Při kojení usíná, příkrm vypije celý. Co dělám špatně?

smima
13. lis 2012

Holky, prosím Vás o rady. Mám doma týdenní miminko - Barunku. Mám problém a nevím si poradit, jak s kojením. Barunka se budí už na papání cca po 3 hodinách. Přebalím ji a přiložím k prsu na kojení. Potahá 5 - 10 minut a u prsa usne. Buzení ji nepomůže. Za chvíli se třeba probere a znovu hledá, znovu ji přiložím a zase třeba pár minut saje, ale velmi krátkou dobu a zase usne. Tak to je třeba půl až 3/4 hodiny. Když ji dám do postýlky, je klid třeba 15 nim. a po 15. minutách už zase hledá prs. Není plně nakojená a proto jdu udělat příkrm, který ji dávám ze stříkačky s malíčkem, aby si nezvykla na flašku, příkrm ten vypije celý. Protože mléko mám, a chci jen kojit, nevím, co dělám špatně. Je to tím, že je Barunka ještě malinká, až bude starší, bude více bdělejší a méně spát a tím více potahá? Já fakt nevím... Jak dloho má trvat kojení, kojení je pokaždé z jiného prsu - na střídačku. Budu ráda za jakoukoliv radu, moc děkuji....

lv
13. lis 2012

Myslím, že to děláš dobře, i že jí dáš dokrm, aby se najedla-vyspala-sílela 🙂 určitě se to zlepší, jak trošku povyroste, těch prvních 6týdnů je naprd režim, miminko je hned unavený..jak budíš? šimrej ji na dlani, zabírá to líp, než pod bradičkou 🙂 ..měla jsem to stejný, myslela jsem, že se nerozkojím /u 1.dcery to tak dopadlo, víc dokrmů, míň mlíčka a do 2měsíců bylo po kojení/ a šlo to, po 6.týdnu jsem nemusela dokrmovat vůbec a spokojeně kojím 5.měsíc...ještě možná střídej prsa, na kojení z jednoho a pak z druhýho se mi to zdá brzy..

abecedka
13. lis 2012

@smima holky mi to taky takhle dělaly, vydrž a jen koj. Ona si pak sama určí, jak často bude chtít pít. A takhle často to už určitě nebude.
Já měla laktační poradkyni doma, vřele doporučuji. Bez ní bych plně nekojila rovnou dvě děti 😉

ty příkrmy jsou začarovaný kruh, ve kterém jsem taky byla. Ale přitom jim pak stačilo jen to prso, úplně v pohodě. Jde jen o to si věřit.

klaja
13. lis 2012

@smima taky si myslím, že si to sedne. Dcerka je maličká, klidně může pít každou půlhodinu - hodinu po troškách, dávej jí, kdykoli bude chtít, kdykoli nebude spinkat. Kdyby se něco dělo - nepřibírala, plakala hladem, budeš to muset začít řešit příkrmama, zatím bych jí dávala jen svoje mlíko. Opravdu stačí i jedno prso, třeba se to nezdá, mlíko se při kojení pořád tvoří a je ho pořád dost. Je to dost o psychice, neboj se 🙂 Navíc s ní chodíš pravidelně k pediatričce... Vše bude časem ok 🙂

verbalinka
13. lis 2012

@smima klid 😉 Příkrmy nedávej, jen to pro ni jednodušší a nebude chtít tahat z prsu (což je dost náročný). Na každé kojení jen jedno prso, předtím trošku nahřát, aby to lépe teklo a vydrž. Miminka jsou z porodu ještě unavená, adaptují se na nové prostředí. Časem to zlepší a nebude tak unavená 🙂

medakote
13. lis 2012

Je ještě malinká a u sání se hodně unaví. Synek mi to ze začátku taky dělal a také jsem ho těžko budila a šimrání moc nepomáhalo. Doporučila bych přes den prostě kojit na požádání a zkoušt budit co nejvíc aby ses trošku vyspala v noci, dej příkrm stříkačkou, ale zkus si na to odstříkat nebo odsát mléko, pokud máš dost, je to lepší než UM. Prohřátí před kojením je také dobré. A také bych na jedno kojení krmila z obou prsou,a klidně je i střídala třeba dvakrát, ze začátku to mlíčko teče lépe a mohla by vypít víc. Nebo alespoň u nás fungovalo lépe kojení z obou prsou, zůstala jsem u něj doteď.
Ale určitě bych se snažila co nejvíc kojit, čím víc to bude zkoušet, tím víc se to naučí a jak bude růst, zlepší se to, uvidíš.
Nemá malá žloutenku ještě trochu? Synek ji měl docela dlouho a trochu se to zlepšilo když odezněla.
Zkus to vydržet. Já měla s kojení problémy, kojení přes kobouček, popraskané bradavky, bolestivé kojení a nepřibírání- takže vážení, odsávání, dokrmení odsátým a nebo UM, už jsem to chtěla vzdát, ale pomohla mi návštěva laktační poradkyně a také chtít, zatnout zuby a vydržet, ve dvou měsících jsem se dokázala vrátit k plnému kojení a od tří měsíců synek spinká celou noc a přibírá víc než dobře.
Držím palce.

naomi6
14. lis 2012

@smima souhlasím s verbalinkou. Je to normální, mně to malá taky dělala. Příkrmy bych taky radši nedávala, ať si na to zbytečně nezvyká. Vydrž, všechno se časem upraví, je opravdu ještě malinkatá. Hodně štěstí přeju 😉

smima
autor
14. lis 2012

holky, dneska je to už lepší. Malá mi už 2x pila bez příkrmu, stačilo ji 20 minut a spala pak 2 hodiny. Takže to je na dobré cestě. Moc Vám děkuji za zkušenosti a rady...