Prěstanou mi padat vlasy po kojení?

lilourich
4. čer 2007

Ahoj holky. Při kojení asi padají vlasy skoro každný mamince, ale zajímalo by mě, když už pak člověk přestane kojit, jestli se to vrátí do původního stavu. Taky za jak dlouho. Předem díky 😉

kitka123
4. čer 2007

A nepadaji nahodou vseobecne po porodu, nejen pri kojeni? Pamatuju si, ze mi po porodu taky chvili padaly, ale uz daaaavno je mam v puvodnim stavu a kojila jsem 15 mesicu

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
brendi
4. čer 2007

mně vlasy začali vypadávat tak 2 měsíce po porodu, asi až se spotřebovali všechny vitamíny, měla jsem problémy i s pletí a se zubama, no hrůza. V tehotenství jsem se cítila naopak dobře a měla jsem vlasy hodně kvalitní

paula
4. čer 2007

cau magda, treba to jeste prijde. 😉 ja si teda myslim, ze jod na vlasy nema vliv?! 😕 Bere se spis biotin (vit. H) ale treba mas dost vitaminu a mineralu a padani vlasu se ti vyhne. 😉
lilou, me zacaly vlasy padat tak 3.mesic po porodu a padaji me do ted, strasne moc a dnes jsem objevila, ze me rostou novy, uplne bily! 🙄 pomoooct!

certica
4. čer 2007

tak mne ani tak nepadali, ako sa mi zhorsila kvalita a prakticky dodnes ich nemam tak kvalitne ako v minulosti, resp. pocas tehu. kojila som 8 mes.

lilourich
autor
4. čer 2007

holky tak já to mám asi jako brendi, taky mi padají asi tak od 2 měsíců po porodu. Jinak v těhu jsem měla vlasy perfektní, vůbec mi nepadali a ani se nemastili, to samý pleť. Jedla jsem v těhu vitamíny pro těhotný, a teď je jím taky Calibrum mami, je to i pro kojící ženy, ale padají mi stejně, tak nevim co už dělat 😒

anavka
4. čer 2007

Ahoj holky,
tak mně začaly padat vlasy asi taky ty 2 měsíce po porodu a bylo to fakt šílený, protože jsme je měli všude 😝 Ale nějak mezi tim 7. a 8. měsícem se to upravilo a zase je to O.K. Ptala jsem se i kadeřnice a ta řikala, že po porodu je to normální, akorát každý to má jinak, někomu padají více a taky déle ☹ Já jsem v těhu brala taky vitamíny, beru je stále a od té doby co kojím tak taky beru každý den pilulku jódu....a stejně mi padaly 😠 Hlavně když kojíte, tak prý by se neměly brát jiné vitamíny než pro kojící ženy 😉

katulka11
4. čer 2007

No mne začali padať vlasy hneď po pôrode a padajú dodnes. A dosť intenzívne a veľa... 😖 Mám strach, aby som o pár týždňov nebola plešatá... ☹
Lilourich, ja tiež čakám, kedy to už skončí, kojím stále a zatiaľ nehodlám prestať. Ako som počula, že vlasy neprestanú, pokiaľ neskončí kojenie, čo ma moc nepotešilo. ☹

lilourich
autor
4. čer 2007

katulka11 to je právě to nejhorší, že si taky myslím že jedině přestat kojit, jinak asi nic nepomůže, a nebo leda až začneme po půl roce přikrmovat, a mlíka bude potřeba míň, že by se to mohlo zlepšit, ale taky se už děsím, jak budu vypadat, za další půl rok ☹

maca793
7. črc 2007

počas kojenia vlasy nezvyknú padať, ale po ukončení kojenia a odstavenia bábätka, pretože sa dávajú do pôvodného stavu hormóny. mne to trvalo asi 2 mesiace, pokým sa mi upravila hladina hormónov, brala som aj tabletky proti vypadávaniu vlasov a po 4 mesiacoch mi začali vlasy znova rásť. teraz je to super, nevypadne mi žiadny vlas možno2-3 pri česaní, vtedy to boli chumáče vlasov, mala som strach sa aj česať. ☹

maaja
7. črc 2007

hm, ja som ani nekojila a vlas mi padaju strasne !!! nikdy predtym mi tak nepadali ☹ uz neviem co mam robit a vlastne ani ako to riesit !

