Předčasné ukončení kojení. Může být dítě víc nemocné?

bramburka
14. pro 2007

Od kdy jste předčasně přestaly kojit? Mám depresi, že ztrácím mlíko a asi nás čeká UM. Tak chci vědět, jak jste na tom a jestli vaše děti na UM byly nějak víc nemocné?

adrianav
14. pro 2007

ahojki, ja mela taky asi ve 2 mesicich trakovej pocit , ze ztracim mliko a uz jsem se na to chtela vyprdnout a prestat kojit.malej furt rval no hruuuza a nakonec jsem vydrzela a zase jsme se krasne rozkojili...jinak ted nam uz budou 4 mesice a na noc uz davam nutrilon jinak plne kojim...hlavne to nevzdavej 😉

sylvar
14. pro 2007

Ahojky, já kojila do 7 týdnů,pak jsem dostala zánět,nastalo ozařování prsa,pač dr řekla, že je to lepší než antibiotika a mlíka bylo míň a míń.My měly s kojením problém od začátku, malá nechtěla prso, tak jsem odsávala a dávala střídavě z flaška a prsa.
Nemocná není, jen občas rýma,ale to je normální u všech dětí...

kalo
14. pro 2007

bramburka: i když to není odpověď za tvoji otázku, tak taky radím NEVZDÁVAT TO...ono je to jen období, kdy je toho mléka málo, ale dá se to překlenout...hodně pij, ať se má to mléko z čeho dělat a uvidíš 😉

bramburka
autor
14. pro 2007

holky, trvá to už 14 dní a psychicky nemůžu... rvu to do ní horem dolem, přibívá na hranici... máme teprve 3700g, piju čaje, meltu...ricinus comunis...přestat kojit nechci, ale dokrmovat, pak hodlám odsávat, aby se laktace neztratila, az se to upraví, tak treba budem zase plne kojit...

majkeela
14. pro 2007

bramburka - já jsem měla taky velké problémy s kojením, protože jsem neměla mléko. Chodila jsem do lakt. poradny a poradili mi následující:
- kojit tak často, jak chce mimi a mít ho u prsu max 45min (nicméně já jsem mívala i hodinu i půl)
- při kojení střídat prsa tak cca po 10 minutách - tj. kojit z obou prsů
- po každém kojo mlíko ještě odstříkat a to i když nic neteče
- odstříkávát každé prso 5-7 minut (i když nic neteče, jde o stimulaci)
- nejlepší odsávačka je Medela Harmony. Má stimulační páčku, pak to vypadá - několikrát stisknout stimulační páčku rychleji, pak 3x pomaleji tu odsávací.
- když se dokrmuje, tak dokrmit nejprve tím odstříkaným a pak dát teprve UM (já jsem používala Nutrilon HA)
- nečekat, že se to zlepší do druhého dne. Mě to trvalo asi 10-14 dní než jsem přestala dávat nutrilon a další 3 týdny než jsem přestala dokrmovat odstříkaným, pak jsem další měsíc kojila z obou a až poslední 2-3 týdny pije jenom z jednoho. Takže mi rozkojení trvalo čtvrt roku. Fakt řehole, protože zvlášť při tom odsávání jsem kolikrát nevěděla, jestli ji mám nechat brknout nebo odsávat. Ale ROZHODNĚ to za to stálo...

Už jsem tuto metodu poradila několika holkám a u všech to zafungovalo. Prostě zvýšená poptávka zapůsobí i na zvýšenou nabídku. To co děláš s meltou, kojo čajem, homeopatiky je OK.

Kdybys chtěla ještě něco poradit, tak napiš do IP a ráda ti předám něco ze svých zkušeností, ale fakt bych se - tak jak píšou holky - nevzdávala🙂 😉

lukajda
14. pro 2007

Bramburka - do sedmi týdnů jsem kojila, pak už to bohužel nešlo - byla jsem neustále na antibiotikách. Tadeášek je naprosto v pořádku, já jsem konečně šťastná maminka, která se neustále netrápí vracejícími se záněty. Netrap se pokud to nepůjde,pro Xenušku je daleko důležitější maminka v pohodě než MM.

bramburka
autor
15. pro 2007

holky, budu samo kojit co nejvíc, budu dokrmovat odstříkaným, ale ten nutráč koupím!!!

