Přestala jsem kojit a už nemám prsa. Pomůžou masáže?

jonuska
25. led 2010

☹ ☹ ahojky prosím pomoooc
nikdy jsem pra teda neměa..kojím už asi 2roky..druhé dítě.ted jsme přestali kojit a z pěkných 80B mám asi nulky....jsem hotová.prsa nemám vytaháná ale jsou jako prázdný pytlíčky...a jen mega bradavky..
holky co s tím???
nějaký masáže?nebo cviky??
jsem z toho hodně zklamaná:( ☹

kirkee
26. led 2010

pesimistko! 😀

kristi
27. led 2010

to vim, uz to jsou skoro 3 roky

jituskak
27. led 2010

já jsme kojila asi 10 dní, ale odsálala jsem tak měsíc. myslím, že ta odsávačka udělala víc, než miminko 😖 měla jsme krásný pevný prsa a teď je to katastrofa. já jsme teda rozhodnutá, že na plastiku půjdu. po dětech. ale je mi 23 a mít v takovým věku takový prsa 😝 to je děs.

jonuska
autor
27. led 2010

kristi..mrkla jsem na fotky jsi tam v plavkách..promin ale já se bavím o žádných prsách..já prostě nemám nic 😀 ☹

jituskak..a to si představ mě po 3letech kojení 😖 🤐

jituskak
27. led 2010

chápu tvoje zklamání. ono to docela i snižuje seběvědomí. aspoň u mě, teda.

kristi
27. led 2010

to se ti zda, to jsou dobry plavky 😀 😀 😀

jonuska
autor
27. led 2010

jaký plavky si je pořídím takyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀 😀

holky já se vyfotit tak padnete..
právě o tom sebevědomí..když se svlíknu to je mazec ..chce se mi plakat...na co pushupky..na co supr prádlo...???jsou tak hrozně vycpaný..nevím no 😖

kristi
27. led 2010

v Etamu, fakt sikovny 🙂

kristi
27. led 2010

takovy stavy jsem mela taky, i na operaci jsem byla objednana a nakonec jsem nesla, proste zatim jeste to neni tak strasne sileny, t si pockam az po druhym diteti

soanpe
27. led 2010

v Etamu maj ale dětský velikosti 😀 75 E a výš tam fakt nemají 😀 😀 😀

jonuska
autor
27. led 2010

no mám 80B......někdy 80A 😕 jak jsem dnes zjistila..podle střihu..dáte mi sem holky odkaz na to etam??????dííík 😲

senja
27. led 2010

No holky a co teprve strie. Mne se udelaly az po pulroce kojeni ☹ Nemluve o tom, ze bricho z tehotenstvi mam jako zebra, a to se mi ty strie vyrojily az v 40.tt ☹ Holt neni nad to porodit predcasne...
Ale k veci: Sestrenice pred tehu mela krasna prsa, tak akorat, hezky tvar, proste k zavideni. Kdyz kojila, tak take nevypadaly spatne, ale az prestala, ... videla jsem ji jak se prevleka a zdesila jsem se - neco maleho placateho ji tam viselo. No a ted po 3 letech to ma zase hezke, ikdyz samozrejme ne takove, jako pred tehotenstvim. Nedelala nic, upravilo se ji to samo od sebe. Treba to chce jen vydrzet a pak kapanek pribrat - v tomto veku vaziva v prsech ubyva a je nahrazovano tukem. Takze tak 😉

jonuska
autor
28. led 2010

senji aha..mě je 28..tak myslíš že se dají holky ještě do pucu???
no strie nemám..jen na bocích po prvním těhu..na prsou nee

a taky mám jedno menší než druhý..docela je to viditelný..i když ted jsme si všimla že ten rozdíl se trochu zlepšil protože se zmenšilo i to druhý 😀
holky já si připadám tak trochu jako nějaká příšerka.. 😕 😅
a malá pořád chodí a kontroluje...ale už nedám.prtoože pokud bude chodit pořád pocucávat..tak se mi nikdy asi nevzchopí 😀

