Po kojení ji bolí bříško. Pomáha balení do zavinovačky

elektrona
19. říj 2007

Ahoj ! Mám 3týdenní holčičku a už týden jí děsně po každým kojení bolí bříško. Někdy brečí tak, až se o ní fakt bojím a nedokážeme jí utišit ničím - masáží bříška Pupíkem, cvičením s nožičkama, třešňovýma peckama nahřátýma na bříško, jakoukoliv polohou.... prostě ničím. Já piju fenyklový čaj, jí dáváme Sab simplex před každým kojením a teď i Baby calm, ale zatím žádná změna. Teď jsem zkusila takové to těsné balení jak balili miminka v porodnici - plínka do trojúhelníku a svázat těsně ručičky a pak ještě do zavinovačky a za pár minut je klid, akorát si říkám, jestli jí to ale nějak víc neubližuje, protože pak se přece nehýbe vůbec a to by měla ! 😖
Co si o tom myslíte ? Máte někdo nějakou radu a nebo balíte taky takhle natěsno ? Rektální rourku zatím nemám odvahu použít. Párkrát jsem zkusila teploměr, ale bez úspěchu ☹

yenn
19. říj 2007

Rozhodne ji to neublizi, my balime doted na noc. Naopak, citi jistotu, znamy pocit jako v brisku a zklidni se.

Rekla bych, ze to mozna vubec prdy nejsou...

lenycka
19. říj 2007

Elektrona, někde jsem slyšela, že jsou maminky, na které fenyklový čaj působý opačným efektem než by měl, tak ho zkus třeba na pár dní vysadit a uvidíš, jestli nenastane změna!
Já jsem hodně jedla Activie a pila ty jejich nápoje, tak ještě zkus třeba to a zkoušelas´ malou dát třeba na chvilku pást koníky?
Držím pěsti ať má malá brzy po trápení!

kacka79
19. říj 2007

elektrona, my jsme si taky s prdíkama užili, dělali jsme vše co píšeš - babycalm nám zabíral, cvičili jsme před každýn kojením - hodně nám pomohlo pasení - u toho prdí , ale my pásli dost pozdě...balením rozhodně nic nezkazíš, je jim to příjemné.. my jsme museli přestat kvůli potničkám, náš malej je trošku baculatej a když jsem ho uvázala do zavinovačky tak se vždy hrozně spotil...A KDYBY NIC NEPOMOHLO, MYSLI NA TO ZE TO JE JEN TAKOVY OBDOBI, BRZY BUDE LIIIP!!!!

syrael
19. říj 2007

Neublizi!!!! Kez jsme to vedeli,kdyz se nam robatko narodilo. Bohuzel jsme se o tom dozvedeli az kdyz mu byly 3 mesice. Kolik trapeni jsme mu mohli usetrit. Zabalujeme do ted, ale uz to precejenom prestava fungovat...Jinak vsem doporucuju BALTE!!!

elektrona
autor
20. říj 2007

Děkuju vám všem za názory a návrhy 😉 . Dneska je to trochu lepší - druhý den používání kapiček baby calm, tak snad se to opravdu začne zlepšovat 🙂 , v noci jsme měli totální výbuchy a prdy, až mě to budilo a dneska se celé dopoledne usmívala.
Jinak poloha na bříšku nám teda nijak moc nepomáhá, hodně jsem o tom četla, že jdou prdíky hned ven, stejně jak píše Kačka, ale u nás teda nic moc ☹ , spíš řve ještě víc hystericky.
Tak hodně pevných nervíků a málo prdíků nám všem 😉

masulenka
20. říj 2007

Ahojky-i malé dávej feniklový čaj je od 1.týdne-normálně mezi kojením! používej polohu -ty sedíš a malou si dej na kolena na záda čelem k sobě´a cvič s ní.

elly
20. říj 2007

Muzu doporucit jako syrael...balit je prima..malej spi jako drevo. Pekne na noc zabalit a bude krasne spinkat. Prost bude se citit jako v brisku. 😉

aniska
21. říj 2007

Ahojda, tak u nas je to uplne presne ako u elektrony, tez plac po kojeni, (ale ukludni sa dalsim kojenim, akurat ze potom visi fut na prsu a ja len kojim ani sa nehnem a teda nerobim nic ineho)tez mi maly neprdi v ziadnej polohe... A tez si vravim, ze sa to spravi, ked sa bude hybat, ale to tez nepomaha. Ah ju. Taze mila elektrona, nie si v tom sama

