Při kojení trpím bolestí. Nekojit - je to tak špatný?

tezu
21. čer 2010

Ahoj vsem maminkam!
Chtela jsem se Vas zeptat na nazor, jestli rozhodnout se nekojit je opravdu tak spatny, jak mi po precteni nejruznejsich clanku a diskuzi pripada. Mam sestitydenni holcicku, a hned na zacatku mi prokousla obe bradavky. Diky pitomym clankum, ze kojeni neboli, a ze ragady se zahoji za par dni jsem nakoupila a postupne vyzkousela bepanthen, purelan, gencianku, propolisovou masticku i hydrogely, a kojila zurive i pres neuveritelnou bolest dal s tim, ze je to normalni a ze to prejde. Po 14 dnech jsem uz myslela, ze to nevydrzim a pozvala jsem si lakt. poradkyni. Ta mi techniku schvalila, a dala na zkousku mast od welledy. Bohuzel po ni se mi obe bradavky otevrely do zivyho, tak jsem na jeji radu druhy den jen odstrikavala(rucne),a vesele jsem si privodila zanet prsu s teplotou 39,4. ..Takze jsem kojit zase musela..Bylo to priserny, obe bradavky rozsklebeny a zhnisany a ja na dne. Tak mi poradkyne dala kloboucky. Pravda, zpocatku byla bolest mirnejsi, ale pak se vratila, a ke vsemu se bradavky pod kloboucky vubec nehojily. Tak jsme si pujcili el. odsavacku a krmili strikackou. Je to uz 14 dni a bradavky se teprve zahojuji (i lakt. poradkyne rekla, ze byly neskutecne hluboky), zato moje holcicka pribrala za dva tydny 700g, takze ji to evidentne prospelo🙂 Vcera jsem s poradkyni zkusila kojit, a bylo to temer bezbolestny, jenze dneska je bolest zpatky a jizvy na bradavkach vypadaji hur. A ja uz po sty brecela. Neumim si predstavit, ze kojim, ale stejne tak je mi smutno z predstavy, ze takovy mrne bude pit z lahvicky umely mliko jen proto, ze ja nevydrziim nejakou bolest.
A tak se Vas tady chci zeptat, co si o tom myslite. Zacinam mit pocit, ze se z toho zblaznim. Kvuli odstrikavani nemuzem na zadnou delsi prochazku ani na vylet, a kvuli bolestivym prsum si mrnouska po kojeni ci odstrikani ani nepochovam. Pripada mi to jako zly sen. Myslela jsem si, ze kojeni je samozrejmost a ted mam za se bou probreceny sestinedeli a vyhlidky nejsou o moc lepsi.

tezu
autor
21. čer 2010

andu:
to na tom budeme uplne stejne! 🙂 ja uz se tak tesim, ze se nebudu muset dalsiho krmeni bat. doted jsem vlastne vsecko delala proto, abych mohla kojit- zahojit bradavky, krmit ze strikacky at si nezvykne na lahev, pravidelne odstrikavat aby nezmizelo mliko...a porad jsem pred sebou valila jak balvan predstavu toho kojeni, ktery zarucene bude bolestivy, ale musim to prece vydrzet.....no a ted uz vim, ze se na to vyprdnu! 🙂 konecne.))

tezu
autor
21. čer 2010

@tezu no jesteze se do ty pracky nenacpala sama🙂 je to ale sikulka, ze se ma k praci🙂

hancazivocich
21. čer 2010

malá tam do pračky leze ráda - chlapovi se tam nacpala... Holí se, najednou řev... Lekl se, ona si tam klidně nalezla 😀

tezu
autor
21. čer 2010

@hancazivocich tak to je doma veselo🙂uz se tesim az u nas taky bude. muzu se jeste zeptat, jaky UM jste bastily?