kaleilah
28. led 2010

jé tak se přidám, měla jsem pevný trojky a ted jsou úplně rosolovatý a jak plachty. jen teda když na sebe kouknu do zrcadla tak je to takovej pobydlej pytlíček, jsou úplně jako by byly prázdný a podprsenka 80 c mi je ale přes košíčky malá...tak nechápu jestli když je do tý podprsenky neleju tak jestli potřbujou víc místa na rozlití nebo co 😝

aponchie
28. led 2010

tak leda tak porad byt tehotna nebo furt kojit 😀

iivik
28. led 2010

Tak holky, mluvíte mi ze srdce. To rozčarování prožívám právě také. Nejdřív musím říct, že naše holčička je vymodlené dítě, toužebně očekávané. Kojila jsem 6 měsíců, měla jsem malá ale pevná prsa a teď to vypadá jak pytlíky od mléka, s trčícíma bradavkama....V těhu mi prsa naběhla už během druhého měsíce, v kojení mi popraskala a teď je to teda fakt hrůza.... Z původní váhy před miminkem jsem ještě -2 kg, ale už trochu přibírám. Jinak podprsenku jsem nosila pořád a stejně nic. Když se vidím v zrcadle tak si pořád musím zpívat tu písničku ze Smolíkovic rodiny: Přitažlivost zemskou na chudáka ženskou a vždycky to tak pěkně začíná 😔

jonuska
autor
28. led 2010

taky jsem nosila pořád podprsenku... a nic z toho.
mě se prostě ztratil ten objem.... 😕
zespodu i zhora...bože se zblázním
😖
kdejaká 14tiletá má větší prsa jak já 😀 😝

aponchie
28. led 2010

ta 14leta je bude mit na kojeni vodniku z mostu za par let neboj 😀 tak velka prsa jak maji ted holky sem z anas nevidela snad jedna holka ze tridy 😝

jonuska
autor
28. led 2010

že ej tjakýsi urychlený i všechno dnes??????
my v rodině máme velký prsa..moje mamka byla i na zmenšení 😕
tak nevím... 😒

andu
28. led 2010

Hehe, tak se k vám přidávám... 😀 Před těhu téměř nic, v těhu jsem si to užila a po krátkém kojení, vůbec nic 😝 Občas mi to je jedno, občas pěkná depka... Na Vánoce jsem si objednala hezkou podprdu vel. 75AA, tj. to samé co 80A, akorát širší přes hrudník... Ale košíčky jsou nějak blízko u sebe, tak to vypadá komicky 😀 Ale 80B je mi akorát vzdálenosti košíčků i přes hrudník, ale zas do těch košíčků kapánek něco chybí 😝 😀

aponchie
28. led 2010

andu alespon je nemas vytahane 😎

jonuska
autor
28. led 2010

jj přessně když jsou košíčky blízko sebe..tak to tam mám divné..jo a mě vyjíždí podprda pořád nahoru....tak ji musím pořád stahovat...nemá se za co šprajcno 😕 ut

jonuska
autor
28. led 2010

jdu na 3 na gyndu zeptám se doktorky co na to řekne 😀 dám vědět

meleri
28. led 2010

holky vím že je to trochu mimo mísu ale jak jste přestaly kojit měly jste nějaké problémy? já mám zácpu a moc ji nemívám, jsou nějaké takové stavy když člověk nekojí třeba týden? beru nějaké homeopatika ale nevím no.

jonuska
autor
28. led 2010

meleri..já to beru jako vysvobození..takže ani psychika netrpí...protože jak jsem psala kojím už dlouho...a malá mi nespala.ted krásn+ě spíme takže super....
no..a ani jsem nemusela nijak extra odstříkávat snad jen první 3 dni joo
no nevšimla jsme si ničeho..jo jen toho že se mi ozvala ta cysta..doted byl klid...takže by nějaký pokles hormonu ne bo co??proto jsdu taky na gyndu....