elektrona
autor
21. říj 2007

Anisko, tak takhle to u nás právě začalo a bála jsem se, že mám málo mlíka a že proto malá brečí, protože jsem fakt najednou z ničeho nic celý den jen ležela a kojila. Tak jsem volala doktorce a ta mě ujistila, že tyhle příznaky hladu jsou právě bolesti bříška a že mimi se přisaje VŽDYCKY, udělala mi kontrolu kojení - techniku a množství, všechno bylo naprosto v pořádku a holt jsem dva dny trpěla a držela jí mezery mezi kojeníma 2-3 hodiny. Teď už opravdu sama poznám, že to není hlad, ale bolesti bříška a že dalším kojením, ač jí to na chvíli uklidní, tak jí zase ale přitížím, protože to nestihne zpracovat ☹ . Takže ti radím to samé - drž a nedávej jí hned, jakmile zapláče 😉

aniska
21. říj 2007

elektrona, diki za radu. Ako Vy? Uz sa to malinkej zlepsilo? ah ju, to bude ale pre mna skuska ohnom/ nedat ked place. ah ju

elektrona
autor
22. říj 2007

No tak jsem to s tím zlepšením asi zakřikla, dneska nepomáhá vůbec nic - ani to těsné zabalení do zavinovačky. Dokonce i v noci už začla plakat a to doteď byla v noci andílek. Dneska od rána od čtyř řve řve a řve, už z toho začínám magořit. Použila jsem už dvakrát tu rektální rourku - krásně to fungovalo, vyprděla se, vyjelo pár "vajíček", pak byl 5 minut klid, ale pak znovu.... ☹ 😖 A to přitom ale kadila ! Tak já už nevím. Nikde nečtu, že by něčí miminko brečelo kvůli prdíkům CELÝ DEN !!!! My jsme asi rarita 🙄

aniska
22. říj 2007

Ja sm to teda nevydrzala a malemu davam pit ked si povie, a je pokoj. Akurat v noci tak namahavo "tlaci", ale ked mu dam cucnut, tak sa ukludni a zaspi. konzultovala som to s dulou, a ta vravela, ze je to tak dobre.
elektrona, drzim palec nech sa Vam to zlepsi. Mozno jete nieco, co malinkej nesmakuje? Skuste porozmyslat. O rektalnej rurke som pocula, ze sice chvlikovo ulavi, ale mimino sa nenauci samo pracovat s crevami

dendisa
22. říj 2007

elektrono, můžu tě uklidnit, u nás je to totéž, akorát s tím rozdílem, že večer ji naposled nakojím tak o půl deváté, pak usne a s třemi přestávkami na kojení mi vstává v půl desáté ráno. Ale pak se zase rozjede, to co naspala v noci, ji asi nabilo energií, protože přes den nespí vůbec, maximálně v kočárku. Když nejdu ven, tak mám zase až do večera postaráno. Říkám si, že asi spát nepotřebuje, má přebytek sil, a tak se vzteká. Vlastně mi to potvrdil i doktor. Že ji máme nechat řvát. Prdy jsou jenom částečný problém. Ona se dost vyprdí právě u toho řvaní, různě se svíjí, skoro dělá stojky. Zkoušela jsem už všechno, trošku zabírá Baby calm, ale jinak nic. No, už ji zase slyším 😝 . Hlavně, že se vyspíme v noci.

ivusenka
22. říj 2007

Ahoj,také přispěju s našimi zkušenostmi, prdíky nás trápily už v porodnici a trápí dodnes, piju fenyklový čaj i malé dáváme fenyklový nápoj a nápoj "aby bříško nebolelo", jinak v nejhorších chvílích jsme byli nuceni použít rektál. rourku, sice se to má co nejméně, ale když to pomůže malé, jinak kapky Sab Simplex - NIC MOC, někdo nám doporučil kapky-suspenzi LEFAX, že by to mohlo pomoci. Holky a ty kapky BABY CALM jsou volně prodejné v lékárně ?? Jinak nám trochu pomáhá poloha na bříšku - ale jen někdy.

dendisa
22. říj 2007

jo, u nás taky všechno zabírá jen někdy. Baby calm jsou volně prodejné v lékárně, cca 125 kachlí. Rektální rourku doma nemáme, asi to ještě nemá tak strašné.
Stejně, začínám ji podezřívat, že si zvykla se nosit.

