Po kolika hodinách kojíte? Kolik je miminkům?

klara.t
5. dub 2010

Zajímalo by mě, po kolika hodinách kojíte vaše miminka a kolik jim je měsíců či týdnů. Dodržujete nějaké minimální rozestupy mezi kojením?

Já mám 3 měsíční holčičku. Z počátku jsem kojila na požádání. Pak mi bylo řečeno, že mám kojit nejdřív za 2 hod ve dne a po 4 hod v noci. Tak jsem začla. Jenže po měsíci jsem zjistila, že malá vůbec nepřibírala. Prostě to pro ní bylo málo. Myslela jsem si, že 2 hod má být pauza a ne že 2 hod od začátku do začátku. Neprospívala mi tedy.
Teď mi bylo řečeno, at se na nějaké intervaly vybodnu a kojím podle potřeby. Jenže teď se mi zdá, že malou zase bolí bříško, když jí dám třeba 2x do hodiny. Ale ona prostě pije pokaždé, když jí dám k prsu (když zabrečí).

Jak je to u vás? Jaké jsou vaše intervaly?

kacamura
5. dub 2010

Jonáškovi bude 4,5 měsíce a ze začatku jsem se snažila dodržovat aspon dvě a půl hodiny, kvůli bříšku a mě taky hodně bolely prsa tak mi doktork doporučila at mu dřív nedávám (přibíral a to hodně i tak) pak jsem ustoupila a začala dávat po dvou hodinách (mám pěknýho jedlíka a furt si myslim jakej má hlad a pak přijdeme k doktorce a já koukám jak sůva, kolik že to zase přibral) a tedka už mu dávám zase skoro pořád někdy nejí čtyři hodiny a jindy jí po hodině (pravda bolí ho z toho trochu bříško), má to tedka rozházený čas co se týče jídla vůbec nehlídám, jí kdy potřebuje když pláče tak napřed zkoušim chovat když to nepomáhá tak zkoušim jestli chce jíst a to on chce vždycky akorát když je plnej tak ho po třech cucnutích začne bolet bříško tak ho dám odříhnout a zkoumám co mu je dál.... ale ve třech měsísích jsem myslím krmila po dvou hodinách a v noci jak se vzbudil...

holis84
5. dub 2010

Holky, me doktorka taky rekla kojte po 3h, ale ja mam hladovou damu, max 2h vydrzela, nekdy i mene, takze jsem kojila a doted kojim podle potreby, ackoli uz ma prikrmy stejne chce k prsu 😔 podotykam ze Kristynka ma 7m

klara: i ja davala k prsu kdyz zacala plakat, urcite to je v poradku neboj 😉

marhulinka
5. dub 2010

Nám jsou čtyři týdny a kojíme teď po třech hodinách-sám se o to hlásí...někdy po 2,5h. V noci nebudím /řekla mi to jak laktační poradkyně,tak doktorka/ a tak spinká třeba 5,6h a pak se přihlásí o papu sám 🙂

rimmel
5. dub 2010

klara neviem kto ti to poradil ale ja by som uricite kojila na poziadanie. 😉

lucie5779
5. dub 2010

souhlas s rimmel, taky bych kojila podle potřeby, 2hodinové nebo 3hodinové intervaly se nedají dodržet, malý byl velky a do 3 měsíců jsem kojila cca tak co 1,5hod-2hod. V noci jsem taky nebudila, ono to mimčo si řekne kdy chce. 🙂

ivika18
5. dub 2010

určitě kojit tak, jak chce mimčo. My jsme kojili až do půl roku asi po hodině až hodině a půl, v noci po 2-3 hodinách, docela náročné, ale když byl hlad, tak co se dalo dělat 😉 , mlíka jsem měla moc, tak nebyl problém.

ivika18
5. dub 2010

A mudr. říkala nejdřív po hodině, aby to stihl aspoň trochu strávit, jinak jak chce

rimmel
5. dub 2010

presne, ta hodina to aj mne hovorili 😉

klara.t
autor
5. dub 2010

a ta hodina je myšlená mezi kojením nebo od začátku do začátku?

