Po kojení ji bolí bříško. Pomáha balení do zavinovačky

elektrona
19. říj 2007

Ahoj ! Mám 3týdenní holčičku a už týden jí děsně po každým kojení bolí bříško. Někdy brečí tak, až se o ní fakt bojím a nedokážeme jí utišit ničím - masáží bříška Pupíkem, cvičením s nožičkama, třešňovýma peckama nahřátýma na bříško, jakoukoliv polohou.... prostě ničím. Já piju fenyklový čaj, jí dáváme Sab simplex před každým kojením a teď i Baby calm, ale zatím žádná změna. Teď jsem zkusila takové to těsné balení jak balili miminka v porodnici - plínka do trojúhelníku a svázat těsně ručičky a pak ještě do zavinovačky a za pár minut je klid, akorát si říkám, jestli jí to ale nějak víc neubližuje, protože pak se přece nehýbe vůbec a to by měla ! 😖
Co si o tom myslíte ? Máte někdo nějakou radu a nebo balíte taky takhle natěsno ? Rektální rourku zatím nemám odvahu použít. Párkrát jsem zkusila teploměr, ale bez úspěchu ☹

petule.h
27. dub 2008

já tedy jela od 2 měsíce sab simplex taky na radu kamarádek a nám dokonale zabral, navíc jsem přestala mít mléko, takže jsem volila lahev avent, co nepouští vzduch do tělíčka a tomík mi začal jak spinkat v noci a budil se max 2x v noci, ale taky přestal plakat 🙂 takže já si vytrpěla jen 2 měsíce nespavosti a trápení. 🙂

jana1979
8. kvě 2008

Ahojte holky, ja taky zacla pouzivat tymianovou mast od Justu a zda se mi, ze je to lepsi. Taky jsem ji pred chvili zabalila do deky a spinka uz asi 2 hodky, tak zkusim to zavinovani....

sisstin
8. kvě 2008

téma pro nás..vyzkoušela jsem snad všechno na světě 😔 nepomáhalo nic..ted už je to trošku lepší..ale prdy a bolení máme furt 😒

marti7
8. kvě 2008

nám taky nezabíralo nic, prostě to časem přejde... 😒

markyfrana
16. kvě 2008

tak já včera už objednala ty probiotické kapky. Malá pořád jenom brečí 😠 sice v noci spí, kojím max 2x, ale přes den je to hrůza ☹

agatka77
16. kvě 2008

Ahoj,my meli po navratu z porodnice to same.prdikama to ale podle me jen nebylo.rval mi cele dny,myslela jsem ze se obesim.hodne doporucuju na noc velmi tesne zavinout a ve dne furt radit venku s kocarem,doma se zblaznite.a uderem 3.tiho mesice je to ok

agatka77
16. kvě 2008

opravdu se jedná o tříměsíční koliku,kdybych nezažila,nevěřim.přejde to ,vydržte.nikomu jsem nevěřila.a i když jsem dělala co se dalo,prckovi jsem moc nepomohla,když už tak jen na chvíli rourkou,po chvíli zase řev (a dělali jsme tohle všechno: sab simplex, baby calm, polštářek z třešňovýk pecek, termolahev,houpání,těsné balení na noc i ve dne, teplá nahřátá plínka, fenyklový masážní olej na bříško, cvičení nožičkama, fenyklový čajík, nošení v šátku - tam řval teda hyper, kůže na kůži na mojem bříšku, polohovat na bříško - tady taky brutálně řval ).Ono je to prý nedozrálým nervovým systémem, prdíky jsou teda pro ně taky brutálně bolavý, s tím bojujeme doteď,ale je to o mnoho lepší.VYDRŽTE HOLKY !!!! 🙂 a nejlepší je fakt prcka udrncat (nebo aspoň se trochu snažit) v kočáře, neřve vám doma,vyvětráte se🙂)))

simonac
18. čer 2008

ahojky holky, tak jsem si to vše ted přečetla a musím říct, že my máme to samé akorát dabl 🙂
doma máme kapky baby calm, i tym. mast od just tak to dnes vše vyzkouším spolu s těsným zavynutím, pak dám vědět, jo a o těch probiotických kapkách jsem taky slyšela, tak když nezabere toto dojde i na ně

pipetula
18. čer 2008

Holky Nám na ty šílená prdíky pomáhalo cvičení s nožičkama, ale ne jen trak tršičku pořádně přitlačit bříšku, ono se to miminko totiý proti těm nožičkám vzepře a tím si zatlačí a prdne si. Díky tomu že sme to dělali často a už asi od druhého tádne naučila se to rychle ovládatn a prdí ostošest a ještě se u toho usmívá. Jednou si tak prdla v metru v kočárku že se všichni otáčeli kdo to byl a já se smíchy neudržela a málem sem se počůrala fakt sranda. Hlavně pevné nervy ono to řejde!!

