Po kolika hodinách kojíte? Kolik je miminkům?

klara.t
5. dub 2010

Zajímalo by mě, po kolika hodinách kojíte vaše miminka a kolik jim je měsíců či týdnů. Dodržujete nějaké minimální rozestupy mezi kojením?

Já mám 3 měsíční holčičku. Z počátku jsem kojila na požádání. Pak mi bylo řečeno, že mám kojit nejdřív za 2 hod ve dne a po 4 hod v noci. Tak jsem začla. Jenže po měsíci jsem zjistila, že malá vůbec nepřibírala. Prostě to pro ní bylo málo. Myslela jsem si, že 2 hod má být pauza a ne že 2 hod od začátku do začátku. Neprospívala mi tedy.
Teď mi bylo řečeno, at se na nějaké intervaly vybodnu a kojím podle potřeby. Jenže teď se mi zdá, že malou zase bolí bříško, když jí dám třeba 2x do hodiny. Ale ona prostě pije pokaždé, když jí dám k prsu (když zabrečí).

Jak je to u vás? Jaké jsou vaše intervaly?

janovkov
8. dub 2010

michalka - tak malé miminko, jako máš ty, bych neomezovala a klidně mu nabídla druhé prso, jestli má z jednoho málo. Sám si řekne, až bude mít dost (teda neřekne, ale odtrhne se nebo usne..). Cca do tří měsíců se ještě kojení ustaluje, tak je dobré, když ti zároveň postimuluju obě prsa při jednom kojení.

m_michalka
8. dub 2010

Díky za tipy holky. Dala jsem mu i z druhého a je to lepší 🙂 super, díky moc.

kackaaaa
8. dub 2010

Jankanej: - mám stejný problém. Ta moje prďolka se naučila ze mě dělat dudlíka a teď nevím, jak ji toho zbavit. Ráda se s ní mazlím, ale věčer cucá i 2 hodiny, pak konečně usne, za 5 minut opět řev jak blázen. Hlad nemá, chování nepomáhá, dudlika plive - stejně to dlouho nevydržím, a to prso ji stejně dám. Jen je to večer co večer...

kacamura
8. dub 2010

kackaaaa:máme to taky to samý,ale tedka mi hodně usíná na rameni, je to ještě jediný místo kde usne mimo prsa... ze začátku se vztekal víc a tedka už se na tom rameni tolik nevzteká, no a časem to zkusim i s postýlkou....

kackaaaa
9. dub 2010

Kacamura: Tak doufám, že se to brzy zlepší a naučí se usínat sama... a vám držím palce na to samé

kacamura
9. dub 2010

Kackaaaa: taky drzim palce 😉 , ale asi to bude boj trošičku....

jankanej
14. dub 2010

kackaaaa víš co mi pomohlo?Je to asi drsný ale když vydržíš tak vyhraješ...už mě naštvalo vstávat v noci co chvíli tak jsem malou prostě šoupla daaaleko od nás aby jsme jí neslyšeli a šli jsme normálně spát a dala jsem jí až za tři hodiny co by měla teoreticky nárok, takhle jsem to dělala dva dny po sobě a malá už se potom ozvala sama až nejdřív za 2apůl hodky i déle. Mrňata jsou vyčůraný jak mraky, asi jí rozmazluju víc než tu naší starší 😝 ale naštěstí si potvůrka zatím dala říct🙂 zkus to třeba to taky zabere

mikulka
14. dub 2010

kacka: to je blbý, mně tohle malý začal dělat ve 3. měs. Když jsem viděla, že usíná a nesaje, prso jsem mu vzala a konec. Nedala jsem prostě. Byl napitý, jen jsem se s ním mazlila, hodně pomáhalo dát si ho na břicho...
Naučil se rychle, předtím byl u prsa dvě hoďky a chrněl tam. 😉
A klidně zkus dudlík, ten můj ho ale nechtěl...

mikulka
14. dub 2010

Jo a pozor na spurty, to potřebují mimča častějí a víc pít, trvá to tak týden a spurty bývají: 3 a 6 týdnů, 3 a 6 měsíců... Ale to asi víte, pa. 😉

jankanej
14. dub 2010

mikulka mě přišlo že měla barunka spurt snad tři týdny v kuse 😝 😝 bylo to hodně náročný ale pak se zklidnila... 😎 😉 chce to fakt vytypnout jestli opravdu je něco trápí nebo jsou vyčůraný 😀

kacamura
14. dub 2010

já o sprutech slyšela prvně tedka v jedné diskuzi 😅 .... ale je fakt, že se mi jednou hrozně vytáh a do ničeho se najednou nevešel 😀 .... mikulka: dudlík nechce palec je hold lepší ☹ .... ale už se mi asi podařilo ho naučit usínat v postýlce a s jídlem to má tedka tak, že mi příde, že nejí, vypije toho podle mě hrozně málo nebo mám málo já, ale UM nechce akorát včera v noci vypil asi 30... a jelikož v noci odmítá spát tak si ho k ránu musim vzít do postele abych taky něco naspala... ale pomalu si zvykám na spánek max 4,5 hodiny denně 😒 ....

