Prdíky, bolení bříška u 7 denního miminka. Prosím o radu

sobrique
30. srp 2013

Prosím o radu, mám 7 denní holčičku, kojenou, postupně upouštíme od UM, kterou jsme dokrmovali z důvodu pozdního nástupu mléka(z důvodu sekce)
V současné době je to cca 8 kojení za den, a 1 příkrm - dnes zatím bez přikrmu... Od včerejška malá hodně pláče, má prdíky, a kakala naposled včera po obědě, od té doby jen naprázdno stříli do plenky a je plačtivá. Zřejmě novorozenecká kolika? Chuť k jídlu stále má.... Jak často má mít takto staré mimi stolici, a co dělat proti bolení bříška?

gamich
30. srp 2013

Ahoj, musis si hlidat co jis ty,vse jde do mleka, v nemocnici radili miminko sevrit do klubicka i kdyz bude brecet a nechat ho vyprdet, nahrat brisko,masirovat ale ne po jidle, pomaha fenyklovy olej na masaz, v lekarne prodavaji kren pupik atd. Nabizeji i espumisan ale ten muze mimi az kdyz mu jsou dva tydny,take jsme ho uzivali. Stolice u umele dokrmovaneho mimi ma byt kazdy den, ja kojila a nekdy ji mel az paty den,to bylo v dobe kdy se ucil travit a postupne se stolice menila.

sobrique
autor
30. srp 2013

@gamich ja si to hlidam, nebo aspon se snazim ☹ prave me nenapada, po cem by to bylo, v porodnici nam varili o dost hur, doma jsem teprve 2.den.... Pupik mame doma, zabral ale jen na chvilku,na espumisan jsme ještě malý no ☹ rad bych ji nejak ulevila, ale nevim si rady.

ashlee
30. srp 2013

@sobrique me kamaradka dopuručila infacol.muže se davat miminku od narozeni.nam pomohl.

katyxq
30. srp 2013

Koukni na https://www.modrykonik.cz/kojenecka-kolika, tam je rad spousta (a většina přírodních, žádná umělá sladidla a aromata jako v kapkách typu Espumisan, SabSimplex, Infacol, byť jsou často doporučovány i pro novorozence, nevidím vtom nic, co by dítě muselo - navíc nebyla prokázána jejich účinnost odlišitelná od placeba 😉)

jennyska
21. říj 2013

Ahoj Maminky 🙂

Pokud máte zkušenosti s používáním Infacolu u Vašeho dítěte, můžete své zkušenosti sdíle v naší společné Wiki knihovničce Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti? 🙂

Stačí vložit svou zkušenost zde: https://www.modrykonik.cz/infacol/ , kterou tak pomůžete ostatním maminkám, jenž pro své miminka hledají něco účinného proti bolavému bříšku a prdíkům.

Děkuji Vám, že své zkušenosti sdílíte, radíte a pomáhate 🙂
Mějte krásný den.
Janča

vespinka
23. říj 2013

Mi zabraly kapky Sab simplex- 10 kapek před každým kojením/krmením. Vychází z těla v nezměněné podobě, takže se nemusíš bát, že by miminku ubližovaly. Obsahují účinnou látku, která "sbírá" malé bublinky plynu a ty pak vychází ven- prostě řachy do plínky :- Mají stejnou účinnou látku jako Espumisan, ale mám pocit, že ten Sab mi zabral líp. Moje miminko řvalo a řvalo a řvalo 2 měsíce v kuse! Plakala už v porodnici, a nikdo mi tam nepomohl 😒 Nahřívání bříška (pecičkový polštářek z DM je bezva, můžeš dávat na bříško už během krmení. Hodně pomáhá poloha, když dáš miminko na bříško, peristaltika se lépe rozhýbe a to mu pomůže se vyprdět. Chovat v klubíčku, no a hlavně se obrnit trpělivostí!!! Přejde to, buď trpělivá. Jsem zářný příklad. 🙂

polkaklarka
10. bře 2014

My jsme na prdíky používali Espumisan,není pravd,že jste na něj malý,může se jíst od narození...Nám pomáhal hodně,pravidelně 5 kapek do mlíčka nebo před kojením a po týdnu už byl znát výsledek a co se týče stolice miminka, kojené dítě nemusí na velkou i 14 dní :o( alespoň takhle dlouho to neřešila naše paní doktorka,říkala vždy ,že je to u kojených dětí běžné...