hancazivocich
21. čer 2010

@tezu
Mně se neptej, malá byla jak pokusný králík - máme to trošku komplikovaný. Beba (šílený zácpy + koliky), Nutrilon Comfort, Novalac, teď máme AL 110 - pro děti s nesnášenlivostí laktozy... Bude mít prdochy + zácpy po mně.. Chjo
Jinak co jsem slyšela, vede Sunar (velice ,,žravý, ale nezasytí), pak Nutrilon nebo Beba - taky záleží, co ti doporučí pediatr.. 😉

hancazivocich
21. čer 2010

@tezu - nechvátej - užívej si to.. Já zas pokukuju po miminkách, tak třeba ....... 😀 😀

tezu
autor
21. čer 2010

@hancazivocich no to zni teda blbe..pediatricka doporucila jen HA radu, znacku mame vyzkouset, tak to se musim prpravit na pekny chvilky:(

hancazivocich
21. čer 2010

@tezu - nemusíš..
My jsme spíš výjimka. Víš? Hlavně se připrav na vítr v peněžence 😒
Musím běžet - vstáváme.. Máme rýmu, tak je to mazec. Kdyby něco, napiš mi interní poštu - když budeš něco potřebovat

tezu
autor
21. čer 2010

Moc vam vsem dekuju za velkou podporu, hned je mi lip a ulevilo se mi🙂 kdyby nekdo potreboval radu co z poskozenyma bradavkama, staci rict, vim o tom opravdu vsecko🙂 neni snad masticka, co bych nevyzkousela🙂

blueapple
21. čer 2010

tezu : každá maminka to má jinak, já například měla málo mlíčka od samého počátku. Můj malý mi hubnul a po 14 dnech jsme dokonce museli do nemocnice, aby se zjistilo, že mám málo MM a že musím dokrmovat UM. DO 4. měsíce jsem zvládala kombinovat kojení (resp. odstříkávání) a dokrmování UM, pak jsem řekla dost, MM jsem měla už jen na 1 dávku denně, a to jsem se snažila stimulovat prsa všelijakými babskými radami (masáže, vinea, černé pivo, homeopatika,...) a odstříkávala jsem každé 3 hodiny, vstávala jsem kvůli tomu i v noci ....no obrečela jsem to snad tisíckrát - jak já jsem se těšila, že budu jenom kojit aspoň těch 6 měsíců ! Od 4. měsíce jsme plně na UM, od 5. přikrmujeme.
Závidím každé mamince, která bez problémů kojí svoje mimi. Nesnáším laktační poradkyně, články v časopisech, dotazy na kojení a supermámy, které tvrdí, že nic než kojení neexistuje a že každá máma může kojit...to není pravda - málo mlíčka, špatné bradavky, genetická dispozice... to vše může být překážkou kojení.... já sama prý byla kojená pár týdnů, jinak sunar. Dneska jsou UM na super úrovni (kontrolované a kvalita MM závisí na výživě maminky, která někdy není úplně ideální). Ten základ už mimi od Tebe dostalo ! Jsou i maminky, co od porodnice nemají mlíčko a co mají dělat ? Jejich mimi nedostane ani mililitr mlíčka (MM).

Takže - každá z nás si musí najít tu svojí cestu, já říkám, nebojte se krmení jen UM !
A apeluju na každou "zatvrzelou kojnou", holky proberte se, pochopte, že to každé nejde a že to není naše vina ! Nechte nás být ! Naše miminka vyrostou a budou zdravá i bez MM !
😀 😀 😀

tezu
autor
21. čer 2010

Blueapple
🙂 dekuju, jsem rada, ze je to normalni, nekojit. nikdy bych nerekla, ze z tech casopisu a clanku taky tak zblbnu a ..stalo se. A paradoxne si myslim, ze to melo opacnej efekt. Kdybych si nemyslela, ze to "musim vydrzet", tak bych sla k doktroce hned, mozna bych si bradavky vylecila vcas, a kojila bych aniz bych to nejak vyrazne resila. Kazdopadne uz ted taky nesnasim tyhle kategoricky pristupy kojeni za kazdou cenu.

