Prací prsní vložky. Máte zkušenost?

olii
31. srp 2009

Ahoj holky,
máte některá zkušenosti? Začínám o nich uvažovat, protože u mě spotřeba jednorázových je značná a připadá mi, že přestože jsou dražší a balení je po 6ks, tak se vyplatí. Jen by mne zajímalo, jak dlouho vydrží? Prosáknou? (v noci kojím je 1x, malý jinak spinká a kvůli nalitým prsům jej nebudím, ale třeba jednorázové prsní vložky z Rossmana mi prosáknou až tak, že mám mokrou podprsenku i noční košili). 🙄. A které jsou lepší - Avent nebo Farlin? Díky za Vaše názory 😉

zlatouch
31. srp 2009

Ahoj, ja mam Popolini, 6 kusu za asi 200 a byly OK, fungovaly spolehlive. Ale urco je plno lepsich, napr.priejmnejsich na omak, delaji se i s hedvabim, vlnou a tak. Ty my byly takovy spis obyc. A oproti jednorazovkam se to musi vyplatit, min nemusis porad nakupovat a ty 3 pary jsou akorat na prostridani pri prani 😉

martulikk
31. srp 2009

Ahoj, úplně jsem zapomněla, že jsem si ty prací taky pořídila! 😀 Aspoň je vyzkouším, mám Avent... Jinak zatím požívám jednorázové od Chicca a spokojenost max.! 😉

veruska007
31. srp 2009

Taky mam Avent, byly dobre, ale nekdy mi za noc "uplavaly". Z jednorazovych se mi delala vyrazka v okoli bradavek 😕

olii
autor
1. zář 2009

Diky diky - stale jeste zvazuji, zda si je poridit. Holky drzi ty praci v podprsence na miste? Mela jsem jedny jednorazovky, co tam nemely tu lepku a stale mi cestovaly a drazdily bradavku, tak aby to nebyl stejny pripad 🙂

luthien.k
1. zář 2009

olii: Já jsem vyzkoušela několit typů látkových, takže můžu myslím trochu porovnávat, nicméně neměla jsem ani Avent ani Farlin, ale "nekomerční" typy MaM, Haipa-Daipa a Lotties z Brány. Jinak to mám Ty - malý se teď také budí jen jednou a jednorázovky to fakt nepoberou 😒 Takže se musím trochu vycpávat a na to jsou super ty vložky MaM (http://www.branakdetem.cz/mam-vlozky-do-podprse...), protože neprotékají, ale zároveň dýchají a jsou z čistě přírodních materiálů. Stačí mít 1 pár, protože jsou z vlny a jsou "samočistící", tudíž se nemusejí po každém použití prát. Mají sice kapsu na vycpání, ale tam se toho mnoho nevejde, takže pod ně vždy vložím ty Lotties i třeba tu Haipu a je to OK. Lotties jsou z úžasně příjemného materiálu, Haipa-Daipa ne, jsou hrubší, tak se přímo na prso moc nehodí podle mého, ale jako sací vrstva dobrý.
Taky už jsem použíla normálně látkovou plínu a na ní ty MaM, když jsem neměla ty ostatní vyprané a OK. Manžel už si zvykl 😀
Jinak počet 3 ks je myslím dost málo, ale záleží, jak často měníš pereš. Já zezačátku měnila pokaždý, bála jsem se infekce... V noci myslím necestují, nic takového jsem nezaznamenala.
Fuj, to byl ale vyčerpávající popis 😀

olii
autor
1. zář 2009

luthien: diky moc za vycerpavajici popis, nekoho tak zkuseneho jsem potrebovala 😉. Manzel me prave odrazuje, ze je to nehygienicky, ze jednorazovky jsou lepsi, vymenis, vyhodis... ale tak nejak pocitam a ikdyz nekupuju jednorazovky od Aventu (ikdyz musim rict, ze jsou super, dostala jsem je jednou a myslim, ze jsou nejlepsi jednorazove, tedy dle mych zkusenosti 😉 ), tak se to stejne dost prodrazi... hodlam kojit dlouho 😀

luthien.k
1. zář 2009

S tou hygieničností... Dají se samozřejmě prát (na 60 st.) i žehlit (až na ty MaM, ty se perou v ruce na 30 st. a nežehlí, ale zase vlna i ty ostatní materiály, ze kterých jsou, jsou od přírody antibakteriální), což dělám pravidelně a peru po jedné noci používání. Ve dne taky používám na doma, na ven jsou přece jen ty jednorázové diskrétnější... Tak budu ráda, pokud se inspiruješ 🙂 Jednorázové jsou naopak podle mě horší v tom, že jsou optřeny "nepromokavou" vrstvou a prso se pod nima může zapařovat... 😝

romule
1. zář 2009

Já jsem koupila prací, ale už nevím značku, byly 3 páry v balení, svrchní vrstva byla nepromokavá, vnitřní vrstva z bavlny. Bohužel jsem je nevyužila, protože v podprsence cestovaly, byly hodně vidět přes oblečení a nebyly příjemné na kůži, přišlo mi, že ten lem dost škrabal. Moc mně to mrzelo, nakonec jsem skončila u jednorázových CHICCO a byla jsem maximálně spokojená. Diskrétní, moc přjemné a absorbovaly fakt skvěle.

martulikk
2. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem doma vyštrachala ty prací Aventky... Zkusila jsem je na noc a je to děs! Na normální nošení opravdu nejsou, jsou to obrovské kusy... Navíc v podprsence opravdu nedrží, nevím jestli i nepropouští, ale ráno jsem se vzbudila s mokrým pyžamem... Takže škoda peněz... 😠 Ty jednorázové Chicco jsou fakt super, diskrétní, absorbují bezvadně, nijak mi prsa nedráždí (narozdíl od těch pracích) a taky nemám pocit, že by se nějak zapařovaly 🙂 Takže se vracím zpět k jednorázovkám 😉

luci81
2. zář 2009

Já jsem měla Farlin-brzy jsme se naučila kojit s normální podprsenkou a v tý mi necestovaly.Malá se většinou nebudí,takže na noc kojící podprsenku,pod ní bavlněnou plínku,protože to nepobíraly ani prací ani jednorázové 😠 Není to moc sexy,ale lepší,než mokrá postel.

olii
autor
2. zář 2009

Holky diky za Vase rady a zkusenosti 😉

lucie.krajcarova
10. zář 2009

Oli, já mam popolini a avent, dohromady 12 kusů a vyhovuje mi to, jeden pár na den a nemusím tak často prát. koupila jsem použité za pár korun na MMB.

lukava
8. črc 2011

ahoj holky, máte některá zkušenost s těmi prsními vložkami kombinace bavlna/hedvábí? např. takové?
http://www.isatky.cz/imsevimse-koj.vlozky-vlna-...
Jak velké jsou potřeba na prsa vel. B-C? Má význam kupovat ty tvarované? Zatím jsem neporodila a mám nakoupené ty jednorázové, takže spíš zatím pro informaci.

darija06
5. zář 2022

Nejsou už i nějaké absorpční šprndy? Já jsem s těma prsníma vložkama vždycky bojovala a tak či tak jsem měla mokré oblečení :(

kajush95
26. zář 2022

@darija06 Nevím kdo všechno je má, ale mám podprsenku od perties a s tou je to naprosto v klidu. Nikde nemusíš lovit prsní vložky, nemáš mokré tričko apod prostě jak píšeš.

darija06
28. zář 2022

@kajush95 aha tak to se musím podívat, protože tady ta značka mi nic neříká