Pořád kojím, jsem už vyčerpaná. Je to laktační krize?

paula
29. bře 2007

Prosim vsechny zkusene kojici maminky o radu. Kojim svoji trimesicni dceru Laurinku plne hned od narozeni a doted jsme nemely zadne vetsi problemy. Obcas mela obdobi, kdy par dni chtela casteji mlicko, ale pak se to zase srovnalo. Ted uz asi tyden kojim temer kazde dve hodiny ve dne a trikrat v noci. Je to vycerpavajici, ae rikala jsem si, ze to bude ten rustovy sprut, kolem tretiho mesice a vytrvame.
Dnes ale nastala opravdova krize, zacalo to uz v noci, kdy jsem kojila ve 4 a pak v 5 uz zase plakala hlady. Pak jsem kojila v 7, 9:30, 11:30, 12:30.... mezitim me jen na pul hodiny zaspala a zase plac 😢 . Myslim, ze uz musi byt taky strasne unavena, tak jsem ji ve 14:00 poradne nakojila a vzala ven v kocarku, to obvykle hned usne, ale rvala a rvala, az se za mnou lidi otaceli. Pak usnul na ctvrt hodiny. Jen jsem ji donesla domu, zase rve hlady a kojim. Ja uz jsem z toho hrozne vycerpana, nevim co dal a uvazuju, ze snad pujdu pro jedno lahvovy (mliko 😉 )
Je toto laktacni krize? a jak dlouho to trva?? Znate nejake osvedcene prostredky jak zvysit tvorbu mleka? Ja uz stracim sily a bojim se, ze stratim i mliko... ☹

paula
autor
31. bře 2007

gedren, ja myslela, ze to musi napsat doktor. Jestli to muzu koupit sama, tak valim na nejblizsi benzinku (jinak je tu vse zavreny, ale na benzinkach maji vse, pro pripad nouze) a nacpu to do ni, at ma konecne klid a ja taky. 😉 Jinak diky moc za podporu.

kitka123
31. bře 2007

paula, ja jsem si nechala zavest hned po sestinedeli nehormonalni telisko a jsem spokojena, akorat mam silnejsi menstruaci

verusky
1. dub 2007

paulo, gedren chce brzy dalsi miminko, takze se tesi (aspon myslim), az zacnou mesicky. gedren nevadi, ze to tak pisu? mne prisly az po pulroce verusky a hned se zadarilo. paulo, zeptej se doktora, pry nejsou spatne ty tycinky nebo naplasti pod kuzi. a nebo si bude chlap davat pozor, taky vyhrozuju memu priteli, ze po trech detech brat prasky nechci, ale asi me premluvi. kdyz ja to ale nikdy nebrala.. manzel to v tvem pripade prece dva, tri mesice vydrzi, nemyslis?

paula
autor
1. dub 2007

ahoj holky, diky za podporu. Ja vcera mela snad nejhorsi den svyho zivota. To je tak strasny, videt, ze diteti neni dobre a neumet mu pomoct. Spala za cely den jen asi hodinu a vecer uz byla totalne unavena, ani neplakala, jen tak stenala. Chteli jsme ji dat to umely mliko z flasky, jenze ona nikdy z flasky nepila, nechce ani dudlik, tak ji to jen vic rozdrazdilo a nic nevypila. Tak jsem ji zkusila zase kojit a rvala me uz i u toho. ☹ Zavolala jsem laktacni poradkyni a Laura konecne usnula manzelovi v naruci. Poradkyne me rekla, ze pokud normalne cura a kaka a pribira, tak mam mlika dost a to ze chce casto pit ma jiny duvod. budto ten rustovy sprut, nebo je nejaka nemocna, nebo se me taky ptala, jestli jsme nebyly na ockovani, ale to je dlouho, co jsme byly. Mela jsem ji zmerit teplotu a kdyztak jet na pohotovost... jenze nez jsem dotelefonovala, tak uz spala. Vzbudila se jen v 11 na kojeni a pak ve 3 rano a pak az v 7, coz je normalka. Dneska uz taky dela celkem normalni dojem, smeje se, povida si.... tak snad bude jist a spat normalne.
Ja uz v noci vubec nespala, mela jsem o ni takovy strach, ze je nemocna, porad jsem kontrolovala, jestli dycha...
Je to taky blby, ze ja jsem na ni tak sama, mam sice chlapa, jenze to je chlap.... ten nenakoji. 😉 Rodina a kamosky daleko... no jeste ze mam vas tady na konikovi.
Ta laktacni poradkyne v pondeli prijde, tak se ji zeptam, co si mysli ona o vlivu te antikoncepce. Mozna to ma vliv fakt i na me, ze jsem takova nervozni a podrazdena a hned se rozbrecim.... jsou to prece jen hormony, ze...
Kitka123, o tom telisku taky uvazuji... bala jsem se jen, ze to boli. A dostala jsi ms i pri kojeni?
Dekuji vsem za podporu!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kitka123
1. dub 2007