kristi
15. pro 2007

sedm tydnu - pak jsme presly na UM. Nemocna Mia jeste nebyla. Mela jen jednou zvyysenou teplotu a rymu. JInak nic

aponchie
15. pro 2007

ja jsem kojila rok a pul plne rok nic jineho krom caje pri teplote ale klidne i 15x za den.mlika je dost pokud se koji dobre a pomuze ti nekdo samozrejme pokud jsi nemocna je to jine ale hlavne bych nasla laktacni poradkyni taky nam "dobre kamaradky"radili pro sebemensim problemu prejit na UM ale vydrzeli sme sice desne narocne ale super,mala je nemocna bezne nachlazeni ryma jednou teplota ale to je tim ze chodi do skolky kde to desne chyta ucitelky je nedopinaji leta po zahrade bez rukavic atd.doma lozi po parketach mame radsi zimujak teplo a je v pohode...hlavne zkus byt v klidu a nechat si pomoct odborne a zkus jeste kojit prece jen miminko do pul roku je dost male na umele mliko podle me

terezkaaa
15. pro 2007

já malého prakticky nekojila a nemocný ještě nebyl,to já už minimálně 3krát měla rýmu co je malýna světě,partner taky a ani to nikdy od nás nechytil 🙂

terezkaaa
15. pro 2007

nedá se jednoznačně říct "kojíš- rovná se zdravý dítě".Kamarádky malá je nemocná v jednom kuse a kojí...

pipisek
15. pro 2007

já kojila první dceru 1,5 roku a už ve 3měs. měla zánět středouší a pak to jelo a měla ho snad 20x. ve školce marodila taky dost, dost tam topí a bohužel tam maminky dávají ne úplně vyléčené děti, takže tam marodí každé dítě.ještě ke všemu je tam dost přetopeno a suchy vzduch, takže rýma byla hned a od rýmy zase uši 😢
takže souhlas s tereskaaa, dcera byla kojená dlouho a marodila asi víc, než jiné děti, ale je fakt, že jen s těma zánětama středouší, jinak jen jednou angína a asi 2x zánět průdušek do těch 6let.a to kojení doporučujou jako prevenci před častým maroděním a mezi tím i záněty středouší....
teď mám 4,5měs. mimčo, které kojím, večer dokrmuji, tak se uvidí, jak dlouho budeme kojit a jak na tom bude se zdravím.
mám ale kamarádku, ani jedno dítě nekojila déle než 2-3 týdny a obě jsou zdravé, dokonce víc, než to moje dlouho kojené starší. každopádně, pokud kojit jde, tak kojte, je to přirozené, časem uvidíte ....

vilca
15. pro 2007

Ahoj Bramburko, já jsem kojila něco málo přes měsíc. Měla jsem velký problémy v prsama, taky mi všichni radili, ať dělám cokoliv, hlavně ať nepřestávám kojit. Byla jsem z toho už na nervy. Pak jsem kojit přestala, začala dávat malé Nutrilon, uklidnila jsem se, tím se uklidnila i malá a všechno se obrátilo k lepšímu. Nemocná ještě malá nebyla, jen když jí lezly zoubky, tak měla menší rýmečku. Hlavní je být v klidu 😉

zdenka26
16. pro 2007

Ahojký,já jsem kojila měsíc a kvůli zánětům jsem přestala.Kdzž jsem kojila malý měl pořád rýmu(už v porodnici) a kdzž jsem přestala kojit tak máme klid.Záleží na miminku.

schnek
16. pro 2007

ahoj, mě se okolo druhého měsíce ztratilo postupně mlíčko, byla to dost hrůza ☹ a trvalo, než se Ondra naučil a zvyknul na lahev. Nemocný jsme nebyli, jenom jednou trošku rýma a ok. Je spokojenej, veselej a hroznej drak 😉 Já taky vyrostla na Sunaru a nic vážnýho nebo nějak víc a častěji nemocná jsem nikdy nebyla. Prvně v nemocnici jsme byla až při porodu 😉

kacka79
17. pro 2007

Ahojky tak já kojim a malej už měl 2 x virozu, já bych to nespojovala... kojení neznamená, že mimi nebude nemocný

hanik
17. pro 2007

tak od 15. dne je jen na nutrilonu a jestli bude vic nebo min nemocnej, to ukaze cas 😉

sisstin
17. pro 2007

od 2tt 😉

zuzik.3
17. pro 2007

já kojim pořád + teďka zeleninové příkrmy a Peťulka už byla 3x nachlazená, takže si taky myslím to samé co kacka79 a navíc to chytla i ode mě a to se říká že od matky to chytit nemůže

bramburka
autor
17. pro 2007

je fakt, že je to blbárna na maminy, kojte aby vaše děti nebyly nemocný... já pak 2 hodiny v kude brečela, že nemám mlíko a zaviním atk, že bude malá nemocná... no krizi jsme zatím tuk tuk tuk zazehnali a kojíme, ale uz mam ve skřínce nutrilon a uz si to nebudu vyčítat...

