Pomohlo vám těhotenství při odstavování?

peetta
13. únor 2011

plánujeme další mimčo ale první dceru (20m) stále kojím-v noci se budí i 6krát ☹ ,tak jestli je to trochu pomoc při odstavení? 😵
děkuji petra

pai
14. únor 2011

Ahoj,
mně to tedy "pomohlo" výrazně. Se začátkem druhého těhotenství (když bylo první asi 10 měsíců) mi začalo být kojení strašně nepříjemné (jakoby už to bylo "nachystané" pro to nové mimi) - a to jsem předtím kojila moc ráda - a prvnímu mimi taky jakoby mlíčko už přestávalo chutnat, tak jsme to asi v roce "po vzájemné dohodě"🙂 pozvolna skončily.

dlabinecka
14. únor 2011

@peetta Tak já mám 8,5měsíční dceru a jsem znovu těhotná. kojím už jen dvakrát denně - rano a večer před spaním a zatím se mi nezdá, že by to dcera nějak poznala nebo něco....

irenka
28. bře 2011

Ahojky holky,

narazila jsem na toto téma.
MOhla bych se vás zeptat jak jste přestali kojit v noci? Co dáváte místo kojení? A jestli lahev mlíka, tak ho připravujete v noci když všichni spí a řve vám dítě hlady, nebo ho máte připravené už od večera? Mě totiž když jsem UM připravila večer, tak přes noc zkyslo.... ☹
Chtěla bych druhé mimi, ale jelikož kojím tak se nedaří.... Dr. už radí odstavit ale nějak to nejde. ☹

lusi80
28. bře 2011

@irenka ono záleží jak máš sary dítě.Třeba většímu dát na večeři něco z oběda,já dávám tomu mladšímu (3,5let) 😀 pořád polivku na večeřu,nebo udělat na noc krupici,i z Um mléka jsem to dělala dokud nemohl normální,no a vnoci když se vzbudil,staršího jsem položila,neměl totiž cumel,řekla pšššššt a byl klid,postupně se to naučil,mladšímu jsem dala cumel,to mu stačilo a taky byl klid,ale ne na každé dítě to platí že 😀 😀 😀 Nedoporučovala bych to nahradit čajem,nebo jakýmkoliv pitím,kluci nikdy v noci nevyžadovaly pití 😉 😉
@dlabinecka můžu říct,že kamarádka kojila staršího syny do jeho 2 let,pak zjistila že je těhotná,a doktor jí kojení výslovně zakázal,že to ubírá živiny,vápník,a to že potřebuje pro plod,málem taky potratila,to nechcu strašit a ani nevím jestli to mělo souvislost s kojením,ale asi bych přestala,nevím 😕 😕

kremrolka01
28. bře 2011

já kojit přestala ve třetím měsíci těhotenství když malýmu byly přesně dva roky, bylo to už přes bolest, hrozně mě bolely prsa a bradavky, i když jsem s tím za celou dobu kojení nikdy problémy neměla, malej to vzal v pohodě, už věděl že čekáme miminko a že mlíčko bude pro něj, od tý doby se v noci přestal budit a spí celou noc, když se vzbudí že bumbat, dostane napít vody nebo čaje, ráno dělám UM
byla jsem ráda že to šlo tak snadno, protože odstavit jsem se ho snažila cca od roka a půl a nešlo to, prostě mlíčko v noci vyžadoval a bylo by to násilný odstavení, ale je fakt že se budil jen jednou v noci a pak ráno po probuzení z druhýho prsa
jinak názor že kojení v těhotenství ne mi přijde jak za dob našich babiček a maminek, já jsem pro, miminku to neublíží, ale jak jsem psala, mělo by to být příjemné nejen dítěti, ale i mamince 😉

kristipa
28. bře 2011

@irenka ahoj, já to dělám tak že večer si nachystám teplou vodu do termosky která má teplotu tak akorát k pití, do lahvičky dám odměrky sunaru a v noci to akorát zaleju, zamíchám a je to: otázka cca 30 sekund.