wobludka
21. čer 2010

Ahoj holky,
já jsem taky houby kojná 😀
Dr. mi potvrdil, že dneska je na kojení vyvýjený obrovský tlak - kdo nekojí, tak je v očích společnosti totální looser a aby se šel pomalu věšet 😅 Když jsem v porodnici odmítla po sto padesátý převážení, tak mě málem zavřeli za týrání dítěte.
Malýmu je šest neděl, částečně kojím, jinak dokrmuju a když mám čas, tak odsávám, už jsme si zvykli, ale začátek byl pěkný psycho. Známá odsává 4 hodiny denně, to je sebemrskačství, já radši vezmu prďocha na čerstvej vzduch...
Tchán na nás taky zkoušel, co mu to chudáčkovi děláme, že mu to mlíčko nedopřejeme, naštěstí ho manžel poslal do háje...

tezu
autor
21. čer 2010

@wobludka
Tak presne to ted delam ja a psycho to teda je, proto to chci zabalit. Odsavam poctive co tri hodky, cili celkem 4 hodiny denne, a jak pises, na vychazku bych mrnouska vzala mnohem radsi nez neustale podstupovat tenhle silenej kolotoc. Proto jsem zalozila tohle tema. Myslim, ze je skoro lepsi pekne si miminko uzit a projit se na cerstvym vzduchu nez za kazdou cenu odstrikavat a bejt zavrena doma. To preci neni normalni.

mody
21. čer 2010

Taky jsem měla podobný problém, myslela jsem, že je kojení hračka, ale bradavky bolely,... pak zánět (dostala jsem antibiotika, s kterýma jsem mohla kojit) na zánět to pomohlo, ale bradavky bolely stále, myslela jsem, že přestanu, srovnalo se to až za 8 týdnů a od té doby pohoda. Ale nic není špatného na tom, když kojit přestaneš 😉

monas007
21. čer 2010

ahoj holky, my to měly ze začátku taky těžké, už v porodnici se malošek nechtěl pořádně přisát a s porodní váhou jsme šly docela dost dolů. při porodu vážil 2980 g. tak mi ho přikládaly k prsu, které jsem měla nalité od začátku, dávali mu cévku s glukózou a teprve druhý den se pořádně chytl. sice u toho usínal, ale drbkání za uchem pomáhalo, aby se aspoň trošku napapkal. kojím od začátku přes klobouček a maximálně nám to vyhovuje 😀 😀 dneska už máme krásných 4150 g, pořád plně kojíme. ale určitě bych neviděla tragicky, když někdo nekojí !! hlavně, že mu dáváte mlíčko a svou lásku 😉 😉

romana29
21. čer 2010

Já osobně zvládala odsávat 6x denně po 3 hodinách cca 3 měsíce s tím, že jsme byli i pořád venku - jinde než v kočáre nespal a stejně to malýmu nestačilo a byl i na UM. Zvládnout se to dá, ale je to na hlavu a pokud i holčička, co čekám, bude prso odmítat, odsávat nebudu a hotovo...
Podle mě se to přeceňuje a jak píše blueapple články laktačních poradkyň atd. mě jen vytáčí 😉 a věřím, že nějakou labilnější maminku to může hodně ovlivňovat .
Kdo může a chce, ať kojí, kdo nemůže, nebo nechce, ať nekojí. Hlavně, aby dítě bylo najezený, jestli z UM nebo od mámy je šumák 🙂 .
Na nemocnost jsem žádný vliv nezaznamenala, naopak jsme měli první rýmu až po více než roce a pořádně nemocní jsme narozdíl od plnokojenáčů v okolí nebyli. Nás všechny máti kojila půl roku a pak už ne a byli jsme zdraví. I když budu moct kojit, rozhodně to nebudu protahovat do roka nebo víc....I když člověk míní a dítě mění že 😀

