Po kojení dvoutýdenní miminko stále pláče. Mám méně mléka?

marketka_m
30. lis 2019

Dvoutydenni miminko po kojeni stale place..domnivam se ze je hladove...kojime i 45 minut.. mam mene mleka?doktorka rika ze v pohode...pribira hodne pomalicku...mela jsem tu laktacni poradkyni z mamily...a nic moc teda..jenom mi rekla..ted pije.ted ne..prisati dobre..prisati horsi..vlastnie nic me nenaucila...a my bojujeme..nejake rady?

zelenaesmolda
30. lis 2019

@marketka_m
zkusit jinou laktacni poradkyni?

puhelin
30. lis 2019

Odrihne si po kojeni? Byla prohlednuta, jestli nema nejake zraneni z porodu (zlomene zebro, klicni kost, ...)? Mene mleka nemas, pokud kojis. Mleko bud mas, nebo nemas. Plac byva spojeny s nejakou bolesti, tlacenim, nekomfortem.

ocetnicek
30. lis 2019

Ahoj, já měla obě miminka v tomto věku na prsu v podstatě nonstop. První dudlal, ale třeba druhý syn opravdu sál přes 30 minut. Plakal po kojení ale většinou kvůli bříšku, nemůže to být váš případ? Do 3 měsíců jsme si užili pláče a kojení v podstatě skoro pořád, pomáhalo masírovat bříško, chovat, kojit v leže na boku. Málo mléka je mýtus, taky jsem si to myslela, že nemám mléko, ale syn prostě byl unavený tahat, pak to bříško, pak spurt, takže chtěl kojit pořád a pořád. Bylo pár krizi, ale všechny jsme ustaly. Umělé mléko bych dala jen pokud by mi doktorka řekla, že miminko přibírá hodně špatně. Jinak určitě ne.
Mít takhle malé miminko často u prsu je prostě normální. Není to jen o mléku, ale i o blízkosti a pocitu bezpečí.

marketka_m
autor
30. lis 2019

hmmmm.z porodnice rekli ze jsme vporadku..bez poraneni...jak se dokoji...porad hleda prso...nezazili jsme ze by sam prestal pit

marketka_m
autor
30. lis 2019

v laktacni poradne jsem nakojila pouze 30

puhelin
30. lis 2019

@marketka_m A miminko ma dudlik, zavinovacku, spi v postylce? Jak casto kojis?

marketka_m
autor
30. lis 2019

@puhelin nepravidelne..jednou se ozve za hodku hned..jindy za dve..max vydrzi v noci 2.5-3hod...ano je v zavinovacce.s dudlikem..pak uz se unavi a usne..bohuzel u doktorky asi uvidime co vaha...jak bude mene..je jasne ze ma hlad..

dat
1. pro 2019

Ahoj, u nas trrba trvalo 4 tydny nez se rozjelo kojeni poradne, to ze nabere mene neznamena ze ma hlad, kojene deti nabiraji skokove.. Ze zacstku jsem mela malou na prsou i 50 min.. Pak sem mela cca 40 min oraz a znova.. Priklanela bych sr k variante brisko a nebo chce byt na blizku mame.. To je prirozene

marketka_m
autor
1. pro 2019

@dat spise me vylekalo asi to ze jsem v te poradne nakojila jenom 30..ale mohla to byt i psychika...
maly mi usina u prsu...nevim zda ho budit nebo ho nechat...bojim se aby mi pak usinal jinak nez u prsu...

marketka_m
autor
1. pro 2019

kdyz dite pusinou hleda a vzteka se tak to neznamena hlad?nebo nemusi znamenat?

dat
1. pro 2019

@marketka_m ja sem mela doma vahu pujcenou. A byla sem "soku" ze jednou sem nakojila 30, jednou 70, pak zase mene.. Kojila sem po cca 1.5 hod.. Pak sem volala jine LP, rekla at nevazim a jedu podle sebe.. No vazila jsem ji alespon 2x tydne a pak se na to vyprdla a vahu vratila.

