Pouze kojení i po půl roce věku dítěte. Je tu někdo?

raculka
2. led 2007

Je tu nějaká maminka,která PLNĚ (tzn. bez příkrmů,čaje...)kojila třeba až do 7-8 měsíce ? Někde jsem četla,že u dětí, které mají zvýšené riziko alergie ( třeba když je rodič alergik) je lepší plně kojit až do ukončeného 7.měsíce.
Jaké jsou vaše zkušenosti/názory ?

gedren
2. led 2007

Ja Ti neporadim, ale taky uvitam jakoukoli zkusenost, protoze bych to taky tak rada udelala - tatka je alergik, ja mam ekzem...

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
raculka
autor
2. led 2007

Většinou všude uvádějí,že od ukončeného 6. se má začít s příkrmama.Ale dnes mi v poradně řekli,že když pěkně kojíme,že to můžeme přetáhnout.Tak mě právě zajímá,jestli je takových mamin víc.Nebo doktorek s podobným názorem.
Taky jsem slyšela o maminách,které pouze kojily až do roka dítětě.Otázka je,kdy opravdu dítěti přestanou výživné látky z mat. mléka stačit.Dřív už od asi 3.měsíce byly příkrmy skoro nutností a dnes je to přesně naopak,tak pak se v tom má někdo vyznat 😅

jess
2. led 2007

Ahoj holky,já jsem svoji malou plně kojila do 6 a půl měsíce,a čaj jsem ji dávala jen párkrát,když měla prdíky 😀 ale pak mi dr.řekla,že i když je nasycená,tak už to mlíčko nemá všechny živiny co její tělo potřebuje.A měla jsem ji začít dávat zeleninku.Ptala jsem se na to ještě druhé dr. a měla stejný názor.

rova
2. led 2007

Jess: Má doktorka tvrdila to samé. My kojili plně jen do toho půl roka..ale kojím i teď v 16-ti měsících, takže si toho užiju až až! 😀 Já myslím, že než si dítko pořádně zvykne na ty příkrmy, tak to stejně vyjde na ten 7-8 měsíc. Vždyť těch prvních pár lžiček nic není 😉

jess
3. led 2007

rova:já kojila plně do té doby než mi to dr.řekla 🙂 .Ale kojila jsem ji taky až do 18měsíce. Abych náhodou o tu radost nepřišla 😀 .Pak už mě to přestalo i bavit,malá měla při kojení plno řečí a hraní na starost,tak to bylo nadlouho,tak jsem ji to krátila,až jsem přestala.Naštěstí jsem neměla problém s krmením,hned krásně papkala lžičkou,ale chutnali ji jen moje polívečky a zelenina,ne ty od hami apod.A velký problém mi dělala...a to tak je doted',že po kojení,už mi nechtěla pít sunar,ani nutrilon a jiné 🙄 .Tak jí dělám krupičku ze sunaru,at tam má aspoň něco 😀

musko
3. led 2007

Ahojte!
My sme na tom ako rova, máme 16 mes a kojíme sa stále, prikrmujem však od polovice 6 mes.- to sme v noci papali čo hodinu a ja som padala na pusu, aj keď som sa snažila vydržaŤ - tak sme začali na večer len s ryžovou kašou. Ale mám kamarátku v Nemecku, má dievčatko a výhradne kojila do ukonč. 8 mes - malá prospievala, dobra spinkala takže jej pravdepodobne stačilo. 😀 Ale moj názor je, že potom je to už na úkor nás - mamičiek - aj tak nám odchádza vápnik z kostí a zubov a nevieme čo na to naša štítna žľaza 😉 . Myslím, že do toho ukonč. 6 mes. ja to rozumné. Čo sa týka alergir v rodine, tam je dobré mimi kojiť - s príkrmpm - do 2 rokov veku.