janicka006
21. čer 2010

Hezké odpoledne,

i já jsme z těch,které nemohly kojit..byť jsme se o to maximálně snažily..ale prostě jsem měla málo mléka...
Navíc to co je popsáno v titulním článku je slovo od slova o mě a našem kojení....V porodnici všechna miminka krásně chrupkala,maminky odpočívaly...a já jen chodila po chodbě a drncala,protože malá pořád řvala hlady..nakonec to dopadlo tak,že spadla až pod 10% porodní váhy,takže jsme dostaly UM..ale jen jednou a zase nás drtili do kojení.Věta kterou si dovolím okopčit" Dneska je na kojení vyvýjený obrovský tlak - kdo nekojí, tak je v očích společnosti totální looser "..sedí jako hrnec na p**el!!!!
Švagrová mi při každém setkání nějak musí připomenout,že ona kojila a já nekojím....ponámkama ve stylu..hmm..to nevím,já kojila a podobně...
Taky jsem si prošla zánětem prsou..kdy má člověk zimnici,horečku,bolest...a nechápe,jak po něm ten pitomej doktor chce,abych kojila,když si na prsa nemohu sahnout ani já sama...natož si představit tu malou dračici,jak mi drtí rozpraskané bradavky.
Navíc jsem z těch,které mají prsa veikosti E 😝 ..takže najít vhodnou polohu byl super oříšek...našla jsem nakonec jen jednu jedinou...
Takže jsme přešli na UM a jsme spokojené..vím,že malá vydrží 3-4 hodinky a zdá se mi,že i má daleko menší potíže s prdíkama(i když jsem se při kojení snažila jíst vzorně!!)
Proto si troufám říct,že my jsme příklad toho,že kojení pro nás nebylo to nejlepší a teď jsem už klidná já i Michalka.Stres,bolest a pláč po návratu z porodnice byl milionkrát horší,než porod samotný(a že jsme rodili kleštěma atd....)
Joo a děti,které má švagrová...10 letá neteř je silně obézní a 2,5 letý synovec má epilepsii a chytí kdejakou rýmu a nachlazení......takže o vlivu kojení nejsem přesvědčená...
Jediné co je opravdu znát jsou finance...protože UM leze do peněz dost,ale pro své dítě by každá z nás kupovala i zlatá vejce,co 😀 😀 😀

tetes1
21. čer 2010

Ahoj,
nic si z toho nedělej, podle mě je kojení předceňované a přikládá se mu až moc velký význam a spousty matek se chová stylem,já kojím a kdo je víc.
Míšu jsem kojila,Kačence odstříkávala (protože se nikdy pořádně nechytla) a dávala UM,pak už jenom UM. A Míša je daleko nemocnější než Kačenka,takže ono asi s tou imunitou a nemocností to nebude tak horké,jak hlásají laktační ligy.
Kojení má podle mě být i o sblížení matky s dítětem v tom daném okamžiku,prostě si to užívat a když si to neužíváš a naopak při tom takhle trpíš,tak v tom nevidím až tak moc dobrého a s čisým svědomím bych se na to vykašlala. Protže si k tomu za chvilku,tak akorát vypěstuješ odpor a strach a blbé pocity a pokud do mlíka všechno přechází,pak bych to viděla i na to,že se ti při takových negativních pocitech budou z těla vylučovat látky a hormony,které nic moc dobrého nepřináší a budou v mlíku.Raději dej UM,jdi v klidu ven, maličkou si k sobě doma přitul a užívejte hezké chvilky pohody a bez bolesti a výčitek svědomí. Jenom kojení ještě nikdy z nikoho dobrou matku neudělalo,to je o něčem jiném. Takže v klídku. 🙂

pani_haf
21. čer 2010

@tezu - já bych to fakt nehrotila, jde vidět že jsi z toho kojení fakt vyčerpnaá, nervózní a vůbec si mateřství neužíváš. Což nemá význam takhle tápit sebe i mimi. Vykašli se na to a dej UM, přece se nebudeš celou dobu nervovat, nezajdeš s kočárkem ven, prostě kojení není alfa omega života a hotovo!

