Popraskaná bradavka. Můžu tam mít kvasinky?

m_michalka
6. dub 2010

Zdravím mám 4 týdenní miminko. HOdně ho trápí bířško, nic nepomáhá-Sab, probiotické kapky. Často cvičím, to se někdy vyprdí. Po kojení odříháváme. Ale dokojím a začne plakat. A pláče a pláče a není k utišení.Někdy ho uhuškám někdy ne... ☹ V noci to občas jde, někdy spinká pěkně, někdy se budí co hodinu a chce pít Mám hodně poporaskanou bradavku, mám ji takovou narůžovělou..můžu tam mít kvasinky?Malý v pusince moučnivuku měl,ale použili jsme fialku a zmizela. Ted ta moje bradavka-používám 2x denně fialku,jinak Purelan od Medely. Má někdo podobné problémy?nějaké rady jak na to aby miminko pořád neplakalo?Křičí hlavně po ránu, večer před usnínáním a taky před koupáním.Koupání má rád, to se mu líbí. Jen nevím co s ním když nakojím a on potom křičí....Je možné že hned po kojení ho začne to bříško bolet?Děkuju moc za každý dobrý tip a radu...🙂 Je to mé první miminko a jsem z toho docela "vyhukaná" 🙂

kacamura
6. dub 2010

já měla to samé teda až na tu růžovou bradavku (bradavky jsem popraskané měla, kojení mě bolelo asi dva měsíce a to tak, že jsem to kolikrát probrečela), malej brečel hodně a na bříško taky nic nepomáhalo a jediný co mi zbylo bylo počkat až to přejde ☹ ... do tedka prdíky má bude mu 4,5 měs. a nejvíc pomáhá když leží na břížku nebo když cvičim s nohama, janak už mu nic nedávám... ale do těch dvou měsíců nepomáhalo vůbec nic malej v podstatě jenom plakal, jedl a spal... takže se na mě i usmál o něco později než se děti začínají usmívat... my sme to prostě museli přetrpět... rada je, že hodně pommáhá nejíst vůbec nic nadýmavýho (když jsem se o to snažila tak jsem měla hodně malej jídelníček)

m_michalka
autor
6. dub 2010

Děkuju za odpověď, takže v tom nejsem sama. Mám kolem sebe kamarádky a těm miminka spí dlouho, nepláčou....Jj s jídelníčkem se taky hodně omezuju.A co jsi prosím jedla a čeho ses vyvarovávala?samozřejmě nejím čerstvé pečivo, čočka,zelí hrách a podobné šílenosti. Ale co třeba mléčné výrobky?Ty jsi jedla-jogurty, sýry apod. A co tak na oběd? Používala jsi např.grilovací koření?aspoň špetku?Děkuju moc! Já už sama nevím co jíst co nejíst, mám ráda např.vánočku, starší toast.chleba-ten si opekam v topinkovači,dávám si ho se sýrem, nebo s marmeládou.Také jím ty krekry-takové suchary. Přesnídávky s piškotem, na oběd jak kdy. Maso,ryby, rýže,těstoviny,bramb.kaše,kuře...moc toho na výběr není. Díky za každý tip co jíst 🙂

klara.t
6. dub 2010

jukni sem a klidně něco připiš https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/recepty-...

kacamura
6. dub 2010

sýry a tyhle věci jím normálně (jogurty ne ty nejim, ale asi by taky neměly vadit)... jinak jim hodně málo věcí, těstoviny, rejži, br. kaši atd no to co si jmenovala hodně si dělám sýrovou omáčku.... ale pozor na to pečivo když je to starší chleba (tak dva dny) tak to nevadí, ale vadí když ho jakkoli tepelně upravíš, to se vždycky mohl jonáš po..... takže topinky a takovýhle věci bych vynechala, dokonce i kečup mu vadil (ted už dobré).. nebo knedlíky s vajíčkem, to radši ani nezkoušej (probrečel mi celej den).... hlavně jsou věci co ani nevim co nadýmá. nadýmá skoro všechna zelenina takže ta mi taky hodně chybí na jídelníčku... a ted jsem dokonce zjistila, že i banán vadí, je toho fakt hodně.. nejlepší je to podle mě ozkoušet jeden den jíst jenom to o čem 100% víš, že nenadýmá a druhej zkusit to čím si nejsi jistá.... koření jsem nepoužívala do tří měsíců vůbec jenom sem solila, tedka už si sem tam náký koření (ale jenom malinko dám).... a neměla bys taky perlivé vody a tak (já pak teda zjistila, že mu to až tak nevadí, ale pro jistotu)... taky pořád pátrám...

