Přední mléko. Kolik ml ho je?

vefa
7. pro 2007

Nevíte někdo náhodou kolik ml je předního mléka? Chtěla bych si udělat nějaké zásoby, ale odstříkám jen asi tak 30-50 ml, tak nevím zda to má cenu, aby to nebylo třeba jen to přední mléko.

elly
7. pro 2007

Vefo kazde mleko ktere odstrikas je dulezite...je jedno jestli je predni neco zadni..ma hodne dulezitych latek, ktere mimi potrebuje proti nemocem, alergiim a je od maminky 🙂

honzina
7. pro 2007

Když zamražuju přebytky, tak taky mrazím všechno, nerozděluju to na přední a zadní. A jak píše Elly, všechno je pro miminko důležitý.

Taky nevím, kolik toho předního je. Ale dá se trošku poznat tím, že je takové průhledné (a na chuť více sladké). Ovšem ten přechod mezi nimi mi připadá takový pozvolný... Když odsávám, tak napřed teče takové průhledné, které se postupně začíná více barvit do žluta. 😉

anatanka
7. pro 2007

Souhlas s Elly - obe mleka jsou dulezita, predni i zadni. Kazde v sobe ma urcite latky, ktere mimco potrebuje. Nekde to bylo vypsane, co ktere mleko obsahuje,ale nepamatuju si to.

gabca1
7. pro 2007

Zkus si pořídit odsávačku a poteče to o sto šest 😀 Také mi teče nejprve vodové mlíčko a pak hustější. To přední je prý na žízeň a to zadní na zasycení. Nekoukala bych na to kolik odstříkáš a skladovala bych všechno. A odstříkáváním si i zvýšíš produkci. Zásoby jsou fajn, já si je teď také dělám, abych si mohla dát něco na Silvestra. G.

vefa
autor
7. pro 2007

Já mám právě odsávačku, ale víc mi to s ní odsát nejde akorát večer se mi to vždycky trochu nahromadí, ale jinak přes den mám malýho přisátýho co 2 hodiny, tak se mi tam ty zásoby asi netvoří nebo nevím...

anatanka
7. pro 2007

Me to odsavackou taky nijak zvlast neslo, ale mela jsem jen obycejnou pistovou. Kvalitnejsi asi odvede jinou praci.

anatanka
7. pro 2007

Pardon: Mne [pro pripad, ze by tu byla nejaka cestinarka 😀 ]

gabca1
7. pro 2007

aha, já ze začátku taky nemohla odsát hodně, někdy i jen 20ml z obou, ale teď odsávám i mlíčko, které zůstává po kojení a zvýšila se mi produkce a ráno mám za 5 minut nasáto 100 ml. Klidně odsaj těch 30 nebo 50 ml, dej to do lednice a po každém kojení zkus ještě k tomu doodsávat další mlíčko, třeba jen trošku nevadí to. Tak to dělám já. Pak to večer hodím do mrazáku, písnu tam datum a skladuju. Jo a taky, když papká po dvou hoďkách tak nic nenasaju, někdy už chce i po hodině... řeším to tak, že s ní lítám s kočárkem, alespoň ty 3 hoďky venku a pak to jede víc 🙂 nebo ho zkus zabavit nějak jinak než jen kojením a trošku to oddálit... Jak máš staré miminko? 🙂

gabca1
7. pro 2007

já mám Medelu mechanickou s dvoufázovým odsáváním, asi za 1100,- je fajn... A ještě mi na ní pojišťovna 1000 Kč přispěla 🙂

vefa
autor
7. pro 2007

Malý má necelý 2 měsíce, a po kojení odsáváš z obou prsů ?, já mám strach aby mi měl pak z čeho pít...

vefa
autor
7. pro 2007

jinak já mám odsávačku s pumpou, takovým tím balonkem od Chicca. A co že to máš za pojišťovnu???

gabca1
7. pro 2007

Já mám pojišťovnu ministerstva vnitra. Malé také budou 2 měsíce 🙂 Po kojení odsávám z obou prsů, neboj já jsem se taky bála, že jí nebudu mít co dát. Kdyžtak vezmeš to co jsi odsála a dáš mu to. Já to tak už dělala 2x. Podala jsem jí to flaškou, ale prý to může zhoršit kvalitu sání miminka u prsu, tak se trochu bojim, mám flašku od aventu pro kojence tak snad to bude OK.