Ty 2 hod mi řekla dětská doktorka a ve stejnou dobu i kamarádka, co už má roční holčičku, tak jsem s tím začala....no a dopadlo to neprospíváním, usínáním u prsa (asi únavou) a tím pádem mi mizelo mléko.....teď už je to lepší, malá saje víc a víc a zase se mi nalévají prsa 😀 ale to v této diskuzi řešit nechci. Mě spíše zajímají ty intervaly u vás.

V noci kojím na budíka, aby mi nemizelo mléko, každé 4 hod.

kacamura
5. dub 2010

máš problémy s mlékem??? já nekojim třeba osm hodin a mléko mi nemizí... měla jsem krizi ve třech měsících, ale srovnalo se to, ale nikdy jsem ho v noci nebudila...mám špatné zkušenosti s buzením miminka tak už to nedělám... dávám prostě když má hlad a je pravda, že jsem ze začátku dala na radu doktorky a krmila p dvou a půl později po dvou a malej stále prospíval a dokonce nadprůměrně. 😀 ... ted už dávám podle hladu...

magi.b
5. dub 2010

Ahoj, já jsem malého krmila co 2-3h, v noci 3-4h. Teď, v 5 měsících, se mi začal v noci budit každou chvíli....a já nejsem schopna něco vymýšlet, prostě pokaždé dostane prso...takže v noci kojím i 6krát. Neumím si ani přestavit odnaučování od prsa, bydlíme v paneláku a ten řev, který dokáže malý vyprodukovat, by probudil i mrtvého. Takže to zatím neřeším, začnu asi až po půl roce.....

kacamura
5. dub 2010

magi.b: a nemáš málo mlíka??? nezávidim, já mám s tím naším raubířem taky dost starostí ale v noci kojím aximálně třikrát a už takhle se nevyspim nedokážu si přestavit, že bych kojila tolikrát za noc... já už se bála, že málo mlíka mám a snažila jsem se mu dát flašku ale byl to ještě větší řev... taky bydlim v paneláku takže vim jak to může bejt slyšet v nocitaky nic nevymejšlim, ale přez den at si sousedi třeba.......... oni taky neberou ohled na to, že malej zrovna spí a klidně si vrtaj... a přez den kojíš jak často???

bocinka
5. dub 2010

klara, taky kojím, kdy si malá řekne, třeba večer papá i 3x do dvou hodin, prostě se na noc nacpává, aby vydržela do rána.... 😵 a myslíš, že má hlad dvakrát do hodiny???? 😕 ne vždy když mimi pláče má hlad, mám stejně starou holčičku a přisaje se vždy když ji přiložím, je prostě savec, ale hlad asi nemá, tak jí dávám, až když vím, že je to fakt hlad...
a ty máš problémy s mlékem??? já nekojím i deset hodin a v pohodě, někdy před spaním odstříkám, ale malou nebudím když si na to PRÝ děti zvyknou, těžko se učí spát celou noc... 😉

martulikk
5. dub 2010

Ahoj, přijde mi teda absolutně nesmyslné kojit dítě podle hodinek... 😒 Kojila jsem vždy "na požádání"... když byly malé ty 3 měsíce, jak tu řešíte, tak jsem kojila doma po 1-2 hodinách... když byla v kočárku na procházce, tak vydržela i 3-4 hodiny, ale doma to zase doháněla 🙂 v noci jsem jí nikdy nebudila (ona teda tak ohleduplná vůči mě nebyla 😀 ), od těch asi 4 měsíců vstávala v noci asi 3x, od 6 měsíců 1-2x... od 7 měsíců buď vůbec (a pak ráno vstávala dřív) nebo 1x, což je tak nějak zatím pravidlo... problémy s tvorbou MM jsem kvůli větším intervalům nikdy neměla... 😉

fender
5. dub 2010

než jsem začala přikrmovat, tak vždycky podle potřeby, zezačátku to bylo přes den i noc cca co 2 hod, pak přes den co 2, v noci co 3, pak přes den co 3 a v noci co 4 hodiny.
teď přes den už baští normálně, kojím jen v noci a je to jak na houpačce. někdy vydrží 3 hod, někdy 6..... 😅

