Popraskané bradavky. Co pomůže na praskliny?

mkacka
27. pro 2010

Zdravím 🙂
mám desetidenní holčičku a z kojení mám na bradavkách velké praskliny a při každém přisátí malé (mám malé bradavky, takže je to občas boj až u toho brečím) mám tyto rány celé rozmokvané a ještě víc bolavé. Kvůli prasklinám kojím pokaždé pouze z jednoho prsu, aby prasklina na druhém prsu trochu zaschla (malá je přisátá deset minut až půl hodiny, takže je rána mokrá a ještě víc prohlubená) a nebylo pro mne kojení až tak bolestivé. Ale bojím se, že kvůli velkému časovému odstupu kojení z každého prsu o mléko přijdu, hlavně když jsme ze začátku měli problém s tvorbou. Nevěděla byste některá, co mi může pomoci na ty praskliny? Mažu Bepanthenem, ale přijde mi, že to nemá žádný účinek. U každého kojení brečím a křičím bolestí ☹

efka89
10. říj 2015

Me zas Purelan zadelal na moucnivku...tim jak je udrzuje vlhkost a prsa rezou jak prase :(

petmee
10. říj 2015

sádlo

monah2
11. říj 2015

Jedině co pomohlo na popraskane bradavky,jsou stříbrné kloboucky!!!!

evulina77
11. říj 2015

mazat gencianou a nechat prsa hodně větrat

katerinasandova
6. bře 2016

Zdravím klobouček opravdu ne. Z porodnice sem odešla s kloboučkem a kojení bolí ze začátku kojení a měla jsem ragády. Sestra u dětské lékařky mi koukla na prsa a řikala že klobouček mám zahodit a kojit bez něj protože ragády se o klobouček třou a zhoršují a také tu bradavku tahá mnohem víc než je třeba. Co se týká bolesti mám jí taky a to ze začátku kojení mám jednu prasklinu dost hlubokou ktera se trochu zlepšíla když sem dala pryč klobouček ale dneska si jdu pro hydrogelové náplasti protože bepanthen ani nic jiného mi nepomáhá. Co se týká bolesti při začátku kojení je to prý normální než si bradavky zvyknou na to, že se tolik používají já osobně je mám dost citlivé a při přisátí se mi krouti palce u nohou pevně doufám, že až se zlepší ragády bolest se zmenší. 🙂

katerinasandova
6. bře 2016

@monah2 úžasná věc četla jsem o tom, ale ta cena:((

karlajasmine
6. bře 2016

@katerinasandova me strasne pomohly hydrogelove polstarky chicco, nebo medela, ale chicco jsou levnější.. Lepila jsem si je mezi kojením na bradavky a ragada se mi tím zahojila.. Bez nich bych asi už nekojila, tak kdyztak doporucuju!

karlajasmine
6. bře 2016

Jee ja jsem slepá, vidím ze už si pro ně jdeš. Jinak bolest se opravdu zlepší.. Mýmu malýmu už jsou čtyři měsíce a kojení absolutně bez bolesti, a to jsem si myslela že to vzdam, jak to bolelo.

zuny
6. bře 2016

@katerinasandova mně pomohl jen Hemagel 😉

hojda
6. bře 2016

@katerinasandova Já měla regády s kloboučky i bez. Mám ploché bradavky. Malý se vůbec neuměl chytnou, takže jsme zkoušeli i kloboučky, druhorozená se uměla přisát, ale i tak jsem pokaždé začátek kojení protrpěla. Hemagel, hydrogelové náplasti, větrat, lampička s červeným světlem a hlavně kojit, tak aby ragáda byla v kotku úst. Vydržet první měsíc a pak už je to většinou ok.

katkacelo
10. bře 2016

Ahoj, taky si zkouším, je to děsný. Nevíte o něčem, co se dá mazat, aniž by se to muselo smýt? Ne vždycky se to dá, třeba někde venku... Co třeba med? I když to by asi hodně lepilo, co. 😀

hojda
10. bře 2016

@katkacelo Med ne, tam může být alergická reakce u dítěte. Možná ten Purelan a četla jsem I hemagel, ale asi by mi to nedalo a dala bych to pryč.

katkacelo
10. bře 2016

@hojda Ajo ta alergická reakce mi nedošla.. dík za zpozornění i radu. ;)

karlajasmine
10. bře 2016

@katkacelo Kokosovy olej.. ten miminku v male trosce neublizi (ptala jsem se doktorky)

katkacelo
10. bře 2016

Tak jsem ještě gůglila, a našla jsem tohle http://www.cicatridina.info/

Znáte to někdo? Pro mě úplně neznámé... ale doktor tam odpovídá na otázku - kopíruju

Dobrý den, lze léčit popraskané bradavky při kojení a pokud ano, musí se přípravek před kojením otírat, či je pro dítě nezávadný.
Dobrý den, popraskané bradavky (tzv. ragády) povětšinou vznikají v důsledku nesprávně zvolené techniky kojení. Namístě je proto konzultovat tento problém s laktační poradkyní. Vedle odstranění nedobře vytvořených návyků při kojení jistě mohou pomoci mnohé lokálně působící přípravky. Hyaluronát obsažený v přípravku Cicatridina má schopnost na sebe vázat velké množství vody, což mimo jiné přispívá k jeho příznivému působení ve smyslu podpory hojení. Jelikož hyaluronát je našemu tělu vlastní látka, dítěti neuškodí.

