Předčasné ukončení kojení. Může být dítě víc nemocné?

bramburka
14. pro 2007

Od kdy jste předčasně přestaly kojit? Mám depresi, že ztrácím mlíko a asi nás čeká UM. Tak chci vědět, jak jste na tom a jestli vaše děti na UM byly nějak víc nemocné?

sisstin
18. pro 2007

hanik:jj 😉 navíc malej trpí na prdy..a pil vlastně jen to přední, co nadýmá..a to byl děs 😠 a jak píšeš..v noci je děsně zábavný ho mít 30minut u kozy..a pak stejně dělat přikrm..a dalších 20minut dávat z flašky 😠

miquel
18. pro 2007

některý názory z líbivejch letáků a časopisů typu maminka a pod. jsou někdy fakt dost ujetý 😒
já jsem kojila do 11 měsíců ( od 6 týdne s příkrmem UM) a malej měl první atb. ve 2 týdnech a dneska jsme vyfasovali naše 5-tý ☹
kojení je sice super věc ale že by to mělo takový velký vliv na to jestli je mimi nemocný nebo ne to si fakt nemyslím 😉

jana.1
19. pro 2007

bramburko, nutráč si klidně kup. Já ho taky koupila. Doma v mrazáku žádné odsáté mlíko, žádná odsávačka ve skříni a žádný UM a malý řval děsně hlady jeden den. Manžel přivezl a dost mě to vědomí, že mu mám v případě nouze dát co jíst, uklidnilo. Nakonec jsem ho nedala. Mezitím jsem si po troškách a po větších troškách v noci nasyslila svoje mlíko do mrazáku, protože jsem si koupila tu odsávačku..

liaa
20. pro 2007

Ahoj holky.
Své první dítě-Barunku jsem musela odstavit během 6-ti nedělí.Už v porodce nám kojení prostě nešlo!Pak pediatr zjistil,že má více přirostlý jazýček,takže ji tam nastřihávali uzdičku-no ale stejně to bylo k zbláznění.S kojením jsme se obě mordovaly-pak jsem začala přidávat flašku-a BARUNKA NADŠENÁ!!Budila se tak 1-2x za noc.Kojil(krmil ji).-)v noci manžel-a moc rád.Do dnes spolu mají moc hezký vztah.Nemůžu si pomoci ale myslím si,že to je právě tím,že se na péči a krmení opravdu hodně podílel.
A jinak byla zdravé dítě!!A je celkem do dnes.(prostě občas přivleče běžnou virozu ze školy)

Své druhé dítě-Míšu,jsem kojila půl hodiny po porodu už mlezivem.Krásně se přisál a kojila jsem ho 3 roky.Myslím,že to ovlivnilo i to,že mi byl ihned po porodu vložen do náručí.Ze začátku jsem kojila po 2 hodinách celkově tak 40 minut.V noci tak 4x.Celkově to bylo ale hodně churavé a často nemocné dítě.Dost jsme si užili i trápení po nemocnicích z nejrůznějších důvodů.Je více fixován na mne.

sisstin
20. pro 2007

liaa: díky za příspěvek 😉 🙂

lu777
20. pro 2007

holky, díky za tuhle diskusi! já mám z tohohle stres už předem, že to nepůjde a mimi nedostane to co má a bude nemocný atd.. ale je fakt, že když se podívám na děti, co kojené skoro nebyly nebo vůbec nebyly, tak se to vlastně nepotvrzuje..

zrovna včera se mě na to můj muž ptal, jako jestli je to tak velký rozdíl.. protože já jsem měla před několika lety únavový syndrom a tak se trochu bojí, aby mě to noční vstávání a kojení neodrovnalo, kdo by se pak o nás oba staral 😔 ..
že slyšel, že po UM děti líp spí (je to pravda? 😕 )a mohl by prostě vstát on a nakrmit prcka (ono můj muž spí tak 4 hodiny denně, takže pro něj by to nebyl problém, stejně je často v noci na počítači nebo čte)

ale musím říct, že jak píše Jana.1, tak si taky umím představit, že někdy stačí mít tu UM ve skříni a člověk se uklidní..