raculka
autor
3. led 2007

Díky za vaše názory,i když jste mě zase tolik nepotěšily 😅
Mně mimi spí celou noc už od 3.měsíců,přibývá pěkně a tak zřejmě z tohoto důvodu mi DR řekla,že to můžu o měsíc přetáhnout.Takže jí budu poslouchat 😉

jess
3. led 2007

raculka: jestli to dr.říká,tak já bych ji asi taky poslechla. 😀 . Moje mi taky krásně nabírala,ale prý to mlíčko nemá už ty správné vitamíny a živiny aby to stačilo na půlroční dítko.Ale jsetli papáš pěkně zeleninku a ovoce a přibírá,tak bych taky bez obav ještě chvíly jen kojila 😉

carodkaa
3. led 2007

Raculka:mame asi stejne stara mimca a malej taky pekne pribira,pokud mu to staci tak se to muze klidne pretahnout a zacit az kolem toho 7-8 mesice 😉

raculka
autor
3. led 2007

Carodkaa-já si na vás pamatuju 🙂
A jak to máte vy,pořád kojíte? A budete ještě plně kojit jako my i po půl roce?

carodkaa
3. led 2007

Raculka:pořád kojíme je to fajn,malymu to zatim staci a Dr. mi rekla to samy co vam 😉 takze to zkusim protahnout na ten 7-8 uvidime..treba se to jeste zmeni,i kdyz teda v noci mi celou noc nespi nevim jestli by se to treba kasi nespravilo 😕

raculka
autor
4. led 2007

carodkaa-tak to je fajn,že jsme na tom podobně 🙂
a spal ti celou noc nekdy,nebo se pořád budil na kojení?

nika70
4. led 2007

Já už mám sice velké děti, ale syna jsem kojila do 1roku, do půl roku byl plně kojený bez příkrmů, ale potom to přestávalo stačit na noc, protože se hodně budil a měl hlad, tak dostával na noc kaši, aby vydržel déle spát. S příkrmama jsem začala postupně, záleží asi také na tom, jestli dětem plné kojení stačí.

elly
5. led 2007

Raculko, ja jsem nekde cetla, ze deti, ktere jsou dele na materskem mleku jsou mene nachylne na ruzna onemocneni a alergie. Takze cim dele tim lepe. Jinak dite muze zacit byt alergicke po prikrmech nebo i na kravske mleko. Proto se nedoporucuje zacinat s kravskym mlekem moc brzy a to plati i u kojicich maminek, ze se maji vyvarovat potravin obsahujici kravske mleko ci mlecke vyrobky.

gedren
5. led 2007

elly, nemyslim, ze lze po celou dobu kojeni vydrzet bez vyrobku obsahujicich kravske mleko 🙂 Nicmene ja se snazim vyhnout nezpracovanemu mleku (tedy ciste mleko nebo sladka smetana). Jogurty, keefiry ci syry podle me nevadi (nebo rozhodne ne tolik), protoze tam uz je to nejak nastepeny. Takze si doma pestuju vlastni kefir, nekdy i jogurt 🙂

jess
5. led 2007

elly: Já jsem malou kojila do roku a půl,a paní dr.nás jen chválila,za celou dobu nebyla nemocinkaná,akurát jednou jako mimi měla zánět st.ucha.No a pak jsem ji kojit přestala a o necelý měsíc později chytla chřipku,za další dva měsíce zas byla maro,a má alergii na roztoče,pyly (já jsem taky alergik a má ségra též). ☹ .Takže u mého dítka fungovalo to,že kojené děti nejsou náchylné k nemocem,ale púřece nebudu kojit celý život 😀

raculka
autor
5. led 2007

Jo s alergiema je to těžké.Pokud je to vrozené,asi se s tím nedá nic dělat.Ale strava snad na to má alespoň trošku vliv. 😒
Dřív se mléko doporučovalo,dneska se zase zatracuje,tak těžko říct,kde je pravda 😕 . Já ale občas mám tak strašnou chuť na mléko,že si ho dám.V těhotenství jsem taky měla období,že jsem ho pila-nedalo se té chuti pomoct 😀 .Někdy mám pocit,že si tělo samo řekne,co mu chybí.Ale musí se tak nějak rozumně.
Oni nedoporučují kvůli alergiím i mořské ryby,přitom tam je zase ten pro nás kojící tak důležitý jód 😅

jess
5. led 2007

Hold člověk si nevybere, 😀 .Kolikrát čtu různé články a všude to píší jinak,pak babo rad,co je správné 😠 . Já jsem taky kolikrát neodolala při kojení mlíku,ale snažila jsem se vybírat lepší.Já pila hlavně kávu bez kofeinu,aspoň tu chut' to má kapku podobnou🙂.

