Prázdná prsa ráz na ráz (3,5 měsíce). Vrátí se mlíko?

mikulka
26. led 2009

Ahoj holky,

předevčírem jsem najednou měla večer úplně prázdá prsa, skoro žádné mléko z nich můj malý nemohl vytáhnout, bumnal hodinu a půl, poctivě, chudinka. Druhý den to samé. Vždy jsem měla mlíčka dost, musela jsem častio i odstříkávat přebytek. Tak nevím, co se stalo. Doktorka poradila dokrm nutrilon. Ale flašku se bojím dát. Sice to zatím budeme dávat jen na noc, ale i tak. Myslíte, že je šance vrátit se plně ke kojení?
Nevíte, proč tak najednou se tohle stalo?
Budu samozřejmě odstříkávat a snažit se, ale i tak mám strach, že kojení končí...
Máte pdoobnou zkušennost a ev. happy end? 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucianka
26. led 2009

Mikulko, jestli můžu radit, tak hlavně klid. 😉 Já jsem asi tak ve 3 týdnech ztratila mléko v pravém prsu ☹ Dělala jsem všechny osvědčené rady - hodně pila, pila meltu, jedla vývary... po každém kojení odstříkávala. I v noci. Ale prso ne a ne se znovu nalít ☹ Takže jsme kojili nejdřív z pravého a pak se Lukášek dojedl z levého... byla jsem ve stresu a trvalo to asi 2 měsíce. Nakonec jsem si řekla, že je to úplně jedno, jestli kojím z jednoho nebo z obou a přestala to řešit a najednou se prso nalilo a Lukášek se z něho v pohodě najedl 😉
Takže: dodržuj všechno co radila Gedren, ale hlavně se nestresuj. Třeba to bude trvat trochu dýl, ale určitě to zvládnete. 😉
Hodně informací najdeš na kojeni.net, tak se tam zkus mrknout 😉 Dočetla jsem se tam úplně všechno co jsem potřebovala 😉

zanetka82
26. led 2009

Mikulka- možná je to jen ta laktační krize jak píše gedren 😉 . Já u obou bohužel opravdu přišla raz na raz o mlíčko ☹ U obou jsem kojila 5 týdnu a to jsem přitom plných pět tydnu měla mlíka jako bych měla trojčata. 😀 Držím pěstičky ať kojiš dál. 😉

mikulka
autor
26. led 2009

A holky, měla bych, myslíte, odstříkávat po každém kojo? Zas se ale bojím, že když odstříkám, na příště už nebude nic...
gedren, a jak jste dávali nutroš? Já si koupila suplementor (tak moc jsem začalk šílet, že nebudu kojit 😝 ), tak chci zkusit to, nalepit to ěnjak na prsa... Nebo by šlo dát párkrát lahev, nebo radši ne??? 😕
Taky jsi to měla hlavně večer, prázdná prsa? Je fakt, že malý teď chce pít nějak více. 😕

lucianka
26. led 2009

Mikulka, ono je to zařízené tak, že čím větší je poptávka, tím větší je nabídka 😉 Takže když budeš odstříkávat, mělo by se tvořit mlíčka víc.
Já jsem lahev dát bála... takže když jsem třeba neměla mlíko, tak jsem dala moje odstříkané. Ale jen z inj. stříkačky. Bála jsem se, že když mu dám lahev, nebude už prso chtít ☹

mallorry
26. led 2009

mikulka ja ze zacatku vzdy odstrikala prso do prazdna, to znamena ze po kazdem kojeni odstrikat uplne, aby neteklo nic...pripadne v noci jestli ti nevstava na papani, tak odstrikavej hlavne v noci, to se tvori nejvic mlicka a nebo maleho pravidelne po dvou trech hodkach na kojeni v noci bud...cim vic budes prikladat/odsavat, tim vic se ti vytvori mlicka....hodne pit tu meltu, pred kojenim vzdy vypit neco tepleho a po kojeni hodne se napit taky...nekdo radil i cerne pivo a pak taky kojici caje a existuji i nejaka homeopatika na kojeni, hodne stesti, urcite se to spravi!!! 😉

mallorry
26. led 2009

mikulka ten suplementor je nejlepsi, je to jako kojeni, urcite zkus nejdriv toto nez lahev....nektrea miminka berou i lahev i prso, ale nektera se prave uz k prsu nevrati...a kdyz lahev, tak s malou dirkou, aby ho to nutilo tahat a neee aby to samo teklo vis 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
babalala
26. led 2009