paula, ja jsem si nechala zavest telisko hned po sestinedeli (fakt jsem nechtela riskovat) a mam ho na 5 let, ale muzes ho samozrejme nechat vyndat kdykoliv. Menstruaci jsem dostala pul roku po porodu. Jinak to telisko se idealne zavadi behem menstruace, kdy je to delozni hrdlo trochu otevrene, ale nechtela jsem cekat az to dostanu. Byl to neprijemny zakrok, ale trvalo to jenom chvilicku a potom uz zadne bolesti ani problemy nebyly. Neprijemna je ta faze, kdy ti musi roztahnout delozni hrdlo, aby tam to telisko dostali, potom to samotne zavedeni uz necitis.

paula
autor
2. dub 2007

ahoj holky. Tak krize uz je za nami. Uz zase pije normalne po 2-3 hodinach a v noci 1x-2x. Jsem rada, ze se to uklidnilo, ted hodne spinka, asi potrebuje dohnat, co zameskala. 😉
Laktacni poradkyne rikala, antikoncepce na to zadny vliv nema. Ze to byla proste normalni lakt. krize tretiho mesice a ted je za nami a vse zase bude dobre. Pouze pokud by problemy pretrvavaly, tak by to mohlo byt z te AK.
Pri pristi krizi uz muzem zacit dokrmovat. 😉 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hankah
10. dub 2007

ahojky holčiny, mám prosbu jak dlouho může ta laktační krize trvat??? dneska Maruška pila už jedenáckrát a to je něco po osmé!!! ☹ teplotu jsme měřily, tu nemá, ale vůbec se jí nechce spát, usnula jen odpo v kočárku, ale jinak je pořád vzhůru a brečí........

paula
autor
11. dub 2007

hankah, vetsinou tak 2-3 dny vydrz! To je Maruska ukazkova, pry je to ve 3tydnech, 6 tydnech, 3 mesicich a 6 mesicich. Zkus ji ty intervaly trosku natahout, jinak se ti nestihne delat mliko. Taky pomaha v ramci jednoho kojeni kojit z jednoho prsa a pak zkusit nabidnout jeste druhe, dite se tim vic na dyl zasyti, u nas to funguje spolehlive. Drzim palce!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hankah
13. dub 2007

holky, tak krizovka byla fakt ty dva - tři dny, teď je zase spící panna, až mě to překvapuje, na dnešek jsme kojily v jedenáct a pak až v pět a to jsem jí musela vzbudit - až jsem se lekla co se děje - tak doufám, že je to normální a žeje v pořádku, teď už zase spí .......
snažím se jíst hodně polívky - prý sou dobré na mlíčko, piju meltu a od našich jsem dostala ten gravimilk-snad to stačí.....
jinak dík za rady...... 😉

tyna
22. dub 2007

Ahoj holky..potřebuju poradit, v porodnici jsem neměla moc mlíka tak mi pro malou dávali příkrm nutrilon v lahvi s tim, že doma se rozkojim, ale podle odsávačky mam kontrolu kolik mlíka si tak malá může vytáhnout a je to každý tři hodky +- 20-30ml, takže po každym kojení musim dát příkrm. Jenomže teď se mi zdá, že začínam mít mlíka víc, ale malá si už zvykla na flašku a na to že jí to bez větší námahy teče do pusy samo a z prsa už nechce sát...co teď s tim???? Chci kojit ale malá nespolupracuje... ☹