meleri
28. led 2010

jo tak to tě chápu, já kojila do ted takže do 14 měsíců a malý právě taky nespal zrovna nejlíp..a co nekojím tak spí celou noc!
jo taky neodstříkávám nic, jen doufám že nějak nepřiberu nebo něco takovýho...teda ta zácpa nic moc.. 😖

aha tak to jo, s tou cystou to je asi nic moc..

jonuska
autor
28. led 2010

tak jsem byla na gyn...cysta zmizel dr.říká že asi praskla a muže to být ještě cytlivé..jinak nález ok. 😉 jupí
a ty prsa..no říkala aké že se teprve srovnají..chce to čas...a že je to bohžel daˇˇn za mateřství
😝

s tím se ale nechci vubec smířitttttttttt 😖 😕

beruska2x
30. led 2010

z in novinky...

Posilování prsních svalů nutností

Proti zákonům fyziky asi zmůžeme máloco. Gravitace je prostě gravitace a s ní se dá bojovat jen posilováním svalů, tak aby dokázaly jejím zákonům co nejvíce vzdorovat. To platí především pro ženy s větším poprsím.

Nejlepším sportem je plavání. Styl prsa totiž výborně posílí nejen tyto svaly, ale i svaly zádové, které s nádherným poprsím souvisejí. Vzpřímená a rovná záda totiž zvýrazní vaše ňadra mnohem více, než sebelepší podprsenka.

Existuje i celá řada dalších cviků, které zvládne každá žena a to bez většího vypětí.

Nejjednodušší cviky pro posílení prsního svalstva
1. Tlak na prsa - Postavte se zpříma proti zdi a opřete se o ni nataženýma rukama. Potom tlačte proti zdi tak silně, jak jen můžete, jako byste jí chtěli pohnout z místa. Vydržte tlačit deset sekund, poté se uvolněte a protřepejte ruce. Cvičení opakujte desetkrát za sebou.
2. Zapojte lokty - Postavte se zpříma, ohněte ruce lehce v lokti a položte je na kyčle. Pak se pokuste dotknout oběma lokty za zády. Pohyb nesmí být škubavý, ale spíše pomalý a plynulý. Takto napínejte svaly 10 až 15 sekund; opakujte osmkrát.
3. Dlaně - Přiložte své dlaně proti sobě před hrudníkem a tlačte jimi proti sobě tak silně, jak jenom dokážete, po dobu tří až pěti sekund. Opakujte desetkrát.
4. Plavání na sucho - Postavte se zpříma čelem ke zdi a pevně se k ní přitiskněte. Zmáčkněte prsní svaly a provádějte pohyby, jako byste plavali styl „prsa“. Udělejte sto pomalých temp, prsní svaly mějte stále napjaté.
Zázračné masáže

Kromě pravidelné masáže hydratačními mléky je dobré jednou za čas provést masáž speciální rukavicí z lufty, kterou jemnými krouživými pohyby masírujete prsa. Vždy začněte z vnější strany a postupujte až k dekoltu.

Na speciální prsní masáž si však můžete zajít i do masážních salónů. Podle Hanky Vaváčkové ze salónu Jungle Spa, lze jednou jedinou speciální indonéskou masáží zvětšit prsa o 1 až 2 cm. Devadesátiminutová masáž prsního svalu prý napomáhá zpevnění pokožky, což ještě umocní speciální výživná maska.

V některých salónech doporučují pro zpevnění a vypnutí kůže na prsou i speciální přístroje jako je například Vacupress či nejrůznější myostimulátory.

Vacupress prý dokáže tzv. utáhnout pokožku. Pomocí speciální baňky a přesně nastaveného podtlaku se zaktivuje lymfatický systém, který urychlí odplavování toxínů z těla. Čímž dojde nejen k pročištění a zjemnění pokožky, ale i k jejímu napnutí. Povolená prsa se tak viditelně zpevní.