mallorry
3. říj 2008

ahojte, asi blbej dotaz, ale jak pomuze tesne baleni prdikum? ja myslela, ze vic pomaha pohyb 😅 a jak se tesne baleni s plinkou presne dela? dekuji

mahulena
30. říj 2008

ahoj kocky,
snad nekdo napise.
Nasi Justynce taky nikdo a nic nepomuze... ☹
Chci se zeptat, drzely jste nejakou dietu nebo nejake stravovaci opatreni, ktere zabralo?
Samozrejme nejim nic nadymavyho, mlecneho, cokoladoveho, kakaoveho, cerstveho (pecivo), smetanoveho, bublinkoveho..., takze skoro nic...
Poradte!, rada budu klidne jeste vic nejist, jestli to pomuze, uz jsem zoufala...
Diky

allizee
30. říj 2008

Ahoj maminky,
😲 byla jsem stejně zoufalá jako vy. Můj Lukášek neustále brečel hlavně v noci, zatínal pěstičky až z toho modral, měl pokroucené celé tělíčko a nic nepomáhalo. Zkusili jsme skoro všechno - masírování bříška, olejíčky,nahřívání bříška a pili jsme heřmánkový a fenyklový čaj. Nic nezabíralo. Kamarádka nám pak doporučila Probiotické kapky a jsme s nimi spokojení. Stačí jen pět kapek denně a Lukáškovi je o poznání lépe. Zkuste je, určitě pomůžou. Navíc malý nic nepoznal, protože nemění ani chuť jídla a pití a dají se užívat i při kojení. Myslim, že vám, Mahuleno, opravdu pomůžou.

monina8
30. říj 2008

Ahojky,tak ja mohu taky potvrdit,co holky pisou.Malej taky rval porad a ja jeste furt sama doma,mela sem pak i depku,no,davali sme taky ten Sab Simplex,to vubec nic,pak ten Baby Calm,ten pomohl,ale jen na chvili.Rourka taky jen obcas.To baleni bylo super.Uplne na tesno,pry je to dobre i na kosti.Ja sem prikrmovala,tak v tomhle obdobi sme davali Nutrilon comfort 14dni a bylo po prdikach,fakt.Ale cetla sem,ze ty probiotic.kapky sou taky supr.To mi manzel dovez taky neco prirodniho z arabie,ale hnus.Nastesti to nebylo uz treba🙂))

lanugo
13. lis 2009

ahoj kočky,aj ja mám doma 3 týždňového anjelika a trpíme a trpíme- no možem odporučiť Espumisan kvapky- zatial pomohli každej mamičke (babatku) kt. poznám. Hodne zdaru a prdíkov 🙄

petrasafr
18. lis 2009

Můžete nám prosím někdo napsat, jak přesně se má dělat to těsné balení?

kocule
19. lis 2009

Ahojte holky, ma máme taky problém s prdíky, naštěstí jen jen holčička, jinak by se to asi nedalo vydržet. Problém je ten, že jsme na UM, takže u nás moc neplatí rady na Sabíka a jiné. Nutrilon absolutně nesnese, nejhorší byl paradoxně ten Comfort, nevím, co do toho dávají. Malý papá Bebu sensitive a je naprosto v pohodě, žádné problémy, ale malou v Bebě prohánělo železo, takže měla takovou "rajdavku". 😅 Nechtěla jsem z ní dělat pokusného králíka a zkoušet kde co, tak sjem na radu doktorky vyzkoušela Nestlé AL 110. Je to dietní potravina pro kojence s nesnášenlivostí laktózy a perfektně to zabralo. Malá je naprosto v pohodě, vysmátá a je klid. Na testy nás lékařka neposlala, když prý nezvrací a krásně jinak přibírá, tak tam alergie ani bacil nebude. Plechovka stojí 115 korun, je levnější než Nutrilon a spokojenost veliká. Ona totiž plakala při každém jídle a klidně celý den, nedalo se to vydržet. Třeba to jiné mamince pomůže, já už nevěděla, co s ní. K

dasla
16. kvě 2010

ahoj, mam druhe dieta a tiez sa trapime s kolikami. ten lefax a baby calm na Slovensku asi nedostat musim to zistit u lekarky. mam espumisan, sab simplex a infacol a veru....tiez mi lekarka kazals prikrmovat.... mala pribrala 600 gr....syn iba 300 gr....nejdem vam hovorit aky som mala pri nom stres, ci mam mlieko....a teraz zase to iste. tiez sa koliky zacali prikrmovanim...som zufala ☹

polkaklarka
30. zář 2015

No my jsme teda byly jen na Espumisan a zabíral nám super...probiotické kapky byly zbytečně drahé a že by byl výsledek nějak o moc lepší to ani náhodou...Podle mého Espumisan super výkon vs.cena!!!Ale důležitá je pravidelnost!!!

lucienn5
10. lis 2015

My měli kapky Coliprev a taky paráda! Ještě ten den večer už to bylo o poznání lepší a za dva dny bylo po kolíkách a pláči úplně. A taky je důležité zjisti, jestli třeba prcek není alergický na mléko, Protože jim někdy chybí enzym k jeho štěpení pak je úplně jedno, jestli kojíte, nebo se dává UM, stále je mléko přítomno. A právě tohle řeší zmíněné kapky. Ráda se se svou zkušeností podělím, protože si až moc živě pamatuju, jak jsem jsme byla já zoufalá ....