strouzek
21. čer 2010

tezu já řešila podobný dilema, mlíko jsem neměla navíc mě v porodnici tak vynervovali a kojo mi tak znechutili že jsem z porodky odcházela jako psychická troska, malá hladová neklidná, pak i když jsem měla mlíka malinko prostě z fyzických i psychických důvodu kojit(teda zda se vůbec tomu když je dítě hodinu u prsa a pak vypije ještě celou dávku UM dá kojení říkat) a můžu přísahat že od tý chvíle jsem začla být totálně v pohodě, malá klidnější spavější,méně trpí na prdíky atd. a všichni žasnou jak pohodový dítě máme (spí celou noc bez probuzení a pláče málokdy)všeobecne jsme jsme si začli s manžou víc mateřskou užívat. jak někdo tvrdí že kojení je luxus tak já tvrdím že luxus je sunar, sice to stojí prašule ale za tu pohodu a klidný spokojený dítě a i mě mi to stojí. spíme celou noc, může mi malou pohlídat kdokoliv, nemusím řešit jídlo .....a hlavně malá roste jak z vody, nemá zatím žádné alergie a doposud je zdravá jak řípa a dle dr. jsme i vývojově dost dopředu takže já bych už neměnila.
jediný problém který s nekojením byl byli lidi, každej řešil proč nekojím jaká bude malá chudák a o tyranii v porodnici kdy mi radši nechali děcko vyhladovět než aby jí dali sunar ani nebudu mluvit takže jestli kojit nechceš nebo nemůžeš tak si z toho nedělej hlavu, než se trápit tak je lepší být umělým ale šťastní, dobrá matka se neměří podle hektolitrů nakojenýho mlíka ale podle jiných věcí a jestli budou do tebe lidí rýpat jako do mě kvůli rozhodnutí nekojit tak je hoď za hlavu 😉 gratuluju k mimču a užívej si ho každou minutu hrozně ty děcka rostou 😝

strouzek
21. čer 2010

tetes máme stejnou zkušenost a názor, kojení je teď hrozně přeceňované, já tomu říkám kojošikana, já kojím sice jsem šílená matka děcko mi řve, nepřibírá nebo cokoliv jinýho, kouřím chlastám ale JÁ KOJÍM a kdo je víc, ty nekojíš si ta nehorší matka!! tohle jsem zažila v porodnici kterou jsem kvůli kojošikaně prožila ve stresu uřvaná vynervaná, mlíko stejně žádný malá hypoglykemii protože primářka z dětského nám zakázala příkrmy a tvrdila že když mibude dítě řvát hlady tak se mi instinktivně mlíko udělá akorát že neudělalo a malá měla špatný krevní obraz z toho a ta samá dr. pak přiznala že je malá vyhladovělá a sama nakonec přinesla sunar, jenže do služby nastoupila jiná dr. a kolotoč zákazů příkrmů začal nanovo.
kvůli předsudků vůči mě jako nekojící matce jsem musela změnit pak i dětského dr. protože ten původní u kterého jsem byla zaregistrovaná má velmi špatné chování k nekojícím matkám atd.

brusinka.pusinka
21. čer 2010

opravdu nezáleží jen na kojení a při dnšních kvalitních a velkém výběru Umělých mlíček není co zkazit a když je spokojená maminka je spokojené dítko a oba si navzájem sebe užívají 😵 😵 😵 😵 a šikanu na téma kojení bych trestala neboť pak maminky jen strádaj a neužívaj si svého drobečka , když to jde faj když to nejde tak se svět nezboří 😵 😉

eloana
21. čer 2010

jezis mit takove problemy,tak se na kojeni vyprdnu🙂 dceru jsem kojila 2 roky-spise diky tomu ,ze flasku odmitla......
vysledek byl diky kojeni pry snizena imunita-netvorila si vlastni-ale co doktor to nazor zkazene zuby-nocni kojeni a samozrejme zavislacek🙂))).
Super je to ,ze nemusim v noci vstavat a varit,ale to je asi o zvyku

hancazivocich
21. čer 2010

@strouzek - přesně tak to bylo i u nás v porodnici. Kojit za každou cenu, přitom na to nebylo... oni čas, já mlíko, malá sílu.... porodní váha 3800, úbytek na 3100 - je mi z nich blivno, opravdu...
Díky - moc díky za tohle téma a pokud pomůže jen jedný mamince zbavit se nervů, strachu, tak je to super!
Ano, mně taky vynadala ,,super" matka za nekojení. Když mě sprdávala, připálila si jednu cigaretu od druhý a já byla v klidu........