maca793
7. črc 2007

to je tou zmenou hormónov v tvojom tele. ja som jedla zinok. tiež som bola z toho zúfalá, chcela som to zastaviť, ale zastavil to až čas. chce to predovšetkým pevné nervy a výdrž.

maaja
7. črc 2007

ja to vydrzim - ja som totiz nikdy nemala dobre vlasy, teda nikdy neboli huste ... takze na riedke som zvyknuta ;)

maca793
7. črc 2007

ja tiež nemám bohvieako husté vlasy, ale dá sa to. 😉

dadulka19
7. črc 2007

Počas tehu mi vlasy nepadali vôbec a mala som ich krásne lesklé.No po pôrode mi začali táááák hrozne padať a to už hned v porodnici.Lesklé ostali,aspoň niečo 😉 .Po prvom pôrode to bolo nejak podobne 🙂 ...

maca793
7. črc 2007

ja som pri prvom tehu dala vlasy dole na želanie svokry kravy. vlasy mi vtedy nepadali.ja som bola dosť v šoku, keď mi teraz začali padať vlasy. ale zvládla som to. síce ostali akoby bez života, sú tenšie. ☹

dadulka19
7. črc 2007

maca,akože na želanie svokry..?Ze sa máš ostrihať,že aj tak budú padať? 🙂 Fuuu,tak aj do vlasov sa niektoré svokry už motajú.... 😠

liliandax
8. črc 2007

aj mne padaju vlasy a to priiiiiiserne, zbieram im odvsadial 😖 zacala som brat Revalid, no uvidime, ci to pomoze, lebo ja som mala huste a leskle vlasy a teraz mam snad tretinu z toho co bolo. Pritom som kojila asi 3 mesiace a to uz bude pomaly 1/2 roka, co som prestala. bola som s tym aj u doktorky, vysetrila mi krv na stitnu zlazu a mam ju trochu zvacsenu ☹ Takze aj to moze byt pricinou, bohuzial.

maca793
14. črc 2007

dadulka19
aj to sa stáva, ale raz a dosť vtedy som sa jej bála odporovať ale teraz mi je u r... 😉
zbavila som sa jej aj jej prísavky /ex/ 😀

vesi
14. črc 2007

kočky, mne padali vlasy po oboch pôrodoch a vééééľmi. po prvom stačilo brať vápnik, horčík ,zinok a prestali.po druhom to nestačilo, pomohol mi Revalid tablety, šampon a kondicioner.vlasy mám opäť husté a zdravé. 😀 nekojila som ani jedno dieťa, lebo som nemala mlieko. V tehot. som mala nádhernú pleť aj vlasy.... 😅 Ináč vyskúšala som všetko možné, pomohol až ten revalid 😀

senja
26. říj 2009

Ahoj holky, obnovuji tema.
jsem 3 a pul mesice po porodu, kojim a asi pred tydnem mi zacaly padat vlasy. Ale fakt ve velkem ☹ Pokazd kdyz si projedu rukou po vlasech, tak mi v dlani zustavaji. Pri kazdem umyvani mam ve vane tak obri chomace, ze mi z toho normalne tecou slzy 😢 Poradte co s tim? Tady holky pisou, ze braly nejake vitaminy, ale nemam nejdriv zajit za doktorkou, at mi udela nejaky vitaminovy profil z krve nebo tak neco? Prece jen nemohu zkouset brat vsechno mozne dokud to nezabere, uz jen kvuli malemu. Je nejaka kosmetika, ktera je pro kojici bezpecna? Dekuji.

