Při kojení mi vytéká mlíčko z druhého prsu, co s tím?

andilekpanenka
24. srp 2013

Ahoj, mám dotaz ohledně vykapávání MM při kojení. Vždy když kojím, začne mi z druhého prsu vytékat mlíčko. Vzhledem k tomu, že ho nemám tolik, zachytávám jej do lahvičky. Už mi ale přijde že mi vytéká moc mlíčka. Dneska mi takto vyteklo 60ml. Můžete mi prosím poradit co s tím? Venku je pak blbý kojení. Díky moc

zamilovanadonej
24. srp 2013

😀 To je normální. Já mám to samé. U druhého prsu si vždy držím čistou látkovou plenu a pohoda, pak se vypere, je to zcela normální... 😉

chroustinka
24. srp 2013

vytekani je normalni, prsa jsou takove "spojene nadoby", miminko se prisaje nastane spousteci reflex a mlicko zacne vytikat, od toho jsou vlozky do podprsenky, zachyti mlicko z druheho prsa. co se mnozstvi mlicka tyce, mlicko bych vubec nezachytavala, to mi prijde jako blbost, udela se vice podle toho jak casto se bude miminko k prsu prikladat a prso stimulovat. hlavne klid a prikladat prikladat prikladat ono se mlicko bude delat porad. kolik vam miminko pribira?

fykyska
24. srp 2013

Ahoj to je normoš druhé teče teče teče 🙂 zkus http://www.heureka.cz/?h[fraze]=sběrače+mateřsk... 😉 nebo hold u prsu držet lahvičku a nebo nechat výtekat volně do kojeneckých vložek do podprsenky sama s tím asi nic neuděláš to tak prostě je 🙂

svoba
24. srp 2013

Je to normalni. Hodne dite prikladejte, hlavne vecer a v noci. Nebo odsavejte. Bude se tvorit mleka vic.

luciebx
24. srp 2013

jj ja to mela taky.. a nekdy kdyz sem si cistila zuby a naklonila se nad umyvadlo.. gravitace je silna zalezitost 😅 😀 teklo to ze me jako z kohoutku

lv
24. srp 2013

taky mi vytékalo u kojení..a někdy i jen bez přisátí, když jsem o kojení mluvila, rozněžnila se s miminkem, i cizím, spouštěcí reflex fungoval spolehlivě..

janesafari
24. srp 2013

Jj,sem na tom uplně stejně jako vy holky...Mlíčko teče a teče,a i když malý dlouho nepije,tak mě začnou prsa jakoby brnět a spustí se mlíčko...Když nekojím,tak odstříkávám nebo to teče samo...si připadám někdy jako chodící mlékarna 😅 A v mražáku kolik už mám
mléka-a to sem 5 týdnů po porodu-sem to s tím mlékem rozjela ve velkém 😀
To moje malé mimíško si dělá větší a větší zásoby -když musím odstříkavat,tak je toho čím dál víc...Někdy saje tak divoce,že mu teče to mléko snad i ušima 😅 a občas mu i pěkně zaskočí broučkovi,jak to roztahá a teče mu toho moc...
Ale ve zkratce-kojení je krasné 🙂 😉 Pozorovat to malinké stvoření,jak je přisáté a maličký si ještě i to prso drží,jako by říkal,že je to jen jeho a nepůjčí... 😉 Chci kojit aspon do jeho roku,snad nám to půjde tak dobře jako doted 😅 😉

ludmilad
24. srp 2013

Je to normální, mám vždycky prsní vložku v podprsence 😉

ludmila31
28. srp 2013

To je úplně normální, při každém kojení jsem mi z druhého prsu také kapalo mlíčko, prsní vložka byla vždy úplně celá nacuclá.

saminomimino
28. srp 2013

nemám co víc dodat,je to normální a pokud má miminko apetit mlíčka je hodně tudíž ho i více vytéká,ale ustane to,jakmile se mlíčko přestane dělat tolik do zásoby a bude jen to o co je poptávka

iluss
28. srp 2013

Nejlepší je dát cucnout trochu z jednoho a pak hned nechat pořádně napít z toho druhého. Uleví se tlak a nebude to mlíčko vytékat, jelikož už tam bude trochu upito. Občas se mi to stává i teď a to je malému rok a půl.

dana3262
28. srp 2013

To je normální.. me to dělalo hlavně levé prší, uplne to strikalo do vzduchu 🙂 tak jsem dávala nejprve z levého. Jako zajímavost mrkni na tohle: http://www.detskydum.cz/detail/-559201/

sabisek
28. srp 2013

Je to zcela normalni, bez prsni vlozky ani ranu! 😉

vera_vila
28. srp 2013

používej prsní vložky - mám to taky tak a nevyjdu bez nich na ulici...

alhena
7. lis 2016

Přijde mi škoda nechat tolik mléka vystříkat do vložky. Nosila jsem při sobě sterilizované sběrače mléka, ten od Medely pochytí až 30 ml, a sbírala do sáčku, lahvičky či kelímku a zamrazovala, jak se mi později hodilo... akorát dokrm byl často BabyCupem či cévkou jen 30 ml (NIKDY nedávat lahví), takže se neosvědčilo zamrazovat větší objemy než třeba 60 ml... když byla dcerka větší, tak jsem mléko ze sběrače rovnou slila do BabyCupu a dala jí ho kdekoliv...

sarriku
7. lis 2016

Neboj prsa slouží jako zásobárny mlíčka, když něco odteče, prsa mají pohotovost, protože je velká poptávka.. Tvoří se při sání a stimulaci. Pokud ti vadí, že z druhého prsa teče, vem si prsní vložku. A není to tak, že za tři hodiny se vytvoří určité množství, zrovna to množství co děťátko potřebuje. Prsa jako jako svaly. Když je používáš hodně, tvoří hodně mléka. Když málo a nebo máš režim v kojení, mlíka začne ubývat.