Po ranním kojení se kroutí, heká, mlátí rukama, tlačí

pani_haf
4. bře 2010

Ahoj holky, potřebuji radu, mám skoro dvouměsíčního chlapečka a kolem páté ráno, jak ho nakojím, tak se začne kroutit, mrčet, mátí rukama, nemůže zaspat, pak tlačí, tím pádem si prdne a poblinká se, je pak dost neklidný....v noci spí dobře, jen ty rána, to mám pocit, že vylezé z té zavinovačky 🙂

momin
4. bře 2010

Zdravim panihaf 🙂
Nevim cim to je ale maleho po ranu to brisko taky trapi nejvic-bohuzel do ted.... 😒 Uz ne tak moc ale taky breci nez si prdne...
Nebylo by treba lepsi nechat ho po tom kojeni bez zavinovacky at si muze kopat poradne nozkama aby se mu to brisko uvolnilo?
A nebo mate nejaky gel (pufik) na masaz briska? Ale to by chtelo asi pred kojenim at se nepoblinka...

smardik
4. bře 2010

panihaf u nás je to to samé ale večer před spaním-trápí ho bříško. Před kojením dávám kapky na bříško a jak ho to trápí cvičím nožičkama a u nás hodně pomáhá ten polštářek z DM a masírovat s ním-poprvé ho nahřeju a to jen pláče, druhé nahřátí už z něj jdou prdíky a zklidnuje se a třetí už je at se ještě doprdí to už nemasíruju a jen mu ho nechám na vyhřátí a dávám do zavinovačky a on usne. Na prdíky jsou ještě kapky babycalm-ty jsou čistě přírodní a u prvního nám pomáhali víc, ten gel pupík, masáž bříško, fenyklový čaj

pani_haf
autor
4. bře 2010

Děkuji za rady, všechno jsem vyzkoušela, ale nepomáhá nic, kromě lefaxu...je to jako sabsimlex. Možná moc hltá a pak ho to v bříšku tlačí, ale je to peklo, jak tam pořád rozhazuje rukama, svíjí se a nemůže usnout...

momin
4. bře 2010

Opravdu ani pri tom cviveni nozickama se nevyprdi? To u nas docela fungovalo....

pani_haf
autor
4. bře 2010

Vyprdí se mi i s tím lefaxem a když mačkám ty nožky k bříšku, tak to pomáhá jen malinko.

nela2008
4. bře 2010

ahojky, u mne je to obdobné, mám 3 týdenního chlapečka a hrozně často mi po kojení nespí a pořád se kroutí, tak s ním cvičím, to začně většinou ještě více brečet a někdy to přejde a někdy ne. Jen pořádně nepoznám, jestlli jsou to prdíky nebo se mu jen nechce usnout. Někdy mi nespí i několik hodin mezi tím hrozně brečí a když k němu přijdu tak přestane a to je pořád dokola, pak ale nevím, jestli brečí hlady? Je normální, že nespí tak dlouho? třeba i 4 h neusne tedy vůbec mezi kojením? Někdy už jsem zoufalá, protože nevím.... ale snad se to rozpozná časem.

pani_haf
autor
4. bře 2010

Neli, ten můj to dělal taky, prostě se vyspal a nudil se, tak jsme třeba od tří do pěti jen čučeli na sebe a já padala únavou. Hlady děti řvou bez přestání, nekroutí se jako u koliky, prostě nevím, jak to popsat, myslím, že hladový není. Spíš ještě nepozná den a noc, takže se vzbudí a chce, abys ho bavila 🙂

nela2008
4. bře 2010

asi ano, ja se pak snazim ho nejek zabavit, ale jeste jsem ho neslysela bulet hlady, kdyz spi a vzbudi se nikdy moc nebreci, tak jsem zmatena. 😨

kveluse
4. bře 2010

holky já bych radila dítko rozbalit, chytnout do klubíčka nad umyvadlo a nechat pořádně vyprdět, vykakat, či jen vyčůrat. Nemusíte provozovat bezplenkovou metodu, jen jim takhle pomoci.

malá se mi do teď takhle kroutí, když se jí chce i jen čůrat.

mirri
4. bře 2010

pani haf-muj prcek byl na tom stejne.ono nad ranem se prckum daji do pohybu streva.takze ja jsem asi 5 mesicu od te 4,5 rano masirovala brisko,nez se rano vykadil.kvuli boleni briska spal od narozeni na brichu,v jine poloze rval.
urcite bych ho nechala na volno,at si muze zvedat nozicky.do toho trosku masirovat brisko nebo davat nahrate pecicky z dm.chce to vydrzet,upravi se to.
jo a lefax jsem malemu taky davala,trosicku pomahal. 😉

mirri
4. bře 2010

nela-ty mas jeste uplne malinkeho drobecka-ja si vzpominam,ze se mi maly porad u kojeni kroutil a vzdy u toho i kakal a kdyz se mu to nahodou nepovedlo,tak plakal.pres den spal jedine u me nekdy i v noci...musela jsem ho mit polozeneho na prsou a kdyz slysel srdicko,byl v klidu.
urcite casem prijdes na to,proc place...zatim si na sebe zvykate... 😵

bocinka
4. bře 2010

pani, měli jsme ten samý problém, okolo čtvrté malá začala plakat, tlačit... zkus se poptat na homeopatika, mě je poradila sestřička a malá už spinká krásně... 😵 když ji to, jednou za čas, ještě trápí, tak jí nahřeju gelový polštářek na bříško a nožky podložím plyšákem a spinká...

