Přes den se nechce kojit.

kadlecova.misa
25. lis 2009

Ahoj holky,moje malá ,8m, se přes den nechce kojit...dobrá jsem jen ráno,a hlavně v noci,to se budí po 2 hod.Už jsme na příkrmech,ovoce,kaše,masozeleninový příkrm, baští pěkně, zapíjí to čajíkem nebo vodou.Říkám si,že je pohodlná sát,takhle jí přistane lžička rovnou v puse.Máte to někdo taky tak??

😀

rimmel
25. lis 2009

ak chces aby pila viac mliecka,davaj jej menej inych tekutin 🙂
ja tiez kojim a napr.nedavam ziadne cajiky ci vodu i ked tu ponukam chlipne si ale nechce viac 🙂

kadlecova.misa
autor
25. lis 2009

rimmelko:ona se nechce ani přisat..má žízeň,pije čaj jak o život a prso odmítá!!

rimmel
25. lis 2009

mozno si zvykla cez den na cajik?? ja neviem prepac ☹

rimmel
25. lis 2009

kuk do temy odmietanie prsnika dobre rady tam su🙂

ilijanka
25. lis 2009

my sme na tom presne tak isto, cez deň nechce nič a večer a v noci pije odušu, nedávam jej pritom okrem príkrmov nič- ani vodu, ani čaj, aj tak nechce prsník- ani od smädu, tak neviem, či jej to stačí alebo čo 😒

spalka
25. lis 2009

aj my sa pridavame, so zeleninovym prikrmom sme zacali len nedavno, moc jej nechuti ☹ a pit nedavame ani vodu ani cajik. vecer pred spanim pekne cucka, takto sa aj uspi, ale poslednu dobu aj hned zobudi a potom amen tma uspat...uz sme mali aj zobudzanie iba jedenkrat za noc, teraz je to tak 3-4 krat na papanie...a cez den, staci, ze sa nieco suchne, alebo niekto pride do miestnosti a uz necuckame, vsetko ine je zaujimavejsie 🙂 no je bystra a zvedava, ja to vidim v tom, kde su tie casy, ked som si pri kojeni mohla pozriet telku! teraz ani stranku na knizke nemozem prevratit 🙂 hned sa obzera, co sa deje, zvedavka mala. ale zatial nestresujem, rastie pekne, brusko ma gulate a aj stehienka so skladikmi 😉

ilijanka
25. lis 2009

spalka- u nás presne to isté- aj s tým nočným budením je to tak, zobudí sa aj 3-krát za noc, predtým mi už spala niekedy aj celú noc a teraz takto, cez deň sa presne obzerá za všetkým, ale nechce, ani keď je úplné ticho

spalka
26. lis 2009

ilijanka, no su to teda sidla tie nase princezne. my sme mali zatial prespatu celu noc iba jedenkrat. dnes som malej spravila prvykrat jablcne pyre, tesila som sa, ze jej bude chutit, ze najdeme nieco, coho sa dobre nabumba, hah, mylila som sa! chutilo to menej ako zeleninove pyre a z toho vie zjest tak okolo 5 lyziciek. esteze v noci jej chuti, to je oblbnuta spankom, tak papa, v noci kojime po leziacky a vacsinou sa zobudim akurat na to, ako odpadne napapana a spokojne odfukujuca od cicika 😅...juj, dufam, ze mi raz nespadne z postele alebo ju neprilahnem ☹

hathor1231
26. lis 2009

spolka, kazdopadne (citala som) jedno kojenie je pre babuso zasoba imunity v crievkach na 3dni. takze sa neboj. uz je len otazka,ci si aj tvoje prsia uvedomia,ze este kojit nechces prestat,ked tak malo pije z prsnika 😒 a isto ich mas aj riadne naliate,co?
a ona aj papa ci vobec nie? lebo kojenie sa krati cim je babuso starsie,mliecko ti tecie rychlejsie a aj babuso si vytiahne viac. moja tiez papa max5minut...
skus annag. mne pomohla velmi...
drzim palce.

spalka
27. lis 2009

dik hathor, ja som si myslela, ze zadne mliecko zacne tiect tak po 10 minutach kojenia...prsia prilis naliate nemam, tak dufam, ze to nevzdaju, lebo planujeme kojit aspon rok, zatial to riesim tak, ze jej ked ma svoj zvedavy dnik 😉 ponukam castejsie a verim, ze sa jej to v tom brusku nejak nazbiera, inac, dnes sme papali karfiol s mrkvou, to nam chutilo! 🙂

aninna88
30. lis 2009

čaute kočky,
tak aj ja sa pripájam k Vášmu problému. Malinká má 8 mesiacov, a tiež cez deň nechce mliečko, maximálne tak poobede a to len na uhasenie smädu. Papáme príkrmy, ale v noci by si cuckala tiež niekedy aj 4x a niekedy 2x a to som happy. A to sme už tiež prespali aj celú noc. Najhoršie je to, že posledné dni sa mi stráca mlieko, a to som tiež chcela kojiť dlho, teda z jedného pije stále v pohode, ale z pravého potiahne raz a už nechce, lebo jej hneˇd netečie. Tak si ho odsávam, ale ma to hnevá. Dúfam že to dáko dobojujeme. Poraďte čo robiť, aby aj ten druhý prsník bol zas ako predtým?