naty
26. dub 2010

já už sem z toho úúúplně zmatená... 😔 ...dávala sem doteď malýmu "na požádání" - což bylo od 1,5 - 2 hodin, na procházce klidně 3 - 4 hodiny...neměla sem pocit, že by měl hlad, ale od 6 týdnů do 3 měsíců teď přibral jen 300g a mudra mi řekla, že mám dokrmovat..ale já nevím...mám zkusit radši kojit pokaždý z obou prsou nebo z jednoho + UM? Mám pocit, že toho mlíka moc nemám...respektive v noci jo, to se mi nalijou, ale to spí 5-6 hodin, přes den je to spíš nic moc... 😒

klara.t
autor
26. dub 2010

koj z obou prsou. Mě malá přibrala za 4 týdny jen 150g. pak jsem zkusila přikrmovat, ale po 2 týdnech jsem přestala (poradila mi to annag - poradkyně tady na koníkovi). Kojím z obou prsou při jednom kojení. Malá začala přibírat hezky. Z jednoho prsa jí to asi nestačí, když pak stejnou dobu pije i z toho druhého. Kdyby už nechtěla, tak by přeci nepila. Začalo se mi tím pádem dělat více mlíčka a prsa mi občas ztvrdnou i přes den (třeba po procházce). Alespoň to zkus. Kdyby malý nepřibíral, tak dej dokrm vždy po kojení.

naty
26. dub 2010

Dneska sem to zkoušela, ale večer mu budu muset dát příkrm, protože tam už nebylo lautr nic... ☹ ...děkuju za odpověď!! 😵

kacamura
26. dub 2010

no mě tedka malej pije i po čtyřech hodinách, ale poslední dva dny mám zase málo mlíka tak klidně po dvou... chci ho začít dokrmovat, ale tu falšu furt nechce a nechce, ale je to zajímaví protože jak ten dudlík vidí tak se po tom začne sápat a strkat si to do pusy, ale většinou to jenom žužlá, nebo obsah plive... už se mi podařilo, z lahvičky do něj dostat třeba 20 MM, ale UM ne a ne, dělá mi to strosti pže ve dnech kdy mám málo mlíka tak chodí večer spát nedojedenej a jí třeba třičtvrtě hodiny, kdyžto když mám mlíka dost tak pije třeba jenom 6 min. a co s tím... taky mi není dobře poslední dobou a docela se bojím kdyby něco a já muselado nemocnice, nebo tak co bude jíst chudák... většina lidí přstává kojit postupně, ale kdyby to mělo bejt ze dne na den....

akvy
27. dub 2010

mám 5-ti měsíční holčičku, celou dobu velký jedlík, v noci spinkala už od ukončenýho 1 měsíce, nádherně přibývala, asi před 3 nedělemi začala dělat u prsa kraviny, po chvilce ho pustila a už pak nechtěla, když jsem jí snažila zase prso dát, tak se prohybá a směje se mi nahlas, má ze mě srandu, potvůrka...snažila jsem se to vydržet a zkoušet změny poloh, ale ne, někdy vypila jenom 60ml a nechtěla-max.100ml. Hlady neplakala, ale taky za 14 dní přibrala jenom 140g předtím za měsíc skoro kilo....tak jsem začala dávat ráno a večer Nutrilon a ten vytáhne tak 130ml a prso si dá přes den anebo když je unavená, tak pije z prsa ukázkově jako dřív a v noci se mi začala budit, tak taky vyžunkne prsa super, mám je vždycky natlakovaný, nechtěla jsem přikrmovat, ale nevím, proč nevypije z prsa víc...teď od pátku, co jí to takhke kombinuju s UM, přibrala 100g v pohodě, chtěla bych plně kojit, mlíka mám dost....

akvy
27. dub 2010

jinak jsem celou dobu kojila podle malé, jak si řekla, někdy i po hodině, většinou po 2-3 hodinách, v noci spinkala, tak třeba jenom 1-2x za noc, většinou až k ránu, teď se mi budí, dneska třeba po hodině a půl...

evinka001
27. dub 2010

akvy, myslím že by stačilo kdyby si jen kojila, malá si mlíka od tebe vezme jen tolik kolik potřebuje a pokud přibírá i když po trochách, tak je to v pořádku. Mě tohle děti taky dělávaly a moje nejmladší, je přesně to co píšeš. V noci se začala budit asi v šesti měsících trvá to do dnes. vždycky se napije a spí dál, ale to není ani tak o hladu nebo žízni, spíš se ujišťuje, že tam jsem. Taky nepřibírala nijak moc, ale v roce má váhu 10,5 kg což je dost.

akvy
27. dub 2010

evi...myslíš? Doktorka mi na minulý kontrole řekla, kdy přibrala jenom 140g, no uvidíme za 14 dní a po 10-ti dnech měla zase těch 100g, tak jsem jí v pátek dala 2x denně ten Nutrilon a máme teďka nahoře celkem 190g po ránu. Já úplně vidím, jak se na tu flašku těší a dá jí najednou, u prsa dá míň...já všude slyším, kolik by měla vypít, na její věk okolo 200ml, ale to je na nás moc, my tak tu 100-130ml, je fakt, že mám váhu asi měsíc, předtím jsem jí neměla, tak jsem nevěděla, kolik vypila a byla jsem v klidu...Michalka má v 5-ti měsících 7200g, ve 4 a 1/2. měsíci 6860g. Porodní váhu měla 4230g, macík 😵

evinka001
27. dub 2010

akvy, buď v klidu, váhu má krásnou..... jinak máš pravdu, pokud nevážíš, neřešíš kolik malá vypije. neřeš kolik by měla vypít, ona si sama vezme kolik potřebuje a pokud je spokojená není co řešit.že se těší na flašku je normální, pití z ni je trochu pohodlnější než když má pít od tebe. uvidíš ci ti řekne doktorka, píšeš že přes den jen kojíš, kdyby byla hladová a nestačilo jí to, poznala bys to.

evinka001
27. dub 2010

jinak, čím bude větší tím pomaluji půjde váha nahoru, děti se začínají pohybovat a někdy se stává, že miminko nějaký čas na váze tzv. stojí, tak buď klidná