dlabinecka
28. bře 2011

@lusi80 Tak můj doktor o tom, že stále kojím samozřejmě vím. mimochodem, kojím už jenom jednou denně!!! Řekl mi, že mám poctivě zobat vitamínky, ale to spíš vzhledem k tomu, že jsou těhotenství brzy za sebou a že vliv to má na mlíko, že nemusí malé už tak stačit, ale vzhledem k tomu, že normálně dlabě příkrmy - z toho dvakrát mléčné výrobky a já kojím jen ráno, tak nění, co řešit. Plod si živiny vezme, jediný, kdo to může odskákat jsem já, tím že mě dětičky vycucnou 😀 Na potrat to zcela určitě žádný vliv nemá, to se stává z jiných příčin - nebo třeba taky i bez nich.....

hojda
28. bře 2011

Ono spíše může být problém otěhotně, když kojíš, ale je to dost individuální. Kamarádky holčička se taky dostavila po 2 měsících těhu sama v 11 měsících.

petka80
28. bře 2011

Já myslím, že na otěhotnění to velký vliv nemá, pokud už žena normálně menstruuje.

Mně to asi trochu pomohlo, ale kojila jsem už jednou denně tenkrát a dcera měla 18 měsíců. Začalo mi to být u kojení nepříjemný. Plus mi to určitě pomohlo psychicky, předtím jsem se furt nemohla odhodlat to utnout a pak jsem si říkala, že už musím myslet hlavně na sebe a na miminko. Odstavení jsem se strašně bála, ale pak to proběhlo nad očekávání hladce.
Zas na druhou stranu jsem pak měla trochu jakoby výčitky, že sotva otěhotním, už je na tom starší dcera "bita", že ji chudáka hned odstavím. Ale to byly trochu asi hormony plus takový ty obavy na začátku těhotenství, pak mě to zas přešlo 😉
Já bych to neřešila, pokud chcete další mimčo, směle do toho a ono se to nějak vyvrbí 🙂

irenka
28. bře 2011

@kristipa
to je dobrej nápad... moc díky.

irenka
28. bře 2011

díky moc za tipy všem holky,
s kojením prostě končím, už několikrát jsem rozháněla zánět a už fakt nechci, Problém byl hlavně v noci.
Přes den v pohodě. díky.

brisalek
28. bře 2011

@irenka ja jsem kojila do 4 mesicu skoro po hodine🙂, pak do 6 po tech 3 pres den v noci i 10x od 6 mela prikrmy , ale po kazdem prikrmu, ktery byl tak 5 lzicek jeste chtela prso. Ve 12 mesicich jsme pres den prestali(jeden vikend se ji vic venoval tatinek a kdyz melo byt kojeni dostala nejakou mnamku...a kdyz to vydrzela 2 dny tak uz jsem nepovolila...ale vecer od narozeni usinala jen u prsa a v noci se okolo toho 12 mesice zacalo vstavat jen 3-4x a pak uz jen 2.
Kdyz ji bylo 15 mesicu zjistila jsem , ze jsem neplanovane tehu a rekla jsem si ze musime prestat. Kuli me(abych si odpocinula ) i kuli male , aby si pak nespojovala odstaveni s miminkem , ze ji vzalo prso.... Zalepila jsem bradavky, rekla, ze mam bebi a ono to slo uplne bez breku ..jen se obcas sapala a rikala ham ham a kontrolovala , jestli je bebi...v noci se vzbudila bud 1-2x jen jsem ji pohladila pritulila se a spala dal.... nebo vubec(to byla parada).
Ja uz bych ji v noci mliko nedavala...rocni dite uz fakt v noci jist nepotrebuje🙂. Pokud ma zizen tak vodu. Kdyz nechce tak nic. Nemyslim si, ze rve hlady🙂. Ja jsem ji asi od 11 mesicu davala k veceri normalni jidlo jako k obedu(bud hustohustou polivku nebo druhe) kase nejdla a pak ma pred spanim sunar, ktery do odstaveni nevzala do pusy a pak 2 dny po prestani najednou pila a pije doted, dokonce i rano.
Podstatne je fakt tve rozhodnuti, kdyz ses si sama v sobe jista, tak to pujde urcite dobre.

