Prášky na zastavení laktace. Jak se jmenují?

ocicka
25. zář 2008

Ahoh holky nevita prosim jak se jmenuji prasky na zastaveni laktace. Uz budeme asi pravdepodobne koncit s kojenim ☹

jituska
25. zář 2008

Ahoj, tak to by mě taky zajímalo. Já vím jen, že existuje injekce. No v lékárně nám určitě poradí, jak se jmenují. Mě by spíš zajímali vedlejší účinky a reakce dětátek, když mlíčko neteče. My už nevíme, jak přestat, jsme závisláci.

ssaara
25. zář 2008

Ahoj! To nevím,ale stejně si myslím,že jsou jen na lékařský předpis. Já s kojením skončila před měsícem. Pomohly mi studené obklady,občas odstříkat a za pár dní už jsem měla klid.

ocicka
autor
25. zář 2008

To my jsme taky 😒 mame to misto dudlika a na uspavani a bude to asi hodne kruty..

petra.vavra
25. zář 2008

Ahoj, i já prášky měla, ale radím neberte je a za ušetřené penízky si kupte něco na sebe nebo něco mimískům. Nejsem doktor, ale má spolužačka, která je vystudovaná MUDr mi na řekla, že tyto prášky jsou funkční pouze tehdy, pokud si je vezmete ihned po porodu a kojit vůbec nechcete, jakmile je rozjetá laktace už nefungují. Pak mi to řekla i laktační poradkyně. Jsou pouze na recept a zaplatíte kolem 300 jako spoluúčast na léku, je to předně polovina. Gynekolog vám je rád napíše, on z toho má korunu a co teprve lékárna.... co doporučuju jsou homeo, v každé dobré lékárně vám rádi poradí, jak užívat a z vlastní zkušenosti s ukončení kojení.....prostě jsme nekojili a prsa si pomalu přiviknou, když už je to opravdu bolestivé, tak malinko odstříknout, ale jen do úlevy, studené zábaly a hlavně vydržet....po týdnu je většinou vše ok. Já jsem měla ještě asi týden či 14 dní pocit, že se mi v prsu udělala menší bulka, ale i ta se po čase vstřebala. Opravdu to netrvalo déle než 3 týdny.

konja
25. zář 2008

Tak já to řešila přesně jako petra.vavra - nejprve jsem se snažila pomalu snižovat frekvence kojení,ale nemám takovou výdrž,takže jsem jedno dne řekla dost a prostě přestala kojit.Prsa si přivikla,možná jsem měla občas trochu tlk v prsou,ale přeslo to. Ale je fakt,že jsem přestala kojit někdy v sedmi měsících a ještě na roce a půl jsem si po teplé koupeli vymáčkla kapku mléka.Takže schopnost laktace se držela opravdu dlouho,ale prsa se už nenalévala. 😉

ria80
25. zář 2008

Z těch homeopatik by to mělo být Ricinus communis 30 ch 5 kuliček 2x denně.

akisek
26. zář 2008

Ahoj, měla jsem po rozjetí laktace prášky na zastavení ze zdravotních důvodů. Byly to dvě tablety a stály 200 Kč.

radka.m.
26. zář 2008

ahojda,tak na stránkách kojení jsem se dočetla,že ty prášky na zastavení laktace mají účinek v šestinedělí,tak,jak píše petra.prý by doktoři je vůbec neměli psát pak už když se delší dobu kojí,že to jsou vyhozený peníze,nemají prý už žádný účinek,tu trochu mléka vymáčkneš klidně i 2 roky po skončení kojení.

ocicka
autor
26. zář 2008

Diky moc za tipy

mikca
26. zář 2008

já měla od gyndaře předepsané prášky ale vůbec si nemohu vzpomenout jak se jmenovali..byli jen dva půlily se a do dvou dnů bylo po mléku...homeopatika jsem nezkoušela, ale recepty typu obkady a odstříkávání u mě nazabíralo..naopak bylo to ještě horší a dost to pak bolelo ☹

luucia
26. zář 2008

Holky, tak já sem na zastavení laktace brala homeopatika, pak sem odstříkávala jen do úlevy, abych neměla zatvrdliny. Třeba jenom 20ml z každého prsu. Pak sem si prsa promasírovávala ve sprše, aby tam nevznikl zánět. Za týden bylo po mlíku 😝

nensy
26. zář 2008

to nevím ale napíše ti je doktor 😝

andulina21
5. únor 2011

Ahoj, já jsem měla z důvodu medikace zákázáno kojit, ty 2 tabletky mi dali, bohužel nezabrali, stahování prsou, studené obklady nezabírali. Bohužel léky, které jsem brala a kvůli kterým jsem nesměla kojit, podporovali laktaci, takže jsem se po 9 měsících dostala do poradny gynekologcko endokrinologické u Apolináře (moc takových pracovišť zřejmě není) tam mi nasadlili Caberu, brala jsem ji půl roku (prý minimální délka) a laktace naštěstí přešla. Ale myslím si že je to pouze pro případy kdy se mléka nemůžete zbavit měsíce.