nikdo17
11. bře 2016

prosimchteka bych se zeptat, vcera jsem si koupi!a gencianku a vecer mazla velkou ragadu na jedne bradavce. nekojim z toho prsu od vcerejska ale odsavam odsavackou tak jako porad ptz maly je predcasne naroze y a neumi ode me vytahnout tolik kolik potrebuje takze dokrmujem strikajdou. chci se zeptat gencianka mi nejde z bradavky smyt. tedy trochu ano ale stale to je fialove. vadi to. nebo cim to smyju? dekuju

hojda
11. bře 2016

@nikdo17 Gencianka smýt nejde, bude chvilku trvat, než to zmizí. V lékarně mi říkali, že už se moc nedoporučuje, že je karcinogenní.

hojda
11. bře 2016

@nikdo17 Teď jsem si k tomu dohledávala informace a možná je to blud, ,že je karcinogenní, prý konkureční boj v lékarnách, tak nevím...

katkacelo
15. bře 2016

Hele holky tak jsem zkusila tu Cicatridinu, nejdřív jsem se teda zeptala doktorky, tak to moc neznala, tak v lékárně, tam potvrdili, že prý by to nemělo malý vadit. Zkusila jsem nejdřív sama - nijak to nevoní a nemá to ani žádnou chuť 😀 , stejně jsem to pořádně otřela, ale i tak teda hojí se to superr ychle. 😎

jachymekt
16. bře 2016

Ahoj, jen upřesním- Geniciálka je opravdu karcinogeni, Ale hlavně vysušuje a nehojí!!! 😢
Purelan je skvělý Stačí trochu otřít- když je ho mic.. jinak ani nemusíte je přírodní. Nedoporučuji umývat před každým kojením- smíváte ochranou vrstvu. Mimi získává i další protilátky k obraně.

nikdo17
16. bře 2016

@jachymekt jenze kdyz uz jsou velke ragady tak je potreba to nejdrive vysusit a az pote promastit. purelan mam a nepomohl. myslim ze kapicka gencianky mi ani malemu neublizi

jachymekt
18. bře 2016

Zkuste ještě doplněk Feminella Hereditum- lactobacillus . Na vyrovnání . On posílí a vyrovná v těle mléčné baterie. mě opravdu zabral. 😀 Měla jsem Praskliny až do krve a syndrom bílé bradavky . Techniku dobrou, ale tělo nespolupracovalo. dost rychle to zabralo.
Malému je 16 měsíců a kojíme pořád v pohodě.
HODNĚ 'USPĚCHU 😀 😀 😀 😀

jachymekt
19. bře 2016

Ještě- odsávačkou to bolí asi víc. Je lepší kojit 😀 Poraděte se s laktační poradkyní.

nanaea
19. bře 2016

Tyjo, ja mam bradavky popraskane uz ted v tehotenstvi.. kdyz to tady tak ctu, bude to pak asi mazec pri kojeni.. :(

nikdo17
20. bře 2016

@jachymekt vim ze nejlepsi je kojit ale maly ode me tolik neodtaha tak ho nenecham trapit hlady

akankeo
20. bře 2016

@nanaea taky mam blbe bradavky, u druhe dcery sem mela nechutne ragady, ale UM nechtela, tak sem to musela vydrzet a u tretiho se mi zas nechtelo na UM prejit, kdyz sem to u predchozich deti vydrzela a pomohly hodne hydrogelove polstarky, hezky rozstrinout kazdy na 4 a kazdy den aplikovat. Mela sem to zas jak na amputaci,zhojilo se mito ale mnohem driv diky tomu plus salvejovym obkladum jako prevence infekce. Jinak je jako prevence ragad krom kapicky zadniho mleka vyborny cisty levandulovy olej a pak purelan, ale ten je na hojici prasklinky, pokud mas ragadu kde vidis maso, tak tam uz purelan moc nezmuze

akankeo
20. bře 2016

@nikdo17 gencianka je jedovata, proto se od ni v tehle pripadech ustupuje, protoze uz je to potvrzene i studiemi, ale kdyz zalejes dva pytliky salvejoveho caje deckou vrouci vody, namocis bud do sterilni gazy nebo aspon vatovych tamponu a udelas si obklad po kojeni, tak ti to udela stejnou sluzbu

lenkas1982
20. bře 2016

Mně výborně pomohl levandulový olej a chrániče bradavek, na ty nedám dopustit. Měla jsem hodně bolavé bradavky tak prvních 5 týdnů, pak si to naštěstí sedlo, asi si taky zvykly. Olej mažu poctivě po každém kojeni a chrániče sundavám jen na sterilizaci. Sice píšou, ze se s nima nemá spát kvůli otlakum, ale spím na zádech, takže úplně bez problému.

nikdo17
20. bře 2016

@akankeo salvej zkusim

nikdo17
20. bře 2016

@lenkas1982 chranicemam a levandulovy olej od vcerejska taky😉