kefin
28. bře 2011

ahoj, tak já jsem malou kojila do roka a čtyř měsíců, kdy se odstavila úplně sama ze dne na den( asi tak čtyři dny pila méně a nechtěla). Já nevěděla, čím to je, ale stejně už jsem chtěla s kojením skončit, tak mi to vyhovovalo 🙂
Každopádně jsem za čtrnáct dní nato zjistila, že jsem těhotná 😀 prostě malá to zjistila jako první, mléko mělo jinou chuť a ona ho odmítla. Já už kojila jenom ráno a večer a taky občas v noci, po odstavení se v noci přestala budit, párkrát se ještě vzbudila, tak jsem jí dala vodu a za pár dnů se budit přestala.
Nám teda těhotenství od kojení hned a náramně pomohlo 😀

brisalek
28. bře 2011

@dlabinecka s tema zivinama mas pravdu obe deti si vezmou co potrebuji a odnese to mamka, ale tu obe take potrebuji zdravou a "silnou" ne vycuclou, utahanou....🙂.
Ja jsem odstavila kdyz jsme byla v 5tt a v 9tt jsem potratila. Je to prirodni vyber tyhle brzke samovolne potraty . Roli tam hraje milion veci. Ja jsem mela virozu a brala si pres den ibuprofen, protoze by me nenapadlo, ze budu tehu🙂. Kazdy doktor mi rekne, ze kojeni a odstaveni urcite ne , ale vzdyt je to obrovska hormonalni zmena, kdyz po xxxx mesicich kojit prestanes...Takze pokud bych chtel byt tehu asi bych odstavila pred tim🙂.

dlabinecka
28. bře 2011

@brisalek Tak v podstatě souhlasím se vším. Já otěhotněla neplánovaně. S první dcerkou jsem těhotenství musela vybojovat s pomocí lékařů a byla jsem označena za neplodnou - no, těhotenství a porod je zjevně takový hormonální masakr, že ted je vše jinak 🙂 Zobu vitamíny, kojím jednou denně, dcerka spí celé noci, těhotenské nevolnosti neznám - myslí si, že nemusím nic řešit. Určitě pokud by mi bylo zle nebo něco, tak bych kojit přestala. Chtěla jsem kojit dcerku do roka, a myslím si, že ty dva měsíce už zvládnu. Mluvila jsem o tom i s laktační poradkyní a ona nevidí problém v kojení dvou dětí naráz -tedy novorozence a batolete - no, zase takový nadšenec fakt nejsem 😀 😀
Co se týče potratů - ano, to se prostě stává. Můj dr. říká, že pokud má plod vydržet, tak vydrží lecos, prakticky není možné si nějak způsobit potrat. To, že se těhotenství nevyvede může mít tisíce příčin a v kojení bych jí fakt neviděla...

erinka83
28. bře 2011

@irenka Já bych teda kojení v noci UM nenahrazovala, mi to přijde jak z bláta do louže 😀 My jsme noční kojení začli rušit po 10 měsících, chodil k ní tatínek, ten mlíko neměl 🙂, uklidnila se většinou celkem bez problémů, teda trvalo to třeba 20 minut, ale ne usedavý pláč.... Kojila jsem tehdy asi 4x za noc, odbourali jsme to asi během týdne, časem se přestala budit a většinou spí celou noc... Takže pokud chceš přestat kojit v noci, radím to nějak vyydržet, většinou pomůže ten tatínek...
Jinak já jsem otěhotněla v roce malé aniž bych měla MS 🙂 Ale kojila jsem tehdy už jen max 4x denně... A přestali jsme v 16 měsících, malá už skoro nepila a ani už neměla nějak zájem, myslím, že jsem měla mlíka zrovna míň...