.

hojda
6. únor 2013

Opravdu to chřipka? může to být i retence, když ti nejde mléko ven, tak máš právě teplotu, klepavku a odsát nic moc nejde...já to tak měla při retenci. Nepíšeš kolik je malýmu a jak dlouho kojite.

jetynka
6. únor 2013

Taky se přikláním k retenci, popř.k slabému spouštěcímu reflexu a proto malý tak křičí, zkus nejdříve prsa nahřát ve vaně teplou vodou a pokoušet se odstříkat trošku a masirovat pak malého nakojit, jinak ¨šupajda k dr ať to není zánět v prsu, já ho prodělala a byl konec s kojením, změnila se chuť mléka a i tím že mi ho malá nechtěla tak se snížila jeho tvorba.

missymici
6. únor 2013

Když ti nechce malý nic a vis jiste ze si měla chřipku,tak na něj muže lezt taky,.... a proto třeba nemá chut k jidlu. Při zanetu by te prsa moooc boleli....a to bys urcite poznala. I přes to ze plne kojiš tak to maly muze dostat....

jujika
6. únor 2013

Horecku a tresavku jsem mela pri prvnim diteti a byl to zanet na prsu, pri kontrole maleho v nemocnici si me prohledla i gynekolozka, vzali mi krev a musela jsem brat antibiotika, pri tom jsem stale plne kojila. Malej byl ale veliky jedlik ve trech mesicich mi uz nestacilo mlicko, tak jsme zacali dokrmovat UM a MM se casem ztratilo uplne 😒 pisu to proto, ze i v dobe me nemoci maly papal vyborne... Myslim, ze ti mimco bojkotuje kojeni, to je pouze prechodna zalezitost, pokud nejak nestrada a neplace hlady tak bych to neresila. Zkusila bych prilozit horkou zinku k prsu, pit u toho horky caj, coz uz jsi mozna zkousela a odpumpovat.
Tot byl muj problem s kojenim, doufam ze jsem ti pomohla 🙂
Preju jeste mnoho krasnych chvilek s miminkem pri kojeni! Ps:druhorozenou uz kojim 3mesic plne bez vetsich problemu a doufam ze dlouho budu 🙂

pronine
6. únor 2013

zkus si přiložit tvaroh na prsa 😀 - mne to pomohlo u dcerky na ty 2měsíce co jsem ji kojila(vyléčí to zánět pokuď tam je a pustí mlíko), pak se sama odstavila a už prso nechtěla. Vyzkoušela jsem snad všechny umělá mléka co byli na trhu až konečně Nutrilon ji zachutnal a do roku ho pila, po roce jsme zase měnili.. 🙂