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
martina46
2. únor 2008

Ahojte, my máme už tretí deň taký stav, že kojíme skoro vkuse s výnimkou kočíkovania, kedy malá spí a v noci vie spať kľudne 4, 5 hodín! Potom cez deň zas každú chvíľu. Ináč je plač, krúti si pri prsu, cítim, že nesaje, iba dudká a prsia mám dosť mäkké. Lejem do seba všetko možné mliekotvorné. Môže to byť kríza, alebo spurt, keď v noci tak pekne spí?

martina46
2. únor 2008

Ešte som zabudla napísať, že sme donedávna priberali asi 30g na deň, teraz posledných 10dní je to 20g denne. Okrem toho nie sme vo veku, kedy bývajú tieto rastové spruty :-/

bramburka
2. únor 2008

ten růstový spurt to může být, každé dítko ho má jindy.

nemůžou to být prdíky? Ona třeba ani hlad nemá, ale bolí jí bříško tak se uklidnuje u prsa, to by sedělo na to že jen dudá... zkus přiložit a když bude jen dudat tak zkus chovat, houpat, skákat na míči pomáhalo nám.

nevim dodržet interval aspon hodinu a pul...

martina46
2. únor 2008

No to je to, že ona sa najprv snaží sať, čo má tak na 10 hltov a potom cítim, že saje, ale neprehlta a potom sa začne krútiť, čo môže byť aj práca čriev, ale plače, odtŕha sa a znovu vrhá na prso a tak dokola.

kachne23
2. únor 2008

martino, tohle úplně přesně dělal Matěj, zhruba ve stejný době. Chtěl jíst, ale zároveň se u toho kroutil, křičel, pak se zase oháněl po prsu.. Taky jsme kojili docela často, ale zas to přešlo. Trvalo to pár dnů a naštěstí to nebylo při každym krmení, p. jsem z toho byla dycky trochu vynervovaná. Nebo ne vynervovaná, to je moc silný, spíš mě to mrzelo, chtěla jsem zas to spokojeně bumbající miminko 😀 . A teď je vše ok, čekám na další krize 😉

mem
3. únor 2008

martino, mne to ted mala dela taky, cca u jednoho podvecerniho/vecerniho kojeni denne a podle mne jsou to prdy. Prestanu pak kojit, pochovam, mezitim nahreju polstarek s peckama, prilozim an brisko a v pohode dokojim, zlus, treba ti to taky pomuze, staci i prezehlena plinka

mkr
4. únor 2008

ahojda, malá má 3 týdny a jí každý dvě hodiny nejdříve z jednohu prsu pak si odpočine dám ji k druhýmu, ale to ji ještě nestačí musím ji dokrmovat odstříkaným mlékem ze stříkačky, ale nemyslím si, že mám mléka málo po kojní odstříkám tak 50 což není málo. z toho častho kojení a odstříkávání mám prasklé bradavky, už nevím co dál snad mi tady poradíte, dík

zuz11
30. dub 2008

amalka007 • 1d • Dnes o 17:33
Ahojky, malé jsou tři měsíce a já asi procházím tzv. laktační krizí. Chce kojit téměř každou hodinu a popravdě řečeno mlíčko se nestíhá tvořit. Mám začít přikrmovat nebo myslíte, že se to ještě změní?
Díky moc.

martina21 • 1d • Dnes o 17:49
do troch dni by sa ti mala zvysit produkcia mlieka, takze vydrz, pokial ti mala velmi neplace od hladu,ak prikrmovat tak lyzickou alebo injekciou..ale urcite sa to zmeni ked pije tak casto tak na to tvoje telo zareaguje,cim vacsia je poptavka tym sa zacne zvysovat aj mnozstvo mliecka 😉

patricien • 1d • Dnes o 17:51
ahoj amalko, určitě nepřikrmuj , mlíčko se ti bude tvořit neboj .... jen bych nekrmila malou pod 1 hodninu , musí mlíčko stravit aby pak neměla bolení ... a neboj bud v klidu a nestresuj se tím 😎 , je to normalní jsou dny kdy se tvoří méně mléka a pak to přejde .... měla jsem to taky tak , doktorka mě poradila jen abych pila víc. 😉 a vše se srovnalo .