4a
6. led 2007

já se hlásím. Moje mládence dvojčata jsem plně kojila do jejich 9ti měsíců. A jsou zdraví. Zatím měli jen 2x rýmu a jen s nosními kapkami a odsávačkou a sirupem na kašel. Je jim teď 21 měsíců. Žádné alergie se zatím neprojevili, a mléčné výrobky dostali poprvé až v roce. Začínali jsme jogurtem a zadysanými výrobky. Vůbec ale nechtějí kravské mléko, což nevadí. Až ted si občas cucnou, to když ho mají v hrnečku a jako že pijeme kávu.

carodkaa
6. led 2007

Raculka-na kojeni se budil porad driv i klidne po 1-2 hodinach a to fakt pil,ne ze by mne jen ozuzlaval a ted se budi 2x kolem 2 a v 6,takze to docela jde,jak to mate vy? 😉

raculka
autor
7. led 2007

4a - tak to smekám, kojit dvojčátka plně do 9ti měsíců 😵
Někdo to kravské mléko nesnáší a nechutná mu.Ale ty jogurty a zakysané výrobky jim určitě stačí 😉

raculka
autor
7. led 2007

carodkaa- tak my jsme na tom s nočním vstáváním o dost líp - asi od 3. měsíců v noci nevstáváme,až tak kolem 6-7 hodiny 🙂 . Doufám,že nám to vydrží 😀

4a
7. led 2007

doktor říkal, že je to docela časté, že děti které přejdou z MM rovnou na příkrmy, jogurty a vodu, normální mlíko anebo sušené mléko nechtějí. Ty jogurty jim stačí, protože mají denně každý 250 ml a pak ráno a večer si ještě ode mně cucnou. Sušený mlíko nechtěli ani náhodou, takže jsem nakoupené vzorky vyházela. Dokonce nechtějí ani kakao, což není na závadu 🙂

raculka
autor
7. led 2007

Ale jinak pro všechny,co by rády kojily déle-dnes jsem studovala doma knížku od dětského lékaře a ten tam píše, že u nás se většinou doporučuje začít s příkrmem od 6-8 měsíce,každý lékař má prý na to jiný názor.Takže je to na zvážení každé z nás a hlavně jak to vyhovuje miminku 😎

4a
7. led 2007

Souhlasím, já mám nedonošence, takže jsem ohledně kojení a stravování strávila spoustu času studiem literatury a na netu. I naši pediatři, ale mám na mysli mladí, tak co jim je tak do 40ti let a už studovali moderní poznatky, doporučují plné kojení do 6ti měsíců. Já vím, je to dlouhé, ale zase je to jeden z vkladů, co můžete svým dětem dát. Nezatížený organismus, relativně s dobrou imunitou a menším sklonem k alergiím. Lepek doporučuje Evropská komise pediatrů nejdříve od 9tého měsíce. Je to proto, aby se zjistila reakce na lepek, a dříve a´účinně s tímto onemocněním pracovat. Naši pediatři doporučují od jednoho roku, aby se tělo mimíska bylo co nejvíce vyzrálé a neprojevily se alergie. To je jediný rozpor, na který jsem narazila.

kazac
7. led 2007

nazdar holky já kojila mé první dítě do 3,5roku a bylo to fakt super.Jenže ke konci už podle mě jenom cumlal,ale je fakt že do té doby jsme nevěděli co je to nemoc.Lituju maminy co musí vyvařovat flašky a vstávat k mimi.mi jenom přistrčili a bylo po breku. 😎 😎

ijetka
7. led 2007

Ahoj maminy, mám klučinu 6-ti měsíčního. Plně kojím, v noci se mi budil tak 2-3 krát. Ale teď se občas stává, že ho kojím v noci po 1-2hod. Je to záhul. Nemám přikrmovat? Poradíte?Díky

4a
7. led 2007

Jestli je mrnousovi vážně už 6 měsíců a nenarodil se dřív, tak už můžeš začít s příkrmy. Jedno kojení nahradit propasírovanou vařenou jednodruhovou zeleninou nebo ovocem. Nebo lahvičku. Možná budeš muset z počátku ještě dokojit MM, ale časem se to odbourá. Rozhodně v každém případě dělej, že je to děsně dobrý!!! 🙂

raculka
autor
7. led 2007

Ijetka,asi bych začala taky přikrmovat,ale hlavně bych se poradila s dětskou doktorkou.Ona vám zatím nic neříkala?