felixko
26. říj 2009

ahoj senja, mne tiež padali po pôrode vlasy, kojila som. potom sa samo všetko upravilo,ale lekár mi doporučoval zájsť ku endokrinológovi s tým, že vypadávanie vlasov môže súvisieť aj s ochorením štítnej žľazy. choď k lekárovi, nič tým nepokazíš, budeš si istejšia a uvidíš, čo ti povie. ja som užívala vitamíny Mamavit a problémy prestali, tiež prišlo leto, jedla som viac ovocia, zeleniny a stav sa mi znormalizoval.

burina111
26. říj 2009

ahojte, tak mne vypadala v tom čase polovica vlasov a nešla som to nijako zastaviť....dala som sa ostrihať na krátko a prestala farbiť/melírovať vlasy....nečesala som ich, iba v nutnom prípade, no a v lekárni som si kupila nejaký šampón a také ampulky do vlasov...trošku to pomohlo..okrem toho som začala jesť vitamíny calibrum pre mamičky...ale to je vlastne jedno, nejaké vitamíny, lebo všetko vtedy odchádza do mlieka....tak baby pevné nervy...nezúfajte, potom sa to upravilo a začali mi dorastať aj nové vlasy....to sa všetko opraví...a keď nie, utešovala som sa, že dostať kupiť už aj parochne z pravých vlasov 😀

sakura77
26. říj 2009

no,ono sa to upravi casom,ale ja som tiez z toho bola zufala,isla som aj ku koznej-tiez cerstvej mamicke a ona mi uprimne povedala ze ziadne tie ich miesane kravinky na to proste nezaberu ale ze ak troska zainvestujem vie mi poradit kuru proti vypadavanie od VIchy,take ampluky do pokozky sa vtierali a fakt super zabralo a este velmi rychlo zacali rast vlasy potom,skuste 😉 teraz cakam druhe babo,takze uz nebudem ani cakat tie cca 3 mesiace kym to "zacne",dam si to preventivne uz skor 😉

senja
26. říj 2009

sakura77 Ta kosmetika od Vichy me take napadla, akorat se bojim, ze ten sajrajt pak pujde do mleka ☹

kristi
26. říj 2009

mne to pada dotedka vic nez predtim, beru si jen Biosil...kdyby to nepomohlo, tak klidne tu kuru

nada321
22. kvě 2014

Ahojky holky

měla jsem stejný problém jako vy, půl roku po porodu mi začaly padat neskutečně vlasy, měla jsem pocit, že za chvíle bulu plešatá, no zkratka hrůza. Byla jsem dokonce i u doktora. Řekl, že se z tím neda nic dělat, že to má každa žena po poradu a mam byt terpiliva že se to zrovna po nějaké době. Ma neteš našla na internetu článek o tom jak pomaha koňský šampon s kalognem na v lasy. Upřimně, koukala jsem na ni jak blázen. Moc jsem tomu nevražila přes to jsem ten šampon koupila, říkala jsem si horši už to snad nemůže být 🙂. Koupila jsem ho veterináře stal 300 kč. Zhruba po dvou měsidlech přestaly mi padat vlasy, po půl roce už mi narostly nove, nebudu lhát přibližně tak 8-10 cm.a navíc krásně mi zhoustly. Pouřivam ho už rok jsem moc sním spokojena. V tuto chvíle mam nadherne vlasy dlouhé, husté a zdravé vlasy. Navíc ted jsem byla u kadeřnici, ta byla také dost přikvapena z toho, ale řekla, že doopravdy mam krásné zdravé vlasy. Ted jsme domluveni, že ji ten šampon dovezu.

Naďa

luciiaasek
24. bře 2017

mně začaly vlasy padat cca 4 měsíce po porodu, v tu dobu jsem už dokrmovala UM, jelikož prckovi jen moje mlicko nestačilo, už ho bylo miň. V těhu i po něm jsem brala vitamíny Mamavit a přesto vlasy padaly. V těhu jsem měla vlasy asi nejhezčí za x let, vůbec se mi nemastili atd. Teď, stále ještě dvakrát denně kojím a vlasy mi padají tak, že budu asi do léta plešatá 😢

l_eslie
24. bře 2017

@lilourich Vlasy po porodu padají proto, že během těhotenství nepadají vůbec. S kojením to nesouvisí.