Masáž pomocí myostimulátoru zase prostřednictvím pohárků s elektrodami stimuluje krevní oběh v oblasti prsou, čímž dochází ke zlepšení prokrvení pokožky, což má za následek obnovu pevnosti ňader.

jonuska
autor
30. led 2010

znamená převrat pro všechny ženy, které si přejí mít krásnější prsa, ale bojí se operace nebo prsních implantátů. Tenhle zázrak je vyroben na bázi kyseliny hyaluronové, jež je přirozenou a důležitou součástí naší kůže. Mimochodem – tato látka se již řadu let používá při vyhlazování vrásek nebo vyplňování rtů. Do ňader (nebo i jiných částí těla, která potřebují vyplnit) se Macrolane aplikuje pomocí injekce, díky čemuž odpadá nutnost celkové anestézie a také nehrozí, že by vám po zákroku zůstaly jizvy. Rovněž „hojení“, pokud se tomu v tomto případě tak dá vůbec říkat, probíhá velmi krátce a jednoduše. Věřte, že na nemocničním lůžku si nepoležíte ani půl dne! Macrolane tak představuje naprosto přirozenou a bezpečnou metodu, jak si zvětšit prsa až o jedno číslo, dodat jim dokonalý tvar nebo vyřešit problémy s asymetrií ňader.

Jak zákrok probíhá?
Stejně jako v ostatních případech je třeba nejprve absolvovat vstupní vyšetření. „Potřebujeme zjistit zdravotní stav pacientky, jestli užívá nějaké léky, zda plánuje děti, jaká je její váha a míry a také čeho chce vlastně operací docílit. Pokud by například chtěla zvětšit poprsí o několik čísel, Macrolane by pro ni nebyl vhodný,“ vysvětluje MUDr. Andrea Musilová, která tento zákrok v Asklepionu provádí. Následuje vyšetření prsou a potom se lze rovnou dohodnout na termínu zákroku. Ten probíhá tak, že pacientka nejprve dostane první dávku antibiotik a uloží se na operační stůl. Je stále při plném vědomí, ovšem samotný proces nevidí, protože jí výhled na hrudník zakrývá sterilní rouška. Lékařka si potom speciálním dermatologickým fixem označí místa na ňadrech, která bude vyplňovat. Poté provede lokální umrtvení. „Není se čeho bát. Pacientky popisují aplikaci injekce do poprsí pouze jako nepříjemnou, nikoliv bolestivou,“ uklidňuje MUDr. Andrea Musilová. Miniaturním řezem, který se provede po bočních stranách obou ňader, potom lékařka zavede do těla kanylu a jejím prostřednictvím aplikuje Macrolane do prsních kanálků. Celý tento zákrok trvá přibližně necelou hodinu a pacientka po něm může ihned opustit kliniku.

Průběh hojení
„Pacientkám doporučujeme, aby se tři až čtyři dny po zákroku Macrolane vyhýbaly fyzické námaze. Neměly by zvedat nic těžkého, natahovat se, dělat prudké pohyby ani sportovat, ale na lůžko být upoutány nemusejí,“ doplňuje MUDr. Andrea Musilová. Další dva týdny by se pacientky měly ještě vyvarovat náročnějších sportů, ale jinak mohou normálně fungovat a chodit do práce.

Další informace
Prsní tkáně zpracovávají gel Macrolane několik týdnů a po této době jsou prsa na dotek mnohem přirozenější než při výplni silikonem. Macrolane vydrží v těle přibližně jeden a půl až dva roky. Poté ho tělo vstřebá a fyziologicky zpracuje, přičemž se prsa vrátí do původní velikosti a tvaru. Vzhledem k přirozenému složení gelu a k citlivé aplikaci však lze tento zákrok libovolně opakovat. „Macrolane si v České republice získává stále více příznivkyň. A naprosto oprávněně, protože je pro tělo mnohem přirozenější a méně invazivní než všechny jiné metody zvětšování nebo tvarování prsou,“ dodává MUDr. Andrea Musilová

jonuska
autor
30. led 2010

😕 hmmmmm..to by mě zajímalo co to stojí 😉