Po kojení vydrží max dvě hodiny. Je to v pořádku?

sabor
25. lis 2011

Ahoj. Mám dotaz. Malému jsou 15 dnů. A probouzí se na kojení co 2 hodiny a teď i po hodině. A pije mi maxi. 5 až 10 minut. Potom mi u toho usíná, ale nakonec se třeba probere, ale už nechce. A furt nás trápí škytavka. Je to v pořádku?
Co mám udělat ,aby pil déle a o delších intervalech. Tak po 3 hodinách.
Děkuji za radu.

bertica.h
25. lis 2011

myslím,že musíš byt trpezlivá.Kojíš z jedného,alebo oboch prníkov na jedno kojenie?nemožeš chceit od takého drobca aby jedol ako hodinky.

katka_21
25. lis 2011

Ahoj, myslím, že se to časem samo upraví, zatím je opravdu moc malinký, takže koj, kdykoliv bude chtít 🙂 a délka 5-10 min. je dobrý čas. Ze škytavky si nedělej starosti, náš malý ji měl každou chvíli, doktorka mi říkala, že je to naprosto normální 😉

camelinka
25. lis 2011

ahoj mě to malá dělala první měsíc,musíš ho udržet nějak vzhůru, lechtat pod bradičkou,zabírá když se mu pokusíš sebrat prso, prostě "otravovat" tak aby neusnul 😉 . A prodlužovat intervaly moc nepůjde, kor u tak maličkého mimča, teď nějakou dobu prostě musíš fungovat tak jak bude chtít on, neboj časem se to srovná 😉

kachorka
25. lis 2011

Mně taky malej nešel u kojení vzbudit, jediné, co by mohlo zabrat, je strčit prst do pusinky, ať se pustí, dát odříhnout a znovu kojit...

misi.21
25. lis 2011

Takhhle malé miminko nenaučíš,aby jedlo podle tebe. Naopak si tě vychová podle sebe. My měli dlouhé kojení po chvilkách až do 3 měsíců,tak hodně štěstí,ať se mu to srovná dřív. Ale i ty 3 měsíce tak strašně rychle utekly,teď už je to v pohodě...

verbalinka
25. lis 2011

Chápu, že je to náročné. Ještě vydrž, je to moc malé miminko. Mně syn jedl přes den co max. 2 hodiny, ale naštěstí po měsíci mu stačilo jen to denní a v noci už se nebudil. Možná, až bude mít ten cca měsíc, tak můžeš zkusit nedat hned, ale zkusit ho jen pochovat, nebo nejdřív přebalit apod., aby se prodloužila doba mezi kojením. Ale myslím, že po 6týdnech si sám ten čas upraví a časem se intervaly budou prodlužovat 😉

fram
25. lis 2011

Koj kdykoli si řekne, 5-10min. je úplně v pohodě. Ono se to kojení časem upraví.Škytavka je normální, nám jsou 3 měsíce a škytáme pořád. Je to nezralým zažívacím traktem. Dr. mi říkala, že může pomoci nechat cucnout mlíčka, ale nám to nepomáhá. 🙂

tehuli
25. lis 2011

ahojky buď v klidu...mě furt doktorka do hlavy tloukla kojte po 3 kojte po 3!!!ale jak to udělat, když se malej budil co dvě hodinky nekdy i po hodině a půl??to už mi neřekla..tak jsem kojila jak si řekl, jinak to byl totiž huronský řev a nic než prso a mlíko nepomáhalo...jinak malej mi u prsu usíná tak cca po 10 min a to už od porodky a je to tak doted a to mu jsou 3 měsíce...tak ho budím foukám na něj a tahám za boltec hladím po tváři vlasech a mluvím na něj někdy se vzbudí a pije chvilku dál ale spíš ne...tak ho nechám...asi s tím fakt nic nenaděláš.musíš vydržet bud se to upraví nebo ne;) a věř mi že je to sice děs kojit po 2 hodinách ale lepší než vůbec...taky jsem si připadla jako dojná kráva a obrečela to, že přece musím kojit po 3 jak to řekla doktorka...ale dělej to podle sebe🙂
my jsme tedka spokojené mimčo🙂jen proto, že kojím jak chce🙂občas zabrouká, ale to káždé mimi..pevné nervy!!!! 😵 😵 co já se nabrečela.....a nic naplat prso je prso a pochování taky🙂

coxa
25. lis 2011

Ahoj, měla jsem to úplně stejně jako ty, kluci jedli každé dvě hodiny a pili 5-15 minut a přibývali krásně, myslím, že jen budeš mít hladovější miminko, ale problém v tom vůůůbec nevidím. 🙂 Až budou mít sílu vypít víc, tak se ti pauza mezi kojením natáhne třeba na 3 hodiny.

hojda
25. lis 2011

Škytavku neřeš, ta je normální a dětem prý vůbec nevadí, spíš rodičům🙂. Otázka je jestli ti přibývá na váze. Jestli ano, tak mu to stačí, pokud ne, tak ho musíš u kojení budit a snažit se kojit déle. Já kojila sice každé 3 hodiny, jak ty si přeješ, ale jedno kojení trvalo 40 minut až hodinu (malej byl spavej), tak si vyber, co je lepší🙂

lussi
25. lis 2011

Ahoj, my to tak měli taky a ani se to nezměnilo, Fífa se nacucal během pěti minut a za hodinu chtěl zase, nejdéle se mi podařilo to natáhnout do 2 hodin, tak jsem to vzdala, kojila jsem podle něj a byli jsme oba spokojení. Přibíral krásně🙂 Já bych to neřešila, pokud prospívá, tak bych se tím netrápila 😉

akdar1
25. lis 2011

Najdi si téma o kojení - je jich tu dostatek a po pročtení zjištíš, že stejné potíže má mnoho dalších maminek a ty v tom nejsi sama...a radu tam určitě najdeš. JInak souhlasím s první odpovědí! 😉