elektrona
autor
22. říj 2007

Mě ty kapky baby calm nadchly tím, že to jsou vlastně jen oleje - anýzový, fenyklový a mátový - všechny jsou vhodné na prdíky a tím, že jsou to oleje, tak ještě promastí ty cesty. Ono to sice zdá se zabírá - prdí víc, ale stejně se svíjí. A jak píše Dendisa - někdy mi připadá, že se postaví na nohy, jak s nima mrcasí, má v nich strašnou sílu, ani jí nemůžu s nima cvičit, prostě je nepokrčí, je tak našponovaná !!!!! ☹

pirlenka
22. říj 2007

Ahoj, nám také nezabíralo vůbec nic - teda kromě rourky, i když někdy to bylo jen na chvíli. Potom jsme vyzkoušeli Probiotické kapky a po pár dnech super zlepšení. V pohodě si prdánkoval. Pak jsme je zkoušeli vysadit a za pár dní zase trápení, takže fakt pomohly ty kapky. Stojí sice 600,-, ale dala bych cokoliv, jen aby se malému ulevilo. V lékárně je třeba je objednat - většinou cpou jiné kapky, které jsou podobné, ale nejmenují se tak. Tyhle se přímo jmenují Probiotické kapky, tak abyste nekoupili něco jiného. Držím palce, ať se vám to brzy zlepší - ať již s přispěním kapek nebo ne.

lajla
30. říj 2007

holky fakt v tom nejste samy 😝 mala dnes usla az v sedum rano 😝 celou noc prorvala, boleni briska ma po kazdem jidle , kojim castecne takze musim prikrmovat, jestli to nema taky z toho..aby se vyprdela tak pouzivam teplomer, pomuze na chvili 😒 kapky sab simplex mame, ale nejak se mi nezda ze by pomahaly
pres den zase jenom spi..brisko ji zacina bolet az odpoledne a pak to jede az do rana..jenze ja pres den neusnu, takze se vyspim tak tri hodky denne, kdy rano zalomi a spi tak do 11

sisstin
30. říj 2007

lajla: já taky přikrmuju..když jen kojim a příkrm pak nechce..tak je klid..ale jak si dá Nutrilon, tak se pak svíjí jak žížala 🙄 🙄 🙄

hanzuli
30. říj 2007

No nám problémy s bolením bříška začaly, když byl Kačce týden. Bylo to šílené, řvala celý den, byla úplně fialová, občas si prdla nebo kakala, ale skoro žádná úleva. ☹ Vůbec nechtěla spát, což mi u tak malého miminka připadalo neuvěřitelné. Zvláště po tom, že v porodnici přes den normálně spala. Poradili jsme se s naší paní doktorkou, které se ten její bolestivý pláč (který předváděla i v ordinaci) taky nelíbil, tak udělala kontrolní výtěr stolice. Z výsledků se ukázalo, že jsme si s porodnice přinesli nějakého stafylokoka ve střevech, takže Kačka sice dostala antibiotika, ale za pár dní byla MNOHEM lepší. Už plakala a prděla jenom na večer, třeba tak půl hoďky. A pak jsem začala pít fenyklový čaj a vždycky jednu lžičku dávám ji. Teď už je úplně v pohodě, vyprdí se a vykaká úplně bez pláče, jenom trošku tlačí. Ale to je asi hlavně tím, že už je starší. 🙂 🙂 Tak moc držím palečky, ať se vám to zlepší, ale pokud má mimi bolení bříška celý den, poradila bych se vážně s doktorem... 😒

sisstin
30. říj 2007

no..my taky právě prdíkujeme 😒 😒 😒 😒 😒

gandy
31. říj 2007

Máme stejný problém, asi jako všichni. Máme týden a Natálka pláče ale jen v noci. To se svíjí a je nám jí fakt líto. Prdí o stošest, ale nějaká uleva se nedostavuje. Přes den je v klídku, začne to tak v jedenáct v noci a trvá tak do čtyř. Vůbec nevíme co s tím. Ty kapičky na prdíky je asi pro stařší děti?????

pirlenka
31. říj 2007

Holky, ty probiotické kapky fakt zabírají, může potvrdit víc mamin tady na koníkovi...jsou sice drahé, ale co, hlavně, že pomůžou. Mohou se od malička, je to doplněk stravy, hodné bakterie, co pomůžou 😉 🙂

gandy
31. říj 2007

Pirlenka: Takže už od týdne bych je mohla dávat???