marketka_m
autor
1. pro 2019

jo ta vaha je asi na palici...jenomze u nas je problem ze v porodnici ztratil 300 g..coz je pry normalni..pak to nabral zpatky...ale za dalsi tyden mi znova spadnul o tech 300..takze si zadavas otazku...zda je mliko...neni..nebo co se deje

marketa1218
1. pro 2019

A za mě to hlad bude, prošla jsem si tím před třemi měsíci. Plakala mi byla neklidná. V poradne jsem zjistila, že nakojim tak 20ml a malá mi nenabirala. Vyfasovali jsme dokrm

daasqua
1. pro 2019

A co zkusit třeba tak den dva pořád po každým kojení měřit, kolik toho vypil? Je to vopruz, sama to znám, holka u prsa usínala a jen si dudala a když už náhodou pila, bylo to taky přes 45 minut (a klidně by tam u prsa zůstala). My jsme to vyřešili jen odsáváním, kde bylo v NAŠEM případě hodně výhod (hlavně jsme viděla, kolik vypila, taky byla štíhloun). Taky se mi tenkrát nechtělo ji po každém kojení cpát na váhu a tím budit, ale aspoň jsme zjistili, kolik toho vypila.
Další možnost, co mě napadla, je, že když se dlouho kojení, začíná se v bříšku míchat napůl strávené mlíko s tím novým a dělá to neplechu. Kluci jsou obvykle víc náchylní na bolení bříška a prdíky.

zuzita15
1. pro 2019

@marketka_m ja bych zkusila odstrikat, jestli mam dost mlika (ja ho treba na zacatku mela min). Vyhodila bych vahu a kojila klidne co hod a pul (min moc nema smysl). Taky jsem na zacatku kojila skoro hodinu, usinala mi u prsa, ted usina bez prsa, takze zadnej strach. V laktacni poradne nebo u doktorky mi mala taky vypila vzdycky nejmin, nejvic pila doma a vecer. Jednu dobu rvala po kojeni, byl to Vigantol, po vysazeni klid. Nevzdavala bych to, vyzkousela bych jinou LP. Nekdy radi zalezt do postele, svlict do plinky, sebe do podprsenky a kojit, kojit, kojit.... dite pije i lepe v chladu nez teple

mourovatakocka
1. pro 2019

V téhle době byla dcera přisosnutá prakticky pořád. Určitě to není tím, že bys neměla mléko. Může ho trochu bolet bříško, když si dostatečně neodříhne, nos třeba po kojení na tygříka. Jinak zkus jinou laktační poradkyni, jestli máš pocit, že ti dost nepomohla, za to nic nedáš. Jinak se mazlete, ty si dopřávej nějaké laskominy a užívej si začátek. Zkus si třeba i psát, po jakém tvojem jídle víc brečí, třeba to pak cítí z mlíka a vyjadřuje nesouhlas ☺️

mourovatakocka
1. pro 2019

@marketka_m 300g neřeš! Jinak to vážení... Podle mě je to jen na nervy a cesta k UM, protože budeš jen zbytečně nervní. Ale zkusit po kojení odsát, hodně střídat prsa na podporu laktace, tím nikdo nic nezkazí.

mariegroth
1. pro 2019

Zazila jsem neco podobneho. Flaska zachranila moje nervy. Odstrikavala jsem a vedela jsem kolik maly dostava.

megi89
1. pro 2019

podle me je to hlad....

joselinne
1. pro 2019

@marketka_m na tom není nic špatného, dcerka (2r) usíná jedině u prsa.
Nepoužívejte žádná šidítka (dudel, zavinovačka, láhev, atp) kojit vždy když bude mimi chtít, pláč může být z toho důvodu že se chce vyprázdnit (bezplenkovka) sundat plenku, polozit na preb podložku lehnout k mimi a nakojit.
Nosit taky pomáhá, co zkusit šátek či nosítko?a kojit v nem

puhelin
1. pro 2019

@joselinne Souhlasim.
@marketka_m Dudlik i zavinovacka jsou separacni kazitka, ktera muzou kojeni pokazit. Misto dudliku dej prso, at porad taha mleko a tobe se ho dela stale dost a dost. Dudlik vubec nepotrebuje.