duli25
28. črc 2012

Ahoj holky, chci se zeptat jak se jmenují ty homeopatika na zastavení laktace? A na kolik výjdou peněz? Diky

majinka1981
8. srp 2012

@duli25 Ricinus communis 30 ch 5 kuliček 2x denně, 89,-

eiska
21. říj 2012

no holky potřebuju poradit taky....malý je 32 měsíců a stále je kojená,nic méně od včera večer sem jí už nedalaa mám prsa nalitý až hrůza,měla sem je stažený ale hrozně to bolelo tak sem je povolila zase...co stím.čtu že vám prášky nezabrali z gyndy od dr. jo?já to sama nezvládnu přestat.není problém to malý nedat i noc zvládla krásně ale fakt je mám nalitý.pomozte fakt neexistují prášky co by to zastavili ?

veruska007
21. říj 2012

Zkus ten ricinus communis - bere se na zastavení laktace i na podporu.

mimiveru
25. kvě 2014

Jmenují se DOSTINEX, mě je Dr. předepsala pro zastavení laktace po 10m kojení. Právě jsem si vzala druhý prášek, ale není mi po nich moc hej 😒

remandarinka
3. črc 2015

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda některá maminka kojila pouze měsíc a jestli to mělo nějaký vliv na miminko do budoucna? Děkuji za odpovědi.

ilonkaseda
3. črc 2015

@remandarinka Pouze tak krátkou dobu kojilo už spousta maminek,není to nic vyjímečného.Sice je samozřejmě nejprospěsnější kojit,ale na druhou stranu znám spoustu nekojených co jsou zdravější než kojené děti,pokud kojit z nějakého důvodu nemůžeš,tak si to rozhodně nevyčítej.Sama jsem málo kojené dítě/ máme mě kojila do 6 týdnů/ a nemocnější než okolí opravdu nejsem a nikdy jsem nebyla

aklin
3. črc 2015

na zastavení laktace používám medocriptine, ale je to na lékařský předpis.

remandarinka
3. črc 2015

@ilonkaseda Jde o to, že mám šílené ragády na obou bradavkách. Nechtěla jsem to vzdát, tak kojím měsíc s velkyma bolestma. Byla jsem i u LP a pořád se mi to nehojí. Navíc mi přijde, že mám méně mléka než předtím. Stresuju se a upřímně je pro mě kojení ta nejnepříjemnější záležitost. Ani si toho malýho pořádně neužívám. Ještě mě napadlo odsávat si mléko, odsávačku ještě nemám, ale nevím, jestli by to nebolelo ještě víc, než kojení.

anetadr
3. črc 2015

@remandarinka já jsem první dítě kojila jen 2,5 měsíce a po šílených bojích, kdy mě i jednou napadlo, že zastavím u lesa a miminko tam nechám (po dvou měsících bez spánku už člověku opravdu hrabe), jsem kojení vzdala. Ze dne na den jsem měla šťastné miminko, které krásně spinkalo a ze mě se stala šťastná maminka. Dnes už je to čtyřletý kluk a nemyslím, že by byl nějak zásadněji nemocný. Než začal chodit do školky, tak marodil jen párkrát, po nástupu to bylo pochopitelně horší, ale to je asi u všech dětí.

Druhé dítko jsem kojila právě jen ten měsíc (a to stejně jen částečně) - bylo to stejné jako u prvního a já si slíbila, že to vzdám dřív, než mi zase začne hrabat😀 Dnes je mu 7 měsíců a krásně prospívá. Nemocný už párkrát byl, ale to i proto, že nemoci nosí právě bráška ze školky.

katyxq
3. črc 2015

@remandarinka u které LP jsi byla? Zkus zavolat ještě této http://www.laktacni-poradkyne-brno.cz/kontakt.php

ilonkaseda
3. črc 2015

@remandarinka No já se sestrou téměř nekojené jsme byli bez problémů a brácha kojený 3/4 roku měl atopický ekzem od 3 měsíců a byl z nás nemocný nejvíce..Kojení je dobrá věc,ale není to všechno,pokud to nevybojuješ tak nevěš hlavu,budoucnost dítěte závisí i na tisíce jiných věcí

remandarinka
3. črc 2015

@katyxq Byla jsem u paní Dofkové na Orlí. Paní byla výborná, poradila co mám dělat, jak to mám dělat. Ale vubec se mi ty ragády nehojí a s malým se asi nemuzeme sladit co se techniky týče. Asi je chyba i ve mě. Nevím už co dál dělat. Teorii mám načtenou, vím, co dělat, ale praxe je asi špatná. a když se to ani trochu nehojí, tak je to težší a těžší.

emin
4. črc 2015

@remandarinka Nemáte bakteriální infekci? Někdy vpadá jako hodně velké hnisavé ragády... POkud ano, pak bactroban (je na předpis)

ajurka
16. únor 2016

@aklin jak vám po nich bylo? taky si pro ně musím dojít

majinka123456
14. lis 2016

Pomoste mi prestat kojit mam strach to delat klasicky boli to hodne co jehla pomuze??

kamino
14. lis 2016

@majinka123456 prášky na ukončení laktace se jmenují Dostinex, ale bacha je to hormonální bomba - ovšem během 3 dní jsi bez mléka.