Příkrmy + kojení, jaká pauza mezi kojeními je v pořádku?

lllucielll
25. zář 2014

Ahoj maminky, zejména zdravím maminky, které kojí a již dávají příkrmy. Já se na to teprve chystám, ale chtěla bych se zeptat - když začnu s příkrmy a časem tak nahradím některé kojení, jaká pauza mezi kojeními je ještě v pořádku, abych neměla potíže s laktací nebo jiné problémy? Děkuji za zkušenosti a rady a přeji krásný čtvrtek 🙂

pajamo
25. zář 2014

U nas jak si dite reklo, ted kojim treba jen dvakrat denne a mliko je porad 😉 a to uz ji je 14m. Kdyz chce vic, laktace se upravi, kdyz nekojim, prsa se nenalivaj.

lllucielll
autor
25. zář 2014

Děkuji, uklidnila jsi mě 🙂 mám strach, že když bude mezi kojeními větší pauza - třeba 9 hodin a víc (dosud je největší pauza v noci 6 hodin), tak abych nepřišla o mlíčko...

pavlina276
25. zář 2014

@lllucielll jak píše pajamo, u všech dcer jsem kojila/kojím přes rok, mlíčko se upravuje dle potřeby. Teď teda kojím ještě 4x, ale i když jsem kojila předešlé dcery třeba jen jednou (ke konci kojení), mlíčko bylo, až do úplného odstavení.ničeho se nebo 😉

pkolin
25. zář 2014

Potřeba mlíčka se upraví dle potřeb, z toho bych strach neměla... já si místo některých kojení odsávala a odsáté mlíčko používala na výrobu příkrmů, bramborová kaše, do mrkvičky atd. malý tam mlíčko cítil a velmi dobře se na příkrmy naučil. Ale nechápu, proč už chcete dávat příkrmy, vašemu malému jsou teprve 4 měsíce, jestli dobře koukám na Váš profil a to je na kojené dítě vážně brzo, dávat příkrmy stačí po ukončeném 6. měsíci. Zbytečně budete malému zatěžovat zažívání...

emin
25. zář 2014

LP Pozor. s příkrmy se nezačíná tak, že se nahrazuje dávka kojení. Kojí se stale stejně - tak, jak si říká dítě a v daný čas se dá příkrm. Příklad - kojím v 11, ve 12 dám příkrm, pak chce dítě třeba v 1 opět, opět nakojím. V přírůčkách výrobců UM se uvádí nahrazování především proto, že se myslí děti na UM, kdy se příkrmem nahradí dávka UM. při kojení je to jinak a pokud začnete nahrazovat, tak hrozí pokles laktace a potíže s kojením ve druhém půlroce věku.

emin
25. zář 2014

LP a také- s příkrmy doporučuje Laktační liga I WHO začít až po ukončeném 6. měsíci. A to I u nekojených dětí! Vše ostatní je marketing a I pediatři jsou chybně informováni.

klarisa6
25. zář 2014

Ahojky, já mám nyní 7 měsíční mrňousku a stále jí kojím. Pouze na poledne dostane k obědu uvařenou rozmixovanou zeleninku s masíčkem, zapije čajíčkem pro mrňata (ten teda moc nemusí, takže jen tak trochu cucne a konec), odpoledne svačinku z umělého mléka Beba, k večeři kašičku od Nutrilonu. Kojím jí tak nějak pořád průběžně, jak si ona řekne. Za celou noc se sama 2x vzbudí na kojení a hned pak zase spinká.

terezapetrova
25. zář 2014

@lllucielll me se mleko prave kvůli delsim pauzam tvorit prestalo, tak drzim palce 🙂

katyxq
25. zář 2014

Koukni na https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri... ... idéalně by se s příkrmy mělo začít v maličkém množství, když dítě začne o jídlo jevit zájem, příkrmy pak přidávat v režii dítěte, ale kojení stále aktivně nabízet - neboli PŘÍkrm se ke kojení PŘIdává, nenahrazuje ho. Cílem je, aby si minimko postupně zvykalo na jiný typ stravy, seznamovalo se s různými chutěmi a pomaličku si navozovalo k možným alergenům toleranci, ale alespoň do roka by mateřské mléko mělo být základem jeho výživy (a naše malá se toho intuitivně držela jak divá 😀, bylo ale vidět, že jak jí postupně vyzrává trávicí soustava, tak byla ochotná sníst i to, co dřív odmítala, protože ji to nedělalo tehdy dobře a později to snesla, od roku a čtvrt se začala rozjídat).

lllucielll
autor
26. zář 2014

@pkolin
@emin
Néééé, já ještě nechci dávat příkrmy, zatím jen sháním info! Času dost, já vím! 😉