Mikulko - držím palce, aby všechno dobře dopadlo, opravdu je hlavní pořádně jíst (karbohydráty - rýži, těstoviny, ovesné vločky) a pít a nestresovat se, i když ten pocit selhání, že nemáš jídlo pro mimino je hrozný - stále si ho pamatuju. Nevzdávej se, určitě bude za pár dnů všechno zase v pořádku! 😵

vikinka27
26. led 2009

mikulko, koj hlavne v noci. v noci je hormonalne tvorba mlieka najvyssia. neviem ako casto kojis v noci, ale prikladaj aj kazdu hodinu. a cez den striedat prsniky - napr. 5 minut jeden, 5 druhy. a znovu.
kojit tiez casto - zvysit prikladanie.
stimuluje to viacnasobne spustaci reflex, malo by to pomoct pri tvorbe mliecka.
ja osobne by som tiez UM nedala (ak nie je dieta hladne) - menej potom vypije Tvojho. ale z dialky sa dobre radi, neviem aka je skutocnost.... ak neplace hladom, akurat ze sa trapi pri sani, tak nedavaj.... ak mas z toho zly pocit, tak daj, ale rozhodne nie v noci. radsej cez den. v noci koj, ak chces mleicko udrzat...

prip. sa zavrite na paru dni do postele - len si lebeddte, cuckajte cely den (Ak si to mozes dovolit) - prinasa to klud, pohodu obom, to sa potom mliecko spusti... ;)
drzim palce.

listicka77
26. led 2009

holky už poradily dost, já ještě přidám, že se mi fakt osvědčil laktační čaj od Valdemara Grešíka. Jsou i jiné (dr. Popov), ale hlavně to musí být sypaný čaj, ty pytlíkové jsou mnohem míň účinné.
http://www.gresik.cz/devatero-bylin-laktacni.html (a tady máš seznam prodejen v praze http://www.gresik.cz/nejblizsi-prodejna-mapa.ph... )

mallorry
27. led 2009

listicka mimo tema...prco mas v albu tu holcicku v zakazenem meste? 😕

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mobina
27. led 2009

Mikulko já jsem měla tuhle krizi asi ve třech měsících. U nás byl problém, že malej spal celou noc, takže jsem i 10 hodin nekojila. Takže odstříkávej hlavně v noci. Pauzy by neměly být delší jak 5 hodin a koj z obou prsou při jednom papání a pak odstříkej. Jo a mě pomohl taky klid a v dmku prodávají nějaký granulát od Hippu myslím na podporu kojení. Jinak super stránka je kojeni.net 😉

mikulka
autor
27. led 2009

Holky, tak myslíte, že si skoro ve 4 měsících na flašku už nezvykne? Já totiž zatím ten suplementor nedala, připadalo mi to tak nějak nemocniční, hadičky a tak...
Mně spí malý, když má dobrou noc třeba 7, 8 hodin v kuse. Budit ho kvůli kojení nechci.
No a přes den jsem teda zkoušela odstříkávat, odstříkala jsem asi 40 z obou prsou, ale na příští kojení už nebylo. Včera jsem neodstříkávala a na kojení bylo. Mléko se stačilo asi utvořit, tak nevím, jestli fakt odstříkávat.

Za jak dlouho se vám to upravilo?

Uf.

mysinka
27. led 2009

Mikulko, já jsem neodstříkávala, ale mrňouse jsem měla imrvére u cicku 🙂 Spí se mnou v posteli, takže to prso dudlal celou noc, občas si něco potáhl, občas se napil pořádně... spravilo se to tak za 3-4 dny 🙂
Chce to fakt trpělivost a klid...
A skoro bych doporučovala ho aspoň jednou na to kojení vzbudit, aby to vycházelo tak po 3-4h...až se to spraví, můžeš ho zase nechat spát... 😉

schnek
27. led 2009

jj, v noci je to fakt třeba, to se dělá mlíko nejvíc. A třeba ani nebudit, ale nařídit budíka a odstříkat 😉 v letáku LL jsem se dočetla, že po kojení stejně 90% mlíka v prsou zůstane a je tedy čím kojit příště, takže i po odstříkání by něco zůstat mělo 😉 já se vydala cestou stresu a obav a za týden jsem neměla nic 😔 teď se chystám kojit o život 😉 😀 možná by nebylo marný kontaktovat nějakou laktační poradkyni 😉