Jak já se tenkrát trápila, jak svoji holčičku strašně ochuzuju o vitamíny, imunitu, kontakt atd... Laktační poradnkyně - hahaha, těhu kurzy - jedině kojjit za každou cenu, ono se to poddá......... Poddala jsem se já..... Těm názorům. Pamatuju si to moc dobře. I to zoufalství, touhu to .................... hupsnout... Fakt..

ija1
21. čer 2010

ahojky, tezu, ja jsem tedka taky v sestinedeli a bojuju s dilematem zda kojit nebo ne.........nebo resp. ja bych kojila ale ono to nejde............
rodili jsme v kvetnu u Apolinare v Praze, porod byl vcelku rychly a az na siti v pohode, presto mi malou neprilozili, dali ji manzelovi a na me se vykaslali. Alenka se narodila kolem sedme a v pul 12 jsem se sla konecne podivat kdyz jsem byla sto vstat, a mala byla v inkubatoru a v poradku. V pul 1 mi donesli malou a uz se nechtela prisat...........
cele dny jsme to zkousely, mala uz mela hysteraky, cely skoro cely tyden becela, kricela jak videla prso, asi deset asistentek ji porad nutilo prisavat, jedno prso ignorovala uplne, druhe jeste celkem se prisala obcas, ale porad total nuceni a blbe kecy ze musime kojit.......no fakt horor. Pak ji nechteli pustit domu ze nepribira, tak cely den jsme zase jak blbci zkouseli kojit, nastesti jedna sestra pochopilaze to fakt nepujde a dala nam odsavacku. a jinak celou dobu v porodnici sestry davaly UM aniz by o tom doktorka vedela.........pac pri odchodu jsem se ji ptala kdybych mela problemy, zdamuzu dokrmit UM, tak na me ta mlada cuza vyjela proc bych mela mit problemy, no horor............
prisli jsme domu, kojeni neslo, mala rvala jak hysterak, manza koupil odsavacku od Aventu za 4 tacy, a neco malo se odsalo ale pravidelne tak 20ml trikrat denne, vickrat neteklo. Druhy den jsme sli k pediatrovi, ktery hned jako ze moje prasky na tlak blokly kojeni /moje obvodacka tvrdi ze to je hloupost.../ a ze musim kojit jinak mala bude nemocna, atp, kazdou navstevu hned co kojeni a ze proste MUSIM kojit a rozkojit to..............
prvni tyden jsem z toho byla na prasky, pac manza si to hned vzal k telu a buzeroval me s prikladanim, brala jsem homeopatika, caje na kojeni, pozvali jsme lakt. poradkyni, ktera byla strasne mila a konstatovala ze Alenka je proste lina a mlicka moc neni, tak ze to nemame hrotit, ze UM je taky fajn, tak tedka porad kojime pred krmenim tak minutku dve a pak dame Nutrilon 1HA,
tedka uz se situace za tech 6 tydnu vyvinula tak ze Alca se prisaje ale mlicko netece i kdyz prikladam casto a odsavam, proste nic., denne odsaju tak 60ml max za cely den..........a tim uz ani Alca se neprisava, a budu muset zvysit davku UM... pac uz asi zase zacina becet ze ma hlad, a ma zelenou stolici , vubec nevim proc, doktor rekl at to neresim.................
jsem z toho naprasky a zacinam byt cim dal vic................... nemam daleko od toho se na cely kojeni vykaslat, pac moje nervy uz na kazdou zminku o kojeni reagujou ,........... a jsem pak hnusna na vsecky okolo...........
omlouvam se, uz mi nejak nervy blbnou, stvou me ty reci, ze mala bude nemocna a tak, delam i tohle slaboucky paberkovani po kapickach aby Alenka mela aspon neco malo ale uz i tady moje vule selhava..........