andulkaavetrelec
31. říj 2007

my jsme si s prdy užili dost a dost a ještě užíváme...
zabírá:
sab pět kapek před každým kojením
pak položení miminka na sebe, ale v polosedě pololeže, ne v úplném lehu a hlazení po zádech
letadlo: to když už drží hlavu, tak se chodí po bytě a ukazují věci
šlapání na kole, ale poměrně rychle, pěkně si tlačí nožkama na bříško
přisátí se- to býval klid jen na chvilku, protože ho z toho pak bolelo břicho, ale aspon ta chvilka ticha byla fajn
zvonění zvonkem, chrastění chrastítkem

tak hodně vynalézavosti na tu prdivost!

andulkaavetrelec
31. říj 2007

jo a zavinovačka a syčení je u těch menších samozřejmost...ručičky podél těla, aby ho nerušily a nemohl se vykroutit

andulkaavetrelec
31. říj 2007

úúúú, zapomněla jsem na rektální trubičku či teploměr, nakonec na ni u nás taky došlo, ale odkládala jsem to´hodně, když jsem pak ale viděla tu úlevu, tak jsem mu to dělala častěji, ale jen jednou denně cca týden, ted zkouším zase bez ní vydržet ten řev 😒

elektrona
autor
31. říj 2007

No holky, na Pirlenky radu jsem si nastudovala všechno o probiotických kapičkách a pak je koupila. Dneska jsem jí je dala potřetí (třetí den - smí se jen 5 kapek denně) a opravdu musím to zaťukat - malá už neprořvala celý den, ale dohromady tak hoďku (zatím 🙂 😉 ). Byly jsme spolu včera u doktorky a o těch kapkách jsem jí říkala. Ona na to, že určitě ničemu neuškoděj, ale že ty bubliny, který miminko bolej, zaplněj opravdu spíš ty kapičky sab simplex, který nám předtím vůbec nic nedělaly (ani Lefax, ani Baby Calm), takže jí to mám dávat současně, prostě setrvat před každým kojením i u toho sabíku. Takže jsme setrvaly a zdá se mi opravdu, že vidím (slyším) změnu. Ještě dám vědět, jak to pokračuje. Ale máme za sebou 4 imrvére prořvaný týdny (celý, opravdu CELÝ dny - noci naštěstí ne) a dneska téměř nic, takže věřím v lepší zítřky !!!! 🙂 😉 😉

macek13
31. říj 2007

Ahoj, mi taky dáváme probiotické kapky. Poradila nám je doktorka, když už jsme nevěděli kudy kam. Dáváme je s babycalm (sabky u nás neučinkovali) a zlepší o 150%. Možná je to tím, že jsme zase o něco starší a dávám hodně na bříško a klubíčkovat. Takže všem brzké zlepšení prdíků. 😉

slanka
27. dub 2008

Milé maminky,
toto je můj první příspěvek a hlásím se s mým 4 týdenním maloškem jako další do partičky, co mají problémy s prdíky. Začlo to minulý týden podobně jak většina z vás popisuje: malýelý rudý v obličeji, div si oči nevytlačil, nejprve zvuky připomínající tlačení, poté řev...
My začly taky se SABem, ale rychle jsme přešli na Lefax dle rad mých kamarádek. Dostává vždy 2 střiky na lžičku před kojením. Řekla bych, že nám pomáhá kombinace několika věcí a to především: cvičení s nožičkama před každým kojením a masírování bříška tymiánovou mastí zn. JUST, pak ten Lefax a k tomu ještě 2 lžičky fenikl. čaje (já sama litr denně vypiju). Když je nejhůř, což je většinou navečer před spaním a ráno kolem šesté, napustím do umyvadla teplou vodu, do té ho ponořím až po bříško, aby ho měl v teple a šplíchám mu tu telou vodu na břicho a současně mu masíruju bříško. Je u toho naprosto klidný a asi mu to teda dělá dobře. Poté mu dám ještě teplou plínu na bříško. Pak ho přenesu do ložnice, tam si ho dám ještě na bříško, popř. vedle sebe a nechám ho do doby, než zase začne řvat. Pak ho nakojím na kojícím polštáři a chvílu ho po kojení v něm nechám. Většinou tam usne a já ho pak přenesu do postýlky nebo do kočáru. Musím říct, že v kočáru na čerstvém vzduchu pak vydrží spát až 4 hod. v kuse. Občas si mrouskne nebo zakřičí ze spaní, ale na celkem dlouhou dobu je pak klid. Zatím musím zaklepat, že takhle jančí převážně přes den nebo od 6 ráno, ale přes noc spí...
Taky se chystám, že vyzkouším ty probiotické kapky, o kterých jsem slyšela, že prý stopro zabírají. No, čekám zatím, jestli bude hůř, abych nevyčerpala úplně všechny trumfy hned na začátku! 🙂