megee
18. pro 2007

ahoj holky tak já přestala kojit po týdnu, mám plochý bradavky tak se malej bez kloboučku nechytal a i tak mi pořád řval hladem z čehož jsem byla na nervy já a pořád sem jen brečela, že to nejde a tak, teď dávám Bebu, ale budeme přecházet na Babylove a malej je spokojenej a v pohodě a já taky...

anatanka
18. pro 2007

Presne tak - taky si myslim, ze jen to jen zbytecne stresujici masaz pro mozky nekojicich maminek, co se kolem toho ted vsechno deje... 😉 A nakonec i pro mozky tech kojicich, protoze CHRAN BUH aby prestaly kojit! Ja jeste kojim, ale zazila jsem si s tim taky svoje. 🤐

anatanka
18. pro 2007

PS: Mala trpela skoro celej svuj kratkej zivot (cca od sedmeho tydnu) na silnej prujem a mela zelenou stolicku. A to se rika, ze kojene deti prujem zasadne nemaji.
Jednoznacne si myslim, ze se to s kojenim ted vsechno hrozne prehani.

karotky
18. pro 2007

Ahoj!
Tak já zápasila s kojením do 5.týdne.Áda měl po narození silnou žloutenku a nechtěl se 3 dny přisát.Pak se nám to zdařilo přes klobouček,ale ztrátu mlíka mi způsobila maminka,která mě přijela v 6.nedělí navštívit a tzv. mi pomoct. 😀
Taky jsem pak měla nervy z toho,že budu mít nemocné dítě a doteď jsme nezastonali.Akorát jsme teď strávili 4dny v nemocnici kvůli dehydrataci,ale nebylo to virového původu.Takže si myslím,že máme dobrou imunitu i bez kojení.Pijeme Nutrilon. 😉

megee
18. pro 2007

taky si myslím, že se to s kojením přehání, hlavně u nás v porodnici, málem nás nepustili a to jen proto, že nám nešlo kojení, takže já ty 3 dny co jsem tam byla probrečela, že jsem asi špatná máma když nekojím, doma jsme přešli na umělý a jsme oba v pohodě....

sisstin
18. pro 2007

anatanka:jak píšeš..je to masáž mozků od LL.. 😠 a dost mě to sere, abych se přiznala 🙂 já teda opět nejsem ta, která si to vyčítala..vůbec jsem to neřešila..ale je to fakt super pro psychiku těch, který jsou citlivý..a pak jsou z toho na prášky 😠 😠 😠

hanik
18. pro 2007

sisstin, tak to jsme na tom s tim kojenim stejne ...taky 2 tydny a konec. ..ale kdyz neni, tak neni a malej jist musi 😉 ..tak at si cela laktacni liga trhne nohou. 😝

sisstin
18. pro 2007

hanik:já neměla žádný mlíko v porodce..cosi se mi udělalo čtvrtý den..takže jsem z obou "mega"nalitých prsou dohromady odstříkala za 45 minut 20ml 😅 😅 takže jsem "nakojila" a pak dělala Nutroš...podle LL bys měla přikládat klidně každou hodinu a mělo by ti tam mimino viset celej den 😅 😅 jako sorry, to bych nedělala nic jinýho 😅 😅 😅 ale obdivuju holky, co to dokázaly..a kojí..já na to teda nervy neměla..a UM mi plně vyhovuje 🙂

prada
18. pro 2007

Já jsem kojila asi do 6.týdne-víc ani ťuk.Mi taky přijela maminka pomáhat...(haha)a ke všemu jsem měla asi 3 dny teplotu skoro 40.tak si myslím, že tyto dva důvody způsobily, že už nekojím .
Míši dávám nutrilon Comfort a jsme obě šťastné.

hanik
18. pro 2007

sisstin, tak to si na tom byla lip jak ja. 😉 ..ja dala z obou jen 10. .aneb z pravyho 2ml a z levyho 8 😅 ..dostali jsme se i kvuli tomu do nemocnice 😒 ..protoze jsem ani nevedela, ze nemam mliko ..to jsem zjistila az na prevazovani u detske dr. ..a pak jsem nemela silu na to ho vazit nakojit vazit (zjistit, ze udelal maximalne 10ku ...jestli vubec) a pak jeste udelat nutrilon ...by me za chvili odvezli ...staci ze ted litam kolem sterilizatoru a lahvicek. ..takze taky bych mu mohla tu 10ku dat, ale je to k necemu?? ..taky jsem vyrostla na sunaru a ziju 😎