evi3
21. čer 2010

kočky, ak sa máte stresovať a kojiť za každú cenu, nemá to význam. Kojenie-nekojenie až taký vplyv na imunitu nemá. Moderné UM sú plné minerálov aj vitamínov. A je lepšia nevystresovaná matka s UM ako vystresovaná a kojaca 😉

strouzek
21. čer 2010

hanco u nás byl taky úbytek váhy dost ale hlavně ten špatný krevní obraz, měli jsme jít domů a kvůli toho že jí nechali vyhladovět jsme tam museli zůstat ještě o pár dnů déle. nejvíc se ale porodnice ukázala když jsem celej týden poslouchala o koju, bradavkách , laktaci atd. neustále mi mačkali bolestivě prsa že jsem je měla bolavé a tvrdé ale mlíko ani mlezivo nikde a zeptala jsem se na první pomoc novorozenci, neboť mám sice doma Nanny monitor ale vlastně nevím co dělat kdyby se mi malá fakt dusila a víš co mi řekli? ať nehysterčím děcka se dusí málokdy a zase mleli o laktaci, hnus domů jsem šla s totálním odporem ke kojení, nervama s kýblu a s pocitem že jsem ta nejhorší matka a naprosto nerozkojená!! když jsem to pak říkala gyndařce tak nechápala ale potvrdila mi že nejsem jediná mamina která se s tím u nás setkala a která pak měla strach mít kvůli tohoto i druhé dítě a že pak šli rodit jinam. hlavně mi pořád opakovali že jim kazím tabulky, prý od nich 99% mamin odchází rozkojených, přitom jen co já znám pár holek tak odcházeli naprosto stejně jako já, vynervovaných bez mlíka a s vyhladovělým mimčem!
navíc o kojošikaně svědčí i to že až ve chvíli kdy viděli že malá je fakt hladová a teprve dovolili UM tak jí teprve narychlo v porodnici sháněli,oni totiž ani nemají UM na skladě, šli ho pro mě koupit!!!!!! koupili obyč sunar, naštěstí malé sednul ale nechápu to, jak to dělají třeba u nedonošených dětí nebo alergiků?

každopádně díky lidem kteří neustále řešili proč nekojím jsem pak měla i období kdy jsem se styděla jít sunar koupit aby mě prodavačky nebo lékárnice nepomluvili co jsem to za matku takže to chodil kupovat manža!mazec

andu
21. čer 2010

tez: My měli s Bebou taky problémy... Sunar nemlich to samé a skončili jsme u HA Hippu... a teď už jí to teda střídám 😉

sayast
21. čer 2010

ahojky holky,
ja sice kojim,uz 15 mesicu, ale muzu z meho hlediska rict,po tom co mam extra zavislou dceru (ano,vim,muzu si za to sama,ale to ted jentak nezmenim), ze jsem z toho uplne hotova a mit ted druhe dite,tak nevim jestli bych vubec kojit chtela 😅 🤐 😔
myslim ze je kojeni moc precenovany,ano,je super kdyz to jde,je to nejlevnejsi a zvlast v noci docela pohodlny,ale kdyz to nejde,zily si trhat je zbytecne. hlavne ze je spokojena maminka a miminko 🙂
drzim palce at jste vsechny spokojeny 🙂
jen jsem chtela napsat z druheho pohledu,ze i kojeni obcas uz neni jen to nejlepsi 😉

romana29
21. čer 2010

@strouzek já Sunar kupovala přes net, když měla nějaká lékárna akci, třeba 6+1 zdarma a ještě za 200 Kč za balení, to se vyplatilo a navíc se s tím člověk nemusel tahat 😉