Přechod na kojení bez kloboučků, podařil se?

jinajana
25. čer 2014

Ahoj, mám 3 týdenní holčičku, a protože mám opravdu malé bradavky, tak od začátku kojím přes kloboučky, s nima saje úplně krásně. Někdy zkusím klobouček sundat, když je bradavka trochu vytvarovaná, ale malá se prostě nechytí. Podařilo se někomu z vás kloboučky postupně odbourat? Kdy je nejlepší doba začít to zkoušet a máte na to nějaký fígl?

zuzi.111
25. čer 2014

Ahoj. Mne se to povedlo. Maly prisel na svet ve 33 tydnu, takze kdyz jsme zacinali s kojenim (asi v 35. Tydnu), nebyl schopen bradavku dat do tak male pusinky. Ve 37. tydnu jsme sli domu z porodnice a kolem 39. tydne jsem ho zacala zkouset na bradavku. Driv to neslo vubec. Npocatku docela horor. Podarilo se mu prisat jen treba jednou za 2 dny. Pak jsem nasla urcite figle a darilo se stale casteji a casteji. No a tim nastaval horor pro me, protoze bradavky byly rozmazlene z kloboucku a bolely az hruza. No doted si stale zvykaji. Ted uz jsme uplne bez kloboucku, ale nekdy malemu jeste treba par minut trva, nez se prisaje. Ale nakonec se to podari vzdycky ( ted jsme na svete 12. Tyden).

zuzi.111
25. čer 2014

Jo a jeste jsem si vsimla, ze od minuleho tydne, kdy mel maly parkrat dudlik, mu to prisavani jde jaksi lip, ale muze to byt nahoda.

gosa22
25. čer 2014

my taky kojili s klobouky a nevidím důvod, proč toho chceš nechat...není to nic špatného, navíc to chrání bradavky, méně to bolí, nehrozí kousanec atd., i venku se to dá, budeš se akorát trápit, když to nepůjde, malá bude vystresovaná ještě víc ,může se ti začít odpojovat a kojení pro ni bude nepříjemné...za to to nestojí...používej normálně klobouky, až malá bude chtít zkusit bradavku, sama si řekne...ten můj mazel si sám řekl asi v půl roce a do devátého měsíce jsme dokojili naprosto přirozeně bez klobouků 😉

katyxq
25. čer 2014

nějaké rady tady - http://www.poradkyneprikojeni.cz/news/proc-ma-c... ... a poslala jsem ti pozvánku do skupiny, kde je víc praktických rad, miminko se správně přisává na dvorec, ne na bradavku, tu má mít v pusince volně

zuzi.111
26. čer 2014

Jo a k prispevku gosa22, proc se toho zbavovat. My jsme tedy moc radi. Malemu jde sani lip bez kloboucku, mnohem rychleji, take s kloboucky vzdy spoustu mleka vybrindal (asi spatna technika- teklo mu to koutkem) a nehlede na to, ze se to musi neustale umyvat a mit to k dispozici (ja je stale nekde hledala, jak byly pruhledne 😀).

evulina77
26. čer 2014

doporučuju kontaktovat laktační poradkyni, aby zkontrolovala techniku kojení a zkoušet to a zkoušet to. Nakonec to půjde. Já první dceru taky kojila cca 6 týdnů s kloboučky, protože mi v porodnici řekli, že mám špatný bradavky na kojení. Když jsem byla u laktační poradkyně, tak mi říkala, že mám bradavky úplně v pohodě. V porodnici mi to moc nešlo a tak mi šouply hned kloboučky. Nakonec jsem kojila skoro 2 roky.
Čím bude malá větší, tím bude šikovnější a silnější na půjde to líp a lip. U kojení s kloboučky víc hrozí kvasinkové infekce. Navíc přímý kontakt s dítětem u kojení je lepší i na tvorbu mlíčka...
Podívej se na kojeni.net, tam je spoustu rad a taky je tam ukázaná správná metoda kojení, mě ty stránky moc pomohly.

pusolamy
26. čer 2014

kojily jsme s kloboučky urcite dy l jak 3 mesice a jednoho dne se proste mala neprisala ke kloboucku tak jsem ho sundala a od te doby jsme kojily bez kloboučku

jancip
26. čer 2014

@jinajana Já měla kloboučky, protože mám hodně velká prsa a vpáčené bradavky. Vždy jsem u každého kojení zkoušela i bez kloboučku a po pár dnech s tím neměl syn problém.. On ale hodně sál, takže neměl problém s přisátím se. Nicméně kojit se nedařilo, ale to byl zase jiný problém. Bych to nenásilně zkoušela taky u každého kojení, ale nelámala bych to přes koleno (lepší nějak než vůbec). Ona ta bradavka opravdu není potřeba. Bych ji nazvala spíš jako čidlo pro miminko🙂 Pak by se mělo přisát kolem ní.

zuzana_ka
26. čer 2014

@jinajana my jsme kojili přes klobouček asi do třech týdnů. Ty tři týdny naprosté utrpení. Délka kojení byla kolem hodiny a půl a následovalo hodinové masírování bříška, protože se přes klobouček nalokala vzduchu... po třech týdnech jsem klobouček zlostí hodila do kouta, odsála si mlíko a dala jí ho z láhve a nebyl problém. Kojení se zkrátilo na 20 minut a mohl krmit i táta.

Když jsme ještě kojili s kloboučkem, tak to byly hrozné nervy. Všechno zakapané od mlíka, klobouček pořád uhýbal, nedržel moc dobře. Navíc jsme ani nemohli nikam jít, protože jí nešlo kojit s kloboučkem na veřejnosti :-/

Jinak přechod na láhev byl bez problémů a jsem moc ráda, že jsem to udělala🙂

pistalinda35
26. čer 2014

Ahoj ... Ja kojila s klobouckem cca do 3 mesicu. Pak jednou Kajik na prochazce vyhladovel tak, ze se najednou vrhl na prso, bez kloboucku ... A je to super doted (skoro 6mes.)... Hlavne to nevzdavat 😉