Přestala jsem kojit a už nemám prsa. Pomůžou masáže?

jonuska
25. led 2010

☹ ☹ ahojky prosím pomoooc
nikdy jsem pra teda neměa..kojím už asi 2roky..druhé dítě.ted jsme přestali kojit a z pěkných 80B mám asi nulky....jsem hotová.prsa nemám vytaháná ale jsou jako prázdný pytlíčky...a jen mega bradavky..
holky co s tím???
nějaký masáže?nebo cviky??
jsem z toho hodně zklamaná:( ☹

kirkee
25. led 2010

Jonuska - asi je to dan za ty krasne tri deti, co mas, podle me s tim cvicenim moc delat nejde, mozna nejaka operace, ale......
Ja s tim tak nejak dopredu pocitam, ze to takhle jednou dopadne, take bych chtela tri deti 😵
Vsak si vem, kolik zenskym mit deti ani nemuze a co by za to daly, mit takovehle prsa, jen kdyby meli treba jen jedine dite.... tak co 😉

beruska2x
25. led 2010

Nic.. jsou sice ruzne pilulky ale neverim tomu, opeace je draha a bolestiva.. cviceni je spise na formovani, to bys musela pribrat kila a cvicit a cvicit.. spise bych koukla po nejakem kvalitnim pusch pradle..

kvakulka
25. led 2010

Jonus, buď ráda, žes mohla děcka takhle pěkně dlouho kojit, klidně bych měla prsa jak kokršpanělí uši (jak říkal otec 😅 ), ale mohla kojit- sešlo se mi několik důvodů, proč to nešlo- jsem s tím srovnaná, protože mám báječnýho synka, určitě taky rozdýcháš stav prsou. Jetě mě napadá provokativní varianta-pořiďte si 4 děcko 😀 😀 😀

adricc
26. led 2010

ja kojila prvniho 14mes. a kdyz jsem skoncila tak jsem brecela kdyz jsem to videla co mi zustalo 😀 nic 😀 😀 ja mam celkem maly prsa ted kojim taky ale pocitam stim ze to bude mozna jeste horsi ale trochu se to srovna 😀 😀

jonuska
autor
26. led 2010

holky jasně mám děti kojila jsem dlouho to je vše krásnýýýý..ale za chvíli bude léto a to bude hruuuuuza ☹

kvakula...4tý nebude s tím nepočítám..zatím 😀 ale kdo ví co bude za pár let že jo 😀 😀 😝
já někde vyčetla že to cvíčo trošku pomuže..a taky že prý se tuková tkáň do prsou dostává až rok po skončení kojení.....tak nevím zda to je pravda či ne..protože vlastně mléčná žláza roste v těhotenství a nahrazuje tkán tukovou...ne..
já ted celkově rychle zhubla..no a asi na tom místě právě taky..takže asi nic moc nenadělám co
operace fuj..to radši fakt podprsenku ....
máte některá wondebru????

elzik
26. led 2010

jonuska - já se toho taky děsím, jak budou mé prsa vypadat, až přestanu kojit, zvlášť když vidím, jak je malý při kojení "vytahuje". Moje švagrová kojila 8 měsíců, před těhu měla krásné prsa, po kojení to obrečela, protože říkala, že ji je trapné se svléknout i před mým bráchou (a to jsou manželé). Začala více investovat do kvalitního prádla a dnes nosí i hlubší výstřihy a nikdo by neřekl, že má škaredé prsa. Kvalitní podprsenka vážně dělá divy 😀 😀

beruska2x
26. led 2010

nekde jsem cetla ze Agata Hanychova si podprdu privezla z USA a dela o 2 cisla vetsi prsa 😀 ze je jak po plastice 😉 fakt se to chce rozhlidnout, hodne bna netu zkus ebay treba... to bude za super cenu nez tady...

meleri
26. led 2010

jonusko,

to je mi líto! Bohužel já mám prsa taky celkem nic moc, a to mám teprve první dítě..já se snažím plavat jak to jde..ono to zpevní ty hrudní svaly, no ale nevím jestli je to zrovna to co potřebuješ...ale jestli jo tak můžu doporučit plavání pod vodou nebo kraula..

