Pořád kojím, jsem už vyčerpaná. Je to laktační krize?

paula
29. bře 2007

Prosim vsechny zkusene kojici maminky o radu. Kojim svoji trimesicni dceru Laurinku plne hned od narozeni a doted jsme nemely zadne vetsi problemy. Obcas mela obdobi, kdy par dni chtela casteji mlicko, ale pak se to zase srovnalo. Ted uz asi tyden kojim temer kazde dve hodiny ve dne a trikrat v noci. Je to vycerpavajici, ae rikala jsem si, ze to bude ten rustovy sprut, kolem tretiho mesice a vytrvame.
Dnes ale nastala opravdova krize, zacalo to uz v noci, kdy jsem kojila ve 4 a pak v 5 uz zase plakala hlady. Pak jsem kojila v 7, 9:30, 11:30, 12:30.... mezitim me jen na pul hodiny zaspala a zase plac 😢 . Myslim, ze uz musi byt taky strasne unavena, tak jsem ji ve 14:00 poradne nakojila a vzala ven v kocarku, to obvykle hned usne, ale rvala a rvala, az se za mnou lidi otaceli. Pak usnul na ctvrt hodiny. Jen jsem ji donesla domu, zase rve hlady a kojim. Ja uz jsem z toho hrozne vycerpana, nevim co dal a uvazuju, ze snad pujdu pro jedno lahvovy (mliko 😉 )
Je toto laktacni krize? a jak dlouho to trva?? Znate nejake osvedcene prostredky jak zvysit tvorbu mleka? Ja uz stracim sily a bojim se, ze stratim i mliko... ☹

paula
autor
29. bře 2007

Omlouvam se za chyby, uz me to nejak nemysli... 😉

hankah
29. bře 2007

http://www.miminka.cz/clanky/kojeni/laktacni-kr...

paula - něco jsem našla.dneska malá taky strašně špatně jí, jí často a podle mně docela málo.........

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
paula
autor
29. bře 2007

ahoj hankah, dik za ten clanek. Nejvic se mi libi rada, budte v pohode a odpocinuta... 😖 jak to ma asi clovek udelat, kdyz mu mimi porad place?? 😅 taky me prekvapilo, ze by antikoncepce snizovala tvorbu mleka, beru ji ale uz 3 tydny, to by se snad neprojevilo az ted?
asi nezbyva nic jineho nez vydrzet... 🙄
Ty mas dvoutydenni holcicku, to je kraasnee... to ti ty krize jeste prijdou 😉 😝

paula
autor
29. bře 2007

gedren, diky. Me prijde, ze mam mlika docela dost, aspon nerve hned po kojeni. bojim se, ze kdyz ji zacnu dokrmovat, produkce jeste klesne. cim jsi dokrmovala? a konzultovala jsi to s doktorem? a jak dlouho ti ta krize trvala?

paula
autor
29. bře 2007

z ceho presne je melta? ziju v nemecku a nevim jak se to tu jmenuje... 😕

hankah
29. bře 2007

no, tak to děkuju 😉

gerden - meltu nesnáším, nemáš v rukávu něco lepšího??

verusky
29. bře 2007

paulo, zkousela jsi i caj pro kojici matky? kdyz mela moje dcera dva a pul mesice, objevila se krev ve stolici a z vsemoznych stresu a litani po nemocnicich, navic mi prestala sat z prsu (z prujmu uz nemela sil) jsem pomalu ale jiste mela min a min mleka. me ten kojici caj hodne pomohl, je to znacka leros, ale u vas mozna nebude, tak vyber nejakou jinou. kdyz uz pak to prso chytla,mela jsem mlika az az a musela odstrikavat, takze caj je doma a ubylo jen par sacku (pije se trikrat denne).

carodkaa
29. bře 2007

hankah-radsi nedokrmuj,protoze jakmile to udelas mnozstvi mlicka ti klesne a pak uz se to blbe dohani a je to trosku zacarovanej kruh.Jen pro utechu do pul roku co jsem Tadu plne kojila pil +- kazdou 1,5h-2h krize nekrize 🙂

paula
autor
29. bře 2007

ahoj verusky, kojici caj znam a pila jsem, mela jsem ted prestavku, ale ode dneska ho do sebe leju zase ve velkem. snad to pomuze.
z ceho mela chudinka Veruska krev ve stolici?

