Po injekcích mám řídké mlíčko. Syna po něm bolí bříško

bebe7
3. říj 2009

Zdravim..
Mám takový problém nedávno jsem měla těžkou blokádu zad apo mnoha injekcích, kapaků, leků atd je to lepší jenže tím nejspíše utrpělo moje mlíčko. Nejdříve bylo strašně řídké a při odstříkávání mi připadalo jako voda, teď se to sice zlepšilo ale malinký po tom buď ublinkává nebo má strašné bolesti bříška nevím jestli mám pokračovat a vydržet než se to vyčistí nebo už přejít na UM... strašně mě to trapí prostě to nechci vzdát ale zase vidím že se trapí ☹

aponchie
3. říj 2009

asi bych to jeste nevzdavala

bebe7
autor
3. říj 2009

to prave nechci.. Malinký má teprve 4. měsíce. No mam strach ze si mi na tO UM zvykne musim ho sem tam dávat hlevne po lecích nesmím 6hod kojit a ty leky beru co 8hod ☹ takze i kdybych chtel anestíhám odstříkávat tak aby zbylo i na těch dalších 6hod. Filipek je ještě k tomu pěkný jedlík

shaula
3. říj 2009

Hm, to je fakt těžké. Ty zažívací problémy má i když kojíš v té "povolené" době? Já jsem velký zastánce kojení, myslím, že to je to nejlepší, co dítě může dostat. Ale když je maminka v takové situaci, jako ty, tak to je strašně těžké, zvlášť když musíš dodržovat ty přestávky. Zkus se obrátit na laktační poradkyni (napiš třeba Annag). Asi bych nad tím hodně přemýšlela, ale nejspíš já osobně bych to udělala tak, že bych dávala UM a v době, kdy můžu, bych buď kojila, nebo odstříkávala a dávala z lahve. A kdyby to nešlo (kdyby mi dále blinkal apod.), tak bych asi to kojení vzdala (i když velmi nerada) - přece jenom je důležitější spokojené miminko než vystresovaná maminka a ublinkávající dítě... Nicméně - jsi si jistá, že ty bolesti bříška jsou po tvém mléce? Že nejde "jen" o běžnou koliku, kterou by měl i při UM?
Přeju hodně síly a ať se Vám to brzy zlepší! 😉

shaula
3. říj 2009

Jo a jestli ty léky jsou tak silné, nedostávají se do mléka i po těch 6 hodinách? Aby to malému spíš neublížilo... No jak říkám, máš to fakt strašně těžké, ale jestli by měl mít malý z toho problémy, tak bude asi lepší to UM 😉 (teď si asi trochu protiřečím oproti minulému příspěvku, ale mně holt některé věci docvaknou později 😅 ).

llllucka
3. říj 2009

No,pokud neměl koliky už předtím,tak bych to přisuzovala těm lékům.Příjde mi divný,že by se v tomhle věku najednou objevily.Jinak,já bych nekojila.Nevím,ale pokud můžeš kojit po 6 hodinách a bereš léky po osmi... nějak bych radši nekojila,protože bych měla strach,že to tam ještě je.I když po těch šesti odinách odsaješ,nikdy přece neodsaješ všechno.Vzhdem k věku miminka chápu,že se necheš vzdát kojení,ale 4 měsíce není zase tak málo.Každopádně držím palce.

niki2
3. říj 2009

Bebe, nedaji se ty zada resit nejak jinak? Ja mela taky hrozne blokly zada, z toho neustale migreny, blila jsem jak alik, zhubla hodne kilo, az se kamaradka bala, ze jsem vazne nemocna. Chodila jsem na elektrolecbu, nebylo to samozrejme hned, ale kojila jsem a leky jsem brat nechtela. Do toho mi malej vstaval v noci po hodine, trvalo to asi 8 tydnu, dodnes nevim, jak jsem to mohla prezit 😀
V tech 4 mesicich je jeste malinky na odstaveni, ale zase kojit za kazdou cenu taky ne. Kdyz je spokojena maminka, je spokojene i mimco.