jonuska
autor
26. led 2010

meleri...díky..já bych asi potřebovala zpevnit víš necvičím..neplavu neposiluju nic..asi se do toho vrhnu....

beruško no Agáta má podle mě pěkný prsa i tak...i bez supr podprdy..to já mám proti ní jako když zobne slípka... 😀 😀
já je nemám svěšený 😕 😀 ale takový prázdný pytlíky prostě...a bradavky obrovský vydundaný 😀 😀
holky to je téma co...
ještě jsem vyčetla ty masáže prý když se to každý den stimuluje roste tam pak tkán... 😕

aleachim
26. led 2010

kvalitní prádlo je fajn, ale když ho sundám, tak ....... ☹ . Někdy se stydím před manželem, ten mě sice chlácholí, ale já se chci líbit hlavně jemu a to i ve chvílích, kdy prádlo na sobě nemám.

beruska2x
26. led 2010

nojo ale prsa muzes cvicenim formovat kdyz je mas ale jestli je nemas ani pred tehu tak nemyslim ze to pomuze 😕 znas to, kde nic neni ani smrt nebere - jako ja na ty preparaty z lekarny moc neverim a zase pod kudlu je pro me predstava desna, ☹ ale to musi kazdej zhodnotit jak moc je to pro nej dulezity....
je to tezky...

miska73
26. led 2010

ahojda 🙂 ,
je to fakt hrůza když se přestane kojit, ale plavání, kvalitní prádlo a časem se to spraví...uvidíš 😉. Jasně, že takový prsa jako před kojením to už nikdy nebudou, ale z vlastní zkušenosti - není to zase tak hrozný 😵 😵

kacka.va
26. led 2010

já se modlila, abych měla prsa menší než předtím, teď jsem z Céčka na Ečku a je to děs běs.

meleri
26. led 2010

jonusko,

já se ti nedivím, ono je to těžké se přinutit něco dělat, jak je člověk bezdětný tak to jde v klídku, ale pak...

mikulka
26. led 2010

jonuska: záleží, jak dlouho nekojíš?
Kojila jsi 2 roky a to je dlouhá doba. Prsa musí mít čas se srovnat. Trvá to min půl roku, rok.

Trochu nesouhlasím s tím, že ti tu holčiny píší: dobrý, buď ráda za děti a že jsi kojila.
Vím, že každá maminka je taky žena a samozřejmě se chce líbit. Pak se bude cítit dobře a její dětičky tudíž také.

Myslím, že cvičení na prsní svaly by určitě mělo pomoci - stačí mnohokrát za den tlačit dlaně k sobě, aspoň to, pokud nemáš na cvičení čas. Ale nespěchej, opravdu byla prsa moc moc namáhaná a musí se dát dohromady.

Hlavně nos kvalitní podprdu, aby byla prsa podepřená.

Já kojím 15. měs a pozoruju, jak se mi prsa povolují. Někdy je mi z toho smutno, ale kojit chci dál, a říkám si (utěšuju se), že prostě po kojení se časem prsa srovnají.

Akorát jsem se nedávno zděsila, že nemám moc citlivá prsa. A to dřív byla hlavní erotogenní zóna!
Holky, myslíte, že i to se srovná?

miska73
26. led 2010

mikulka-já kojila první dítě rok, druhé dva a teď znovu nevím na jak dlouho a prsa fakt nemám citlivá...nesrovnalo se to.. Prostě už tak maximálně na to kojení ☹ ☹

jonuska
autor
26. led 2010

mikulko..tak kluka jsem kojila 3m...pak po 3letech se mi narodil tomáš tooh jsem kojila i v těhi s jonuškou asi do 20mjeho věku a ted Jonušku rok..ještě sem tam cucne..přestali jsme protože špatně spala.takže vlastně jedu už 3roky.. 😒
no tak teda doufám že se vzpamatují ještě 😒

mikulka
26. led 2010

miska: to jsi mne nepotěšila teda! O tom se nikde nepíše, ale to je teda blbý.
A ty velký bradavky taky zůstanou? 😕 😝

jonuska: taky ty vlastně ještě kojíš, nepřestala jsi úplně, tak to se ti prsa ještě vzpamatují!

