Přestávám kojit - co s mlékem?

nikitka2323
24. kvě 2019

Maminky mam prvni ditko a prestavam kojit. Nekojim uz den a pul a jsem neznala tak se ptam....co s tim mlickem? Prsa se mi skoro vubec nenalivaji mela jsem je hodne vysate spis se mi jen krasne vyplnily. Necitim tlak nejsou ani tvrde neboli proste uplne v pohode. Ale nevim co ted 😆 laktace se smaa zastavi nebo mam nejak pomoct nejakymi caji? Jeste musim podotknout ze jsem v 11tydnu tehotenstvi takze tim padem jsem uplne v koncich 😁 budu vdecna za kazdou radu a zkusenost diky

lv
24. kvě 2019

Pokud to nebolí, prsa nejsou tvrdá, tak nemusíš dělat nic

nikitka2323
autor
24. kvě 2019

@lv ted zjistuju ze mi jedno celkem tvrdne...kdyby to bolelo mam odstrikat? Tim akorad podporim laktaci ne?

lv
24. kvě 2019

@nikitka2323 trochu ano, at nedostanes zánět, jen do úlevy

stef9328
24. kvě 2019

Ja kdyz prestavala kojit, taky jsem mela mekke prsa,manzel mi je svazal,prptoze ja mela doma zavislacku. No ale po jednom dni,jsem zacala trpet,tak moc se mi nalili,ze jsem musela odstrikavat v koupelne a to teda hooodne abych si ulevila,pak po kouprli zase zpevnit uplne a trvalo to cca 14 dni nez vse ustalilo a pak uz bylo vpohode. Preji pevne nervy!

stef9328
24. kvě 2019

Jeste jsem zapomela dodat,ze jsem brala i homeopatika na zastaveni laktace. Taky pomohli.

olga_
24. kvě 2019

@nikitka2323 Po odstříkání prsa zchlaď. Takto se to dělá při zánětu, aby nedošlo k větší tvorbě mléka.

puhelin
25. kvě 2019

Jestli je to samoodstav, tak prsa sama vedi, ze ditko uz potrebu mlicka nema a nove se tvorit nebude. Ale je to i v hlave.

nesticka
25. kvě 2019

Odstrikat, ale jen do úlevy, chladit prsa

simone5
25. kvě 2019

Já přestala kojit na "žádost" syna a proběhlo to tak, že dva dny byl klid, ale pak jsem jedno prso měla trošku tvrdší, tak jsem syna nechala mi ho vyprázdnit. Další mléko už se mi nikdy nevytvořilo a od té doby byl s kojením konec. Je ale fakt, že jsem na to nešla násilím, syn přestal de facto sám mléko vyžadovat, takže se laktace zastavila poměrně rychle.