paula
autor
29. bře 2007

carodkaa, ja uz se bala, ze jen ja kojim tak casto... 😉 pry se po druhem mesici koji jednou za 3 hod?? jsem cetla...

verusky
29. bře 2007

nakonec to bylo z poruseni sliznice kculi tekutym stolicim, takze zadny patogen, jak to prve vypadalo. ale dvoudenni kultivace, muj stres a nutnost dat ji odstrikane materske mleko (nesmela jsem podat nic jineho prave kvuli tem strevum) - to byla ma nejhorsi doba, zdimat prsa, ve kterych nic neni.ale zvladly jsme to a dobre to dopadlo. dopadne to dobre i s vama!!

paula
autor
29. bře 2007

verusky, tak to si nemam na co stezovat... musela jsi byt hodne silna, abys to zvladla! my to taky nejak zvladnem, hlavne kdyz vime ze v tom nejsme samy 😉

verusky
29. bře 2007

ja se uklidnila a rekla si, ze jde jen o PAR DNU a musim vydrzet. bylo to mozna jednodussi, nez to mas ty, protoze to brzy skoncilo. no nejdulezitejsi je duvera v sebe, koj, koj, koj, unava, neunava. mozna to umele mleko na vecer dej, ale zkus to odkladat na horsi dobu, treba nakonec ani ta horsi doba nenastane. Ja malou kojila 5. a 6. mesic co hodinu a pul a nekdy i hodinu pres den i noc a to nevyspani bylo strasne, tak jsem se tesila, az dam na noc kasi. to pak byla par dni uleva! tak zkus to vydrzet a i kdybys davala umelena noc, pres den a v noci sepro malou roztrhas, takze jsi udelala, co je v tvych silach. ale ja myslim, ze to zvladnes.jsou to nekdy kratsi ci delsi narocnejsi obdobi a zase pominou a bude dobre.

carodkaa
29. bře 2007

Paula-ja toho taky cetla..ale holt kazdy dite je jiny,ten muj byl extra hladovec,tak co jsem mela delat kdyz jsem nechtela prikrmovat 😉 ale neboj vydrz 3 mesice a az zacnete prikrmovat tak uz je to pohodickaaa 😎 drzim palce

hankah
29. bře 2007

tak my zase kojily....po hodině čtvrt!! dneska je hrozně neklidná.....

chtěla jsem se zeptat k tomu kojícímu čaji - dělá to s váma něco?? my jsme s Maruškou obě hodně zavzdušněné a jdou nám větříky......oboum

paula
autor
29. bře 2007

verusky, to ja kdybych mela kojit kazdou hodinu a pul, tak bych asi zacla prikrmovat. Jsem na to sama a musim taky neco udelat. Jsi dobra, ze jsi to vydrzela.
Ja myslim, ze zacneme prikrmovat driv, rika se ze se muze uz od 4 mesice, kdyz diteti mliko nestaci. Kamaradce tu doktor napsal nejakou ryzovou kasi z lekarny a dava to vzdy vecer od 5.mesice.
hankah, pokud vetriky jsou, tak je to dobre. Horsi je, kdyz se zarazi a nejdou ven. 😉 Kojici caj je dobry na traveni - obou. 😉
Holky mala me konecne tvrde usnula, tak ja jdu neco delat. Kouknu jeste vecer, jestli pribyly nove rady. 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
paula
autor
30. bře 2007

cau gedren a jak casto teda kojis? Ja cetla, ze by mely byt alespon dvouhodinove prestavky, kvuli kolikam.
Ja dnes kojim po hodine az hodine a pul. Mala uz je nastesti unavena, tak meziti nerve, ale pospava.
Piju kojici caj a manzu jsem poslala koupit meltu. Doufam, ze nedonese neco jinyho ... jak ho znam... 😉
Zatim se teda drzim a neprikrmuji....

