Praskla mi pravá bradavka. Co s tím?

karotky
14. zář 2010

Normálně mi z toho krev neteče,ikdyž jí zmáčknu,ale jakmile se mi Matěj přisaje,má celou pusu od krve.Zkoušela jsem ho nakojit,ale vyblinkal mi to. ☹
Preventivně od začátku kojení používám Bepanthen,ale ten na to asi neúčinkuje. 😠 Mám si obstarat jinou mast a nebo mám přestat na pravou stranu kojit?......................Stejně se mi líp přisává na levou stranu. 😉 V pátek jdu na gyndu,........................myslíte,že by to gynekolog vyřešil nebo mám jít k praktikovi?

sarkaa
14. zář 2010

Taky jsem to měla , přestala jsem na to prso kojit a jen jsem omývala a ničím nemazala. Druhý den mi doktor (gynekolog) předepsal mi nějakou mastičku ale už nevzpomínám co to bylo.

wlladka
14. zář 2010

Asi bych mazala tím Bepantenem, nebo Babylove Mama z DM a kojila jen z toho druhého. To popraskané bych ale odsávala (pokud by to šlo), aby se mlíčko neztratilo. Až by se mi prs zahojil, zase bych z něj kojila.
Měla jsem občas jen popraskané bradavky a to se mi používáním těchto mastí zahojilo. Krev mi z nich ale netekla.
Určitě by to měl řešit gynekolog.
Hodně štěstí 😉

neumisa
14. zář 2010

mazat bepanthenem, nekojit, odsávat a určitě konzultovat s lékařem.

editah222
14. zář 2010

Nejdřív bych to řešila s doktorem a pak s laktační poradkyní, protože se asi jedná o špatnou techniku kojeni. Mě se to naštěsti nestalo, ale hodně kamarádek mělo problémy. Já jsem od porodu po každém kojení preventivně mazala bepanthenem, ale ten ti ted už nepomůže. Někomu se líp koji s kloboučkama.
Ono i když člověk koji druhé dítko tak si nemůže být jistý, že koji správně.
Přeju ti, aby se prso rychle uzdravilo.

hanule05
14. zář 2010

Ahoj, řekni to gynekologovi, on ti na to něco napíše.

U první dcerky jsem taky měla problémy s bradavkama, nejvíc mi pomohl Bepanthen a furt jsem doma chodila s prsama venku 😀 , aby větraly, to mi dost pomohlo. Ale nesmí ti být zima, pak ty bradavky bolí.

U druhé dcerky to bylo úplně v pohodě, i když se blbě přisávala (málo otevírala pusinku a vcucla jenom bradavku), bradavky mě vůbec nebolí. Tak si nemyslím, že když bolí bradavky, že za to může technika kojení.

bury
14. zář 2010

Měla jsem stejný problém - první dva měsíce jsem nedělala nic jinýho, než že jsem kojila a ošetřovala prsa 😀 mazala jsem vším možným a přijde mi, že nejvíc zabírala kalciovka. Z prsu, kde jsem měla místo bradavky díru jsem 10 dní jen odsávala (elektrickou odsávačkou) a dávala to malýmu flaškou - problém s tím nebyl. Když se to trošku zahojilo, tak jsem zase začala normálně kojit z obou prsů... 😉 Bylo to teda dost náročný, ale to kojení za to stojí 😉

xkacatkox
14. zář 2010

no určitě bych šla na gyndu, ale co ti můžu od nás z novošů poradit, maminkám co to měli do krve, okamžitě přestat kojit z postiženého prsu, odstříkávit do úlevy, třeba pod sprchou a zkus GV, my ji maminkám dávaly, a bepanthen, ale nezahojí se to během dne 3 dny , a některým maminkám zabralo po zhojení ještě chvilku používali klobouček, ale záleží na tobě, chce to vidět, zkus laktační poradkyni, normálně zajdi na novo B, tam to unáš, a řekni že potřebuješ poradit a ona tam určitě bude bud Ivuška Stauberová, nebo Evča Hrdličková či Ilkča Brychnáčová a poradí ti, i jakou koncentraci té GV