bebe7
autor
3. říj 2009

No doktor říká že to do mateřského mléka jde minimálně jenže od té doby je maly jako vyměněný bříško ho sice bolelo už předtím ale né tak že by mi řval i půlhodiny v kuse a nepomáhala ani hadička. No po kapačkách jsem zase nesměla 8hod kojit takže je to celé zamotané a jen jsem doufala že už někdo takové zkušeností má. No taky jsme přemýšlela, že budu teď podávat UM a po vysazení leku najedu zase na MM samozřejmě budu odstříkávat jen jestli si nezvykne už na chuť UM

shaula
3. říj 2009

Chuť jak chuť, ale spíš na jinou techniku... Aby pak ještě chtěla prso... Asi bych taky teď radši nekojila.

radka.m.
3. říj 2009

určitě bych nekojila,jsem zastáncem kojení,ale v tomto případě to kojení může být spíše na škodu,nikde nemáš záruku,že za 8hodin v mléce už nic nebude,je to u každého různé,u někoho to může být vstřebáno dříve,u někoho naopak déle

lenkabu
3. říj 2009

Nekojila bych.

bebe7
autor
4. říj 2009

To je právě to taky určitě nechci přestat ale ten červíček furt hlodá... Moje dětská doktorka mi řekla že se může stát, že už moje mlíčko chtít nebude to ho mám pak nutit??

shaula
4. říj 2009

Když chtít nebude, tak ho stejně nedonutíš...

marcelapetrikova
4. říj 2009

bebe v tvé situaci bych asi raději nekojila 😒
holky mám dotaz malá je jen kojená ale poslední 3 dny u ní pozoruju takovou divnou stoličku je zeleno hnědá bez těch cucků a jen hleny je to v pořádku?malá hlady nebrečí je spokojená v noci spí od 9 až do 5:30

bebe7
autor
4. říj 2009

teda taky bych chtěla aby mi Filda takhle spinkal my takovou stoličku máme časteji a hlady nikdy netrpěl a to upozorňuji že ve 4. měsících váží 8kilo jestli nepláče hlady tak by mělo být vše ok aspoň teda myslim 😉

marcelapetrikova
4. říj 2009

no stejně radši zítra skočím k dr jdeme do poradny tak se jí zeptaám a mi měli ve 3 měsících 7260g a 67 cm a jsme jen kojení 🙂
bebe pošli fildu k nám já ho to naučím nechat maminku spát 🙂
a to ještě když vstane malá vtech 5:30 tak ji vemu k sobě dám prso a usneme u toho obě tak do 7 až 7:30 😀 jsem totiž samoobsluha 🙂

bebe7
autor
4. říj 2009

Určitě bych se taky zeptala... 🙂
Ja jsem vůbec ráda že mi v noci krásně spinká a budí se jen co ty 3 až 4hodky na jídlo pře den už je to horší 😀
Ale zase když je taťka doma a nevstáva do práce tak takové to mazlení po ránu je jeho takže ja sii vesele dospávám 😉

shaula
4. říj 2009

Marcela - radši skoč k doktorce, jen pro jistotu. Zelená stolice (pokud není tmavá), je sice normální, ale zelenohnědá s hleny už mi normální nepřipadá...

marcelapetrikova
4. říj 2009

shaulo není uplné zelená je taková žluto hnědo zelená a v tom ty hleny příjde mi jako by měla průjem ale lezou jí ted zoubky tak nevím a hlavně je nějaká zahleněná celkově bo pokuckává a já slyším jak jí tam ty hleny vybrujou

bebe7
autor
4. říj 2009

Jejda a jaká má být ta normalní stolička? Teď jsem s toho zmatená malý má pořád takovou hlenovitou někdy hustou nazelenkavou a hlady teda netrpí doufám teda