Příkrm při kojení, mám ho vysadit? Začala hodně přibírat

moonligt
2. čer 2014

Maminky chci se vás zeptat na radu,mám 3 měsíční holčičku,už od 2.měsíce dávám ji Nutrilon,jelikož malé nestačilo mateřské mléko,dávám jí 90 ml ráno i na noc,přes den normálně kojím.Ale začala hodně přibírat na váze,teď má necelých 7 kg ve třech měsících.Poraďte zda jí mám nutrilon úplně vysadit,mám strach že pak bude plakat hlady?

lennittka
2. čer 2014

7 kg není hodně 😉

lv
2. čer 2014

Váhu neres, později nebude tolik pribirat.. Ovšem zkusila bych, jestli ji bude stačit jen kojení, protože pokud ji pres den jen kojis, tak ji to stačí, hlad by mela po kojení celodenně, cca po tech 2-3h, ne jen ráno a večer.

moonligt
autor
2. čer 2014

no právě má hlad po hodině kojení přes den,mléko už mám jen v jednom prsu,nechtěla jsem se vzdát úplně kojení,tak se snažím aspoň přes den kojit.

lv
2. čer 2014

@moonligt dobře děláš, ze se snazis kojit aspoň částečné..tak pokud vám to s timNutrilonem rano-vecer vyhovuje, nech to tak..a co laktační poradkyně, na to kojení?

moonligt
autor
2. čer 2014

No právě jsem tam psala,tak uvidím 🙂

emin
2. čer 2014

Zdravím - dokrm UM bývá často podávám zbytečně. Maminka se prostě bojí, že její mléko nestačí. Stačí, jen je potřeba dát miminku dost času si vypít tolik, kolik potřebuje. Aby se mléko tvořilo, musí ho mimi vypít. Jednoduše - vice vypitého mléka, vice se vytvoří = časté kojení = zvýšení laktace. Pokud vynecháte UM naráz, bude to znamenat pár dní, kdy mimi bude chtít být neustále u prsu, aby si tvorbu mléka zvýšilo. To je jedna možnost. Druhá je, že postupně budete ubírat dávku Um např po 10 ml každé 2-3 dny a za 14 dní už budete na nule. Základem je ale pochopit a věřit sobě a svému mléku, že miminku stačí 🙂 Držím palce.