jijitka
6. dub 2010

Jé, tak to já mám zlatý dítě 😀 Můžu sníst cokoli a malému to nevadí. Jediné, u čeho jsme narazili,byla zelňačka - a to jsem snědla asi 2 lžíce při vaření.
V porodnici mi sestřička říkala, že jestli jsem se moc neomezovala v těhotenství a jedla všechno, tak je dítě zvyklé a nebude tak citlivé - no a platí to u mě na 100% 🙂

dadous
6. dub 2010

michalko taky mame problemy s prdíkama, a ještě k tomu musíme mít balení na široko, takže mala se vykandí jen když ji ty plíny sundam, ale docela nam pomaha nahřata plína na bříško 😵 na ty bradavky používam mast bepanthen a je to v cajku, vím jaky to je mít popraskany bradavky až do krve, ale s mastičkou jsem moc spokojeny a s kojením nemam problem 😵 jo a ještě jsme maly koupily na bříško mast Pupík a s tím ji mažu 😵

bocinka
6. dub 2010

Michalko, jakobych to psala před pár týdny já... 😖 😉

Sofi taky trápily prdíky, do toho mě bolely bradavky, až mi u kojení tekly slzy, malá neprděla, neuměla se vykakat(s tím má problém dodnes) špatně spala a byla uplakaná....

Zkoušela jsem všechno, kapičky, laktobacílky, nahřívání, cvičení, masáže, nepomohlo nic, jedinou změnu jsem zpozorovala po homeo, Chammomila Vulgaris 9ch, tak se na ně zkus zeptat, a snaž se dodržovat odstupy v kojení, to také pomohlo, protože jak malá pořád pila a pila, tak to bylo jen horší, neměla hlad, jen se uklidňovala u prsa....

Nevím, jestli ti to pomůže, ale snaž se vydržet, opravdu to bude lepší, až trošku dozraje bříško bude to lepší... 😵

bocinka
6. dub 2010

Jo a nahříváme dodneška takovou tou gelovou poduškou... 😉 😉 dlouho to vydrží... 😉

kacamura
6. dub 2010

jijitka: zajímevé já se v těhotensví teda ládovala všim možnym, cibule a česneku jsem snědla snad hory a teda cibuli si můžu dát pouze v případě, že se hoooodně dlouho vaří a česnek jsem se ještě neodvážila....
Dadous: se máš, že ti bepanten pomáhá, mě myslim moc nepomáhal.... a pupík malýmu dřív nepomáhal vůbec ted mu to sem tam máznu když ho bolí bříško a většinou si jednou prdne a víc nic tak nevim....

m_michalka
autor
7. dub 2010

No já v těhotenství jedla taky všechno. to jsem se neomezovala vůbec ale vůbec. a ted sama nevím jestli můžu jíst "normálně" nebo se fakt hlídat.přijde mi že když jsem jeden den "hřešila" tak malý řval stejně jako když jsem se jiné dny hlídala...tak nevím. ale zase mu nechci ubližovat...☹ Bepanthen mi na prsa nepomáhá vůbec ☹ POužívam lanolin, ale prasklina je tam pořád a nechce se ji moc hojit. Už se těším až mu to bříško dozraje..by mě zajímalo kdo to vymyslel že ty děti jdou na svět tak brzy.ještě jeden trimestr by jim v bříšku prospěl a pak by tolik neplakaly a nebolelo by je bříško 🙂 Jo taky používám ještě olejíšek od Saloosu- na prdíky. Holky a co říkáte na probiotické kapky?Malemu jsem je davala tak 14 dní v kuse apřišlo mi že přestaly jak když účinkovat.je to možné, nebo se mi to jen zdá? tak jsem je na chvili vysadila a dám je zas za pár dní...Jo a ještě jedna věc,aby toho nebylo málo. Malý ma na pusince takovou vyrazku. Bile jebačky bych to nazvala, kolem docela červene..dr řikal že to je normalni, ale moc se mi to nelibi. ma to na líčkách...vypada to fakt jak akné,bílé,ale kolem je to i červene..nevíte někdo co to může být? díííky!

kacamura
7. dub 2010

po probiotickejch kapičkách mi přišlo, že brečel ještě víc tak ty jsem po pár dnech vzdala.... a ty bílé jebáčky jsou opravdu úplně normální a většinou samy zmizej... malej jich měl pár od narození asi do dvou měsíců, ale fakt malinko, když jsem viděla jiný děti co to mělipo celém obličeji tak jsem byla ráda, že to nemá tolik 🙂

evinka001
12. dub 2010

m-michalka - ten pláč u mimin je normální, do 3 měsíců to obvykle přejde. jíst můžeš úplně normálně. vyrážka je taky běžná, za čas to zmizí. jo a na popraskané bradavky zabírá kalciová mastička a hodně vzduchu.