kitka123
30. bře 2007

paula, ja jsem kojila prvni ctyri mesice tak, ze trictvrte hodiny, pak ctvrt hodiny pauza a znova a tak porad dokola krome spanku. V noci tak 3-4 krat. Doktorka mi na to rekla, ze ty doporucene pauzy jsou blbost, ze se rezim sam do pul roku upravi a ze mam vyhovet potrebam miminka. A mela pravdu, v sesti mesicich jsme byly na 3hodinovym intervalu a potom s prikrmama jeste min.
Jo a na mliko bych vam poradila sezamovy seminko (ne to uplne bile, ale neloupane hnede) , je to asi nejlepsi rostlinny zdroj vapniku, neni to nic moc na chut, ale staci 2 PL lzice denne a uvidis ty vysledky. I moje kamosky, ktere nejsou moc na zdravou stravu se divily, ze co to za "zrni" by mely jist, ale kdyz pak mely nality prsa, tak uz se mi nesmaly 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kitka123
30. bře 2007

Gedren jak ze doklepem 🙂 Vsak koukam, ze mate teprv pet mesicu. Myslis jako, ze ted uz kojite bez problemu? Tak to je potom super. Ale z vlastni zkusenosti 15ti mesicniho kojeni muzu rict, ze byly tezke chvilky i pozdeji, treba od 11. do 12. mesice jsem kojila v noci kazdou hodinu (v prumeru) a to jsem byla slusne vycucana 🙂

abela
30. bře 2007

kitka123, tak jsem zakoupila sezamový semínko, ale nebylo k dostání to tmavé, tak jsem zkusila alespoň světlé. Ted ho tady dlabu a uvidíme. Mívám poslední dobou taky málo mléka, ale dokrmovala jsem zatím jen 1x večer. Snažím se to ještě nějak ukojit, i když třeba dnes jsem kojila téměř celé odpoledne s půlhodinovými pauzami. Třeba semínko pomůže.

kitka123
30. bře 2007

jeee Abela, ty mas taky Adel 🙂 nase teda byla fakt vytrvaly savec 😀

jinak holky nemyslim si, ze toto dlouhe a caste kojeni musi byt vzdy o hladu a nedostatecnem mlece ... proste je to i psychicky, nektera mimi se tim proste uklidnuji, upokojuji, ziskavaji pocit bezpeci atd

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
paula
autor
31. bře 2007

kitka123, jenze u nas to zrejme o hladu je... ☹ ja nnekojim zas tak dlouho, asi 20 min, protoze mala fakt silne saje, to vidim, ze se neududlava, ale dnes v noci to bylo po dvou hodinach a pres den po hodine.
Ja uz jsem strasne vysilena, skoro jen lezim a mala porad place a nemuze zaspat. Por. asistentka me rikala, ze tak velke deti je tezke zasytit (narodila se 4120g), ted ma 6,5 kg, to maji jine deti v 5 mesicich. Ja to vzdavam... ☹ nejradsi bych ji dala nec umelyho uz dnes vecer, abysme se konecne vyspaly. zkusim to vydrzet jeste do pondeli, pak pujdem k dr....
Ono se to rekne, porad kojit a kojit a krize vydrzet, ale kdyz nas to obe tak vycerpava... me uz fakt nic nepomaha, piju caje i meltu i jim seminka a "mlikotvorny" veci poctive, ale holt to moje telo asi nezvlada, toho maleho savce.
Citim se hrozne a nejradsi bych jen brecela... 😢 a ani to nesmim, protoze to snizuje tvorbu mleka 😒
Je tu nekdo, kdo to taky nezvladl a zacal dokrmovat? Nebo jste vsechny vzorne kojne? 😉

paula
autor
31. bře 2007

Co rikate na vliv antikoncepce na tvorbu mleka? Mate nektera zkusenost s tim, ze by se po ni tvorilo mleka mene?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
paula
autor
31. bře 2007

gedren dik... to je presny... ja to zkusim s tim vecernim dokrmovanim, jen moc nevim jak na to. Musi to predepsat doktor, nebo muzu jit normalne sama koupit? a jaky davas dudliky na flasku - vel. 1, nebo 2?
ja ty antaky asi taky brat prestanu, nemam z toho dobry pocit... a jak se chranite, jestli se muzu zeptat?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz