Přestala jsem kojit a našla v prse zatvrdlinu (cystu)

lucietmav
26. říj 2011

Ahoj holky, zatim jsem tady jen procitala, ale chtela bych vedet, jestli je nekdo tady, kdo ma podobny problem. V lednu jsem prestala kojit, nasla jsem si v prsu zatvrdlinu, ktera nemizela, tak jsem sla na sono. tam mi Mudr rekla, ze to vypada na cysty a at prijdou jeste jednou za 3 mesice, tak jsem tam byla a rekla, ze jsou to teda cysty. Jde mi o to, ze jsem si myslela, ze jsou cysty spis bulky v prsu, ale ja bulku necitim, ale opravdu velkou zatvrdlinu, jako kdyz se vam zarazi mleko, coz se mi stavalo casto, ale kdyz jsem se ji zeptala, tak to vyloucila,ze by se jednalo jeste o mleko. Pred menstruaci se to jeste zvetsi a jde to videt i pri pohledu do zrcadla, no presne tak, jak kdyz mi zatvrdlo trochu mleko, prso je i vetsi. Porad me to hloda, rikam si, ze snad po 2 sonech, uz by to melo byt jasne, jen mi to preijde divne, ta zdurelina. Dekuji vsem co maji podobny problem. Zdurelina je obcas bolestiva a citliva na dotek. Lucie

8petule8
27. říj 2011

A v kterém kvadrantu je ta zatvrdlina? Pokud v horním zevním, pak si myslím že to klidně může být pozůstatek mlíka, protože tendle kvadrant to má nejdál vývodu a pokud máš nějaký mlékovod malinko zúžený tak to je hned 😒

lucietmav
autor
27. říj 2011

Petula, ano je to nahoře! Taky jsem si to myslela, ale ta co mi dělala sono řekla, ze je to nesmysl, přitom kdyz jsem zadavala dotaz doktoru co také provádí sona mi řekl, ze to muze byt mliko! Tak co si o tom mám myslet! Volala jsem zname doktorce, jaka je možnost, ze by zkušená sonarka nepoznala nádor, tak pry minimalni. Pani doktorka je možna profik v tom co děla, ale štve mi, ze mi nic nevysvětlila. Proste mas cysty ber antikoncepci a možna zmizí.

lola89
20. říj 2012

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám taky zatvrdlá místa v prsou a také jsem přestala kojit. Jestli to je tedy pozustatek mléka tak co s tím mám dělat? Děkuji

kacena00
3. pro 2012

ahoj, já jsem takhle dopadla kvůli sestřičce ze šestinedělí po porodu prvního syna, byla jsem jak chodící mlíkárna, prsa jak šutry, v tom jednom zatvrdliny a tak jsem se dotázala cos tím, bolelo to jak čert, bála jsem se i mastitidy. sestřička na ěm vyštěkla, že pokud chci mlíka víc a zhoršit to, tak mi tu odsávačku dá...sklapůa jsem uši a nikoho se už na nic nezeptala...zatvrdliny zůstaly, skoro rok od ukončení kojení jsem byla jednak na ultrazvuku jak ty a jednak mi dělali punkci, jestli nejde o něco zhoubného. zatvrdlina je tam pořád a před menstruací bolela

a opravdu šlo taky jen o cystu, teda doktorka se vyjádřila termínem- hormonální zatvrdlina 😀 . je mi líto, to cos psala mi dost připomíná můj případ a myslím, že už tam tu zatvrdlinu budeš mít navěky

já se ještě bála, jak to bude s kojením, když bych měla druhé a je teda faktem, že malá preferuje prso "zdravé"bez zatvrdliny, ale i v tom se po porodu opět dělalo mlíka jak pro regiment vojáků...teď je to s ním horší, ale to se odrazilo jen to, že malá dává přednost tomu bez zatvrdlin 😉

tak hlavu vzhůru, je to jen nepříjemnost před tou menstruací, ale jinak to na nic vliv mít nebude 😉

macekv
Autor odpověď smazal
Zobraz