romik84
6. dub 2010

ahoj, taky kojím na požádání, nebo když někam jdem, aby vydržela.
děti neřvou jen když mají hlad, chce to vypozorovat, jak se dítě chová, když má opravdu hlad, moje dcera jakoby kňučí a dělá mh mh, přes den celkem pravidelně cca po dvou hodinách , když je nespokojená po hodině, je to z jiného důvodu, buď je pokaďěná, nebo se nemůže uprdnout, nebo jí to nebaví na zádech, nebo se nudí, když odstraním diskomfort, přestane. V noci je blbost buďit se po čtyřech hodinách abys neztratila mlíko, já přes noc nekojím z jednoho prsa třeba 12 hodin a mlíko se rozhodně neztratí, prsa jsou teda pěkně nalitá, a po odkojení se plní pomaleji, ale frakvencí po dvou hodinách se přes den zase laktace rozběhne naplno, tvorba mléka se upravuje poměrně pružně

djkrypta
6. dub 2010

Ahoj,,nevíte tedy některá jestli se ten interval kojení má brát od začátku nebo od konce? Kojím totiž dost často...ze začátku mě hodně bolely bradavky, ale už je to lepší, někdy se stane, že usne na dvacet minut a chce zase papat...jinak ho neutěším než prsem...v porodnici mi řekli že se přejíd a že ho mám uklidnit jinak...třeba dulíkem, ten ale nechce a nic jinýho prostě nezabírá...

kacamura
6. dub 2010

a nebolí ho bříško??? ono když je bolí bříško tak hledaj útěchu u prsa a pak je bolí ještě víc.. intervaly se počítaj od začátku kojení... proto já jsem ze začátku se snažila mít interval těch dvě a půl hodiny aby ho tolik to bříško nebolelo, oni kolikrát nemaj hlad chtějí se u prsa jenom uklidnit, křičel mi ze začátku hodně, ale věděla jsem, že ho bolí bříško a že když mu dám prso, že to jenom zhoršim tak jsem chovala a chovala než usnul....

magi.b
6. dub 2010

Mi dokonce v porodnici radili, ať mu po 10ti minutách prso vezmu, že prý se přejídá a pak ho hrozně bolí bříško. Pravda, řval celé noci.
Kacamura, já mám mlíka pro 3 děti, malý přibírá kilo každý měsíc... teď frekvenci kojení moc neřeším, spousta známých holek měla v 6. měsíci stejný problém, je růstový spurt nebo se pak vyklube zoubek... takže v 7. měsíci se nad tím teprve budu zamýšlet, a v tu dobu mi to doufám vyřeší večerní kašička, doufám🙂
Měla jsem být asi důslednější a místo kojení ho občas uklidnit na balóně, ale vzdala jsem to....

urugu
7. dub 2010

Ahoj holky,

četla jsem si vaši debatu a docela mne to uklidnilo. Akorát mám ještě jiný problém. Když malého kojím, tak se mi u prsa velmi často vzteká, bradavku pouští a zase se ji znova snaží chytnout, při tom se propíná do luku, odklání hlavičku, takže buď se musím s prsem neustále přibližovat k jeho pusince, zatímco on s hlavičkou zakloňěnou dozadu se ještě více zaklání nebo ho musím nechat odkrknout, pochovat a znova po uklidnění ho nechat přisát, ale stejně moc dlouho u bradavky nevydrží a znova se pustí. Jsem z toho fakt unavená, protože i já musím vyvíjet nějakou sílu a ty mikropohyby, které dělám, mne dost namáhají, přitom se všude píše, že by u kojení měla být maminka relaxovaná. Takový problémy jsme začali mít asi cca měsíc od porodu, nejčastěji je to takto v noci. Ze začátku jsem si myslela, že to je tím, že má prdíky a nemůže sát a prdět najednou, ale teď už prdíky nemá a stejně to dělá. Jsem z toho grogy, poraďte.