Holky, tak další příspěvky, nějaká podpora....? 😅

aurecon
26. led 2010

mikulka: Já měla před těhotenstvím krásné pevné B, v těhotenství C a teď po zkončení kojení D. Jenže horší je, že jsou samá strie a jsou někde až při pupku 😀 Štve mě to, ale dobrá podprsenka je zvedne, tak v oblečení to není tak strašné.

fisa
26. led 2010

no, holky, jsem na tom podobne...pred tehotenstvim pevna cecka az decka, ted, po 14 mesicich kojeni povisla B az C. Snazime se o druhe mimco, takze ani nechci domyslet, jak budou vypadat pote. Obavam se, ze delat se s tim neda vubec nic. Nicmene muj manzel, ktery jinak tvrdi, ze zadna prsa nejsou prilis velka, me uklidnil slovy - jo jo, boj s gravitaci prohrajeme oba, jen u Vas zenskejch to nema na funkci vliv 🙂

kristi
26. led 2010

ja mela krasny B-C pred tehotenstvim. Kojila jsem jen 6 tydnu a stejne je to des bes, bez podprdy nevylezu. Jsou proste vycucly, no.

berynka
26. led 2010

holky, to chce trochu přibrat 😉 . Fakt! 🙂

kristi
26. led 2010

to prberu vsude jinde, ale na kozach fakt ne

jonuska
autor
26. led 2010

holky já nemám problém s visotinama..ale prostě mám takový malý prázdný plkánky.... 😒
no přibrat mívala jsme 50kilo ted mám tak 58..no myslím že to je docela dobrý že podvyživená nejsem... 😒

a citlivý je mám pořád to jo... 😕

soanpe
26. led 2010

kojením dojde k přeměně poměru tkáně (žláz) a tuku.prostě změní se struktura,takže asi nezbyde, než plastika 😉
bud pomocí implantátů nebo výpln vlastním tukem,ale to není spolehlivé.často se tuk vztřebá a prsa nejsou pevná jako se silikonovou vycpávkou 😉
a bolest je relativní.každý ji vnímáme jinak.já mám zmenšený prsa a pooperační bolesti jsem neměla,protože jsem se na operaci těšila a euforie z výsledku přebila bolest 😀 😉

mikulka
26. led 2010

Já teda ještě četla, že je to dědičné, zda budou prsa povyslá či ne a taky dispozice od přírody.
Měla jsem vždycky hodně pevná prsa, tak se chlácholím, že tak moc se přece nezmění!?

jonusko, když nemáš visotiny, tak neboj, bude to dobré, až úplně přestaneš kojit a nebudeš kojit tak rok. 😉

berynka
26. led 2010

já měla po 7 měsících kojení taky prsa "fuč" 😅 , ale pak jsem pár kilo ztloustla a právě nějaký ten tuk se kromě těch klasických problémových partií vrazil i do poprsí, za což jsem teda byla celkem ráda 😀 .
Jinak jsem někde četla, že po celé kojení se má nosit podprda, právě kvůli tvaru prsou... prostě bojovat proti gravitaci 😉 . Jenže zase pro kojení samotný je lepší to nechat volně, tak si vyberte 😒 .

berunka
26. led 2010

holky ja mam po kojeni 7 mesicu a prsa se opravdu davaji dohromady a to nejak zvlast necvicim.zacala jsem az posledni mesic.pred kojenim jsem mela 75A,pri kojeni jsem sla snad az skoro na D a ted mi jsou podprsenky co jsem mela pred kojenim akorat,mozna by se snesla vetsi.a zustaly mi pres obvod 4cm nahore.a hned po kojeni to vypadalo priserne.takze holky klid a nohy v teple🙂)) ono se to srovna.

vrtule83
26. led 2010

já měla prsa vždy velká, před těhu D. Při kojení E/F. Kojila jsem 17 měsíců, ale potom jsem se také zděsila. Velikost asi C možná D ale dost klesla a také poloprázdné pytlíky. Trvalo to asi 3/4 roku a trošku se to srovnalo. Ale po roce po kojení jsem začala dost přibírat a prsa zase mega, sice níž ale podprda narvaná. Takže teď mám opět podprdu 75/E i F záleží na střihu.

kristi
26. led 2010

nesrovna