patricien • 1d • Dnes o 17:56
přesně tak jak říka Martina .... telo na to zareaguje a mlíčko se ti bude tvořit podle potřeby malé ...

barapetra
16. srp 2008

Ahoj
taky procházím laktační krizí, koupila jsem si meltu a taky mi moc nechutnala, zkusila jsem jí vyluhovat v teplém mléku a trošku to přisladím a to se fakt dá. Taky hodně polévkuju a piju, snad neustále a když malá hodně pláče, tak prostě dodělám sunárek, hlavně na večer a jsme všichni spokojeni a vyspíme se. A hlavně na mlíčko to chce klid a žádný stres. Vždyť snaha se cení!

helcah
7. únor 2009

TeĎ už určitě spousta z Vás má tu laktační krizi za sebou, můžete mi říct jak dlouho to trvalo? Je možné že ji máme už víc než týden, možná dokonce dva (první týden jsem nevěděla co se děje). Díky

mikulka
7. únor 2009

Ahoj helčo, prošli jsme tím ve stejném období jako ty.
Večer jsem měla prázdná prsa a malý z nich nic nevysál (skoro nic). Bylo to hrozné. Odsávala jsem po každém kojení - naprázdno, nic neteklo, pila meltu a homeopatika. To odsávání je důležité. A malého jsem večer nechávala u prsa i dvě hodiny. 😕 Spinkal a posával (snad i něco vysál za tak dlouho dobu). Kritické byly tři dny. Pak se to malinko zlepšilo, ale i tak to nebylo jako dříve. Přes den jsem měla mléka dost, večer někdy trošku méně, ale stačilo. Toto trvalo asi 14 dní...
Také je důležité odpočívat, pokud to jen trochu půjde.

helcah
7. únor 2009

Ahoj mikulko, no mojí malé to mléko právě vůbec nestačí, musíme dávat sunar i když nechceme, ale občas fakt nic neteče. Je fakt že malá má větší nároky protože má skoro 7kg (měla 4200g při narození) ale když odsávám tak je to fakt jen pár kapek a někdy třeba i nic. Na noc a v noci ji musíme dávat z flašky UM. No a kritický už to máme týden tak jako fakt nevím jestli to vůbec někdy přejde. Já jsem celkem kliďas takže se nestresuju ale pomalu už začínám trochu znervózňovat. A odpočívám skoro pořád, taky jsem začala pořádně jíst a pít tu meltu ale vypadá to že už se snad ta produkce nezvýší. A navíc jak doluju každou kapku tak už to odsávání začíná dost bolet.

dnada
7. únor 2009

helcah - měla bys právě v noci co nejvíc kojit ,aby se zvedla produkce mléka 😉

dnada
7. únor 2009

jo a zapoměla sem dodat,pokud tě prsa při odsávání bolí,zkus odstříkávat rukou ten zbytek mlíčka pod teplou sprchou nebo ve vaně,tam to jde docela dobře... a já v podstatě plně kojím 8 a půl kilový mimčo a mlíka je dost(malej nechce jíst příkrmy ☹ ) hodně štěstí ať to překonáte 😉

helcah
8. únor 2009

Děkuju za rady, ale rukou to odstříkat nejde protože v podstatě není co. Ani se nedá mluvit o odstříkání, spíš o odkapávání. No a v noci odsávám, kojit ji nemůžu protože není čím, takže bez příkrmů to prostě nejde. Šlo to jen první týden ale kde nic není...No ale vypadá to že se to možná začíná zlepšovat, nechci to zakřiknout, tak uvidíme

alterna
8. únor 2009

My měli laktační krizi kolem 3 měsíce.
Brala jsem homeopatika na podporu mlíka, pila meltu, kojící čaje, gravimilk a kojila i každou hodinu. A výsledek je, že malý je 10 měsíců a mlíka mam na rozdávání. takže o.k.:)Nejdůležitější je prej kojit na podporu laktace hlavně v noci.......