pani_haf
autor
4. bře 2010

Holky, asi to bude i tou tříselnou kýlou, kteou malý má ☹(((

klara.t
4. bře 2010

My máme to samé. První část noci je v pohodě. Ale ve 4 ráno se vzbudí tlačením, ne hlady. A kroutí se. Někdy si prdne někdy ne, ale stejně jí nejde usnout. Ovšem jen do té doby, než použiju rektální rourku. To z ní vyjdou plyny a následují hovínka. Ale jen po kouskách. Nikdy to nevykaká naráz. Takže kakáme třeba čtvr hodiny. Jakmile jí tu rourku strčím do zadečku, je hned v klidu a usmívá se. Takže takto kakáme skoro každé ráno ve 4 hod. Hrozně mě to štve. Už měsíc se mi nevykakala do plíny. Ted je jí 9.týdnů. Snažím se tu trubičku nepoužít, ale to je pak řev celý den. Začalo to ještě než jsem tu trbičku začala používat. Ale bojím se, jestli si na to nenavykla. Používám Baby calm. Přes den prdí hezky. Krize je to kolem té 4-5 ranní. už jsem si objednala probiotické kapky, tak se to snad zlepší. Dřív kakala krásně žlutá míchaná vajíčka do plíny. Ted je to o něco tmavší. Někdy s tím jdou i trochu hleny. Nevíte co to znamená? Krev nebo krvavé nitky z ní nejdou.

senja
4. bře 2010

Neli, nas to delal take 😉 Rano se chce po noci vykakat, to je jeho "rezim", ale nekdy mu to nejde tak lehce, takze se "snazi" a tlaci. Nevim jak jine deti, ale ten nas vzdy kadil u kojeni (a samozrejme u toho tlacil). Prejde to samo, sice mozna az po nekolika mesicuch, uvidis 😉 My jsme nasemu klukovi Sab-Simplex davali jen pri vecernich kolikach, ale jinak ho zbytecne leky zatezovat nechteli. Jo, a take me stvalo, jak po jidle neustale tlacil a z toho se poblinkal, moula jeden 😖 V takovych chvilkach ho radeji drz nastojato, aby mu to ublinknute mlicko nezackocilo. S tim take mame zkusenost a nikomu to nepreji 😒

senja
4. bře 2010

Jo, omlouvam se, nebylo to pro Neli, ale pro zakladatelku tematu - Pani_haf

pani_haf
autor
4. bře 2010

Děkuji všem za rady, vyzouším to podložení nožiček, to zní dobře 🙂))

Rourky se zatím bojím ☹

mirri
4. bře 2010

no s rourkou opatrne,aby si na ni nenavykl a pak by se treba uz sam nevykakal.ja ji pouzivala jen nekdy pri kolikach,jinak masaze a nahrivani.a je fakt,ze kdyz mel nozicky podeprene,tak bylo lip.na to jsem uz zapomela.... 🙂
az si ty streva zvyknou a deti se budou vic hybat,tak to prejde.. 😉

nela2008
5. bře 2010

i kdyz diskusi zalozila pani haf i mne to moc pomohlo - i kdyz jsem se vubec nevyspala malej se kroutil a pritom spinkal, tak mne to porad budilo.... snad se to vse nejak casem upravi 🙂

pani_haf
autor
5. bře 2010

ahoj všem, děkuji za radu s podložením nožiček, docela to pomohlo, už sebou tolik neházel a mrčel trochu míń 🙂 a tlačení nožek k bříšku taky vyvolalo pár prdů 🙂

mariekaterina
6. bře 2010

Bocinko prosím tě jaké homeopatika ti sestřička poradila??? Malý dělá to samé, dávám mu na střídačku sab i baby cam, kaká tak jednou za 3-4 dny ale to pořádně 🙂 přibírá pěkně, máme měsíc a přibral už 2 kg 🙂 😕 jak ho kojím taky se pořád cuká,kňučí,vyplivuje mlíčko a trhá mi s prsem, mylsím že se hodně nalyká vzduchu a pak ho bolí to bříško ☹ do klubíčka ho nedostanu to se vzpírá a natahuje se.... ☹