Pomoc! Kousání při kojení. Lze to odnaučit?

karol1996
3. led 2023

Dobry vecer, mam sedmimesicni dceru a narostl ji zub. Co je venku, je kojeni naprosto sileny boj o preziti. Kouse jak pirana, hlavne pri usinani. Ona teda hryze i kdyz je vzhuru, di nas di vsech, furt, asi roste dalsi zoubek. Ale co s tim kojenim? U starsi jsem tohle neznala a kojila jsem skoro do tri let.
Nejaka rada, jak se kousani vyhnout? Odnaučit? Dekuju. Je to hroznej upirek.

janylu
3. led 2023

@karol1996 někdo radí vykřiknout, důrazně říct ne nebo i trochu štípnout. U nás ale tohle nezabíralo. Mě LP poradila pokud dítě kousne, přitisknout ho více na prso a tzv. ho mírně přidusit. Přišlo mi to strašně drastický, ale pak už nebylo zbytí a musela jsem vyzkoušet, jinak bych musela přestat kojit.....a ono to zabralo. Tak to zkus...😊

lentilkah
3. led 2023

Dcera to zkousi pri kazdem novem zubu. Na ni funguje nedelat kolem toho nejaky velky halo, rict proste ze se to nedela a prso vzit. Kdyz byla mensi, tak se to muselo nekolikrat zopakovat a vzdycky brecela a prso chtela zpatky. Ted uz to staci jednou a moc dobre vi, ze to nema pokouset dal 🙂

jjasmina
3. led 2023

@karol1996 napomenout, že to bolí, já odstanila i veškerý plast jako lžičku, dzdlik neměla naštěstí

azanka
3. led 2023

Od prvních zoubků jsem vysvětlovala, že pokud mě to bolí, nebude mlíko. Klidně jsem ho i odložila a důrazně mu řekla, že pokud nebude dávat pozor, nic nebude. Pochopil to celkem rychle a když se naučil mluvit, říkal "pozor", když se šel kojit (kojila jsem fakt dlouho 😅)

karol1996
autor
4. led 2023

@jjasmina dudlana nema, lzicku okusuje rada.. 😂

exbordelar
5. led 2023

Ja jsem vzdycky tak hrozne vyjekla (opravdu uprimne 😅) a odtahla ho, ze se mimino rozbrecelo 😅 Pak jsem ho musela utesovat, ale je fakt, ze uz to pak nedelali 🤷🏼‍♀️😅

eshly28
5. led 2023

Stejně jak píši holky výš, důrazně jsem řekla ne se zvýšeným hlasem a dodnes reaguje syn na vztyceny prst, ani nemusím nic říkat a prso jsem vzala. Když měl hlad dala jsem zas za chvíli a byl klid

odvarkova
5. led 2023

@karol1996 já vždycky prso vzala z pusy a řekla ne ne ne, to bolí, ty ty ty, to se nesmí. Kupodivu stačilo párkrát a dal si říct, prvnímu synovi vyrostly zuby ve třech měsících, dva dole, čtyři nahoře, takže to opravdu řezal o sebe až jsem měla bolest. Ale pochopil to, i tak malý.

simi68
13. dub 2024

navazuji na diskuzi zde, uz jsem zoufala.. uz tyden se snazim udrzet kojeni, mala ma rok, 4 zuby a hornima zuba se pri kojeni nejak vzdy zapre o bradavku..ne zeby vylozene pila a pak najednou kousla, ono je to kojeni utrpeni po celou dobu.. uz mam ragadky na obou prsou, do kterych kdyz se zapre zoubkama, boli to jak cert. Vykriknout a sebrat nepomaha, pusti se, rozplace, ale chce pit dal, takze je to stale dokola. Abych si zahojila ranky, omezila jsem kojeni a uz jsem temer prisla o mliko. Chtela bych kojit jeste par mesicu, mala je zavislacek, v noci bez nakojeni dlouhej plac, manzel se nevyspi, pres den prijem tekutin skoro mimo prikrmy temer zadnej, cucne si vody z lahvicky, ale parkrat si lokne a dost. Zkusila jsem ruzny hrnecky i lahvicku, vodu i umely mliko..podle me je problem ze ona proste CHCE prso a tudiz piti odjinud proste bojkotuje. Budu rada za jakoukoliv radu i zkusenost, jsem v koncich.

adelisss
14. dub 2024

Při kousání jsem prso vždycky sebrala. Zabralo to.

adelisss
14. dub 2024

@simi68 Odpovídala jsem na původní příspěvek... Nemá dcera málo otevřenou pusinku při kojení? Dítě by mělo mít bradavku snad celou v puse a zuby až za bradavkou, ne? Dceři bych pořádně otevřela pusu a snažila se bradavku víc nacpat do pusy.

adelisss
14. dub 2024
simi68
16. dub 2024

@adelisss s tím bych uspěla možná když byla menší, teď už má svoji hlavu a nelíbí se jí, když jí cpu prso víc, ona je zvyklý si ho naopak ručkama odtahovat od pusinky. Vím, špatná technika kojení, doteď nevadilo, ale teď se zoubkama už vadí a ani pofa 2 týdnech žádná změna. Jen výjimečně se nějakým zázrakem podaří že pije "bezbolestně" a ani sama nevím čím to je. Když seberu, pláče, fakt to nedělá schválně, není to jakože najednou kousne, ona tak prostě pije :/