marketka_m
autor
1. pro 2019

to mam cele sestinedeli byt jenom v poloze kojeni?to si nedokazu predstavit:(kdy mi usne u prsu ma vypito cca 15 ml..a to je malo...je hladovy...a v noci co hodinu vstavat to nejde..z toho omdlim za chvili

puhelin
1. pro 2019

@marketka_m Takhle to delame vsechny, ktere kojime. Jsou deti kontaktni a jsou deti, ktere to zvladaji. Takhle to netrva vecne, ale sestinedeli je cele o tom, ze jsi v neustalem kontaktu s miminkem. Mleko podporis hormonama, kontaktem. Nereaguje spatne na nektera jidla, ktera jsi snedla? Neprisla ti menstruace? Muze to byt cimkoliv.

megi89
1. pro 2019

@marketka_m no když vypije jen 15 ml, tak to má vázne hlad a nedivim se, že zhubnul. zkus mu dát um a uvidíš zda bude spokojeny.

kuttu
1. pro 2019

@daasqua U materskeho mleka toto neplatí,ze se micha natravene s cerstvym,je to vyvraceny mytus,plati to u UM.MM je lehce stravitelne...

kuttu
1. pro 2019

Zakladatelko,taky jsem to tak měla...malá řvala nonostop,ja porad v hlavě,ze je hladová,hucela do me máma at dam UM...pořídila jsem vahu,navysila si laktaci homeopatiky,piskvicí,benediktem a kojila a kojila a kojila,ve dne v noci a mala najednou behem mesice pribrala kilo...ted je ji 15 měsíců a stále kojim

zuzita15
1. pro 2019

@megi89 UM by mela byt az posledni moznost...

marketka_m
autor
1. pro 2019

@kuttu to jsi vazila kazde kojeni? potrebuji navysot laktaci...piskavice a benedikt caje? pres den kojim co jde...v.noci ale jsem mrtva..hodinu kojim..hodinu spi maly...usne u prsu a zase za hodinu krici...takze nic nevytahne ode mne...moje touha je se rpzkojit...aby byl maly spokojeny...a to moc

marketka_m
autor
1. pro 2019

@puhelin jidla si myslim ze jsou ok...jak pisu..pres den pohoda..ale v noci to nedavam...citim ze me telo ma po dvou tydnech dost...kdyz spi max hodinu v kuse

kuttu
1. pro 2019

@marketka_m Ne,vazila jsem jen tak orientace co 3 - 5 dni laktacni poradkyně mi rekla ze vazit ored a po kojeni je blbost,ze clovek se taky naji a nap8je pokazde jinak,jiné množství...ricinus communis 5 kulicek 5 x denně pak po navyseni snizovat mnozstvi,benedikt a piskavici jsem uzivala kapsle 3 x 3 denně od kazdeho fakt to pomohlo...ja teda nikdy nemela mleka nazbyt,vzdy akorat pro malou...ja v noci kojila co 3 hodiny mala taky pila i 45 minut dala ji do postylky a jeste tak 5 - 10 minut odsavackou stimulovala prsa..pres den jsem s malou lezela v pposteli nebo na gauci,koukala na televizi a mala spala u prsa,kdyz se vzbudila zase se trochu napila...zpětně jsem rada,ze jsem to nevzdala,jsem na sebe hrdá a kojeni uz je ted pohoda...ale kazda to mame jinak,některá sahne po UM,jinak to chvili zkousi...hlavne, kdyby ti proste neslo,tak dite na UM není vubec žádná prohra...prosla jsem si s malpu 2 x spurtem,pak bojkotem kojeni...to byla hruza,ale pak si to sedlo