pavlazabka
15. zář 2010

Na gynekologa bych se osobně moc nespoléhala, moje doktorka když ragádu viděla, tak se zhrozila, řekla, že to vypadá na zastavení laktace, ale že neví, co s tím. To bylo po šestinedělí, kojila jsem s tím tři měsíce. Asi je lepší jen odstříkávat nebo používat klobouček, takhle se to hojí dýl a ta bolest je neskutečná. Pokud to chytneš včas, mohla by pomoct "fialka" na dezinfekci a pak levandulový olej. To nám doporučovaly už v porodnici, dlouho jsem ho nemohla sehnat, ale po něm se to začalo i trochu hojit. Nakonec jsem ale přes tu trhlinu dostala infekci a zánět prsu a trhlinka se zahojila, až když mi nasadili ATB. Takže tam očividně už byla tak velká infekce, že se to nemohlo zahojit mírnějšími prostředky. Myslela jsem, že budu ráda, když odkojím 4 měsíce a kojím doteď. Tak hodně štěstí!

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zevina
15. zář 2010

Karotky, lepší než Bepanthen je Purelan od Medely, stojí cca 200,- ale opravdu zabírá (většinou ho v lékárnách nemají, ale objednají) jak už psaly holky, hodně větrat, vložky do podprsenky používat kvalitní, aby prsa nebyly ve vlhku, nejlépe od Chicca, tam se tekutina mění na gel, kloboučky raději ne, ragádu by ještě zhoršily, v případě potřeby z nemocného prsu den, dva nekojit, jen odstříkávat, ručně je to šetrnější a hlavně upravit techniku kojení!!! obvykle stačí drobnost, malinko jiná poloha mimča nebo maminy, upravit ručičku, víc zaklonit hlavičku apod

u mladší dcerky jsem měla ošklivou krvavou ragádu a když se malá přisála, až se mi kroutily palce na nohou (a to jsem si myslela, že po 2,5 letech kojení syna mám kojení v malíčku 😅 ) bepanthen absolutně nepomáhal, 2 dny používání purelanu a kojení jen z jednoho prsu úžasně pomohly a bradavka se zhojila natolik, že už jsem mohla normálně kojit 🙂 takže mazat, větrat a upravit techniku kojení, moc pěkně je to popsané tady: http://www.cenap.cz/k-p-ragady.php popř. kontaktovat laktační poradkyni

bocinka
15. zář 2010

taky mi tekla krev až mi ji malá i kakala, a to taky z pravé... ☹ bolelo to jako čert.... lakt. poradkyně mi řekla, že mám jen odsávat a mazat jakoukoli mastí, která obsahuje lanolin - třeba zázračný kelímek od Oriflame - ten mi pomohl a užívala jsem i babydream z Rossmanu... a nekojit aspon dva dny než se to zacelí.... 😉

slunickoseznam.cz
16. zář 2010

Mně taky praskly bradavky a obě a bylo mi doporučeno Vitamín E 400 v kapslich,kapsli rozkousnout a tím olejíčkem zevnitř pomazat bradavku po každém kojení a opravdu do 3 dnů bylo po prasklině krásně se to zahojilo a to jsem přitom i kojila

trpaslikg
17. zář 2010

já jsem používala aloe a mlíko, z lékárny nic nezabíralo

baradisk
17. zář 2010

me hodne pomohl bepanten

lidiab
17. zář 2010

Take s tim ted bojuji 😒 Bolest je to neskutecna. Diky bohu mi netece krev, takze odasavam a tim svym mlickem pak dokrmuji. Od vcerejska s postizeneho prsu nekojim. Mazu kalciovkou a stridam s aloe sprejem. Dneska mi manzel koupi Purelan od Medely, pry je velmi ucinny. Ten Vitamin E, jak pise slunickoseznam, je vyborny napad! Nekde jsem o tom cetla.

daggi23
17. zář 2010

mi zabrala klasická kalciovka...hlavně vydržet, odstříkat a mazat.... 🙂

aninakr
22. zář 2010

taky mi pomáhal Bepanten, do teď si to pamatuju, bylo to hrozný ☹ .
Jo a pokud by se ti udělali v prse bouličky z mlíka, úplně geniální je list z bílého zelí (je proti zánětu a má hojivé účinky), strčit do podprsenky, nebo do plínky a nechat tam tak 3 hodinky a pak vyměnit za nový, takhle tak 3x a piš si že to bude min o 70% lepší. To zelí vytáhne horkost z prsu, boule se jakoby rozpustěj, poteče ti sice toršku víc mlíka, ale to je dobře . Je to fakt super věc. Taky jsem tomu nevěřila, ale bolest mě donutila to zkusit.
Kojit můžeš v pohodě dál, nemá to vliv na mlíko...
😉 Držím palec 😉