whiskey007
10. bře 2014

mě zabral Infacol a pak ještě lepší jsou kapičky BioGaia - ty jsou fakt dobrý, dávám je od 2 týdne asi a fakt pomohly

lantea
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamasara
15. črc 2015

Našemu synovi už v porodnici dávali Espumisan, hrozně plakal a kroutil se :( Dávali jsme před každým kojením 5 kapek, bříško masírovali a přitahovali nožky k bříšku - a postupně se zlepšovalo. Teď už máme 3,5 měsíce a po prdíkách ani ťuk 🙂

jajka251
15. črc 2015

Ze všeho co jsem odzkoušela,jsem malému nakonec pravidelně dávala kapičky Espumisan, hodně dobře nám zabíraly...vždycky jsem mu kápla 5 kapiček před kojením a asi po týdnu přišlo opravdu velké zlešení, kapu je malému i dál i když už je větší...za necelých 100korun a lahvička vydrží +- na měsíc...podle mě dobrá volba...

breadfish
16. zář 2015

Zkusila bych Espumisan, ten mohou miminka už od narození, takže v sedmi dnech žádný problém. Navíc obsahují nejvíc (aspoň mám ten dojem) účinné látky, pracují jen ve střevě a stačí pět kapek před každým kojením. Nám to fungovalo.

pecora
16. zář 2015

My davali kapicky, nahrivali, cvicili s nozickama, klubickovali....rekla bych ze nepomahalo nijak extra nic, kdyz bylo nejhur pouzili jsme rourku, ale to fakt jen v pripade krize. Chce to jen trpelivost. Chovali jsme a chovali, docela pomahalo zespodu lehce poplacacvat plinku, malej prdel jak o zivot a ulevilo se mu. U nas to preslo v 2,5 mesicich...proste jak se zacal vice hybat sam. Jo, a hodne prdel kdyz byl na brisku, sice rval ale slo to ven a pak byla znat uleva. Drzim palce, je to tezke obdobi ale brzy prejde, ver mi. Ja byla zoufala, nevyspana a vycerpana (spavala jsem tak 2 hodiny denne a to jeste prerusovane) .

pistaoun
24. lis 2015

@breadfish Nám taky Espumisan fungoval velmi dobře,...já bych jen doplnila,že velkou roli hraje pravidelnost užívání...

lucienn5
29. lis 2015

My dáváme před každým kojením přírodní kapky Coliprev, večer před spaní nahříváme bříško a dbáme na řádné odříhnutí po jídle ... a zabírá to, od nasazení kapek vše naprosto v pohodě 🙂

luciesek9892
7. čer 2017

Zdravím je možný že když má malej rýmu a polyká to takže bude mít problém s vyprázdněním?má stolici takovou hlenovou právě a do toho ho trápí stále prdy.Co na prdy a co na rýmu? jsou nám 2měsíce.. fenyklový čaj,espumisan a vešketré jiné kapky jsme vyzkoušeli,ted používame kapky BioGaia pomáhali ale do té doby než malý začal mít rýmu..a nevím zda dávat kapky před kojením či po..

ajja87
7. čer 2017

Nám dr. říkal, že když je rýma,tak hleny odcházejí stolici.Na rýmu mořskou vodu,nam se osvědčil Physiomer Baby.Meli jsme i Quixx,ale ten se blbě kapal.A na prdiky jsme měli Infacol,nejdrive pred každým kojením, postupně jsem ubírala a pak chvíli davala jen večer před spanim a ja pila kminovy čaj.Jinak jsme dávali ještě probiotika,ty si myslím, že nám taky dost pomohli.

lucasice
19. pro 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Nám nejvíce pomohli probiotika od Naturevia, mám i pocit, že jsou to jedny z nejlepších.

lucka662006
19. pro 2019

Plně kojené mimi nemusí kakat denně. Některý den mohou mít miminka lepší, někdy horší. Zkus některý z přípravků a uvidíš. Nám tedy nepomohl žádný, ale pomohl čas, vyzrátí trávicího systému mimi.