kacamura
7. dub 2010

urugu: jak víš, že už nemá prdíky??? mě tohle malej dělá taky, usoudila jsem, že jsou to prostě prdíky akdyž tohle začne dělat, tak chvíli počkám jestli se to nesklidní a když ne tak ho dám na rameno odříhnout a pak se ho bud snažim uspat nebo si jdeme zase hrát (podle únavy), kdyby měl ještě hlad tak si řekne a kolikrát tohle dělá po tom co si třikrát cucnul, takže se asi ani nenajedl, ale většinou když ho už nenechám pít tak už prso nevyžaduje....

klara.t
autor
7. dub 2010

tohle mi dělá,když si nemůže prdnout. Taky se odklání, propíná do luku, pouští prso, řve.....to budou prdíky podle mě.

kackaaaa
7. dub 2010

Ahoj - tak my krmíme podle potřeby. Někdy po hodině (i dříve), někdy po 3-4 hodinách (to když usne v kočárku). V noci od šesti týdnů vstáváme 1x za noc. Ve 21 usne, a ve 4 ráno vstáváme na jídlo. Pak ještě do 7-8 hod. usne. Problém s prsy nemám. Měla jsem 1x zánět, ale teď mám naštěstí klid. Jen když v noci mě vzbudí bolest prsou jak jsou nalitá, odstříkám, ale malo nebudím.
S tím, že se někdy u prsa taky propíná a pouští se prsa, někdy je to prdíkama, někdy potřebuje jen odříhnout a pokračujem dál.

jankanej
7. dub 2010

ahoj holky já s mlíčkem problém nemám kojíme plně už od začátku, ale ta naše potvora malá si asi zvykla na to že když má dlouhou chvíli tak k prsu, jenže už mě unavuje vstávat v noci co hodinu nebo dvě, někdy to bylo i častěšji, ale zkoušela jsem jí dát nutrilon jestli jí fakt mlíko stačí a vyžahla plnou flašku ale stejně se vzbudila po hodině, takže asi hlad nemá...ale prostě nevím co mám dlat abych jí přeučila si ze mě dělat dudlíka...přijde mi že se mi moc nenají a pak žebrá že jí to nastačilo, nevím...

pampusik77
7. dub 2010

ahojte,tak my jsme po narození kojili co 2 hoďky a asi po měsíci se intervaly prodloužily.Teď bude mít malý 5 měsíců a přes den máme interval 3-4 hodiny a v noci kojím 2krát.Teď teda se u toho vzteká,páč se nám derou zoubky.

misa.ottovka
7. dub 2010

Ahoj, tak jestli můžu mluvit za sebe, tak já až do konce 5. měsíce kojila dle potřeby malé, a to i kolikrát až 15x za den. Byla to hrůza. Od konce 5.měsíce jsem nasadila kašičku a vyřadily jsme noční kojení, do konce 8. měsíce jsem i s příkrmy kojila 8x denně. Nyní malé bude skoro rok a kojíme už jen ráno a večer. 😉

m_michalka
8. dub 2010

Ahojte,mám taky dotaz, mám měsíčního chlapečka. Kojíme jak kdy, někdy co 2 hodiny, někdy co 3, v noci i někdy co 4,ale to málo kdy. Večer a ráno mi přijde že má pořád málo.Vypije jedno prso,komplet a potom pořád hledá jako kdyby měl málo. Mám mu dát i druhé prso?Dudlíkem ho někdy ukonejším,ale jak pak zjistí že nic neteče tak křičí znova...

ivika18
8. dub 2010

michalka, já bych mu zkusila dát i druhý, aspoň uvidíš, jestli měl fakt ještě hlad 😉

kacamura
8. dub 2010

michlka: vždycky když mi příde, že už jedno prso vypil a měl málo tak dávám ještě druhý... akorát mám tedka zrovna období s úplně opačným problémem, mám tedka mléka moc a malej ho nestíhá vypít... nevim jestli je to tim, že mu rostou zoubky a moc nejí nebo jestli ho mám tedka prostě moc....

pampusik77
8. dub 2010

michalka-já jsem si malého naučila,že mi pije z obou prsou.Jedno má oblíbenější.Takže neodstříkávám a malý je spokojený jak želva.