Příkrmy od 4. měsíce? Novinka letošního roku?

hlavinka
23. lis 2011

Ahoj holky, před 3 lety se začínalo klasicky po ukončeném půl roce s příkrmem, lepek se zařazoval až po 7. měsíci.
Dneska mi ale lékařka říkala, že se má s příkrmem začít už od 4. měsíce (ukonč), aby se stihl zařadit lepek nejpozději do konce 6. měsíce. Je to prý teď podle nějakých nových směrnic a výzkumu co se týče lepku.
Plně kojím, je fakt, ze tedy dost často, asi jí to nestačí, ale prospívá pěkně. Přijde mi dokrmovat od 4. měsíce brzy, taky nesedí a vůbec...
Jak jste na tom vy s detmi letos narozenymi?
Diky 😉

janinka1987
23. lis 2011

Sice jsme byli na UM, ale příkrmy jsme začali až v 5. měsíci a lepek cca v 7. A to mi náš pediatr říkal, že mám s lepkem počkat nejlépe do jednoho roku...Řiď se vlastní hlavou 🙂 Pro kojené dítě je to fakt brzo...A jestli dáš lepek o jeden dva měsíce později si myslím nemá vliv...

hlavinka
autor
23. lis 2011

@janinka1987 Jani, jasne, asi to nebudu hrotit. Vy jste ale pres rok stary🙂 Adelka to taky mela, jako vy, ale ted je to prej fakt nejaka novinka z letoska nebo konce lonskeho roku - kamosky, co maji deti narozene v zari 2010 uz to doporuceni meli - od ledna ci unora 2011 krmit....
No, asi s necim zacnu v 5. mesici a uvidim - mne by se to i hodilo, mam zdravotni problemy a mozna budu muset prestat kojit (coz by teda bylo fakt blby, prvni jsem kojila 16 mes, druhou jsem chtela taky aspon rok, zvlast ted pres zimu a nemoce, co jsou vsude) ....a taky by konecne clovek mohl nekam vyrazit🙂

laska.nezna.hranic
23. lis 2011

co se lepku týče, to není nic nového, mně to doktorka říkala už při prvním klukovi... ale rozhodni se podle sebe. já na nátlak okolí začala přikrmovat od ukončeného 5. měsíce, ale v té době už jsme byli cca měsíc na UM, ale klasicky zeleninou a postupně jsme přidávali všechno ostatní. během toho občas dostal ožužlat kousek rohlíku, o kaše mi nikdy nestál. myslím, že pokud nezačínáš extrémně brzy nebo extrémně pozdě, nemůžeš zdravému miminku nijak ublížit.
na tvém místě bych udělala kompromis a taky začala přikrmovat od ukončeného pátého.
asi to tak udělám i u druhého syna.
nemocí se neboj. moji kluci si MM moc neužili a kdybychom nechodili na povinné kontroly, pediatrička by nás ani neznala 😉

tkanicka
23. lis 2011

přikrmujeme od 4,5 měsíce, lepek jsme zvládli před ukončeným 6. měsícem... a to bez jakéhokoli doporučení kohokoli, prostě to tak vyplynulo... Nejdřív jsem byla nešťastná, že jsem se všude dočetla, že se má 6 měsíců jenom kojit, doktorce jsem pomalu s hrůzou oznamovala, že když měla malá hlad, tak jsem jí dala příkrm (večer kaši a v poledne masozeleninový) a ona, že prý je to v pohodě, že se to nemá s tím tabulkování přehánět, protože každý mimčo je jiný a třeba v Belgii se už delší dobu prosazuje začínat po tom 4. měsíci, protože to děti většinou líp přijmou.

hlavinka
autor
24. lis 2011

@laska.nezna.hranic
Moc hezka jmena kluciku🙂

No, nemocnost hodne zacina az se skolkou - prave starsi chodi do skolky a domu uz minule pritahla zanet prudusek☹ Jinak jako mala taky nebyla vubec nemocna.....Takze proto bych radsi Majdu kojila co nejdele, kdyz je starsi ve skolce.

Jo, asi zacnu od 5. mes. ted mam doma obe holky, je fofr, ale az pujde zase Adelka do skolky, bude vic klidu a Majde to zkusim davat asi za tyden...

Tak diky, holky🙂

2veverka
24. lis 2011

Naše doktorka radí to, co tvoje. Ona hodně sleduje nové informace, jezdí na kongresy apod. Prý se prokázalo, že mezi 4. a 6. měsícem za dostatečného kojení dochází méně často k rozvoji alergii, celiakie apod. Sama jsem se pocitově držela "po dokončeném 6. měsíci", ale je pravda, že to dřívější období je doporučované i v brožurce z porodnice a v knize Kateřiny Janouchové, která je dobrá. Zdá se mi, že na západě to dřívější přikrmování platí už několik let.
Já sama mám málo mlíka, takže začnu asi už ve 4. , ale normálně bych začla asi v tom pátém. Jo, kojení nemusí končit, jen prostě miminka ochutnají něco nového...

kachen
24. lis 2011

Prase aby se v tom vyznalo...

soucke00
5. pro 2011

Ahoj, jedna doktorka u nás radí plně kojit pokud možno do 6., lépe do 7.měsíce. A lepek prý by se měl začít dávat měsíc před tím, než chceme ukončit kojení. Připadá mi rozumná. A sama má 5 dětí.

zzuzinda
7. pro 2011

Já prvního synka plně kojila skoro do ukončeného 7. měsíce a teď máme holčičku, jsou jí akorát 4 měsíce a chci jí taky plně kojit do toho 6 měsíce. Mlíka mám dost, dítko prospívá a mě to vyhovuje, i když je to energetický upírek 😉 Adam je zdravý, alergie nemá, i školku zvládá bez větší nemocnosti. Lepek dostal poměrně pozdě. Bára ho dostane asi dřív, protože bede chtít dlabat to, co bráška 🙂