rozhodně udělám všechno pro kojení - ale uklidňuje mě, že tu jsou maminy co mě ještě víc stresovat, kdyby to nešlo... mně přijde trošku šílený, že nejdřív jen všechno nejzdravější a pak jsou dítěti dva tři roky a vidím je jíst bílý rohlík a párek a zapíjet to kolou nebo vyloženě kousat bonbony.. tak to si pak nejsem jistá, jestli spíš taková výživa-nevýživa to zdraví neodrovná..

sisstin
20. pro 2007

lu777:nebo "správné" matky, co kojí..a žerou u toho zminované hambáče a colu 😉

terezkaaa
20. pro 2007

siss-to je to, co mi absolutně nejde vůbec do hlavy-dík,konečně na to někdo tady upouzornil.Správná matka,hlavně že kojí, ale to,čím se láduje už mnozí neřeší.To je pořád jak jen kojení je to nejlepší, ale jen v případě, že ta matka bude jíst jen ta jídla,co je povoleno při kojení jíst.Je fakt, že hambáče,kola atd-to už je lepší dávat rozhodně UM

susik77
20. pro 2007

ahoj, aj my sme si uzili s kojenim 😎 tiez sa tesim, az prestanem kojit.prvych 5 tyzdnov som mala malo mlieka a mama s manzelom nechceli, aby som malej dala nutrilon-aj som sa bala, ze z toho moze mat alergiu.do toho jej v 3.tyzdni zacali koliky-stale plakala-a nevedela som, ci preto, ze je hladna, al. kvoli kolikam.na zac.6.tyzdna som zavolala laktac.poradkyni, poradila mi polohy pri kojeni a spytala som sa jej aj na to dokrmovanie.totiz vecer som mala hrozne malo mlieka.povedala, ze v pohode mozem na noc dat malej nutrilon na dopapanie.tak odvtedy som davala po poslednom kojeni pred spanim nutrilon po kojeni a obidvom nam to vyhovuje 😉 a ja som sa asi odblokovala-ze mam istotu keby som nemala mlieko a zvysila sa mi tvorba 😉 akurat teraz sa mala strasne vrti pri tom vecernom kojeni, tak pokracujem v tom dokrmovani na noc.

smoulinda
20. pro 2007

Ahojík. Já jsem kojila necelých 14 dní a Katrince je 5 měsíců a je zdravá ,jako ry,bičk,a. Zatím 🙂 Uvidíme časem...Chyb s,i nevšímejte, to malá píše nohama 😀

romana27
20. pro 2007

já si taky nemyslím, že by tím, že je dítě plně kojené, bylo nějak zajištěný, že nebude nemocný.
Kámoška jenom kojila a malá je od narození co chvíla nemocná.
¨
My máme od narození nejméně jednu denní dávku UM a nemocní jsme nebyli.
Mlíčko jsem si 3 měsíce odsávala a pomalu, ale jistě přestávám. Malý pořád trpí na koliky a bolesti bříška, tak nevím, poslední možností je přestat mu dávat MM, já sama na nadýmání a tak taky trpím, tak možná proto to má i přes všechny možný a nemožný kapky taky.

Zkus koupit-půjčit odsávačku, jen el., ta stimuluje líp než mechanická a je to bez práce. Mlíčko se ti neztratí, neboj! Díky odsávačce jsem se"vyhoupla" z cca ´200 ml za den na víc jak 600 ml za den.

A když se nezdaří? Nevadí! Miminko bude růst i z UM a nijak mu to neublíží.

smoulinda
20. pro 2007

A když to porovnám se mnou a mým přítelem tak je to asi takhle: mě mamka kojila necelý dva měsíce a jsem u doktora jednou za 3 roky, Toma mamka kojila jak dlouho to jen šlo a je nemocnej pořád, ale fakt pořád, do toho kdejaká alergie, děs 😝

lu777
20. pro 2007

holky, jste mě fakt uklidnily.. díky 🙂

jinak je zajímavý jak Liaa napsala, že první dítě bylo krmené z flašky a v noci to často dělával tatínek a jak jsou si blízcí.. na tom taky něco je, že ten tatínek se může víc zapojit a užít si ty chvíle, které jsou jinak jen s maminkou..

bramburka
autor
20. pro 2007

je pravda, od tý doby co mam nutrilon ve skříni (zavřený stále ještě... jsem se zklidnila, malá občas sice dost blbne a nekonec to do ní nějak narvu zatím, zítra jdem zase na převážení...