mobina
27. led 2009

Miku v noci buď nebo alespoň v pravidelných intervalech odsávej pokud ti malý přibývá. To je fakt asi nejdůležitější 😔 Taky jsem si vyslechla, že nebudit, že nabírá sílu atp. Já si to udělala podle svýho. A UM i když doporučila doktorka jsem taky nedala. Prostě jsem zabojovala. A pozor některý miminka i když jsou hladová, tak nepláčou. U nás to bylo dobrý asi za měsíc. Pak už se stejně nespalo, protože se draly zuby 😒

radka.m.
27. led 2009

mikulka-i v tomto věku se ti prcek může odstavit,mně se malý na 4měsíci odstavil lžičkou,od 4měsíců nepozřel mm jinak,než lžičkou a jinak dobré rady najdeš jak tady někdo psal na netu kojení,tento týden tam byl zrovn dotaz a paní mrázková psala,že na laktaci nezabírají ani čaje,ani melta,ani polévky s jíškou,že to jsou jen takové babské pověry,tak nevím,ale určitě není dobrý stres,ten ničemu nepomůže,ba naopak.

listicka77
27. led 2009

ad babské pověry: myslím, že je nás tu dost, co ty "babské pověry" úspěšně vyzkoušely! speciálně jestřabina, která je součástí většiny těch laktačních čajů, produkci mléka opravdu zvyšuje! mmch u nás ten čaj dávají i v porodce. a ještě mi doporučili jíst lecitin (prodává se v tobolkách v lékárně), že po něm mlíko líp teče.

danae
27. led 2009

Mikulko, já bych s nutrilonem počkala. Hodně pij, jez a snaž se v noci vstát a odsát, i když malý spí. Ta pravidelnost stimulování prsou je také velmi důležitá. Mně se dost osvědčily ovesné vločky.

Měla jsem docela taky výrazný úbytek kolem toho třetího měsíce. Předtím jsem měla tolik mléka, že jsem si začala zařizovat, abych se mohla stát dárcem. Než jsem absolvovala testy atd., tak mi produkce klesla 😉, takže jsem právě zkoušela vločky a hodně jíst a pít. Kojící čaje myslím také pomáhají, ale ty jsem pít nemohla, protože to ta "mléčná banka" nepovolovala, tak osobní zkušenost nemám.

Hodně štěstí! Pokud to jen trošku půjde, tak to kojení nevzdávej. Vydrž kojit plně ještě alespoň dva měsíce. Když ti malý tak pěkně spí, tak určitě zas tak málo papání nemá!

mikulka
autor
29. led 2009

Holky, a taky jste to ěmly tak, že když jste byly unavené, mléka bylo o to méně? já to tak mám. Včera večer jsem ěmla prsa jakž takž a najednou na mě padla hrozná únava a lup, prázdno!

radko, a jak bych poznala, že se odstavuje, to by asi nechtěl prso, ne? A to on naštěstí chce. Krmení lžičkou, to bylo asi an dlouho? A nevychladlo pak už to mlíčko, nebo jak jsi to dělala?

helcah
1. únor 2009

Holky a je možný že se ta laktační krize táhne delší dobu? Mě malá posledních pár dní u kojení brečela a po kojení taky, tak jsem si myslela že to prostě bojkotuje, ale v noci brečela třeba do jedenácti a nemohla jsem ji uklidnit a uspat. Ve dne často brečela taky a dokonce i při nočním kojení. Překvapilo nás to, protože jinak není vůbec ubrečená. No a dnes si ji mamka vzala ven tak jsem chtěla odstříkat a zjistila že skoro nic neteče. Musí se tahat jak blázen a vydoluje se pár kapek. Takže jsem vytáhla zásoby z mražáku a manžel jel pro Sunar. V osm jsem jí nakrmila tím co jsem rozmrazila (v sedm vytáhla flašku a v osm další takže asi fakt hladová) a normálně od osmi ještě teď spí, což je fakt nezvyk, takže poslední týden brečela hlady a proto nemohla usnout dokud ji ten pláč nevyčerpal. Už jsme se báli že je nemocná. Zkouším teď často odsávat ale je to fakt velká bída...Myslíte že se taky jedná o laktační krizi nebo o konec kojení?