Pratelné kojící vložky. Které jsou nejlepší?

twoangels
4. bře 2012

Dobrý den maminky, chtěla bych Vás poprosit o Vaše zkušenosti s pratelnými vložkami do podprsenky pro kojící maminky, u malé jsem používala jen antibakteriální od Chicca, ale jelikož jsem kojila dva roky, tak se to celkem prodražilo 🙂 Proto bych chtěla třeba po půl roce kojení přejít na pratelné vložky, ale žádné neznám, které jsou nejlepší? Jsou některé i nepropustné? Jsou některé vhodnější pro větší prsa? Všem děkuji za jakýkoli příspěvek 🙂

delfi
8. bře 2012

Ahoj, tak moje zkušenost s pratelnýma vložkama je rozporuplná, byť je téměř od narození druhého dítka téměř výlučně používám ( jednorázový mi nevyhovovaly a to i ty od chicca). Já mám troje (mléko mi už samo prakticky neteče tak jsou spíš pro jistotu) jedny ty levný bavlněný - nedoporučuju! nejsou nepropustné, takže když ti mlíko trochu teče tak máš pak i podprdu vlhkou, navíc jsou strašně tlustý neforemný a jsou opravdu hodně vidět i přes tričko. pak mám od ellas house uvnitř s konopím a vně microflees - mé nejoblíbenější, pohodlný, tenký, nepropustí a nasají celkem dost. téměř nejsou vidět. a pak mám od popoliny nebo engel (nevím přesně) uvnitř buretové hedvábí vně vlna - jsou dobrý, tenký, nepropustí, ale jsou trošku tvrdší.
Celkově bych ale pokud ti mléko teče hodně a při každém kojení (zejména v 6nedělí) látkový nedoporučovala, protože máš ty prsa . bradavky ve vlhku, což není úplně ideální. Až ti ale mlíko přestane tolik téct a budeš je chtít spíš jako pojistku na pár kapek tak jsou mnohem lepší než jednorázovky, protože ty prsa dýchaj.

timbouctou
8. bře 2012

ahoj, já teda s pratelnými zkušenost nemám, ale zato mám hodně zkušeností co se protékání zezačátku kojení týče - mě nevyhovovaly žádné, až jsem objevila od NUKu, žlutá krabička. Jsou teda celkem dražší a nakonec taky protečou, nebudem si tu lhát 😀 ale trvá jim to podstatně dýl a dost se tím omezí riziko mokrého trika.

twoangels
autor
14. bře 2012

@delfi Děkuji za názor 🙂

twoangels
autor
14. bře 2012

@timbouctou z jednorázovek mám nejoblíbenější od chicca, mám je nakoupené na půl roku kojení a pak jsem s říkala, že bych mohla zkusit nějaké ty pratelné 🙂

palomitacheca
14. bře 2012

Já používala jednorázový Fixies a pak jsem si pořídila pratelný od Farlin. Je tam 6 kusů, tak to šlo. Už ani nevím, jak dlouho jsem je používala, protože pak už mi mléko neteklo, tak nebyly potřeba. Kojila jsem 25 měsíců 🙂

jasekd
14. bře 2012

@twoangels Mela jsem od Haipa Daipa, poberou celkem dost, jsou trochu silnejsi, hrubsi a jsou hodne videt pod trickem. Na jare po svetrem dobry, na leto ne. Ani u jednoho ditete mi mliko neteklo dlouho, cili po 6tinedeli uz jsem mohla byt bez a jeste ze tak. Nevyhovovaly mi ani jednorazove (z DM, cili asi Babylove).

timbouctou
14. bře 2012

@jasekd závist, já slušně mokřila ještě po půlroce 😅

palomitacheca
14. bře 2012

@timbouctou Taky mi mlíko celkem dost teklo až někdo do roka 😀

kukujda
25. bře 2015

holky, jaké jsou nejlepší vložky do podprsenky, pratelné? Mám fakt hodně mlíka... slyšela jsem chválu na Anavy nepropustné.. Co říkáte na katy baby?