vefi89
1. pro 2009

anina, s kojenim je to tak, ze cim viac kojis, tym viac mas mliecka. Keby si si skusila castejsie odsavat??

rimmel
1. pro 2009

aninna ale netrap sa ak sa to nepodari s druhym prsnikom, vkludemozes kojit iba z jedneho natom nic nieje vela zien to tak robi 😉

rimmel
1. pro 2009

spalka moje mliecko tiez nezacne tiect hned ale po dobrych 30-60 sekund 😠 😀

aninna88
1. pro 2009

Ďakujem, veď odsávam, len musím častejšie, uvidíme

aninna88
1. pro 2009

No mám obavu, aby sa začalo viac robiť

hathor1231
1. pro 2009

ani,skus napisat annag. ona ti urco poradi 😉 mozes jej poslat priamo IP je v dakujeme annag alebo si pozri odmietanie prsnika.
zalezi,kolko mas mliecka. ja ked si odsavam my to trva dost dlho,kym ho vyprazdnim 😝 ked prilozim malu,tak po druhom cucnuti uz prehlta,dokaze ma doslova vysat v priebehu 3-5minut 😅 mliecka mame dost,bojovali sme dlho s nadtvorbou.
a tiez sa mi v jednom tvori viac lebo ho pouzivam castejsie. malej sa z neho lepsie papa.

tak prosto ponukajte a ponukajte,najprv prsnik az potom cajiky,prikrm... a pouzivate flasky? 😕
alebo skus horucu sprchu,potom trochu odstrieknut,aby bolo mlieko uz lahsie dosiahnutelne...
inak,neviem,ci je to blbost alebo nie,ale ja som si odsala a odlozila to do chladnicky odstat,po par hodinach sa ti oddelia vrstvy a presne vidis,ako je mliecko 'vodove'. ved isto poznate teoriu 'slabeho mlieka'...
idem sa venovat vyspinkanej princeznicke 😀

kasis
1. pro 2009

Ahojta, mame rovnaky problem a ako aninna88,dokonca aj s tym istym prsnikom. Odsavam,moc sa mi nedari 😒 , ale malej lezu horne dvojky, tak asi preto cez den nechce mliecko. Na obed spapa pekne plnu misku prikrmu, aj ovocie jej chuti,len ten prsnik nie a nie chytit, cez den iba pred poobednym spankom, aj to iba ten lavy. Sem tam zaberie finta, ze ked ju kojim z laveho, sup rychlo posuniem na pravy do futblovej polohy a taha bez mihnutia oka dalej. V noci nie je problem ani s jednym, ale to neje, iba sa ucucka k spanku

jaaty
1. pro 2009

K tomu odmietaniu mliečka -naša Hanka sa sa ma odstavila v 9 mesiacoch, proste jej mliečko zrejme prestalo chutiť alebo sa jej málilo. celú noc prespala od 6,5 mes , takže v noci som nekjila už vôbec a cez deň mi potom už nechcela. Tiež som bola z toho dosť nešťastná, pretože odmietla mlieko ako také -čiže žiadne umelé. Lekárka ma však utvrdila, že je to OK a nemám ju k ničomu síliť. Papal 2x denne kašu, prípadne Hipp jogurty, neskôr už normálne (aj pribináčka, syr.....). Takže ak bábätko nechce mliečko, asi vie prečo to robí a možno má chuť naniečo lepšie 😉 . Podotýkam, že Hanka je absolútne zdravé dieťa - má 2,5 roka, bola asi 3x prechaldnutá, nevie čo sú antibiotiká a teraz dokonca tak raz za týždeň vypije aj šálku mliečka. 😀

lovula
1. pro 2009

Ahojte maminy,
doteraz som malého kojila a som s tým spokojná. Malý mi najprv začal odmietať mliečko cez deň, len niekedy si vypýtal poobede na smäd a potom už ani to nie. Skončili sme pri nočnom kojení a tiež som bola z toho nešťastná. Teraz nie je kojený vôbec, ráno a večer dostáva umelé, ale ani tomu veľmi neublíži. A tak mu dávam každý deň jeden jogurt a na večeru okolo šiestej má kašu. Dr. v poradni mi povedala, že to stačí a že dieťa si samo vypýta to čo jeho organizmus potrebuje.
Malý sa mi sám v podstate odstavil a ja som rada, že som to nemusela riešiť s plačom ako niektoré maminy, ktoré koja ešte troj ročné detičky a nevedia si rady.

aninna88
2. pro 2009

hathor1231
Mliečka sme mali veľa, až nazvyš, mrazili sme si ho, ale teraz ho je menej, ale stále malej stačí, len keď nechce papať, tak ho je menej. Ja jej nedávam ani čajík, ani šťavy, malá sa tak sama rozhodla, asi je to fakt, že chce niečo lepšie.
Mliečko bolo OK lebo pekne priberala, aj priberá, len je to výmyselník.
Tak ˇˇdakujem
🙂